Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למכירה: משהו באמת נדיר

Type34
שימו לב! השרשור הזה בן 6966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

type34/דניאל(אני מכיר את השם בגלל שאני גם חבר במועדון החיפושיות{עוז באגי})

תאמין לי אני יודע למה המנוע של חיפושית מסוגל...יש לי 1303 אל אס...אומנם היא לא במצב נסיעה ,אבל עד לפני שנתיים אחותי הייתה נוסעת עליה והיא אמרה לי שהיא עברה בכיף את ה140 ואפילו פעם או פעמיים את ה160...

אומרים שהחלק הקדמי של החיפושית ממריא בסביבות 190 קמ"ש, כך שלא כדאי להגזים :wink:

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

על איזה מהירויות אתם מדברים?!?!?

מנסיון נרחב שלי על שלוש חיפושיות שונות - 1200, 1300, LS, ששלושתן היו (ושתיים מהן עדיין) מתוחזקות ברמה לא רעה בכלל, אז אם פעמיים שלוש החלטתי לערוך להן מבחן דרכים ספונטני המקסימום שהצלחתי להגיע אליו היה 130 וקצת, וגם זה בירידה עם רוח גבית.

ואתם יודעים מה? זה היה לשניה ורעדו לי הביצים. הרכב לא אוחז בצורה מפחידה וההיכרות עם הבלמים לא הרגיעה אותי מי יודע מה...

ובכלל - אחרי 95 קמ"ש בערך כבר המנוע מתחיל לעשות קולות של "תעזוב אותי באמא'שך".

אני מאמין שקארמן ג'יה עם מנוע זהה תגיע למהירות סופית גבוהה יותר עקב התנגדות אויר נמוכה יותר, אבל בחיפושית סטנדרטית - לא לזה היא נועדה והיא לדעתי ממש מסוכנת בכאלו מהירויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכלל - אחרי 95 קמ"ש בערך כבר המנוע מתחיל לעשות קולות של "תעזוב אותי באמא'שך".

אני מאמין שקארמן ג'יה עם מנוע זהה תגיע למהירות סופית גבוהה יותר עקב התנגדות אויר נמוכה יותר, אבל בחיפושית סטנדרטית - לא לזה היא נועדה והיא לדעתי ממש מסוכנת בכאלו מהירויות.

כמובן שלא מדובר בחיפושית סטנדרטית.

האוטו שלי מגיע ל-120-130 בלי להתאמץ יותר מדי. הוא גם מרגיש די יציב במהירויות האלה, כי הוא מבוסס על שלדת הווריאנט, שמהווה שיפור גדול על זו של החיפושית מבחינת התנהגות כביש. המהירות המקסימלית של האוטו שלי אמור להיות 140 קמ"ש לפי הספרים. אני מעדיף לנסוע יותר לאט מזה - עדיף בערך 90 קמ"ש - בגלל חוסר בטחון ביכולת הבלימה. למרות שהדיסקים שלי אמורים להיות יותר טובים מהתופים של החיפושית, ושל ה-type 3 מהדגמים היותר ישנים, הם עדיין לא משהו יחסית למכונית מודרנית.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(חוץ מהרנו 16 הנהדרת,אלא שהיה לה מנוע אורכי).

ותודה על האיזכור של המכונית הנפלאה שלי (בתמונה) ששבה השבוע להיות הרכב הראשון במשפחה לאחר שהסקורפיו שלי שברה את הטלטל של המנוע, 2 בוכנות ומיני חלקים שהתעופפו אל הכביש...

למישהו יש מנוע לסקורפיו? או מישהו רוצה לקנות סקורפיו עם מנוע שבור?

xxxxxxxxPCDV0004.JPG

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא תבינו לא נכון...

לא התכוונתי שחיפושית מגיעה למהירויות כאלה מתי שבא לך...

זה המקסימום שלה ולוקח די הרבה זמן להגיע למהירויות כאלה(140)

לא כל חיפושית מסוגלת להגיע לכאלה מהירויות...יש פה כמה חברים בפורום שיכולים להעיד שחיפושיות מסוגלות להגיע ל140 ול160.מקוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא תבינו לא נכון...

לא התכוונתי שחיפושית מגיעה למהירויות כאלה מתי שבא לך...

זה המקסימום שלה ולוקח די הרבה זמן להגיע למהירויות כאלה(140)

לא כל חיפושית מסוגלת להגיע לכאלה מהירויות...יש פה כמה חברים בפורום שיכולים להעיד שחיפושיות מסוגלות להגיע ל140 ול160.מקוריות.

זה לא מדויק - לא כל חיפושית ולא בכל נפח וסוג.

למנועים הקטנים יותר בחיפושית משודך גיר בעל יחסי העברה קצרים כך שמהירויות של 140 קמ"ש ויותר פשוט אינן אפשריות. במהירויות אלה המנוע אמור להסתובב ב-4500 סל"ד ויותר והוא פשוט לא מסוגל.

שיא ההספק במנועים אלה נע בין 3600 סל"ד ל-4000 סל"ד (לפי הסוג) והמנוע אינו מסוגל לטפס הרבה מעבר לזה, בין השאר בגלל "ציפת שסתומים" (קפיצי שסתומים חלשים אשר אינם מסוגלים להחזירו למקום בזמן טרם פתיחתו מחדש). מהירויות גבוהות כאלו שנראו יכולות לנבוע גם מספידומטר אופטימי במיוחד...

למנועים הגדולים יותר (1600) היה משודך במקור גיר בעל יחס העברה סופי ארוך יותר. ההבדל הוא ברינג אנד פיניון (דיפרנציאל) כך שהוא ארוך יותר בכל ההילוכים באותו יחס. זה לא אומר שהגיר הזה נמצא בכל חיפושית שהתקינו לה מנוע 1600 לא מקורי במרוצת חייה אלא רק באלו שהגיעו כך במקור (כמו שלי...).

חיפושיות אלו מהירות יותר (שיוט ב-110 קמ"ש באיזור ה-3000 סל"ד) ויכולות להגיע גם ל-150 עם קצת רוח גבית.

כאשר היה מותקן ב-1303LS שלי מנוע מיוחד (1776 סמ"ק, 2 קרבורטורים כפולים, ראשים מיוחדים,קאמשאפט חם יותר, סעפת פליטה מיוחדת והצתה אלקטרונית) אשר היה מסוגל לטפס לסל"ד גבוה בהרבה ראיתי גם קצת יותר מ-170 על הספידומטר ברגע קצר של אומץ (טיפשות???)

אבל שוב, היציבות והברקסים לא משהו (למרות בולמי הבילשטיין,מוט מייצב מחוזק ובלמי דיסק).

זהו

נגמר לי הכח לכתוב

יניב

השירוקו נמכרה...עצוב, אבל נכון...

הגיע הזמן לעבוד על החיפושית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה יוצרו בערך 15 כאלה:

למכירה

גרמת לי לכתם במיכנסיים! ככה?! ואיך אני אסתובב על זה כל היום?!

לא יפה!!!

:-P

אנשים אני באמת לא כלכך מבין...

אנחנו בשנתון אחר, ואישית בשנת 2005 אני חושב שהחיפושית מכוערת מאוד! ולא מאובזרת ויש בה תמיד ריח מסריח של דלק..זה נכון שהיא מינימום בת 30...אבל עדיין זו עובדה!

ניתן לה כבוד...ונוכל לראות אותה במוזיאונים...אבל אצלי בחניה???

מעדיף רכב שמאיץ טוב..ועם כריות אוויר! ושאין בו ריח של דלק...

אם מישהו קונה אותה מטעמי חיסכון ומטעמי חוסר תקציב, אז זה מובן בהחלט...

אבל מכל טעם אחר......אני באמת לא מבין.

יופי זה עניין של טעם, וטעם זה דבר אישי...

ריח של דלק? עבדתי במוסך של ערבים (חטאי עבר, אשכנזי יחיד במוסך של ערבים :roll: ), לא היה אוטו, וגם החדשים ביותר, שלא היה מסריח מדלק... הכל תלוי בתחזוקה...

בעוד 15-20, ששוק הרכב יפול שדוד לרכבים סינים זולים ומגעילים, פתאום כולנו נשב ונדבר על הDL בתור מכונה שמעלה לנו זכרונות, גם מי שמצהיר שזו המכונה הכי מגעילה שנוצרה ולא נוחה, ואז יזכר שאיפשהו בשנות ה90 וה-80 הם נסעו עם המשפחה לטבריה ברכב הזה, ואירוע אחרי אירוע פתאום הי! השד לא כזה נורא למרות הכל.

כבר היום יש גל נוסטלגיה ללאונה דור ראשון, שעד לפני 13-15 שנים שלטה בעולם הרכב למיעוטי יכולת. והגל הזה רק יתגבר עם הזמן.

אלה מכונות שמזכירות לנו תקופות אחרות, יותר כיפיות בחיים. ולא בגלל ששינו משהו גראנדוס בעולם הרכב. וזה מה שעושה להם את האופי.

אופי שבחיים לא יהיה ליונדאי אטוס, 323, לליאנה, פוקוס, קוואליר, אוואו ועוד רכבי קופסא משעממים.

גם החיפושית נולדה כרכב אפור ומשעמם... אבל עם פוטנציאל, אותו ניצלו אנשים והתפתחה קהילה מפותחת סביבו... יחסי ציבור...

בקשר לסובארו, אני זוכר שהיה פעם מיבחן האחד מעיתוני הרכב (אוטו או טורבו) והם בחנו סובארו בנסיעה לאילת... מיותר לציין שכל הדרך הם דיברו אך הם קונים AX ומשפרים אותה, ועד כאילו וכאילו סיפורים... אבל בסוף כשהגיעו לאילת מישהו פלט "כן, דווקא אוטו טוב הסובארו הזה...."

בקיצור, לכל רכב יש פוטנציאל, חיפושיט הוא רכב לא בטוח בעליל, במיוחד בכביש רטוב ועם צמיגים מקוריים. גם F16 הוא בבסיסו מטוס לא יציב (מיוצב ע"י מחשב)...

יחסית לWRX החיפושיט היא כמו עגלת סופרמרקט, אבל אני בטוח ש10 שנים אחרי שהWRX תסיים להתפורר לחלקים החיפושיט תמשיך לנסוע...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל המתייחסים לעניין הביצועים של החיפושית, נראה לי שהנאה מהנהיגה יותר חשובה.

מכונית עם מנוע אחורי, הנעה אחורית ואחיזת כביש מוטלת בספק,

כל אלה משעשעים ביותר במהירויות פרועות של 30-45 קמ"ש.

כל הדיונים של 120 ומעלה... מה זה זה!

לגבי הנשמה של המכוניות, שנות ה 60-70 הן בעלות אופי, בניגוד לשנות ה 2000 חסרות הנשמה (וריח הדלק) אבל לצערי לא מספיק שרדו.

מחפש כרמן גיאה - דגם 14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסית לWRX החיפושיט היא כמו עגלת סופרמרקט, אבל אני בטוח ש10 שנים אחרי שהWRX תסיים להתפורר לחלקים החיפושיט תמשיך לנסוע...

אז מה , אחרי 10 שנים ואף פחות ,בעל WRX יקנה אחת חדשה ,או כמעט חדשה וימשיך להנות

ולעקוף בדרך סמנים אחוריים כמו חיפושיט , כי הגישה והיכולות הכספיות שונות :

מכונית היא מוצר צריכה ,לא פריט לאספנים ,יש לה תאריך תפוגה או זמן מחצית חיים שאחריו

ממשיכים למוצר חדש ובעל יכולת רבה יותר שיחזיק מעמד גם 5-8 שנים עד לבא אחריו.

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל המתייחסים לעניין הביצועים של החיפושית, נראה לי שהנאה מהנהיגה יותר חשובה.

מכונית עם מנוע אחורי, הנעה אחורית ואחיזת כביש מוטלת בספק,

כל אלה משעשעים ביותר במהירויות פרועות של 30-45 קמ"ש.

כל הדיונים של 120 ומעלה... מה זה זה!

לגבי הנשמה של המכוניות, שנות ה 60-70 הן בעלות אופי, בניגוד לשנות ה 2000 חסרות הנשמה (וריח הדלק) אבל לצערי לא מספיק שרדו.

אמור להיות הרבה יותר קשה לזרוק את הזנב של VW המצויד במתלים האחוריים העצמאיים מהסוג המאוחר יותר (כמו שלי). אני אישית לא בדקתי את זה.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה , אחרי 10 שנים ואף פחות ,בעל WRX יקנה אחת חדשה ,או כמעט חדשה וימשיך להנות

ולעקוף בדרך סמנים אחוריים כמו חיפושיט , כי הגישה והיכולות הכספיות שונות :

מכונית היא מוצר צריכה ,לא פריט לאספנים ,יש לה תאריך תפוגה או זמן מחצית חיים שאחריו

הנה עוד אחד. אם אתה באמת מאמין כך, אז מה אתה עושה בפורום רכבי אספנות ??? :???:

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שיש משהו בדבריך.המכוניות של היום הרבה יותר טובות מאלה של שנות ה 60 וה 70,בכל פרמטר.די אם תשווה את הפורד אסקורט דור ראשון לפורד פוקוס,את האופל קדט של 62 לאסטרה חדשה ועוד אין סוף דוגמאות.למעט כמה סוגים של מכוניות(רודסטרים בריטיים ואיטלקיים או מכוניות ספורט),רוב השאר נוסע ומוחזק בעיקר מטעמי נוסטלגייה וכיף,ולעיתים גם פרקטיות(וולבו למינהן וחיפושית,לדוגמא),וזה מה שיפה בתחביב הזה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב!

כאן פורום רכבי אספנות!

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...