Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעגל תנועה דו מסלולי

שימו לב! השרשור הזה בן 1284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסכים לא להסכים.

אגב, גם בתגובתך האחרונה, כנראה שלא נסכים.

אני לא חושב שהגדרת הנתיב הימני נקבעת רק על ידי אבני השפה או קו השול. אחרת, אין טעם לציין קו הפרדה מקוטע בין נתיבים בדרך דו סיטרית (שהרי השול, מכל צד, הוא שמכתיב את הנתיב). ואם אין "תוחם" לנתיב, אז... בלגאן... יתרה מזו, בפועל, קו הפרדה שכזה כן מסומן בין נתיבים כאמור.

וגם חולק עליך על היות השאלה פשוטה. מגוון הדעות, הפרשנות והמסקנות מוכיח, על פניו, שאין מדובר בעניין פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שול משמאל, שול בהגדרתו נמצא רק מימין לדרך (אלא אם אתה סופר את השול שמעבר לנתיב הנגדי), הגדרת נתיבים מחויבת בכל מקום שבו יש 2 נתיבים, כשיש נתיב אחד לא תראה הגדרת נתיבים.

אז נשאל, כשיש נתיב אחד בדרך רחבה, איך יודעים באיזה חלק של הנתיב לנסוע?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, AndreyAK כתב:

לפי המיקום של הנזק מסתמן שאישתך הייתה לפני הרכב בנתיב החיצוני פנתה ימינה בחדות מבלי להסתכל במראות.

זה ניראה שכאילו אני נגדך, חשוב לי לציין זה לא אישי 😉

חחח, כל המטרה היא לברר את האמת, הכל בסדר 😉 

תודה לכולם על התגובות המועילות. 

לפני 11 שעות, AndreyAK כתב:

שופט ישה :)

@daniel204 יש לאישתך מצמלמת דרך ברכב?

לצערי לא, אני כל פעם דוחה את העניין.  

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, daniel204 כתב:

לצערי לא, אני כל פעם דוחה את העניין.  

יש שרשור מסודר של מצלמות דרך תכתוב שאתה צריך מצלמה יש שמה את @FiS ידאג לך

שרשור: שרשור מצלמות דרך

• רעיון טוב! 1

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Keyser Söze כתב:

לא הבנתי למה אתה מאשים אותי שאמרתי "שול משמאל". קראתי פעם ופעם נוספת את תגובתי, ולא מצאתי עדות לזה...  🥴

לפני 20 שעות, Keyser Söze כתב:

שהרי השול, מכל צד,

והשאלה שלי עדיין עומדת:

לפני 20 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2020 בשעה 14:53, m3x7r3m3 כתב:

אין שול משמאל, שול בהגדרתו נמצא רק מימין לדרך (אלא אם אתה סופר את השול שמעבר לנתיב הנגדי), הגדרת נתיבים מחויבת בכל מקום שבו יש 2 נתיבים, כשיש נתיב אחד לא תראה הגדרת נתיבים.

מהיכן הבאת את הקביעה המוטעית הזו המוכחלת

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו כאן סטיה לשוליים של השרשור.

@ישה @m3x7r3m3 שול שמאלי (מסומן בצהוב, 807) קיים גם בדרך חד סטרית. בכביש דו מסלולי עם מפרדה הסימון משמאל הוא 803. ההבדל ברור - את 807 מותר לעבור בתנאים מסויימים, את 803 בשום תנאי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ישה כתב:

מהיכן הבאת את הקביעה המוטעית הזו המוכחלת

שול יכול להיות רק מצד ימין, מצד שמאל יש קו הפרדת נתיבים, שוב, אלא אם אתה סופר את השול שמעבר לנתיב הנגדי.

לפני 4 שעות, sperial כתב:

יש לנו כאן סטיה לשוליים של השרשור.

@ישה @m3x7r3m3 שול שמאלי (מסומן בצהוב, 807) קיים גם בדרך חד סטרית. בכביש דו מסלולי עם מפרדה הסימון משמאל הוא 803. ההבדל ברור - את 807 מותר לעבור בתנאים מסויימים, את 803 בשום תנאי.

היום גם בדרכים חד סטריות מסמנים מצד שמאל של הנתיב ראה למשל בהנחיות להצבת תמרורים:

image.png.2db4c28183dc1bbe6bb15e2c163e3e2e.png

image.png.5a9dc388d2b6aa2e459cec810912de40.png

שים לב למילה "שול", לא בלשון רבים אלא בלשון יחיד.

image.png.6fa2266077905fd9cb06d6c21e1ce0a0.png

הדגשת המילים "ימני" על הטיותיו במקור.

image.thumb.png.e9c0bb5aa16f4eb8a9fc87b2bd116fc4.png

בכביש חד סטרי (הדגשתי לכם) יש לסמן מצד שמאל של הנתיב השמאלי ביותר סימון 803 ולא 807!

וזה לגבי 807:

image.thumb.png.2153b2fbd9644dbd4ad2ee4a2b458461.png

בצידו הימני

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר הזמן לעריכה, המקום היחיד שבו לכאורה יש סימון של 807 כפול זה בכבישים צדדיים (רוחב פחות מ-5 מטרים), דו סטריים, ועם סכנה לירידה מה"מיסעה" (נניח בורות או תעלה וכו'), ואז יסמנו 807 משני הצדדים ולא יסמנו שום סימון נתיבים אחר באמצע המיסעה.

אז מן הסתם זה גם לא נחשב כשוליים כיוון שסימון 807 יהיה דיי צמוד לקצה האספלט כדי להרחיב כמה שיותר את שטח המיסעה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקעת לחינם

שול לא מוגדר על ידי קווים

ויש שול ביחיד ויש שול ברבים

לך לתקנות התעבורה ותחזור עם התובנות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"שול הדרך" – השטח שאין לצדו מדרכה הסמוך לשפת הכביש, עד לרוחב של ארבעה מטרים או עד לקצה תעלת ניקוז, כאשר דופן התעלה מצוי פחות מארבעה מטרים משפת הכביש;

בתקנה זו, "עמדת תשלום – מיתקן מסומן המוצב על מדרכה או בשול דרך, המשמש לתשלום בעבור החניה בדרך שבה החניה מותנית בתשלום.

תק' (מס' 7) תשע"ז-2017

(ג)   על אף האמור בתקנת משנה (א) –

(1)   רשאי מי שלומד נהיגה או משתלם בנהיגה, כשהוא מלווה במורה נהיגה, לסטות לשול הדרך ולחזור לכביש על פי הוראות מורה הנהיגה;

(2)   רשאי נוהג רכב לחצות את הקו המסמן את שול הדרך ואת השול, כדי להגיע לאתר התשתית הנמצא בצד הדרך או לחזור ממנו לכביש;

(3)   אם הוצב בשול הדרך תמרור 501 או סומן שול הדרך בתמרור 501, רשאי הנוהג ברכב מן הסוג שצוין בתמרור לנסוע בו, ויראו לגביו את שול הדרך כאילו היה כביש.

תק' (מס' 3)  תשל"ו-1975 תק' (מס' 4)  תשנ"ה-1995

(ב)  הנוהג ברכב שאינו מנועי, וכן בטרקטור וברכב איטי חייב להימין ולנסוע בשולי הדרך אם הדבר דרוש ואפשר כדי לתת מעבר לתנועה שמאחוריו.

תק' (מס' 4) תשמ"ו-1986 תק' (מס' 4) תשנ"ה-1995

(ג)   הנוהג ברכב מנועי שבשל מטענו, או בשל שיפוע הדרך, נאלץ לנסוע במהירות נמוכה שיש בה כדי לעכב כלי רכב הנוסעים מאחוריו, חייב להימין ולנסוע בשול הדרך כאשר השול מיוצב באספלט ופנוי כדי לתת לכלי רכב שמאחוריו אפשרות לעקפו.

תק' (מס' 4) תשנ"ה-1995

(1)   יאט ואף יעצור, במידת הצורך, כדי לאפשר להולכי רגל לעבור בבטחה לפני שיעלה על המדרכה או על שול הדרך;

המקום היחיד שמצאתי בו לשון רבים הוא:

העמדה לצידי דרך של רכב המיועד לרוכלות תק' (מס' 5) תשל"ח-1978

69א.   (א)  לא יעצור אדם רכב המיועד להובלות, ולממכר מזון, פרחים, סחורות, ציוד וכיוצא באלה למסחר או להובלות, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד לצידי דרך שאיננה דרך עירונית, אלא במקום שסודר ואושר על פי דין לחניית רכב כאמור מחוץ לרצועת הדרך והשוליים וסודרה אליו גישה למקום כאמור.

יש את זה שלא רלוונטי לרכבים:

סייג בהליכה תק' (מס' 3) תש"ל-1970

108. (א)  לא ילך אדם בכביש ולא יסיע בו עגלת ילדים או עגלת חולים או כיסא חולים, אלא אם אין בצד הכביש מדרכה או שוליים תקינים או שביל שהוקצה להולכי רגל.

(ב)  הוראות תקנת משנה (א) לא יחולו על אדם החוצה כביש.

עוד יותר מזה מצאתי את התקנה הזו:

הולכת בעלי חיים בכביש תק' (מס' 3) תש"ל-1970

138. (א)  לא יוליך אדם עדר בדרך אלא אם אין אפשרות להוליכו במקום אחר ובלבד שנקט כל האמצעים כדי למנוע ככל האפשר הפרעת התנועה.

(ב)  המוליך בעל חיים או הרוכב עליו בכביש לא יוליכו אלא בצדו הימני הקיצוני אם יש לכביש מדרכה, או בשוליים הימניים של הדרך - אם אין מדרכה, ולא יוליך זה בצד זה יותר משני בעלי חיים פרט לאמור בתקנת משנה (א).

(ג)   על אף האמור בתקנת משנה (ב) מותר לשוטר הרוכב על בעל חיים לנהוג אותו או להוליכו בצדו השמאלי של הכביש.

למרות שלכאורה מתקן התקנה השחית את זמנו וכתב "שוליים ימניים של הדרך" במקום שולי הדרך, כשמדובר על הצד השמאלי לא נכתב בכלל שול, אלא "צדו השמאלי של הכביש".

לסיכום עבודת התזה, לרכבים יש שול אחד, והוא נמצא בצידו הימני של הכביש

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתקנות האלה תמיד השול מימין, חוץ מ-69א' שהיא תקנה ישנה, ויתכן שניסוחה לא עודכן מסיבה כלשהי, והיא עוסקת בשטח שמעבר לשוליים.

מכל מקום, גם אם בהגדרת השול(יים) לא מצויין הצד הרי שהסימון (803 לעומת 807) מגדיר מתי או אסור לצאת משטח הכביש.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת ציון בלתי מספיק על התזה

בהגדרה של שול לא כתוב ימין או שמאל . מסכים?  יופי !! משמע יכול להיות גם בימין וגם בשמאל.

ותקנה 138 בדיוק מגדירה לך היכן להיות בשול ימני , כי אם שול  הוא רק בצד ימין ( כהגדרתך  המוטעית ) אז מספיק לכתוב בשול

והשוטר ירום הודו  מותר לו לרכב בצד השמאלי של הכביש ( לא צריך לרכב בשול השמאלי.)

כי כאמור הוא שוטר ירום הודו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תעשה 1+1 תקבל שהשול הוא השטח מתמרור 807 ועד תעלת ניקוז, או עד 4 מטרים.

image.png.cc3062811177c94ae7ff023b63113354.png

אם עליי לנהוג בצידו השמאלי של הקו האם בכביש צדדי וצר שבו אין סימוני נתיבים כלל עליי לנהוג מצידו השמאלי של הקו השמאלי יחסית אליי או הימני?! ברור שיחסית לימני! אין לי מה לחפש מצד שמאל של הקו השמאלי!

חוץ מזה תמצא בבקשה בכל התקנות (חוץ מ-69א ו-108 שלא מיועד לרכבים) מקום שבו המילה שול מופיעה ברבים, אחסוך לך, היא לא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...