Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצה ברכישת רכב וטיפולים לפני קנייה

pitz
שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי מצאתי פיקנטו יחסית חדשה עם קילומטראז נמוך עשתה קצת יותר מ40 בארבע שנים. נקנתה 0 ק"מ.

מטופלת במוסך מורשה עם טסט לשנה. ללא תאונות עם החלפת כנף קדמית בגלל נזק חנייה.

קבענו להיפגש ליד מכון בדיקה, בבדיקה שעשיתי לפני הכניסה למכון עשיתי בדיקה שלי וזיהיתי מספר בעיות:

- הצמיגים גמורים עם סדקים בני יותר מ 4 שנים, מפתיע אותי שזה עבר טסט בכלל.

- הרכב אמור לעבור בעוד חודש טיפול יחסית גדול של החלפת ברקסים רפידות מצת ופילטר. 

המוכר לא היה מוכן לזוז מהמחיר מחירון, בטענה שאם הוא היה יודע שהוא מוכר את הרכב גם לא היה מעביר אותו טסט. אציין שבטלפון היה נשמע שהוא יתגמש במידה וימצאו בעיות.

זה רכב ראשון שלי אז יכול להיות שאני מפספס משהו.

האם מקובל למכור רכב במחיר מחירון מבלי להתחשב בזה שמגיע טיפול קרוב ויחסית גדול והחלפה של ארבעת הצמיגים? ואפילו למכור אותו ללא טסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכול שאלה של ביקוש והיצע, לרכב יש ק״מ נמוך ואולי בגלל אין גמישות.

תבדוק עוד אופציות ביד 2, שים לב שהמחירון של הרכב צריך להיות לאחר הפחתה של 0 ק״מ.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המחירון (לאחר שקלול ליסינג וקילומטראז נמוך) ומה המחיר המבוקש? 

את הבדיקות שעשית היית אמור לבצע לפני שהגעתם למכון כדי למנוע אי נעימות ומחוייבות לעיסקה. 

האם עשית את הבדיקה הבסיסית של אימות נתונים (אימות שבעל הרכב הוא המוכר שמולך. אימות שאכן היה בליסינג 0 קילומטר ולא תפעולי). 

האם בוצעה בדיקה בסופו של דבר? 

יש לזכור שמדובר ברכב מבוקש מאוד עם נתונים טובים יחסית. 

נושא הטיפול והצמיגים אמור להילקח בחשבון במחיר הרכב, אבל זה לא חוק. 

זכותו לבקש כמה שהוא חושב, זכותך לסרב או להסכים. 

אישית, לא הייתי קונה את הרכב במחיר מחירון. כי דרושה השקעה ראשונית של כ-3000 שקל. בכ"ז זה יד שניה מליסינג ולא פרטי יד ראשונה. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון הינו 45K שהוא גם ככה חריגה מהתקציב שלי אבל אם הכל היה פיקס הייתי מוכן לשלם את הסכום עבור הרכב עם הנתונים שלו.

לגבי הסטיאוציה עצמה אתה צודק פשוט המכון בדיקה קרוב אליי ולא רציתי לעשות נסיעה כפולה.

עשיתי בדיקה בסיסית, את הבדיקה במוסך בסוף לא עשינו כי לא הצלחנו להגיע להסכמה על מחיר במידה והכל תקין.

מלבד זמן וקצת עוגמת נפש לא הפסדתי יותר מידיי.

עריכה אחרונה על ידי pitz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ענית על השאלות שלי. 

ובכלל, כדי לרכוש רכב צריך להשקיע. גם אם הרכב רחוק (פיזית) ולבדוק בלי לחץ. 

אני חושב על הצד של המוכר. הוא בטח קיבל המון שיחות אבל קבע איתך במכון רק כדי לשמוע ממך שהמחיר לא מתאים. מן הסתם הוא הרגיש מטורטר ולא הסכים לבוא לקראתך במחיר.. את נושא הטיפול יכולת לדעת בטלפון. נושא הצמיגים היה יוצא כליקוי בבדיקה ואז יתכן שהוא כן היה מסכים להתגמש. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב של הבת שלו ולא היה ספר טיפולים אז קבענו במכון שנמצא ליד המוסך שלהם שם בעצם גיליתי שהרכב אמור לעבור טיפול עוד חודש וגם מה הטיפול כולל מה שתפס אותי קצת מופתע.

לגבי הצמיגים הייתי מוכן אפילו להתחלק איתו בעלות.

ברגע שהייתי עושה בדיקה הייתי מושקע בעסקה והיה יותר קשה לוותר או להתמקח.

בגדול אני חושב שנכון לסגור מחיר לפני בדיקה ובמידה ואין נזק לשלדה גיר או מנוע אז יש עסקה.

רק תהיתי האם זו עסקה שהייתם הולכים עליה, רכב במצב טוב אפשר לומר שהוא כמעט יד ראשונה היה לו רק בעלים אחד, מטופל במוסך מורשה קילומטראז נמוך אבל צמיגים גמורים ולפני הטיפול השנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה מדובר בדגם לא נפוץ לא הייתי בולע את עניין הטיפול והצמיגים במידה ורכב שמור.

אבל פיקנטו זה לא רכב נדיר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב טופל עד עכשיו טוב ובזמן+שמור ועבר בבדיקה מבחינה מכאנית - אישית הייתי בולע את הצפרדע של צמיגים וטיפול גדול.

הרבה רכבים יש - הרבה רכבים שמורים אין, גם אם הצמיגים שחוקים וטיפול גדול מתקרב אל תשכח שכל רכב משומש ידרוש ממך איזה יישור קו.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מתעקש על נושא הטיפול, הרכב טופל עד עכשיו ואף מוכר לא היה רוצה להשקיע ברכב שכבר מכר, טיפול זאת לא השקעה מבחינתך אלא טיפול שוטף ברכב והוא לא אמור להוריד במחיר בגלל שעוד מעט יצטרכו לעשות ברקסים, כן נהוג להוריד אם הרכב ממש לפני טסט או שהמוכר ישלם בעצמו את האגרה. לגבי הצמיגים- קיה פיקנטו- כמה כבר עולה סט 4 צמיגים ? שווה לתזז בשביל המחיר הזה כשהרכב במצב טוב ועם קילומטראז נמוך ? 

השוק חרא וזה לטובתך אבל גם מלא ברכבים שחוטים וסחוטים והרבה חכמולוגים שברגע שנגמרה האחריות מחליפים שמן מתחת לבית ושמים את השמן הכי זול שמצאו בתחנת דלק פז...

לדעתי כשהרכב טוב והבדיקה טובה ויש אמון מול המוכר שנראה בן אדם (לפחות למראית עין) והיסטוריית הטיפולים מפורטת ובמוסך מורשה של החברה זה שווה כמה שקלים תמורת ראש שקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהר לתת לו 45 + אלפיים ש"ח תבדוק מה המצב בשוק ואם יש משהו אחר על הכוונת. אתה יכול לתת לו את ההצעה שלך הוא לא חייב לקבל ואתה לא חייב לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי בחיפוש אחר פיקנטו עם נתונים טובים לאחיינית החיילת, אני יכול לנחש שהרכב נמכר כבר למישהו אחר. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת בדקתי עכשיו והמודעה שלו עדיין מתעדכנת כל יום. בסוף מצאתי פיקנטו עם נתונים דומים וסגרנו  7K מתחת למחירון. 

מסקנות שלי:

45K מחיר מנופח לפיקנטו, שימו לב שיש מזדה 2, סוזוקי סוויפט ועוד מכוניות שלדעתי מביאות הרבה יותר ערך לשקל במחירים האלה.

השוק מוצף בפיקנטו/I10/ספארק בשנתונים טובים וק"מ בין סביר למעולה (עד 15 בשנה לא להתפשר).

מחיר המחירון לא משקף כלל את המצב ולדעתי פשוט מטיב עם סוכניות הליסינג שמזרימות מאות מכוניות כאלה לכבישים בשנה.

אם אתם לחוצים ואין לכם כוח לחפש לכו למגרשים הגדולים/ליסינג, מחיר מחירון תוכלו לשלם גם שם לקבל אחריות, רכב שעבר טיפולים, החלפת צמיגים ואולי תצליחו לסחוט איזה מערכת מולטימדיה על חשבונם. ואם החלטם בסוף לחפש תזכרו שהשוק מוצף במיני שהיו תחת אחריות עד לא מזמן ועברו טיפולים במוסכים מורשים.

אדם פרטי שינסה לעשות טרייד אין על רכבים כאלה יאבד מינימום 20% מחיר מחירון במידה והרכב במצב מושלם אחרת אפילו יותר אם ימכור לכם מעל למחיר זה יצא מורווח. my 2 cents

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, pitz כתב:

אם אתם לחוצים ואין לכם כוח לחפש לכו למגרשים הגדולים/ליסינג, מחיר מחירון תוכלו לשלם גם שם לקבל אחריות, רכב שעבר טיפולים, החלפת צמיגים ואולי תצליחו לסחוט איזה מערכת מולטימדיה על חשבונם. ואם החלטם בסוף לחפש תזכרו שהשוק מוצף במיני שהיו תחת אחריות עד לא מזמן ועברו טיפולים במוסכים מורשים.

מה שווים הצמיגים שהם יחליפו לך? לרוב ייתנו צמיגים סיניים פשוטים ולא איכותיים.

חוץ מזה האחריות של חברות הליסינג לא תמיד מכסה הכול.

ברכב ליסינג גם כדאי לבדוק איפה טופל.

מה שלא ברור זה גם איך נהגו עליו, יש רכבים כאלו שעוברים חיים קשים ומתעללים בהם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אבהיר, לא משנה ממי קונים רכב יש לבדוק עבר טיפולי, בעלויות קודמות, עבר ביטוחי ולהעביר אותו בדיקה שלכם.
לגבי ליסינג יש ויש. יש שם רכבים שלא הייתי קונה לצד רכבים במצב מעולה. יש לי חבר שמעדיף לא לקנות רכב ונוסע על פיקנטו בליסינג פרטי, השנה הוא החזיר פיקנטו שעברה פחות מ20,000 בשלוש שנים שהיא אצלו, טופלה במוסך מורשה ובמצב פיקס. האם הייתה לך בעיה לרכוש את הרכב הזה משלמה סיקסט? לי לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...