Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאונד בר/מקרן קול - איזה יכול להחליף מערכת קולנוע?

BRAVO_SX
שימו לב! השרשור הזה בן 1424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנה מישהו שעושה אחד ועוד אחד כמו שצריך...
אם אני לא טועה, עד עכשיו עוד לא יצא חוק איסור ההומור....

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המערכת שלי?

אם כן זו התמונה העדכנית

http://www.up2me.co.il/v.php?file=98441760.jpeg

והמערכת מורכבת מ:

זוג Wharfedale 400, אחוריים/קדמיים של KEF דגם Q1+ סנטר של KEF Q2, זוג של NHT super zero, זוג של לוגיטק עם סאב

ומגבר של קנווד

דורש על הכל סכום סמלי של 1000₪ כולל המגבר.

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, עד עכשיו עוד לא יצא חוק איסור ההומור....

אירוניה עזב/ה את הקבוצה

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני לא מצליח להבין אנשים שפוסלים מערכת נורמלית שמשמיעה את כל התדרים שהוקלטו במקור.

סליחה שאני מגדל את הילדים עם צ׳לו שנשמע כמו צ׳לו וטרומבון שמרעיד את בית החזה כמו שטרומבון באמת מרעיד את בית החזה (אמיתי).

אבל ברצינות:

צריך לבצע חלוקה חדה בין מקרני קול פשוטים שהם לא יותר מרמקולים קדמיים זעירים שחוברו להם יחד בקופסה אחת,

לבין מקרני קול יקרים (שאגב, לא יותר זולים ברמות הגבוהות מרמקולים נורמליים) שמכילים סוללה של דרייברים

שמופנים לכיוונים שונים, עם השהייה מכוונת של חלק מהסאונד כדי לסדר את אותה קפיצה/הדהוד מהקירות/תקרה.

היתרונות העיקריים של המקרן-קול ברורים - אריזה קטנה וביטול הצורך ברסיבר מפענח, אבל בזאת זה נגמר.

בשביל תדרים נמוכים (שקיימים בכל סגנון מוסיקלי) דרוש סאב (שוב, קיים במקרנים היקרים יש סאב נפרד, מה שפותר את הבעיה),

ובשביל צליל היקפי אמיתי (לא יריות ופיצוצים, פשוט צליל היקפי שממקם אותך פיזית בצורה מסוימת בסרט)

צריך משהו שפולט צלילים באופן פיזי מאיזו נקודה או שתיים מאחור.

כל השאר - פשרה. ופשרה זה לא רע.

- - - - - -

אגב, כולם שוכחים את הפיל הוורוד שניצב במרכז החדר כשמעצבים את הסלון בניקיון מינימליסטי - אקוסטיקה איומה (הדהוד, גלים עומדים וכיו״ב).

מה מחיר של המערכת הנל?

והאם אפשר לראות ממה היא מורכבת? דגמים תמונות?

איך נראה בסלון?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אפשר לראות ממה היא מורכבת? דגמים תמונות?

אם השאלה כוונה למערכת שלי (תכל'ס משמשת את הילדים רוב הזמן) אז ככה:

Mission m71 מדפיים - קטנים יחסית אבל עם מגבלה מאתגרת: עקב פורט אחורי דורשים מרחק משמעותי ביניהם לבין קיר אחורי או צדדי. אצלי כרגע כ-40 ס"מ מהקיר, ו-50 ס"מ ומעלה ללא הפרעות מכל צד. תתחיל לצופף אותם ויש בעיות. מסתובב איתם כבר שנים, מפה התחלתי עד שהיה תקציב לשדרוג.

סאב וופר מתוצרת עצמית, 12 אינץ', קופסה אימתנית עם אלמנט שיורה כלפי מטה. משמש על הדרך כמעמד לרהיט אחר... בניתי סתם בשביל הכיף עם מגבר דיגיטלי וקרוסאובר פשוט, ולמרבה המזל יצא נהדר (לא נהדר של בוני רמקולים מתחילים מתלהבים, פשוט נהדר. מזל נטו)

עם שני הרכיבים האלה אתה מקבל את כל התדרים שצריך, ופתאום מגלה שלא נחמד לעשות בום-בום-בום אלא יש גם הדהוד אופייני באוקטבות נמוכות של פסנתרי כנף שעד כה שמעת רק בהופעות חיות. אני יכול להמשיך להשתפך פה בצורה מביכה אבל הבנת את הקטע.

המגבר היה nad C300 שסיפק את הסחורה עד שהקבלים שלו התנפחו. בגדול, בכל הקשור להשמעת מוסיקה, תענוג, לא צריך יותר (למי שנהנה מחותמת הצליל האופיינית של ה-m71, לא כולם אוהבים).

עם החלפת המגבר "נפלתי" לקולנוע ביתי עם marantz 5012, רמקולים אחוריים מאוד פשוטים של dayton audio b652, ובהמשך השלמתי את הסט הקדמי עם שליפה מאיביי של סנטר תואם - mission m3c1.

כמו כל רסיבר בקטגוריה הזאת מדובר במוצר יקר ומגושם, אבל הודות למיקרופון כיול הוא פשוט משנה את כל כללי המשחק, המערכת נשמעת שונה לגמרי ומאוזנת, שלא לדבר על רזרבות כוח.

אותי בעיקר הפתיע הסנטר - מוצר פשוט וקטן מפלסטיק ולא מעץ, אבל mission ידעו את העבודה מסתבר, חותמת הצליל שלו זהה לגמרי לקדמיים, רק חסר קצת באס (שזה הגיוני). כשאתה מגיע לסרט עם פסקול ערוך כהלכה אתה פתאום מבין למה העסק הזה עובד - הקדמיים מספקים את המוסיקה, האחוריים מערבבים בין מוסיקה לצלילי אווירה, הסנטר מספק את הדיאלוג והכול מתחבר יחד בצורה מאוד מפוקסת ששואבת אותך פנימה.

לגבי תמונות של איך נראה העסק: תדמיין הר של צעצועים וספרים עם ספות, שידות, כונניות, וילונות, עציצים, פסנתר וחתולה. ושטיח. אקוסטיקה משובחת, בלי שום ספוגים בולעים, הנמכות תקרה או קירות לא מקבילים...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השאלה כוונה למערכת שלי (תכל'ס משמשת את הילדים רוב הזמן) אז ככה:

Mission m71 מדפיים - קטנים יחסית אבל עם מגבלה מאתגרת: עקב פורט אחורי דורשים מרחק משמעותי ביניהם לבין קיר אחורי או צדדי. אצלי כרגע כ-40 ס"מ מהקיר, ו-50 ס"מ ומעלה ללא הפרעות מכל צד. תתחיל לצופף אותם ויש בעיות. מסתובב איתם כבר שנים, מפה התחלתי עד שהיה תקציב לשדרוג.

סאב וופר מתוצרת עצמית, 12 אינץ', קופסה אימתנית עם אלמנט שיורה כלפי מטה. משמש על הדרך כמעמד לרהיט אחר... בניתי סתם בשביל הכיף עם מגבר דיגיטלי וקרוסאובר פשוט, ולמרבה המזל יצא נהדר (לא נהדר של בוני רמקולים מתחילים מתלהבים, פשוט נהדר. מזל נטו)

עם שני הרכיבים האלה אתה מקבל את כל התדרים שצריך, ופתאום מגלה שלא נחמד לעשות בום-בום-בום אלא יש גם הדהוד אופייני באוקטבות נמוכות של פסנתרי כנף שעד כה שמעת רק בהופעות חיות. אני יכול להמשיך להשתפך פה בצורה מביכה אבל הבנת את הקטע.

המגבר היה nad C300 שסיפק את הסחורה עד שהקבלים שלו התנפחו. בגדול, בכל הקשור להשמעת מוסיקה, תענוג, לא צריך יותר (למי שנהנה מחותמת הצליל האופיינית של ה-m71, לא כולם אוהבים).

עם החלפת המגבר "נפלתי" לקולנוע ביתי עם marantz 5012, רמקולים אחוריים מאוד פשוטים של dayton audio b652, ובהמשך השלמתי את הסט הקדמי עם שליפה מאיביי של סנטר תואם - mission m3c1.

כמו כל רסיבר בקטגוריה הזאת מדובר במוצר יקר ומגושם, אבל הודות למיקרופון כיול הוא פשוט משנה את כל כללי המשחק, המערכת נשמעת שונה לגמרי ומאוזנת, שלא לדבר על רזרבות כוח.

אותי בעיקר הפתיע הסנטר - מוצר פשוט וקטן מפלסטיק ולא מעץ, אבל mission ידעו את העבודה מסתבר, חותמת הצליל שלו זהה לגמרי לקדמיים, רק חסר קצת באס (שזה הגיוני). כשאתה מגיע לסרט עם פסקול ערוך כהלכה אתה פתאום מבין למה העסק הזה עובד - הקדמיים מספקים את המוסיקה, האחוריים מערבבים בין מוסיקה לצלילי אווירה, הסנטר מספק את הדיאלוג והכול מתחבר יחד בצורה מאוד מפוקסת ששואבת אותך פנימה.

לגבי תמונות של איך נראה העסק: תדמיין הר של צעצועים וספרים עם ספות, שידות, כונניות, וילונות, עציצים, פסנתר וחתולה. ושטיח. אקוסטיקה משובחת, בלי שום ספוגים בולעים, הנמכות תקרה או קירות לא מקבילים...

באמת כל הכבוד לך על ההשקעה,

ואני רוצה לשאול, האם זה מה שאתה ממליץ לשים לפותח השירשור בסלון? או למישהו אחר?

אני מבין שאתה בעצמך ניפטרת מכל המערכת הנל והעברת לחדר הילדים.

אז למה אתה לא מבין את ה ההמלצה שלי ה על סאונד בר?

אני כבר ציפיתי לראות מערכת רצינית בסלון שלך, ואגב לא הזכרת בכלל את נושא התקציב.

עריכה אחרונה על ידי timur2008

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת הנקרא: זו המערכת בסלון. אין שום דבר אצל הילדים.

רוב הזמן המערכת משמיעה מוסיקה ולכן משתמשת רק בשני הקדמיים ובסאב, ולכן זה מה שאני ממליץ - שני מדפיים טובים עם סאב להשלמה.

תקציב? אילו הייתי קונה בבת אחת ולא בחלקים היה יוצא כ-3000₪ לרסיבר ובערך 3000₪ לרמקולים. לא יודע איך לתמחר את הסאב, בנייה עצמית מחלקים שנפלו לי לידיים.

שימוש במגבר סטריאופוני ובשני מדפיים בלבד יחתוך את המחיר בחצי, חוץ מהקטע של הסאב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת שלי?

אם כן זו התמונה העדכנית

http://www.up2me.co.il/v.php?file=98441760.jpeg

אני לא יודע איך אתם חיים עם כל כך הרבה רמקולים מול הפרצוף

מערכת כזאת גדולה דורשת פיזור בכל הסלון לדעתי (כמו שפעם הרוב קנו BOSE וסטלייטים,והיו מפזרים ברצפה\בתקרה,ואז משם נוצר הסראונד)

אם היה לי דלפק כזה הייתי מעיף הכל ומשאיר רק רסיבר עם ה2 רמקולים הגדולים

סתם חושב בקול - אשתי כרגע מרשה רק סאונד בר בבית החדש ב"ה,אבל אני כבר ידחוף אחלה מערכת בעתיד ;)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטימור - קשה להבין בלי צילומים, אז הוספתי ציורים :lol:

תדמיין בנוסף עוד כמה עציצים ששכחתי, וילונות וכמובן שכבת צעצועים שמרפדת את כל החלל.

בציור השני השמטתי את הספות. המרחק בין הקירות הרלוונטיים - 3.6 מטר,

ובעת צפייה רצינית בסרט מתבצעת הזזה זריזה של הספות למרכז נקודת השמיעה.

הסלון עצמו באורך 6 מטר בערך (בתמונה רואים חצי ממנו בערך), עוד נקודה לטובת האקוסטיקה.

audio_setup_1.jpg

audio_setup_2.jpg

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטימור - קשה להבין בלי צילומים, אז הוספתי ציורים [emoji38]

תדמיין בנוסף עוד כמה עציצים ששכחתי, וילונות וכמובן שכבת צעצועים שמרפדת את כל החלל.

בציור השני השמטתי את הספות. המרחק בין הקירות הרלוונטיים - 3.6 מטר,

ובעת צפייה רצינית בסרט מתבצעת הזזה זריזה של הספות למרכז נקודת השמיעה.

הסלון עצמו באורך 6 מטר בערך (בתמונה רואים חצי ממנו בערך), עוד נקודה לטובת האקוסטיקה.

[ATTACH=CONFIG]523229[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]523230[/ATTACH]

תשמע, לצייר אתה יודע....

וכנראה גם לבנות סאבים[emoji6]

אני באמת עם קשיי הבנה ככל הנראה[emoji2369], והאם תוכל להסביר לי בבקשה איך זה נכנס לתקציב של הבחור שיש לו 2500₪?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמן התקדמנו מהנושא של פות"ש. ככה זה קארספורום. :-)

לשאלתך - עניתי בעמוד הראשון. אין עניין בצליל היקפי, מה שמקל על התשובה: להעיף הכול חוץ משני רמקולים.

ה-kef הצנועים נשמעים סבבה לדעתי, יותר מדויקים מהוורפדייל על חשבון מחסור בבאסים. עלות שדרוג: 0₪.

כבודו מעוניין במערכת עם כל התדרים? אז עדיין להישאר עם ה-kef ולקנות סאב שהאישה תאשר. יחסית קל יותר לאשר מפני שהמיקום לא קריטי ואפשר כאמור להסתיר. תקציב? יש יותר מדי אופציות בין 0 ל-2500₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: נמכרה המערכת ובאותה נשימה אבקש להחיות את השירשור לנטו מקרן קול בתקציב שלי.

עכשיו האופציה היחידה זה מקרן קול ללא אופציה מחלקים מהמערכת הקודמת.

אני מתל אביב איפה יש מקום שאפשר לשמוע מקרני קול/סאונד בר?

אולם תצוגה וכדומה כדי להבין ולהתרשם.

והאם יש קטע סאונד שמומלץ לבדוק איתו את המקרן לטובת החלטה בין המקרנים שאבדוק.

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ניתן לשמוע בסטריאו סטאר בפ"ת, כמדומני ז'בוטינסקי 100

ממליץ לך להתקשר כדי לוודא מה יש להם להשמעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...