Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לגבי טסט A1 אופנוע

מני777
שימו לב! השרשור הזה בן 596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, התחלתי ללמוד והאמת שאני קצת מודאג מהשמיניות, בכלל לא קל לי ונראה שחוץ מלעשות את זה שוב ושוב ושוב אין משהו אחר (או שלדעתם יש טכניקה שעוזרת? אני מפנה את הראש בדר"כ :) ). רציתי לדעת, יש מספר מינימלי שמותר להוריד את הרגל או לעלות על הקו?

לגבי המסלול, יש מספר מינימילי שאפשר לעלות על ה"שערים"?

ואז מגיעים למסלול ישר, מאיצים ומאיטים לעצירה על הילוך ראשון. להוריד שתי רגליים או אחת, יש לזה חשיבות מבחינת הבוחן?

אם אני מצליח לא לעלות על הקווים אבל נוסע די לאט או משחק הרבה עם הקלץ' גז, זה יכול לפסול אותי?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני רואה שבדר"כ כותבים את הסמ"ק של המנוע, אבל הרישיון הולך לפי הספק בכ"ס או וואט. אז נניח אני מקבל רישיון A1 איך אני יודע אם 400 סמ"ק זה לא מעל מה שמותר ב A1?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-A1 אין מגבלת נפח מנוע, אלא רק הספק - עד 47 כ"ס.

בכל מקרה - ברשיון הרכב מופיע הסיווג שמתאים לרשיון נהיגה

L2 מתאים ל-A1  ( דרגת L3 דורשת רשיון A,  ו-L1 מתאים לרשיון נהיגה A2)

למה זה הפוך מאירופה? (A1 ו-A2) אל תנסה לשאול את משרד התחבורה

כי אם אפשר לבלבל ולהטעות - אז למה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, BoazB11 כתב:

ל-A1 אין מגבלת נפח מנוע, אלא רק הספק - עד 47 כ"ס.

בכל מקרה - ברשיון הרכב מופיע הסיווג שמתאים לרשיון נהיגה

L2 מתאים ל-A1  ( דרגת L3 דורשת רשיון A,  ו-L1 מתאים לרשיון נהיגה A2)

למה זה הפוך מאירופה? (A1 ו-A2) אל תנסה לשאול את משרד התחבורה

כי אם אפשר לבלבל ולהטעות - אז למה לא?

מה זה L , של אירופה? סתם הסתכלתי ביד2 לראות מחירים, כולם פרסמו נפח מנוע אז איך אדע מה יתאים לי.... 

יכול לספר לי על המבחן רכיבה? 

מתוך כתבה שאני קורא, ובגלל שהמורים שאני לומד אצלם לא כל כך מדברים וזה יותר עבודה עצמאית, אני אשמח אם מישהו יכול להנחות מה כן נחשב לנכון. עד כמה ניתן לקבל הזדמנות לפעם שנייה נניח בשמיניות וכו'

"

לדברי כותבי המסמך, במצב הנהוג כיום "מרבית הנבחנים מבצעים את תרגילי המגרש כאשר: אינם מקפידים על ישיבה נכונה (ידיים מתוחות, גוף מוטה לכיוון הפוך מההפניה). קצב הנסיעה (שלהם) אינו מתאים למטרת התרגיל, (תלמידים) אינם מקפידים על עבודה נכונה של מצמד/דלק, וגם – הרגלי ההסתכלות שגויים".

בנוסף, כך נטען "אין אחידות בקרב הבוחנים לגבי "מתי אין להוציא תלמיד לשלב הדרך, האם לתת הזדמנות נוספת כאשר כלל תרגילי המגרש בוצעו בהצלחה למעט אחד? האם הורדת רגל ימין, שלא עקב איבוד שליטה, הינה גורם לכישלון? (לדוגמא רוכב שעקב קומתו הנמוכה, באופן יחסי לאופנוע, הורדת 2 רגליים יכולה לתרום לבטיחותו ויציבותו ואף כל רוכב באופנוע אוטומטי…), האם לאחר ביצוע פרסה מתרגיל השערים ולפני תרגיל עצירת המטרה, עצירה תהווה סיבה לכישלון במגרש?

האם בהורדת ההילוך משני לראשון בתרגיל עצירת המטרה, יחשב לכישלון מצב בו הנבחן עצר בהילוך שני או הוציא בטעות לסרק, הבחין בכך ומתקן זאת מיד לאחר העצירה (מתקשר להורדת רגל ימין שלא עקב איבוד שליטה)".

מה זה אומר לעבוד נכון עם מצמד וגז? האמת לא מבין למה אסור להוריד לראשון ולסוע לאט וצריך בכלל לשחק עם הקלאץ בלי הפסקה...

עריכה אחרונה על ידי מני777
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביד 2 מופיע במודעה גם דרגת הרשיון (A/A1/A2)

L - הוא הסימן לדרגה ברשיון הרכב.

L1 - מתאים לרשיון נהיגה A2  (באירופה A1)

L2 - מתאים לרשיון נהיגה A1  (באירופה A2)

L3 - מתאים לרשיון נהיגה A

לגבי לימודי הרכיבה - נסה לקבל הדרכה אישית מהמורה,

רק שיסביר לך מה בדיוק נדרש, ושיתקן לך טעויות אם יש.

אחרת - בשביל מה הוא מורה בכלל?!

בכל מקרה - רמת לימודי הרכיבה בארץ היא... תת-רמה.

אחרי הוצאת רשיון ורכישת דו"ג - מומלץ בחום לעשות קורס רכיבה מתקדמת.

שווה כל אגורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק חושב על מה לעשות. אתה יודע עסוקים (יותר מידי תלמידים, ניהול תורים, רכבים...), שחוקים...מחכים ללכת הביתה. וגם תלוי באישיות. צריך למצוא אחד שרוצה ללמד ומסתכל ומעיר. לסוע לבד במגרש אני לא צריך אותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 7.8.2022 בשעה 21:02, מני777 כתב:

אני מפנה את הראש בדר"כ :)

תפנה כל הזמן, לא בדר"כ ככה פחות סיכוי שתצא מהקווים.

בתאריך 7.8.2022 בשעה 21:02, מני777 כתב:

להוריד שתי רגליים או אחת

בשום מצב לא להוריד שתי רגלים!! זה הבייסיק, המורה היה אמור להגיד לך.

ובכללי המשחק עם הקלאץ הוא בשביל שהתגובה של האופנוע תהייה חלקה יותר, אם תשתמש במהירות נמוכה בשמניות בגז בלי קלאץ האופנוע יגיב בצורה "פתאומית" יותר(jerky).
נכון לא מלמדים את זה ב A1, את זה למדתי לבד ועכשיו אני עושה רישיון A ומבין כמה לא מלמדים בכלל להתשמש בקלאץ כמו שצריך ברישיון A1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.8.2022 בשעה 21:01, FoxLight כתב:

תפנה כל הזמן, לא בדר"כ ככה פחות סיכוי שתצא מהקווים.

בשום מצב לא להוריד שתי רגלים!! זה הבייסיק, המורה היה אמור להגיד לך.

ובכללי המשחק עם הקלאץ הוא בשביל שהתגובה של האופנוע תהייה חלקה יותר, אם תשתמש במהירות נמוכה בשמניות בגז בלי קלאץ האופנוע יגיב בצורה "פתאומית" יותר(jerky).
נכון לא מלמדים את זה ב A1, את זה למדתי לבד ועכשיו אני עושה רישיון A ומבין כמה לא מלמדים בכלל להתשמש בקלאץ כמו שצריך ברישיון A1

וכל העניין של הקווים, אפילו קצת נפסלים? כבר השגעתי מהשמיניות האלה.....

והשערים, אסור ששני הגלגלים יעלו?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, מני777 כתב:

וכל העניין של הקווים, אפילו קצת נפסלים? כבר השגעתי מהשמיניות האלה.....

כמעט בטוח שכן. על האופנוע של רישיון A מותר לצאת קצת כי האופנוע גדול יותר.

לפני 12 שעות, מני777 כתב:

והשערים, אסור ששני הגלגלים יעלו?

רק שהגלגל הקידמי יהיה בין שני הקווים, אין מה להתייחס לאחורי.

עריכה אחרונה על ידי FoxLight
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...