Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטענת הסלולרי ברכב

אורח לרגע
שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, Daewoo_Racer כתב:

אחרוג קצת מהשאלה של פות"ש.

קצת מלחיץ מה שאתה אומר, האם יש צורך לנתק את המטען/לשים בתא כפפות כשהרכב עומד רוב היום בשמש?

אני לא חשמלאי. אבל להבנתי אם הנייד לא מחובר אז לא נכנס מתח משמעותי למטען.

אצלי זה קרה בטעינה - הוא התחמם.

אגב, בהרבה מכוניות כניסת 12V מתנתקת לאחר שסוגרים את החשמל ברכב.

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

AUKEY לא נחשבת כחברת זבל. זה אמנם סיני (כמו הרבה סינים) אבל סיני איכותי למדי.

לא כתבתי ספציפי על AUKEY. לא מכיר אותם ☺️

מצד שני כשבאג מוכרים את זה ב40 ש"ח זה לא יכול להיות יותר מדי איכותי. ספציפית מה ששלחת זה טעינה מהירה 2.0 ורק ביציאה אחת. כל השאר זה טעינה רגילה . ב2015 זה היה מוצר מעולה. היום זה כבר ישן משהו. אז אם כבר לקנות מוצר שישמש אותך קדימה לפחות קח 3.0

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, GTאי כתב:

לא כתבתי ספציפי על AUKEY. לא מכיר אותם ☺️

מצד שני כשבאג מוכרים את זה ב40 ש"ח זה לא יכול להיות יותר מדי איכותי. ספציפית מה ששלחת זה טעינה מהירה 2.0 ורק ביציאה אחת. כל השאר זה טעינה רגילה . ב2015 זה היה מוצר מעולה. היום זה כבר ישן משהו. אז אם כבר לקנות מוצר שישמש אותך קדימה לפחות קח 3.0

צודק לא שמתי לב שזה QC2.

אם ככה הפיליפס מ-KSP או Anker מבאג יעשו את העבודה (אנקר עולה בערך 120 שקל).

באג נותנים מחירים טובים על מוצרים שהם מייבאים, אלה פשוט עולים 40 שקל כי הם ישנים

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

AUKEY לא נחשבת כחברת זבל. זה אמנם סיני (כמו הרבה סינים) אבל סיני איכותי למדי.

בבית יש לי מטעני Aukey ובמכוניות Tronsmart, חלקם כבר בני 5 שנים. מצויינים. יש עוד יצרנים סיניים מעולים, וגם המוצרים שלהם לא זולים. 

הכבלים לא פחות חשובים מהמטענים, גם אותם קנה ממותגים מוכרים. השבוע הזמנתי באיביי (מוכר מ-UK) כבלים של סמסונג שעלו בערך 12 ש"ח ליחידה. טרם הגיעו, אז כמובן טרם נבדקו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהר מאוד אתה מגלה שפתאום נוסע או בן משפחה צריך גם, ואם לא חיברת מצלמת רכב ישירות למצבר זה עוד אחד

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטען הכי טוב שאני מכיר לשקע מצית הוא זה:

https://www.amazon.com/Charger-Anker-Adapter-PowerDrive-Poweriq/dp/B01K9MQ8WW/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&aaxitk=YbCOC1BQKjZUZCeI6Ku-zw&hsa_cr_id=5061467930201&ref_=sbx_be_s_sparkle_mcd_asin_2

המחיר ירד משמעותית מאז שקניתי אותו לפני כ3 שנים.  אני מחזיק כזה בתיק לשימוש במכוניות של זרים.

ברכבים שלי אני בדרך כלל דואג לפיתרון קבוע על פי המקום הפנוי שניתן למצוא.

יש לי ניסיון טוב עם הדגם הזה:

https://www.aliexpress.com/item/32920481337.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4592221dBOFVI2&algo_pvid=bff56418-c458-4915-b29c-28502834ee39&algo_expid=bff56418-c458-4915-b29c-28502834ee39-3&btsid=0ab6d69f15959291414821719e4f22&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

להתקנה קבועה כמובן לשים פיוז ולחבר למקור מתח קבוע.

מעבר לראש הטענה טוב צריך להשתמש גם בכבלים איכותיים, אני ממליץ על Rampow, להזמין לפי האורך הרצוי.

כל הדברים האלה קניתי בזמן שהשתמשתי בטלפון הקודם שהיה צריך טעינה כל היום בערך.

הטלפון הנוכחי מחזיק יום שלם בדרכים בלי טעינה כמעט.. אבל ברור שזה לא לנצח.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, במידה ויש לך מצלמת דרך, יש מצב שהצילום ידפק אם תחליף שקע מצת שהוא מתחבר אליו. מה זאת אומרת להידפק? אצלי נניח המצלמה הייתה מקליטה את הדקה הראשונה מאז ההנעה (מאז שקיבלה מתח) וזהו. החלפתי לשקע מצת שהגיע בקופסה של המצלמה, ופתאום זה עבד תקין והתחיל לצלם את כל אורך הנסיעה. המצלמה היא viofo a119 ככה שהבעיה היא לא בה, והמטען מצת ש"דפק" אותה היה של אנקר ועלה לי בזמנו כ100 שח מאמאזון, אבל מטעינה טלפונים מאוד טוב ככה שאני מסיק שאם המצלמה מקבלת מתח גבוה מדי היא לא תצלם טוב. אולי זה קרה רק אצלי אבל בכל מקרה לדעתי עדיף לשתף שידעו.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמת דרך מחברים לחשמל שעובר דרך סויץ. מאחורי הקלעים.

בכלל כל מה שנמצא קבוע ברכב לא כדאי להשתמש בשקע מצית בכלל.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוצים לחשוב קדימה QC זה לא הכיוון. זה פתרון קנייני שהרבה שלא נתמך כלל באיפונים וגם הרבה טלפוני אנדרואיד חדשים כבר לא תומכים בו, כמו למשל דיגמי פיקסל של גוגל. הסטנדרט המודרני הוא USB PD שיכול להגיע להספקים הרבה יותר גדולים ולטעון גם מחשבים ניידים.

https://www.amazon.com/Charger-Anker-PowerDrive-Adapter-MacBook/dp/B071WYF9HP

עריכה אחרונה על ידי eladts
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטעני PD יקרים יותר, ודורשים כבל USB-C to USB-C שיקרים יותר וקשה יותר להשיג, ואם הטלפון שלך נניח הוא Xiaomi Redmi 5 Plus ויש לו חיבור Micro USB, אז אתה צריך כבל נדיר בהרבה, או מתאם (שגם הם אינם נפוצים מי יודע מה ו/או באיכות ירודה).

אגב QC 5 שהוכרז לא מזמן מגיע גם הוא לעוצמות של 100W במתח של 20V כמו USB PD

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במטען שקישרתי אליו יש גם חיבורUSB-A תומך QC וגם חיבור USB-C בעוצמה של 30W, מספיק כדי להטעין מחשב נייד קטן. הרבה טלפוני אנדרואיד חדשים מגיעים כבר עם מטען USB-C. חוץ מזה, QC4/5 משתמשים בחיבור USB-C ותואמים למכשירים שתומכים ב-USB-PD. זה יקח עוד קצת זמן אבל שקעי USB-A יעלמו מהעולם בסופו של דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטען שקישרת אליו לא תומך QC, הוא תומך PD והיציאה השנייה זה Anker IQ 2 שזה שם יפה ל-5V עם זרם גבוה.

רוב טלפוני האנדרואיד החדשים שהם High-End (מה שמתחת עדיין מגיע עם USB-A) מגיעים עם מטעני USB-C to USB-C אבל עם תמיכה ב-QC4/4+ כמו למשל ה-Razer Phone2 שלי עם מטען של 24W שהוא QC4+ ולא PD.

חיבורי USB-A ייעלמו מהעולם, אבל לא בקרוב, ובטח ובטח שלא כדאי להקריב את הטווח הקרוב (QC) בשביל הטווח הרחוק (PD).

אילו זה היה גם וגם מילא.

אגב לצורך השוואה, מטען עם שני פורטים שכל אחד מהם הוא QC3, עולה כמו מטען עם PD אחד ויציאה אחת (כמו זה שקישרת).

לרוב המוחלט של האדרואידים מטען כזה הוא פול גז בניוטרל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

המטען שקישרת אליו לא תומך QC, הוא תומך PD והיציאה השנייה זה Anker IQ 2 שזה שם יפה ל-5V עם זרם גבוה.

הטלפון שלי הוא Pixel 3a. זה טלפון שעלה לי $150 במבצע, ממש לא high-end. הטלפון הגיע עם מטען PD בהספק של 18W וכבל מתאים. הטלפון לא תומך כלל בטעינה מהירה עם מטען QC - הוא נטען בקצב של 8W לכל היותר עם עם מטען שאינו PD, בדקתי עם מכשיר מדידה. גם איפונים לא תומכים כלל בטעינה מהירה עם מטען QC, הם יטענו בקצב של 12W לכל היותר. אז בשבילי ובשביל מי שיש לו איפון מטען QC זה פול גז בניוטרל, אין לו שום יתרון על מטען 2A פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...