Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה לגור לבד בימינו?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, sperial כתב:

היו עם טנדרון/איזה אלכס (לפני שהמונח "אלכס" היה קיים). 

האלכס הזה היה במקרה מעיר המתנשאים הידועה לנינגרד?

הגזענות שלך כובשת בתמימות שלה. כאילו אתה אפילו לא יודע שזה שם.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הביטוי הזה למדתי בפורום. לא זוכר מי לימד אותי. לפני זה קראו לו "פנוי להובלות".

• רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר משטרים אפלים

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.4.2020 בשעה 09:06, sperial כתב:

רק תביא בחשבון שההוצאה העיקרית היא הטיפ לסבלים (כמו בחתונה - לסבל הראשי). במעבר הדירה שלי לפני מספר שנים זה היה פי 3 או 4 ממחיר ההובלה הרשמי*. וזה בלי להתיחס להתנהגות המבחילה של הסבלים, שדרשו לקנות להם קולה מדגם מסויים (ולא משנה שנתתי להם שתי שישיות מדגם אחר), ודרשו מהשכנים (שבכלל לא קשורים) לספק להם מים קרים.

זו תופעה מוזרה שנחשפתי אליה לראשונה ב-1997 (דווקא אצל צוות של אלכסים) ומאז לא פגשתי בשום מקום אחר מלבד ישראל.

לפני 22 שעות, יבגניפ כתב:

האלכס הזה היה במקרה מעיר המתנשאים הידועה לנינגרד?

הגזענות שלך כובשת בתמימות שלה. כאילו אתה אפילו לא יודע שזה שם.

מה נפלת עליו עכשיו? 'אלכס' זה שם גנרי ליוצא ברה"מ לשעבר שעובד בזול ובד"כ יותר טוב מהטאלנט המקומי. מונח נפוץ גם במערב אירופה מאז שמדינות המזרח הצטרפו לאיחוד. אני לא רואה בזה שום גזענות, להפך - זו מחמאה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתקלות שלי היתה דווקא עם בעלי מבטא מקומי, מהסוג המגעיל. וזה אחרי שאת השיפוץ בדירה ניהלו הארכיטקטית אינה והקבלן דימה בצורה מופתית. למרות כמה פקשושים שהייתי צריך לתקן בהמשך עשו עבודה יוצאת מהכלל.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלושת תחומי העיסוק האופייניים לגברים ישראלים יוצאי חבר העמים זה אבטחה, סבלות והייטק.

אבל משום מה אני לא שומע "אלכס"/"בוריס"/"יבגני"/"ודים" בתור שם כולל למתכנת או לserver admin, למרות שבמקצועות האלה רוסית זאת השפה המדוברת השניה אחרי אנגלית.

פעם אמרו לי שמזל שאני יודע רוסית, ויכול לקרוא manual-ים מאתרים רוסיים.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת עוד כמה מקצועות כמו רפואה והמקצועות הסובבים אותה, והוראה ועוד כמה. 

המונח "אלכס" תפס אותי כיוון שאחרי שנתקלתי בו בפורום שמתי לב שהשם די נפוץ על רכבי הובלה. כמובן שסביר שמדובר בהטיה סטטיסטית. כשהייתי ילד חברת ההעברות הגדולה בחיפה היתה SARIS, שהיא תרגום של "זריז" לייקית. אבל היום כבר לא נותרו ייקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Derish כתב:

מה נפלת עליו עכשיו? 'אלכס' זה שם גנרי ליוצא ברה"מ לשעבר שעובד בזול ובד"כ יותר טוב מהטאלנט המקומי. מונח נפוץ גם במערב אירופה מאז שמדינות המזרח הצטרפו לאיחוד. אני לא רואה בזה שום גזענות, להפך - זו מחמאה

ואדים כבר הסביר למה. בדרך כלל אני אדיש לשיט מהסוג הזה. האמת גם עכשיו. בניגוד למה שאתה מתאר, אני דווקא נתקלתי בהמוני ספריאלים בחיי (בין אם פנים מול פנים, לבין אם מסיפורים), עבורם כולנו תמיד היינו בוריס או אלכס, באופן הכי מזלזל שרק יכול להיות בפניה גנרית כזו. במקרה הפרטני שלו, על הכעס על יוצאי ברה"מ שנתקבל בהם לפני 30 שנה, ועל הטראומה שהשאירו בו, כשכמה מהם (מספיק כדי לייצג אולכוסיה של מיליון עולים בעךר) תהו איך הוא לא יודע רוסית, בחר לכתוב כאן, משום מה, יותר מפעם אחת. לכן אני גם טיפה יותר ער לזה.

אבל בשלב הזה, זה באמת לא משנה כבר. ממאיתנו שהצליח להתאקלם ולהשתלב פה, למרת הספריאלים מהסוגים השונים, בעיקר באמת צריך לגחך עכשיו על ביטויי גזענות נאיבים מהסוג הזה. זה פשוט גם מתחבר לי לכמה טורים שיצא לי לקרוא לאחרונה, אבל כנראה פחות רלוונטיים לשאלה כמה עולה לגור לבד בימינו.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

ספריאל ידוע בנטייתו להצטלק נפשית מכל מיני ארועים איזוטריים, כמו הכיוסים בברצלונה שבגינם הוא מחרים את העיר כבר שלושים שנה. אפשר לראות בזה מגבלת מערכת.

לגבי מה שוואדים כתב, אני מאמין שזו נגזרת של גודל העסקים הנפוצים בתחום. הובלות ואבטחה למשל זה עסקים קטנים, אבל תכנות והייטק זה תאגידים בעיקר, ושם לא נהוג להתבטא כך. בתחום שלי (עם רגל אחת בלואו-טק), בכל הסטארט-אפים בהם עבדתי השתמשו בשם הגנרי 'אלכס' כדי לציין אינטגרטור או טכנאי מעבדה שהולך להריץ ניסוי על מכונה ואז לעשות בי"ס למהנדס ששלח אותו. כשחזרתי לעבוד בתאגיד המשכתי להשתמש בטרמינולוגיה הזאת מתוך הרגל וראיתי את הקולגות נעים בחוסר נחת. לקח קצת זמן, אבל בסוף גם הם התחילו לקרוא לנו 'אלכס' במקום ואדים, יבגני, וכו' - הרבה יותר קל לזכור כשיש לך חמישה או עשרה אנשים שעושים את אותה עבודה. רק לאינטגרטור שלומי עדיין קראו שלומי, למרות שהוא נולד ויאצ'סלאב. 😅

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין מעדיף שיקראו לי בשם שלי, ולא בכינוי גנרי כלשהו.

זה מזלזל בלי קשר למקצוע. זה על אותו עיקרון כמו לקרוא לאפרו אמריקאי boy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ואדים - אני יכול לספר לך על היחס המזלזל שאני, עם המוצא ואפילו המראה הצפון אירופי שלי, קיבלתי לא מעט שנים מיוצאי ברה"מ*, שלא היו מסוגלים לקבל את העובדה שיש אנשים שסיימו אוניברסיטה בלי לדעת רוסית. אז הקבוצה הזו כנראה כבר עברה מהעולם או שהתרגלה לרעיון שגם מחוץ לברה"מ אפשר לרכוש השכלה גבוהה. אבל עדיין אני נתקל בדור הצעיר שלהם (אני מתכוון לאלה שהיום סביב גיל 30-50, ונמצאים בארץ כבר 30 שנה) בפליאה על כך שאני נשוי לאשה ממוצא מרוקאי, שהרי המרוקאים הם שוורצע חייעס, גם אם התחנכו בישראל חינוך צברי למופת ורכשו השכלה גבוהה.

*ברה"מ ולא רוסיה משתי סיבות - האחת היא שמדובר בעליה שהגיעה ארצה סביב התפרקות ברה"מ, והשניה היא שמדובר ביוצאי כל המחוזות, לא רק רוסיה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי גנבנו לבן אור את השירשור, אז עדיף לחזור לנושא שיחה המקורי.

כמה עולה לגור לבד בימינו - אם מתנהלים כלכלית נכון - לא הרבה,

אבל התמורה שתקבל מעצם העובדה שאתה נוהג ברכב, ולא יושב בבגאז׳ - עצומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמנים לדון ולקשקש כאוות נפשיכם.

אני כבר מרגיש סיפוק מסידור וניקוי הדירה.

מסתור הכביסה לדוג' היה מטונף - ירדתי וניקיתי אותו בעצמי.

דברים שאני יכול לעשות לבד אני עושה, אם אני צריך אני קורא לאיש מקצוע.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת אחרת - כמה עולה לגור לבד? תלוי בסגנון החיים שאתה בוחר. אם תשכור דירה במרכז תל אביב, תאכל ואגיו ותשתה בלו לייבל כנראה תתרושש. אם תגור בחיפה, תקנה אוכל בסופר ותנהג באלטו, כנראה שלא תחסר דבר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...