Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש צורך להחליף פילטר מזגן בשנה הנוכחית שכמות הנסיעות היתה מעטה?

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נושם את האוויר שבחוץ כבר הרבה מאוד שנים ועוד לא קרה לי כלום. מצד שני שאני שומע על חתיכת קרטון ב180 שקל זה עושה לי כאב בכיס.

הפילטר האמיתי של האוויר בכדור הארץ זה השערות באף שדווקא לא דורשות פחמים והחלפות לפי קילומטרז ואני מבטיח לך שאפילו קרטון סיני יותר דחוס מהם (אני מקווה בשבילך לפחות)

עריכה אחרונה על ידי Shab00
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, מרק10 כתב:

יישנם עוד מספר רב של חברות/ספקים של פילטרים ברמת איכות של הייצרן לדוגמא:

HENGST 

TOPRAN

VAICO

VALEO (מצאתי גם בשליש המחיר פילטר תוצרתם לרכב שלי).

* מאמזון אינני ממליץ להזמין בגלל דמי המשלוח היקרים.

אני בטוח שלא תמצא שם ספריי צבע כפי שטען אחד המשתמשים אבל גם לא תמצא פילטר שווה ערך למקורי.

מאיפה אתה מזמין?

והאם פלגים אירודיום לרכב גם היית מזמין מחו"ל? א"כ מהיכן? 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מזמין אצלם הכול. תזמין מהקישור המצורף. שים לב לבחור משלוח רגיל בסיום ההזמנה.

רצוי להזמין חלקים שהם בסטטוס Ready to Ship.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, מרק10 כתב:

כן אני מזמין אצלם הכול. תזמין מהקישור המצורף. שים לב לבחור משלוח רגיל בסיום ההזמנה.

רצוי להזמין חלקים שהם בסטטוס Ready to Ship.

אני לא רואה את הקישור המצורף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, אני עוקב אחרי ההודעות כאן, ועולה לי שאלה (אני טירון בתחום של רכבים): למה צריך להחליף פילטר למזגן? איזה תועלת יש בכך? והאם זה יעזור במקרה של עובש שיוצא מהמזגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, איתי ק כתב:

למה צריך להחליף פילטר למזגן? איזה תועלת יש בכך?

עד לפני 20 - 25 שנה לא היה בכלל פילטר מזגן במכוניות. 

נסענו והכל היה בסדר עקרונית... 

בשלב מסויים היצרנים התחילו להתקין פילטר מזגן משתי סיבות. הראשונה כדי לשמור על מערכת האיוורור באוטו נקיה מעלים ולכלוך והשניה כדי שמי שיושב באוטו ינשום אוויר נקי יותר עם פחות לכלוך שעולה מהכביש, פחות אבק ופחות ריחות במקרה של פילטר עם פחם.

ברגע שיש פילטר, הקיבולת שלו אינה אינסופית, הוא נסתם עם הזמן וצריך להחליף אותו. יש יצרנים שאומרים להחליף בכל טיפול, יש שאוצרים בכל טיפול שני או שלישי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, מרק10 כתב:

המשלוחים שלהם בחודשים האחרונים פשוטים גרועים.

דוחים כל הזמן את מועד המשלוח ולא מספקים את המוצר.

לחובבי "אני מזמין חלקים לטיפול שנה הבאה" בלבד.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, מרק10 כתב:

איך זה עובד שם מבחינת משלוחים?

מה עלות המשלוחים לארץ?

והאם זה אמין ואפשר לסמוך על זה שהכל שם מקורי (לפי שם החברות)?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נסיון די טוב איתם, החלקים טובים ואם זה במלאי זה נשלח ומגיע מהר, גם המחירים מצויינים.
א ב ל:

לפני כחודשיים-שלושה חלה הדרדרות בקצב השילוח, לאחר שמישהו פנה אליהם, הם כתבו שהדואר הלטבי הפסיק לעבוד עם דואר ישראל, או משהו בסגנון ולכן המשלוחים שהיו זולים הפכו ליקרים יותר (FEDEX\DHL וכו'), אנסה לברר אם יש שינוי מהשבועות האחרונים.
בכל מקרה, השארתי בחנות הזאת מעל 500 ש"ח, ללא שום בעיות, כמו שצוין מעליי, אם החלק לא במלאי - "ready to ship", זה עלול לקחת זמן. לגבי מקוריות ואיכות חלקים - הכל היה בסדר גמור.

לפני שעתיים, mo2013 כתב:

מה עלות המשלוחים לארץ?

זה משתנה פר מוצר, הדבר הכי נבון מבחינתך כדי לענות על השאלה הזאת הוא לבנות עגלה עם פריטים רלבנטיים ולראות מה מחיר המשלוח המתקבל.

לפני 15 שעות, Shab00 כתב:

אני נושם את האוויר שבחוץ כבר הרבה מאוד שנים ועוד לא קרה לי כלום.

קצת סטייה מהנושא אבל:
אלא אם אתה ביומיום שלך יושב על גשר מעל איילון, אתה ממש לא נושם את אותו האוויר שהמזגן ברכב שלך יונק כשאתה בתנועה עמוסה.
אם אתה גר באיזור כפרי ושקט - סבבה, אבל בגלל שפה זה ישראל הצפופה, ההמלצה שלי היא להשקיע מאד במסננים האלה, הרי גם ככה אתה עם חלונות סגורים ברכב רוב השנה ויכול "להרוויח" סינון איכותי לאוויר.
זה סך הכל יעזור להאריך את אותן שנים שדיברת עליהן...ולגבי ה'עוד לא קרה לי כלום', זה קצת כמו "אף אחד עדיין לא יצא מהחיים ובחיים".😅

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, shellcase כתב:

יש לי נסיון די טוב איתם, החלקים טובים ואם זה במלאי זה נשלח ומגיע מהר, גם המחירים מצויינים.
א ב ל:

לפני כחודשיים-שלושה חלה הדרדרות בקצב השילוח, לאחר שמישהו פנה אליהם, הם כתבו שהדואר הלטבי הפסיק לעבוד עם דואר ישראל, או משהו בסגנון ולכן המשלוחים שהיו זולים הפכו ליקרים יותר (FEDEX\DHL וכו'), אנסה לברר אם יש שינוי מהשבועות האחרונים.
בכל מקרה, השארתי בחנות הזאת מעל 500 ש"ח, ללא שום בעיות, כמו שצוין מעליי, אם החלק לא במלאי - "ready to ship", זה עלול לקחת זמן. לגבי מקוריות ואיכות חלקים - הכל היה בסדר גמור.

הזמנה שביצעתי לפני 3 שבועות הגיעה אלי אתמול. כמובן מדובר בפריטים שהם "ready to ship" ומשלוח רגיל.

V10-0651.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, shellcase כתב:

א ב ל:

זה משתנה פר מוצר, הדבר הכי נבון מבחינתך כדי לענות על השאלה הזאת הוא לבנות עגלה עם פריטים רלבנטיים ולראות מה מחיר המשלוח המתקבל.

קצת סטייה מהנושא אבל:
אלא אם אתה ביומיום שלך יושב על גשר מעל איילון, אתה ממש לא נושם את אותו האוויר שהמזגן ברכב שלך יונק כשאתה בתנועה עמוסה.
אם אתה גר באיזור כפרי ושקט - סבבה, אבל בגלל שפה זה ישראל הצפופה, ההמלצה שלי היא להשקיע מאד במסננים האלה, הרי גם ככה אתה עם חלונות סגורים ברכב רוב השנה ויכול "להרוויח" סינון איכותי לאוויר.
זה סך הכל יעזור להאריך את אותן שנים שדיברת עליהן...ולגבי ה'עוד לא קרה לי כלום', זה קצת כמו "אף אחד עדיין לא יצא מהחיים ובחיים".😅

תאמת שרוב השנה אני עם חלונות פתוחים (בעיר) ונדירות הפעמים שאני באיילון, מאוד משתדל שלא להיכנס לשם😅

הנסיעה היומית שלי היא לרוב לא בפקקים ובנסיעה מהירה בדרכים בין עירוניות.

בכל מקרה גם אם הפילטר סיני אני מאמין שהוא עושה עבודה טובה בסינון של חול, אבק, או משהו גדול יותר שיסכן לי את הבריאות בצורה ישירה.

מסכים שכן צריך להחליף את הפילטר שהוא מתמלא ושזה כן דבר חשוב אבל נגיד והסינון במקורי טוב יותר אפילו ב10-20% שגם זה לא דווקא נכון. זה לא מצדיק את המחיר של פי 10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...