Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת ק''מ ברכבים כל כך נפוץ!

ABSULUTT
שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ג'יזס.. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה רבה לפותח שרשור שמפיץ את זה לקהל הרחב ויגרום לכך שיסגרו את הפירצה הזו.

כל הנתונים שם נכונים ונלקחים ממשרד הרישוי, לפי מה שנרשם בשעת הטסט.

פותח שרשור נפל על אחוז גבוה כי הוא מלכתחילה בדק רכבים בפשפשוק שמפורסמים עם קמ נמוך יחסית, ולא כל רכב שהוא ראה ביד2.

שפתחתי את השרשור זה כבר היה חסום, בגלל זה פתחתי, וברור שיחסמו את זה עניין של זמן, חבל שמשרד הרישוי לא נותן מידע כזה נגיש, ולא לבוא אליהם ולחכות שום מוכר לא יסכים.

98civic

איך בודקים עם obd2 איזה אפליקציה?

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אם אתה בעל הרכב, אפשר לבקש הסטוריית רישום במשרד הרישוי.

עבור רכב שלא בבעלותך, אי אפשר. אלא אם בעל הרכב יעשה את זה בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאר לי בטלפון צילום ששלחתי לחבר שהתעניין ברכב הנ''ל, טשטשתי מספרים בשביל לא לעבור על חוקי האתר.

הוא דורש 18 אלף בגלל ''ק''מ נמוך''.(לפי מה שאני רואה זה סוחר קטן וכל המכוניות שהוא מוכר הוריד ק''מ לפני הטסט)

מזל טוב לקונה המאושר.

אז הנה לכם דוגמה:

3gozwodzomyk.png

m2fnnhgkynng.png

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הכי גדולה היא חוסר הרצון של כל הנוגעים בדבר לטפל בנושא, בעיקר תחת ההפלצה של "שמירה על הפרטיות". מה כל כך פרטי בעבר הביטוחי של הרכב, קילומטרז' שנרשם בטסט, בטיפולים שהרכב עבר... ממש לא מעניין אותי אם משעמם למישהו והוא רוצה לדעת מה הנסועה של הרכב שלי לאורך השנים, מה הרכב עבר במוסך ומה העבר הביטוחי של הרכב שלי. כל עוד הנושאים האלו לא ברורים ונגישים, ימשיך להיות גן עדן לכל הרמאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אם אנשים יפחדו משוק היד 2 הם יקנו חדש במימון מהכסף שאין להם, ואז כולם מרוויחים (חוץ מהאזרחים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי לקנות היום רכב יד שניה מאד מטריד העובדה הזו. מה שחבר שהמדינה נותנת לזה יד ולא מציינת הערה ברישיון רכב אם הק"מ עבר נסיעה ברוורס. אם היו עושים זאת היו פחות מקרים של רכבים שזוייפו להם הנסועה השנתית. גם אם כן היא תהיה בין לטסט לטסט כך שברכב פרטי גג יהיה אפשר לזייף 15-30K. לא חסר רכבים בני 300K שנמכרו עם 120K עם מודעה שמתפארת במילים כמו טורבו לד,בלוטוס,מסך מולטימדיה והדגם המפואר והצורה המוצלחת והאמינה שלא נוגעת בדלק ולא חסר לה בורג.

אומנם זה לא חף מקומבינות אבל אם כל מוסך היה מחויב לדווח למשרד התחבורה על הטיפול לרכבים+המידע הזה היה נגיש לבעל הרכב כך שהוא מוכר אותו הוא יכול להוציא אותו בקלות, שוק היד שניה היה טיפה אמין יותר. אבל שוב במדינה הזו רגולציה היא לטובת גיוס כספים ולא חסכון כספים לאזרח הקטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הוא פשוט, כמו שבארהב יש חברות כמו CARFAX שמנהלות היסטורייה של רכבים - לא ברור לי למה בארץ לא קיים כזה מאגר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הוא פשוט, כמו שבארהב יש חברות כמו CARFAX שמנהלות היסטורייה של רכבים - לא ברור לי למה בארץ לא קיים כזה מאגר.

יש כמה סיבות:

1. אם היה קיים כזה מאגר בתשלום בישראל כולם היו מקמבנים שיטות לגשת אליו בחינם ומפעילי המאגר לא היו מכסים את ההוצאות ההפעלה שלו.

2. חוקי פרטיות שונים מאשר בארה״ב.

3. חוסר רצון של חברות הביטוח ומוסכים לשתף פעולה עם כזה מאגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידיד שלי קנה פיג'ו 407, וכשהוא בא לטסט, אמרו לו ששנה שעברה האוטו היה עם יותר ק"מ מעכשיו...

:idea: עשיתי טסט השבוע לרכב שלי (אני הבעלים הבלעדיים), ואיזה אחד מבני דודים אומר לי "שנה שעברה היה לך 132 אלף".

רכב שלי עבר 26 אלף, ושנה שעברה היה 18 אלף. את זה אני יודע, וזה גם רשום ברישיון רכב :)

אמרתי לו כאילו, על מה את מדבר?

הוא סתם את הפה, ואחרי שתי דקות שוב. היה לך 132.

חשבתי שהוא מפגר, או שסתם רצה לעצבן אותי.

אבל אולי יש להם איזה בסיס נתונים שגוי ביד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל מאוד לשמוע שהפירצה נסגרה, הכרתי את העניין לפחות שבועיים ויצא לי לבדוק כמה רכבים מיד 2 סתם מתוך סקרנות (למרות שלא נתקלתי בזיוף ק"מ). הפירצה הזאת הייתה פתוחה המון זמן, חבל מאוד שאנשים מברברים ומגלים את זה לכולם בלי אבחנה, ובסוף זה מגיע גם לחברת הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:idea: עשיתי טסט השבוע לרכב שלי (אני הבעלים הבלעדיים), ואיזה אחד מבני דודים אומר לי "שנה שעברה היה לך 132 אלף".

רכב שלי עבר 26 אלף, ושנה שעברה היה 18 אלף. את זה אני יודע, וזה גם רשום ברישיון רכב :)

אמרתי לו כאילו, על מה את מדבר?

הוא סתם את הפה, ואחרי שתי דקות שוב. היה לך 132.

חשבתי שהוא מפגר, או שסתם רצה לעצבן אותי.

אבל אולי יש להם איזה בסיס נתונים שגוי ביד

כנראה היו הרבה טעויות ובעיות.. בעבר היו רק שואלים מה הק"מ וזהו..

רק אחרי שנה שהייתי מקבל את הרשיון החדש הייתי רואה מה הם רשמו שנה שעברה.

לפני חודש בסוף הטסט,

שהפקידה נתנה לי בחזרה את הטופס שרשום עליו כל הנתונים היא הפנתה את תשומת ליבי שעכשיו הק"מ שהבוחן רשם

מודפס על הטופס .. וביקשה ממני לוודא שזה אכן הק"מ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעמיים קרה לי שבטסט הבוחן רשם ק"מ לא נכון.

הם לא בודקים בעצמם אלה שואלים "כמה יש" וגם לא שומעים נכון.

פעם אחד רשמו לי 98 אלף ברשיון במקום 38 אלף על ספידומטר.

במכונית אחרת רשמו 65 אלף במקום 95 אלף.

אני "צועק" לבוחן "תישעים וחמש אלף" והוא הולך ורושם "שישים וחמש אלף" - נראה שעד שמגיעים לסיפרה השניה הוא כבר שכח את הראשונה.

גם לא יכפת לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוחן לא צעיר ויש רעש בסביבה, אז תעשה מ שלימדו אותך בשיעורי הקשר האחרונות:

שש חמש תשע ארבע שתיים. את זה הוא יבין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...