Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כסא בטיחות לרכב. מה לקנות?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כואב לי כבר הראש מזה.

כל חנות/מוכר מספר לך כמה הדגם שלו הכי טוב וכל האחרים לא.

בגדול - אני מחפש כסא שיתאים מגיל 0. 

הבנתי שאפשר ככה לוותר על הסלקל (או שלא?). 

בשביל מה בכלל צריך את הסלקל הזה? אני מבין שהוא עד חצי שנה בערך רלוונטי וסל קל עם עיגון לרכב עולה 800 ש"ח בערך ובלי עיגון לא מומלץ (?) אז כבר עדיף לקנות מושב בטיחות.

בכל מקרה, תעשו לי טובה, ספרו לי איזה כיסא בטיחות אני צריך לקנות ותגאלו אותי מזה.

יש גרגו 4אבר שילד.

יש ברייטקס בולווארד.

יש עוד כל מיני צירופי מילים ואותיות ודגמים.

כולם בערך אותו מחיר 1300-1600 ש"ח.

וגם מה עושים שיש 2 רכבים? החרא הזה כבד. אי אפשר להעביר אותו.

אז קונים 2 כאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלקל זה אחד הדברים הכי מיותרים שיש, בפועל הוא נכנס לרכב פעם אחת בלבד ולא זז משם.

אם באחד הרכבים לפחות אין איזופיקס, קנה את הברייטקס. זה אולי הכי טוב שכסף יכול לקנות. בנוסף יש לו שיטה יחודית לנעילה fool proof בעזרת החגורה. הלאה ברשימה זה צ'יקו נקסטפיט. הגרקו "בסדר". אם צריך שני מושבים חדשים, אני מניח שהגרקו עקב מחירו הנוח יקרוץ לך. אם יש לך כוח, תחפש במשומשים, אנשים מוכרים הרים של ציוד שעבד מעט מאוד זמן במחיר רצפה. רק לשים לב לתאריך תוקף של המושב (!). בכיסא מגיל 0 יש אינסרט שמשמש לריפוד לתינוקות עד גיל כמה חודשים, לשים לב שאם קונים משומש מקבלים גם אותו.

אם אין לך כוח להתעסקות עם משומשים, סע להנגר הירוק בכ"ס (AKA טוילנד), שגיא יסביר לך בדיוק מי נגד מי ולמה ותצא משם עם מה שתצא.

אין כוח להעביר מושב מרכב לרכב, כמו שכתבת החרה הזה כבד (חלקם אפילו מאוד), ובד"כ גם אין זמן. אז קונים כמה. לי בנקודת זמן מסויימת היה צי של שישה מושבים בשלוש מכוניות שונות...

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סל קל זה אחד הדברים השימושיים שיש. בעיקר אם הוא מתפרק מהעגלה.

כשהתינוק נרדם באוטו- ותינוק נרדם באוטו, אתה רוצה להעביר אותו למיטה שלו בלי שיתעורר. אם תרים אותו עכשיו בידיים- 50% הצלחה. אם תשחרר את הסל קל מהאוטו ותביא את החבילה הזאת עד לחדר בלי להפריע לו ויישאר לך רק להעביר מהסל קל למיטה- 98% הצלחה.

כסא לדעתי זה בשלב מאוחר יותר. מזל טוב- הבאת לעולם מכשיר לשאיבת כסף.

אהה... ונראה לי ש @tinoki כתב פעם שיש לו חנות של השטויות האלה...

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
  • אהבתי 2
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה במזל טוב.

ילד ראשון ? בשביל הגרושים שסל קל עולה - תקנה.

אמרת שיש 2 רכבים, אז ב במקום לקנות 2 כיסאות בטיחות בהתחלה לפחות (בהמשך כנראה זה יקל עליכם) עדיף ללכת עם סל קל בשבועות הראשונים.

בכל הכיסאות בטיחות האלו מגיל "אפס" יש הגבלת משקל מינימאלי, סביר להניח שבשבועות הראשונים התינוק לא יגיע למשקל הזה. בנוסף, בהתחלה סלקל מאוד שימושי.

מלהוציא אותו מהבית חולים, עד להעביר אותו מהרכב (ובשבועות הראשונים הוא יותר ישן מאשר כל דבר אחר) ועוד ועוד.

לגבי כיסא - יש לי צ'יקו NEXTFIT ומרוצה ממנו. גם הוא מגיל "אפס" שזה בעיקר מתבטא באיזשהו ריפוד נשלף שהכניסו שם כדי להגביהה את הילד.

עבורי עם הקליאו, היתרון הגדול הוא הגודל הפיזי, בהשוואה למתחרים מאותה רמה, הוא יחסית צר, פרקטי ונכנס סביר מאחורה

(נוסעת בצד הנהג מוותרת קצת על המרווח, מצד שני רוב הזמן היא איתו מאחורה גם ככה).

כשיש 2 רכבים, הרכב הבטיחותי יותר, הוא זה שלוקח את הילד. 

במיוחד שמגיע עכשיו הקיץ, אתם מהר מאוד תבינו כמה מזגן מאחורה זה חשוב, ותדעו טוב מאוד איזה רכב לוקח את הילד ואיזה לא.

אם בכל זאת נדרש לאלתר כל פעם רכב אחר, עדיף, לדעתי לקנות עוד כיסא בטיחות (זה סרט להעביר אותו).

אז בקיצור:

1. קנה סלקל, מעולה בהתחלה ובמיוחד לך זה יעזור עם 2 הרכבים.

2. גרקו ונקסטפיט אלו ה SWEETSPOT שאני הגעתי אליהם במחקר דומה לפני כשנה וחצי.

טיפ קטן לימי הקיץ, יש מאוורר לעגלה שמתחבר לטעינה דרך כבל USB. 

הילד יושב הפוך, וברכב בלי מזגן חזק מאחורה, במיוחד בקליאו שלי עם המזגן החלש. זה הציל אותנו הייתי צעד מלהחליף רכב בגלל שהילד סבל מהחום.

מאוורר קליפס איכותי חשמלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Nakamichi כתב:

בשביל מה בכלל צריך את הסלקל הזה? אני מבין שהוא עד חצי שנה בערך רלוונטי וסל קל עם עיגון לרכב עולה 800 ש"ח בערך ובלי עיגון לא מומלץ (?) אז כבר עדיף לקנות מושב בטיחות.

בנוסף למה שרשמו בלי סלקל או כסא מתאים מגיל 0 לא יתנו להוציא את התינוק מביה"ח.

חוץ מלהוציא מהרכב כשהתינוק ישן, להרבה עגלות וסלקלים יש אדאפטרים, זאת אומרת שאת הסלקל אתה מוציא מהאוטו ושם על השלדה של העגלה.

וגם מה עושים שיש 2 רכבים? החרא הזה כבד. אי אפשר להעביר אותו.

אז קונים 2 כאלה?

אפשר לשים סלקל וגם הרבה מושבי בטיחות ללא ISOFIX רק עם החגורה ( תבדוק לפי הדגם אם אפשרי ), היתרון של הISOFIX שהוא מתחבר קשיח לרכב וההתקנה יותר פשוטה, פשוט מקליקים את הסלקל לבסיס(צריך לשים לב שהוא באמת יושב וננעל טוב).

אבל אפשר גם נגיד לשים את הבסיס ברכב שהוא נוסע בו בד"כ ולמקרה חירום להשתמש ברכב השני ללא בסיס.

יש מושבים אבל שהISOFIX מובנה.

כולם בערך אותו מחיר 1300-1600 ש"ח.

תבדוק גם את המושבים של JOIE, נדמה לי הם זולים במעט.

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית חולים ליס

ציטוט

שחרור

• עליכם להצטייד במכתב שחרור של היולדת ממחלקת יולדות, טופס "סודר" שתקבלו לאחר השלמת הרישום, בגדים לתינוק (בהתאם לעונות השנה) וכסא בטיחות לרכב (חובה).

שערי צדק - חוברת יולדות 2019 | עמוד 16

ציטוט
  • כיסא בטיחות לרכב (לא יתאפשר שחרור התינוק הביתה ללא כיסא בטיחות).

עריכה אחרונה על ידי f31
  • אהבתי 2

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבית חולים - מסבירים להם שהכיסא מורכב ברכב ושיבואו איתכם ברכב.

זה כי פעם לא היו קונים כיסא בטיחות.

סלקל - תמיד השאלתי מחברים או משפחה. לפעמים החזיק 9 חודשים, לפעמים שנה וחצי, תלוי בגודל הילדון ואח''כ העברתי לכיסא. המאוורר שהזכירו כאן גאוני. לא חשבתי על זה.

להעביר מושב מרכב לרכב? לא בטיחותי, אלא אם כו זה ברייטקס אמריקאי, ועדיין... רוב המושבים פשוט לא מותקנים נכון ורב החנויות לא מקצועיות. מוצצים בראשון לציון היא דוגמא בולטת לחנות חסרת כל מקצועיות בהתקנת כסאות , נכון ללפני שנתיים וללפני שנה.

כיסא בטיחות נגד כיוון הנסיעה גורם להזזת מושב הנוסע משמעותית קדימה. לא מבינים את זה בהתחלה. יכול לגרום לישיבה לא בטיחותית של הנוסע. במיוחד ברכבים קטנים או אם הנוסע/ת גבוהים. סלסל לרוב קומפקטי יותר מהבחינה הזאת. צריך לזכור שאחכ לרוב יהיה סלקל מאחורי הנוסע וכיסא בטיחות מאחורי הנהג כשיש שני ילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להוציא תינוק מבית החולים ללא סלקל. כבר לפני מספר שנים הנוהל השתנה ואפשר להוציא את התינוק בתוך אמבטיה (של עגלה כמובן). אפילו בציטוטים שצירפו כאן כתוב מושב בטיחות ואילו סלקל איננו מושב בטיחות. הוא אומנם יותר בטוח מלקחת את התינוק על הידיים אך ממש לא בטוח כמו מושב בטיחות שמותאם מגיל לידה.

יש לנו 2 ילדים, שנתיים ושלושה חודשים, לא היה לנו סלקל לאף אחד מהם. השאלנו סלקל מאחד השכנים בדיוק ליומיים. יום אחד שנה שעברה ויום אחד השנה, פעם אחת לכל תינוק וזהו. זה היה כשזוגתי נאלצה לקחת את הרכב לטיפול ונסעה משם במונית, זה קרה פעמיים וזה השימוש היחיד שהיה לנו לסלקל בחיי הילדים שלנו.

לאחר מחקר ארוך והרבה התייעצויות עם חברים בחרנו לקנות צ'יקו נקסטפיט זיפ אייר ולא מתחרטים לרגע. לא הסכמנו לוותר על בד נושם ומאוורר יותר מהדגם הרגיל וגם מאוד פשוט וקל לנתק ולכבס בעזרת הרוכסן.

מזל טוב והרבה בהצלחה!

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה את הסל-קל של Peg Perrego כ-7 שנים (שימש 3 ילדות) עד שמסרתי אותו, כשגדלו.

כרגע עם כסאות בטיחות של Safety 1st Alpha Omega (גם כן הרבה שנים.. בערך 5) ו - Graco Tranzitions שממש מרוצה מהם.

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון מזל טוב,

בבית חולים ייתנו לך לשחרר את התינוק גם ללא סל קל.

לטעמי סל קל זה לא שווה את הקניה, נכון שהתינוק יכול להמשיך את השינה מבלי להעיר אותו לצאת מהרכב, אבל זה משהו מאוד זמני ועלותו לא זניחה, במיוחד במידה וקונים איכותי.

תלוי מאוד גם איפה אתה גר והאם יש לך חניה קרובה לבנין, כי לא נוחלהסתובב עם סל קל. אגב סל קל ממש לא קל!

אני הושבתי את הילדים מהיום הראשון בכסא בטיחות שמתאים מגיל לידה.

ממליץ בחום על צ'יקו נקספיט, ריפוד מאוד נעים שזה דבר שאין להפחית בחשיבותו, בטיחותי, קל להתקנה עם איזופיקס ועם חגורה.

הריפוד בנקסטפיט זיפ היה פחות נעים מאשר בנקספיט הרגיל אבל בטח קל הרבה יותר לשלוף עבור ניקוי.

גם ברייטקס מומלץ, במידה ומתאפשר הקליק טייט רמה מעל ברמת נוחות פירוק והרכבה.

בגדול אני אוהב לחבר עם החגורה של הרכב מכיוון שהיא יודעת לשאת משקל כולל גבוה יותר (כסא+תינוק) מאשר איזופיקס.
וכאן אני שם דגש גדול שהכסא נועל את החגורה.
גם אם תקנה את הכסא הכי יקר, אם הוא לא קשור טוב, זה לא שווה כלום.
בכסאות פשוטים יש וו נעילה, U שמנסיון שלי משתחרר ואז הכסא לא מהודק למושב הרכב.
סבתא קנתה כסא זול ואם תראה איך הוא רוקד על המושב תבין שאולי יש סיכוי שאולי יותר מסוכן מאשר בכלל לא
יש לי גם כסא של סייפטי פירסט שגם אותו אני לא מצליח להדק כראוי והוא משתחרר עם הזמן.
המלצה שלי תקנה רק כסא עם מנגנון נעילה מובנה לחגורה, גם עם כרגע אתה מתכנן לחבר באיזופיקס, בעתיד תצטרך לשנות את צורת החיבור. 
אני נותן חשיבות גבוהה יותר לכסא שקשור נכון מאשר לרמת הבטיחות של הכסא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Nakamichi כתב:

כואב לי כבר הראש מזה.

עכשיו אתה בטח כבר צריך אקמול פורטה 😂

בכל מקרה, תעשו לי טובה, ספרו לי איזה כיסא בטיחות אני צריך לקנות ותגאלו אותי מזה.

כמו שאתה מבין, גם פה יש אסכולות. אם אני עושה קומפילציה של כל העצות שקיבלת, הייתי נוהג כך: תשיג סלקל בהשאלה או יד 2 בגרושים. תשתמש בו שבוע או חודש או שלושה, בזמן הזה תסגור את נושא מושבי הבטיחות בלי לחץ. 

• מעניין 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על רכישת 2 מושבי בטיחות שיהיה מושב לכל רכב.

המלצתי עלך כיסא הבטיחות בולווארד קליק טייט
של חברת BRITAX
 עם בד COOL FLOW יחודי לאיוורור ונידוף זיעה.

מושב בטיחות Boulevard C&T COOL FLOW Britax בולווארד קליק טייט עם בד מנדף זיעה ברייטקס      מושב בטיחות Boulevard C&T COOL FLOW Britax בולווארד קליק טייט עם בד מנדף זיעה ברייטקס

עריכה אחרונה על ידי eyalkar
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'יקו נקסטפיט (עם האינסרט הנוסף) מדובר על מ-2.3 ק"ג, ככה שאלא אם כן מדובר בלידה ממש ממש מוקדמת או תאומים, סביר להניח שמשקל התינוק יעבור את המינימום הזה.

אנחנו הסתדרנו עם סלקל כמה חודשים, וזה אשכרה להסתדר, להכניס ולהוציא את התינוק מהסלקל עם או בלי להוציא את הסלקל מהרכב, זה פרוצדורה, הרבה פעמים הנעילה של הסלקל על החגורה היא הידית עצמה, ככה שאי אפשר להשאיר את הסלקל נעול במושב באוטו או לקנות מתאם ISOFIX.

אבל זה כי אשתי רצתה עגלה מסוימת שמגיעה בסט עם בסיס + אמבטיה + טיולון + סלקל (ועוד כמה שטויות).

מה שכן זה היה נחמד יחסית כשהעברנו את הילדה עם הסלקל מהאוטו ישירות לבסיס העגלה והתחלנו לטייל.

אבל להגיד שהייתי קונה בשביל זה סלקל במיוחד? ממש לא.

גם אנחנו בחרנו את הנקסטפיט זיפ אייר המאוורר שזה אחלה. אבל אל תחשוב שזה קל ופשוט לפרק את הריפוד כדי לכבס. זה ממש לא "רוכסן אחד וגמרנו" כמו שיספרו לך בחנות.

יש לי ניסיון טוב עם טוילנד שצוין בכפר סבא (לא במושב בטיחות), וגם ניסיון טוב עם מוצצים בכפר סבא (כן במושב בטיחות).

• מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב בהקשר הזה זה שההתקנה תהיה נכונה, לא משנה אם תבחר בסל קל או בכסא בטיחות, תדאג להתקין אותו ברכב כמו שצריך.

באופן אישי, אצלי 2 הראשונים היו עם סל קל וה- 2 הבאים היו עם כסא בטיחות שמתאים מגיל אפס.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...