Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי רכב עם קילומטר גבוה (הונדה ג'אז 2007 313 אלף ק"מ)

netanel92
שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר על הונדה ג'אז 2007 עם 313000 ק"מ יד 1 עם ספר טיפולים מלא! מטופל במוסך מורשה.

הלכתי לבדוק את הרכב ופגשתי את ביתו של הבעל הרכב.

עשיתי לרכב בדיקה  מקיפה ולרכב היה חסר נוזל קירור (ממש היה חסר!)

בעיה בנעילה\פתיחה מרכזית (עלות 300 ש"ח)

והידיות הילוכים מאחורי ההגה לא עובדות.

הבנתי שהרכב הוא השלישי במשפחה ויש עוד שני רכבים אחד לכול הורה והרכב הנ"ל שימש את המוכר עד השנים האחרונות.

כרגע  משמש בעיקר את הילדים (אולי זו הסיבה שהיה חסר כל כך הרבה נוזל קירור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה שואל אם כדאי?( כי אין שאלה בגוף ההודעה)

לפי יד 2 הוא דורש 15 אלף, במחיר כזה אין שום סיכוי שכדאי. אני אישית הייתי שוקל בסביב ה 6-7 אלף מקסימום, יותר מזה, פשוט מיותר. 

לדעתי אגב אתה מבזבז את הזמן שלך. הבנאדם מפרסם כבר את הרכב 3 חודשים, במחיר הזה וגם יותר. הוא בכלל לא לחוץ למכור וכניראה שאין לו שום בעיה להמשיך להקפיץ עד שאולי הוא יתפוס את הפראייר התורן 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לקנות את הרכב הזה, הק"מ גבוה מידי וגם אם הרכב טופל הייטב, בק"מ כזה הרבה מכלולים מתעייפים וצריכים החלפה. 

במחיר הזה אפשר לקנות מכונית צעירה בכמה שנים, גם יפנית, עם חצי ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור שלא משנה אם ספר הטיפולים מלא- השאלה היא האם טיפלו בכל התקלות- ובזמן

נראה שהם חסכו על כמה דברים שגילו לך, וכנראה שכחו לגלות לך כמה דברים, לדעתי אם אתה מתלהב מהרכב הספציפי הזה תיקח לבדיקה לפני קניה ותבדוק במוסך נפרד אם ראש מנוע תקין, ותחתוך הרבה ממחיר המחירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שטיפול בכל התקלות, לא עוזר. ב 95% מהמקרים, ברכב משומש שערכו לא גבוה טיפול בתקלות מתבצע בחלקים משופצים או תחליפים או משומשים.

אם ב 250 אלף ק"מ הוא החליף צירית, סיכוי שהחליף אותן למקריות שעולות כ 1500-2000 ש"ח לאחת, הוא אפסי. החליף לציריות סיניות שאחרי 30-40 אלף ק"מ צריכות החלפה נוספת. וזה נכון לכל דבר. אלטרנטור וסטרטר התקלקלו ב 290 אלף ק"מ? טיפל בתקלות, החליף למשומשים. סיכוי שהמשומשים יעשו עוד 290 אלף ק"מ הוא נמוך, מתישהו יגיע סבב החלפות נוסף. 

בגדול רכב עם קילומטרז' גבוה גם אם טופל היכי טוב שאפשר, לרוב מלא בחלקים לא מקוריים ולכן לדעתי, לא שווה קניה ולא משנה באיזה מחיר.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי לפי מה שאתה אומר כל רכב עם מעל ל 200 אלף ק"מ צריך לגרוט, כי בינינו 90% מהאנשים לא מחליפים חלפים מקוריים אלא אם, כל הק"מ הנ"ל נעשו ב3-4 שנים הראשונות שהרכב חדש באחריות.

Sent from somewhere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שצריך לגרוט, אמרתי שזו קניה לא מומלצת ושאין שום ייתרון ברכב שהוחלף בו א' ב' ג'. כי זה ב 90% מהמקרים לא מוחלף בחלק שווה ערך למקורי. חוץ מזה 313 אלף זה לא 200, זה הפרש של 7-8 שנים בשימוש סביר וזה הרבה מאוד. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Buki כתב:

אין שום סיבה לקנות את הרכב הזה, הק"מ גבוה מידי וגם אם הרכב טופל הייטב, בק"מ כזה הרבה מכלולים מתעייפים וצריכים החלפה. 

במחיר הזה אפשר לקנות מכונית צעירה בכמה שנים, גם יפנית, עם חצי ק"מ.

בתקציב של 17000 האפשרויות הן 

- דייהטסו סיריון 2010-2011 - החיסרון הוא תא מטען קטן וצריכת דלק של 1/12.

- יונדאי גטס  2010 (הרבה פחות מהסכום) - חיסרון תא מטען קטן וצריכת דלק דומה לסיריון פלוס מינוס. 

אם מוסיפים עוד 2000 ש"ח אז

- מאזדה 2 סדאן 2010 - אומנם אם בתא מטען גדול אבל עם צריכת דלק 1/12.

- ניסאן נוט 2010 - תא מטען גדול צריכת דלק כמו המאזדה פלוס מינוס)

- טויוטה יאריס - החיסרונות גיר רובוטי הידוע לשמצה ותא מטען קטן יחסית.

ננעלתי על ההונדה דווקא מהשנים 2007 - 2008 בגלל  התא מטען הגדול ( 380 ליטר) והצריכת דלק שהיא  1/15.  החיסרון של הרכב הוא המחיר היקר.

ההונדה מ2009 הבנתי שהיא  רק עם גיר רובוטי השנוי במחלוקת.

אני אחזור על הצרכים שלי שכתבתי כמה פעמים בפורום: רכב לזוג + תינוק (עוד חודש בעזרת ה') הולך לנסוע מעל 20000 ק"מ בשנה.  

דרוש תא מטען גדול וחיסכון בדלק. 

וגם חושב לתווך הארוך במקום לעבור עוד פעם את התהליך של לקנות רכב עוד שנתיים משפחתית, אז אולי עדיף לקנות מיקרוואן/סופר מיני גדולה חיסכונית בדלק  ל- 5 שנים הבאות.

לאחרונה אני מבין שאני כנאה מפספס משהו (עם כל הקלישאות של "מרוב דובים לא רואים יער" והקלישאה של העוגה.... וכו') מצד אחד הרכב יקר וישן עם דרישת יצרן של טיפול כול 10000 ק"מ, מצד שני הוא עם תא מטען גדול( בגודל של תת משפחתיות מהדור הקודם) וצריכת דלק טובה מאוד.

אני כבר כמה חודשים טובים עושה עבודת מחקר. שאלתי המון בפורום איזה רכב עונה לצרכים שלי,

אחרי זה שאלתי לגבי רכבים שנתקלתי.

בכל שבוע אני לומד משהו חדש. 

אז אשמח נורא שתעשו לי סדר בכול הברדאק שיש לי בראש.

תודה. 

עריכה אחרונה על ידי netanel92
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל 20 אלף בשנה ותכנון להחזיק הרבה שנים במיוחד לא קונים רכב עם 313 אלף ק"מ.

תתפשר קצת על צריכת הדלק ותחפש רכב רענן ועם ק"מ נמוך ככל הניתן. תיקון משמעותי אחד מחסל את כל מה שחסכת על דלק בכמה שנים. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אבל ב 17 אלף שקל לקנות רכב שייסע 20 אלף ק"מ בשנה אוטומטי זו משימה כמעט בלתי אפשרית. לא אומר שלא, אבל אומר שכמעט. 

מה כן? סופר מיני ידנית. תתאמץ עוד טיפה ותקנה פורד פיאסטה/פיג'ו 208/סיאט איביזה/סקודה פאביה רעננות יותר מהסיריון, בטיחותיות יותר, נוחות יותר,

וכן, ככה תוכל לחסוך הרבה יותר כסף על תחזוקה (אף אחד לא מבטיח אמינות מוחלטת ברכב 2008).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, itamarg כתב:

מצטער אבל ב 17 אלף שקל לקנות רכב שייסע 20 אלף ק"מ בשנה אוטומטי זו משימה כמעט בלתי אפשרית. לא אומר שלא, אבל אומר שכמעט. 

מה כן? סופר מיני ידנית. תתאמץ עוד טיפה ותקנה פורד פיאסטה/פיג'ו 208/סיאט איביזה/סקודה פאביה רעננות יותר מהסיריון, בטיחותיות יותר, נוחות יותר,

וכן, ככה תוכל לחסוך הרבה יותר כסף על תחזוקה (אף אחד לא מבטיח אמינות מוחלטת ברכב 2008).

צריך רק  אוטומט בגלל אשתי  והמכוניות האילו לא מספיק התא מטען.

לפני 1 שעה, Buki כתב:

ל 20 אלף בשנה ותכנון להחזיק הרבה שנים במיוחד לא קונים רכב עם 313 אלף ק"מ.

תתפשר קצת על צריכת הדלק ותחפש רכב רענן ועם ק"מ נמוך ככל הניתן. תיקון משמעותי אחד מחסל את כל מה שחסכת על דלק בכמה שנים. 

ואם הרכב עבר רק 195000 ק"מ (15000 ק"מ בשנה) עדייו לא יהיה שווה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתאמץ טיפה ותחפש אולי מאזדה 3 שנת 2012 פחות או יותר או רכב אחר עם ק"מ סביר והיסטוריית טיפולים. התקציב שלך מאוד בעייתי. 

החזקתי לא מעט רכבים ומנוע וגיר זה לא החלקים היחידים שיכולים להתקלקל. 

מספיק חיישן או כפתור שיתקלקל כל פעם שישתה לך את הכיס במחיר של מנוע וגיר אחרי כמה חודשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...