Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה החדשה - האם היא שווה את הסיכון?

KickAssDeveloper
שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא סתם שרשור כזה (ועוד הרבה שרשורים) נפתח על רכבי VAG עם DSG. כנראה שיש דברים בגו.

למה אין שרשור כזה על רכבים אחרים? אני מנחש שזה כי הגיר שלהם פחות עושה צרות. לא חסין לגמרי, אבל כנראה שסטטיסטית פחות עושה צרות.

יש לכל רכב/דגם את המחלה שלו וב VAG עם DSG זאת מחלה לא נעימה, מורגשת מאוד בכל נסיעה ויקרה יחסית לתיקון.

כמובן שעדיף את מחלת החלון הנופל הנופל בפאסאט מלפני כעשור שגם לה התכחשו, אבל כנראה שהיתה קיימת.

גם בפורד פוקוס מ 2012 וכמה שנים קדימה היתה בעיית גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לי היו שתיים כאלה, אך הק"מ לא היה גבוה בצורה חריגה, אחת מודל 2015 שנמכרה עם 65K ומעולם לא הראתה שום בעיה, ואחת מודל 2016 שאשתי נוהגת בה כל יום בפקקי רמת גן ת"א ללא כל אסטרטגיות נהיגה מיוחדות ואכן פעם בחודש חודשיים נדלקת לשניה הנורית ונעלמת מיד, מעבר לזה גם לה אין שום בעיות.

בגדול אני ממליץ על הרכב, מאובזר יחסית ומאוד כיף לנהיגה לטעמי.

לפי איך שאני רואה את זה, תקלה עתידית תאורטית בגיר שעלות התיקון שלה לפי מה שאני יודע היא בסביבות 4,000 ש"ח שעלולה אולי להגיע כשהרכב לא יהיה כבר באחריות לאחר 3 שנים, לא מנעה ממני לרכוש פעמיים את הרכב שנותן לדעתי תמורה טובה מאוד למחיר. אבל אני מניח שאם אתה מאוד חרדתי ומהיום שתיגמר האחריות תפחד להניע את הרכב, אולי הוא לא בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סתם שרשור כזה (ועוד הרבה שרשורים) נפתח על רכבי VAG עם DSG. כנראה שיש דברים בגו.

אם היו דברים משמעותיים בגו, זה היה בא לידי ביטוי ברידיה משמעותית במכירות (ע"ע פורד), פגיעה במוניטין ובמחירי היד שנייה (אין כזאת) וכד'. משום מה, VAG מעורר אמוציות אצל לא מעט יוזרים בפורום ואז שמישהו שואל שאלה יש יוזרים שאוהבים "לנפח".

למה אין שרשור כזה על רכבים אחרים? אני מנחש שזה כי הגיר שלהם פחות עושה צרות. לא חסין לגמרי, אבל כנראה שסטטיסטית פחות עושה צרות.

ביצעת חיפוש לאחרונה? יש לא מעט שרשורים על בעיות בגירים של רנו (מח גיר), יונדאי/קיה (מצמדים מתחממים, רועדים, מזלגות ומכלולים אחרים בגיר).

12345

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמתעניין גם באיביזה ( או פולו ), ביצעתי היום נסיעת מבחן על דגם "סטייל" , רכב חביב ומאיץ היטב . יחד עם זאת כבעלים של מזדה 2 2017 אני יכול לציין שמנוע המזדה בשילוב הגיר עובדים חלק ובוגר בהרבה מאלה של האיביזה. מנוע המזדה שקט ולא רועד כלל בסרק ואני מניח שהשילוב מנוע/גיר אמין יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על איזה רעידות בסרק אתה מדבר. נהגתי באיביזה FR ובארונה FR, לא נתקלתי ברעידות באף אחת מהן.

לגביי גיר אולי אפשר להסכים, אבל ה-1.0TSI רץ כבר לפחות 3 שנים כמדומני ולא זוכר שנתקלתי כאן בפורום או בפורומים אחרים בתלונות חריגות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הרעידות מאוד חלשות במנוע tsi, במיקרה,סיטרואן c3 הם מורגשות יותר.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל - נהפוך הוא בלשון המעטה. המאזדה 2 נורא רועשת בהאצות ורכב גם רועד בd. בשאר הדברים ככה''נ לא נופלת מאיביזה אבל יחידת ההנעה שלה נחותה לעומת האיביזה בצורה משמעותית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 2 פחות מרווחת ובעל תא מטען קטן יותר ופחןת בטיחותית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על איזה רעידות בסרק אתה מדבר. נהגתי באיביזה FR ובארונה FR, לא נתקלתי ברעידות באף אחת מהן.

לגביי גיר אולי אפשר להסכים, אבל ה-1.0TSI רץ כבר לפחות 3 שנים כמדומני ולא זוכר שנתקלתי כאן בפורום או בפורומים אחרים בתלונות חריגות.

לא מדובר על רעידות מטורפות, אבל בהחלט ניתן להרגיש שהמנוע עובד פחות "עגול" מעצם תכנונו. סה"כ, כפי שצינתי, רכב חביב. מחכה לנהוג בפולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 2 פחות מרווחת ובעל תא מטען קטן יותר ופחןת בטיחותית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

צודק, במקרה שלי, לא חשוב לי תא מטען או מה שקורה במושב מאחור. נוהג לבד . יחד עם זאת לא פוסל את האיביזה FR. רכב חביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל - נהפוך הוא בלשון המעטה. המאזדה 2 נורא רועשת בהאצות ורכב גם רועד בd. בשאר הדברים ככה''נ לא נופלת מאיביזה אבל יחידת ההנעה שלה נחותה לעומת האיביזה בצורה משמעותית

יתכן והמאזדה מעט רועשת יותר בהאצה, אבל השילוב גיר/מנוע שלה עולה על זה של הסיאט ביחוד בתחילת נסיעה. בקרוב אמורה להגיע 2 מעודכנת ואז נחליט. לגבי רעידות בD כאשר הרכב עומד : אכן לעתים קורה לכמה שניות. תוכנה בחו"ל עדכנה את הבעיה. מחכה לנהוג בפולו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ממש מה לחכות, יחידת ההנעה של ה2 לא עברה שינוי משמעותי במתיחת הפנים.

נכון, אבל הבנתי ששופרו המיתלים/בולמי זעזועים ובידוד רעשים לטובת נסיעה נעימה יותר. יחידת ההנעה מספקת למדי לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי לאחרונה אושרו 2 תביעות ייצוגיות כנגד צ'מפיון בנוגע לגיר הזה (ב4 שנים!)

בנוסף להם, הוגשה תביעה ייצוגית נוספת לפני מספר חודשים בנוגע לבורר ההילוכים.

ואני בכלל לא מזכיר את הייצוגית לגבי שרשרת התזמון של המנועים מ2012 שאושרה שנה שעברה או אפילו את הדיזלגייט.

בוא נגיד, שאמינות, לא בטוח תקבל מהיצרן הזה.

אבל פה היה מישהו או מישהויים שאמרו שאצלם הכל פיקס לא ?

אז לך על זה חביבי, ואם יש בעיה, מקסימום פנה אליהם שישתתפו איתך בעלות התיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...