Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 6 סטיישן 2016 - שרשור קניה ואחזקה

במבליק
שימו לב! השרשור הזה בן 439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחדש ותהנה, לדעתי רכב מעולה!
נקודה למחשבה - בסיס הגלגלים של הסדאן 283 ס"מ והאורך הכולל 487.  בסטיישן בסיס גלגלים 275 ואורך 480. אני חושב שהסטיישן גם שוקלת מעט פחות (לא בדקתי).
וזה למה? קראתי פעם שהסדאן תוכננה לשוק האמריקאי, בעוד שהסטיישן לשוק האירופאי. על המשמעויות מה יותר חשוב בכל אחד משווקים אלה.
לטעמי לפחות - הניהוג, התמרון חניה ורדיוס הסיבוב אמורים להיות הרבה יותר קלים בסטיישן מאשר בסדאן. וזה אני כותב בתור בעלים לשעבר של 6 דור 2 שרדיוס הסיבוב שלה היה גדול מדי ומבחינתי סוג של לוויתן (בשונה מ 6 דור ראשון שהייתה קצרה יותר ולכן שימושית). אז בטח שדור 3 עוד יותר מסורבלת לניהוג.
ולכן הסטיישן יותר שימושית גם בהיבט זה.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, פריג'י כתב:

אל תתקין.

הנה נחסכה ההתלבטות.

אני דוקא כן הייתי מתקין...

למרות שזה חופר, ואגב, אפשר להוריד רגישות בהגדרות, זה יכול להציל חיים...

אם תיהיה עייף ותסטה קצת מהנתיב, אם תצמד יותר מידי ולא תשים לב, וכו'

לגבי התקנה מקומית, זה באמת מאכזב אבל יש היום כאלו שיעשו לל עבודה מעולה

וחוץ מזה, רק מאוד מאוד נוח וכיפי, היה לי אותו מהשכרה למס' ימים שחרשתי בהם את הארץ ומאוד מאוד נהנתי. יציב, חזק ונוח, מאוד מאוד נוח.

תתחדש ותהנה

עריכה אחרונה על ידי המהיר הזהיר
  • אהבתי 1

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויכוח עתיק יומין.

אישית אני שונא את המובילאיי, אך רק לפני כמה ימים אמרה לי קרובת משפחה: אין, המובילאיי הזה מציל לי את החיים כל יום...

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.12.2021 בשעה 15:11, במבליק כתב:

חסרונות:  בדגם הספציפי חסרים לי הדלקת נורות אוטו'

היתה לי מוזרה השורה הזו, אז הלכתי לבדוק ב-icar.

מסתבר שבאותה רמת הגימור, בסדאן יש חיישני אורות, ובסטיישן לא. מוזר.

תתחדשו! 

יחיו הסטיישנים!

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! אם היתה אחת כזו ברמת גימור פרימיום פלוס ועם מנוע ה-2.5 ל' כנראה שהייתי קונה אותה במקום הסדאן לפני כמה שנים, בתור חובב גדול של סטיישנים.

עשית בחירה מעולה, מכרתי את ה-6 שלי לפני מס' שבועות לאחר 4 שנים ואין ספק שב-overall זה הרכב הכי טוב שיצא לי להחזיק.

וכן, מאחור יש שפע של מקום (אני הצלחתי להכניס סלקל, מושב בטיחות ובוסטר).

רכב אמין, דינמי (יחסית לסגמנט), מפנק ומרווח ועם עיצוב שנשאר קלאסי ורענן למרות שעברו 8 שנים מאז הוא יצא.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

הגיע הזמן לסיכום קצר

מיד בסיום הקניה נכנסתי לפנצ'ריה סמוכה והחלפתי את 4 הצמיגים שהיו ממותג סיני ושחוקים לגמרי לבריג'דסטון (להבנתי אלו צמיגים תואמים למקור שאיתו הרכב הגיע). סה"כ 1,800 ש"ח (המוכר השתתף בסכום של 1,000 ש"ח)

יתכן שהיה אפשר להשיג זול יותר, אבל ממיקום הקניה ועד לביתי בירושלים הייתה נסיעה ארוכה מאוד ופחדתי לנסוע עם הצמיגים השחוקים.

כשבוע אחרי, הכנסתי את הרכב ליישור קו שכלל החלפת מיתלים קדמיים, תושבת מנוע ושכפול מפתח נוסף (קיבלתי את הרכב עם מפתח בודד. התהליך כולל את מחיקת כל המפתחות הקודמים) - קוזז בעת הקניה ושולם למעשה ע"י המוכר. סה"כ 2,775 ש"ח.

לפני כחודש הכנסתי את הרכב לטיפול שנתי + העברת טסט ע"י המוסך סה"כ 2,048 ש"ח.

אני יודע שהיה אפשר לחסוך בהוצאות אבל:

קיבלתי רכב שתמיד טופל במוסך יבואן ואני מעדיף להמשיך זאת.

לגבי הטסט, הזמן שלי גם שווה כסף וכך כשהרכב ממילא היה במוסך לטיפול קיבלתי אותו חזרה יחד עם טסט. כך גם הייתי רגוע שהוא בטוח יעבור.

לדעתי, בטיפול במוסך לא יבואן, הייתי אולי יכול להגיע לחיסכון של כ-1,000 ש"ח בכל טיפול, אבל זה בחישוב שנתי ואם בגלל זה יש לי כעת ראש שקט וכנראה שזה גם יעזור בעתיד למכור את הרכב - זה שווה לי.

צריכת הדלק לאחר כ-4,000 ק"מ, שברובם המכריע נסיעות עירוניות בתוך ירושלים,  10.68 ק"מ לליטר. הכי טוב שקיבלתי לאחר נסיעה בין עירונית 12.21 (מדידות לפי תדלוק).

הרכב מאוד שקט ונוח וזה הרכב הראשון שיש לי שאני מוצא את עצמי לפעמים מכבה את המוסיקה ונהנה לשמוע את השקט של המנוע ותיבת ההילוכים.

שוקל כרגע לבצע החלפה של יחידות הפנסים הקדמיים ליחידות של הגרסה הבכירה יותר (ראיתי מולי בכביש רכב זהה לשלי שעשה את זה). אם מישהו יודע עלויות וכדו' אשמח לשמוע על כך.

צמיגים.JPG

חשבונית 1.JPG

חשבונית 2.JPG

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

עברה שנה...

נתחיל דווקא מהסוף, לפני יומיים בשעה 04:40 הרכב נגנב מהחניה מתחת לבית 😪

ונחזור לסיכומה של שנה.

בשנה האחרונה עשיתי עם הרכב כ-8,000 ק"מ. ממוצע  צריכת הדלק היה 11.08 כש-80% מהנסיעות היו בתוך ירושלים הפקוקה.

צריכת הדלק הטובה ביותר נרשמה בנסיעה חזור מאילת, 15 ק"מ לליטר.

לפני כחצי שנה השתפשפתי באחד מהבורות שירושלים תחת הנהגת לאון התברכה בהם, הלך צמיג ימין אחורי. כל הצמיגים היו במצב חדש לגמרי ולכן הוחלף רק הצמיג התקול, סה"כ 450 ש"ח.

במשך השנה וחצי שהרכב היה אצלנו הוא שימש אותנו בנאמנות מלאה. לא הייתה שום תקלה והכל עבד בצורה מושלמת. הרכב היה נראה בפנים כאילו הרגע הוא יצא מהחנות, מאוד אהבנו את הרכב וקשה לחזור עכשיו שוב לשוק החיפוש.

תשלומים ששולמו השנה:

ביטוח חובה: 1,472

ביטוח מקיף: 2,978

ביטוח שגריר: 200 (אני כרגע עם רכב חילופי שלהם)

רישוי רכב: 1,786

למזלי לא הספקתי לבצע טיפול שנתי לרכב (היה מתואם לשבוע הבא)

התמונה האחרונה...

P1020398.JPG

• מבאס 9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע.

מאוד מאוד אהבתי את הרכב, חוץ מענין הגובה זה היה הרכב המושלם מבחינתי (אני אוהב רכבים גבוהים).

הבעיה שאישתי מפחדת לקנות שוב רכב שהגנבים מחפשים.

מצד שני, אני עובר על האפשרויות השונות ואף אחת מהן לא נותנת את המכלול שהמאזדה 6 נותנת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...