Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה - התייעצות

שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני מספר ימים, מישהי נהגה ברכב שלי, ומישהו התנגש בה.

האזור שבו התרחשה התאונה נראה ככה (צילום מסך מגוגל מפות):

layout.png

מי שנהגה ברכב שלי (הכחול) עלתה והחלה לפנות שמאלה ואז הרכב הכסוף פגע בה.

לרכב הכחול תמרור תן זכות קדימה משולש (301) בדרכה.

בגדול, הראות שם באזור די בעייתית, גם לנהגת שפנתה שמאלה (רכבים חונים בפינות וקשה לראות) וגם לנהג הפוגע (ניתן לראות שהרחוב שלו מתעקל ומקשה עליו לראות את הצומת באופן מלא, עד שהוא כבר ממש קרוב).

לי יש חובה וצד ג' בלבד (הנהגת מכוסה תחת הפוליסה), לנהג הפוגע יש מקיף.

הנהג הפוגע טוען שזו אשמת הנהגת, מכיוון שלו זכות הקדימה.

הנהגת טוענת שנכנסה לצומת בזהירות ולאחר שווידאה שאין רכב באזור הקרוב, ושהנהג הפוגע הגיע במהירות גבוהה.

אני הגעתי לאזור כמה דקות לאחר מכן, וכמה עדים לתאונה ניגשו אלי ואמרו שגם לדעתם, הנהג הפוגע הגיע במהירות ולאחר שהנהגת כבר התחילה לפנות ורק צפר במקום להאט.

אין מצלמות באזור או באחד הרכבים.

להבנתי, הנהג הפוגע כבר הגיש תביעה לביטוח צד ג' שלי.

להלן הנזק לשני הצדדים:

הרכב שלי: my_car.jpg הרכב הפוגע: his_car.jpg

כעת, אני צריך עזרה כדי להחליט מה לעשות.

א. לגבי הנזק לרכב שלו, אם קראתי את הפוליסה שלי נכון, יש לי ביטול השתתפות עצמית (וגם אם לא, אני עדיין יכול לחיות עם זה), לכן הנזק היחיד הוא אבדן ההנחה לשנים הבאות. מכיוון שאין לי היסטוריה (זה הביטוח הראשון שלי), זה לא נזק משמעותי.

ב. לגבי הרכב שלי, הנזק קצת יותר משמעותי. שווי הרכב לפי מחירון הוא 15k~ ומשיחה עם מוסך, הבנתי שייתכן מאוד שהרכב טוטאל לוס.

(לצורך העניין, אפשר להוציא את הנהגת מהמשוואה. אם זו אשמתה, אני סופג את ההפסד)

דיברתי עם סוכן הביטוח שלי והוא לא נשמע נלהב לתבוע את הביטוח של הנהג הפוגע ולא מבין למה שאחשוב שיש לי סיכוי, מכיוון שהיה לרכב שלי תמרור תן זכות קדימה.

מצד שני, קראתי קצת פסקי דין והבנתי שהזכות קדימה לא לגמרי פוטרת מאחריות.

נ.ב. למען הסר ספק, פחות מעניין אותי מי אשם באמת (אני נוטה להניח שיש פה אשמה תורמת משני הכיוונים) ויותר איך זה נראה מהצד ומה האפשרויות שלי.

השאלה היא,

מכיוון שיש לו מקיף, אני מניח שאם אתבע אותו, זה יהיה אני מול הביטוח שלו, מה שלא נשמע לי כמו חוויה מי יודע מה.

אז מה האפשרויות שלי? מה הסיכוי שלי להוציא משהו מהנהג הפוגע או מהביטוח שלו?

נניח שזה יגיע לבית המשפט, מה המשקל של דברי העדים (שגם ככה, אני בספק אם הם יגיעו להעיד (יש דבר כזה להעיד בכתב?)) ומה המשקל של דעתם ש'הנהג הפוגע אשם', אם בכלל?

אשמח לקבל את עצתכם.

אשמח לקבל גם המלצות לעורך דין שמתמחה בתאונות.

תודה לכולכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי איך שתיארת את מה שהתרחש, כנראה שתצטרך לספוג הפסד רציני.

את הרכב שלך לא שווה לתקן, את הרכב השני יתקנו ע"ח צד ג' שלך.

גם אני, כמו הסוכן, לא מבין מדוע אתה חושב שצריך לתבוע את המקיף של הנהג השני. כי יש לו מקיף?

הנהגת לא צייתה לתמרור וזאת התוצאה.

גם אם האשמה תחולק איכשהו בין שני הנהגים (הנהג השני אולי אשם-תורם באחוזים נמוכים), זה לא יעזור לתקן את הרכב שלך על חשבון המקיף שלו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילומים של המקום מנקודת המבט של שני הנהגים יוכלו אולי להקל על הייעוץ. אולי קישור במפות גוגל.

אבל, על פניו, אם יש לנהגת תמרור 301 האשם בה אלא אם יוכח אחרת. גם מקום הפגיעה - בקדמת הרכב - מעיד על כך שנפגעה בסמוך ליציאתה לתוך הצומת, כך שנראה כי הרכב האחר היה קרוב לצומת.

נראה כי יהיה עליך לספוג את תביעת הביטוח ואת אבדן הרכב שלך. חייב לומר שאני מנחש (ורק בעל מקצוע יוכל לומר בבבטחה) שיש פגיעת שלדה באזור המתלה, כך שלא הייתי רוצה לנהוג ברכב הזה. יודע מה - אני גם לא אופתע אם גם הרכב האחר טוטאל. האם נפתחה אצלו כרית האויר?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגברת יש תמרור זכות קדימה, אז היא מתחילה משפטית כאשמה.

ייתכן אם יוכח כי הרכב השני נסע במהירות שאינה תואמת לתנאי הדרך תוטל עליו אשמה תורמת כלשהי.

עדים מעידים על העובדות, השופט קובע מי אשם.

וגם אם אמרו מה שאמרו , האם תוכל לזמנם להעיד בכלל?

כנראה שהרכב שלך יוכרז כטוטל לוס וביטוח צד ג' יישא בנזק לרכב האחר.

מה חושב סוכן הביטוח / חברת הביטוח שלך על התביעה של הרכב השני כנגד הצד ג' שלך?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילומים של המקום מנקודת המבט של שני הנהגים יוכלו אולי להקל על הייעוץ. אולי קישור במפות גוגל.

אני לא נמצא באזור כדי לצלם ואין שם street view.

אבל, על פניו, אם יש לנהגת תמרור 301 האשם בה אלא אם יוכח אחרת. גם מקום הפגיעה - בקדמת הרכב - מעיד על כך שנפגעה בסמוך ליציאתה לתוך הצומת, כך שנראה כי הרכב האחר היה קרוב לצומת.

נראה כי יהיה עליך לספוג את תביעת הביטוח ואת אבדן הרכב שלך. חייב לומר שאני מנחש (ורק בעל מקצוע יוכל לומר בבבטחה) שיש פגיעת שלדה באזור המתלה, כך שלא הייתי רוצה לנהוג ברכב הזה. יודע מה - אני גם לא אופתע אם גם הרכב האחר טוטאל. האם נפתחה אצלו כרית האויר?

נשמע הגיוני, הרכב שלו הוא מאזדה 5 בן 11, אז לא קשה לגרום לזה להיות טוטאל לוס. כרית האוויר שלו אכן נפתחה.

לגברת יש תמרור זכות קדימה, אז היא מתחילה משפטית כאשמה.

זה ברור.

ייתכן אם יוכח כי הרכב השני נסע במהירות שאינה תואמת לתנאי הדרך תוטל עליו אשמה תורמת כלשהי.

זו השאלה. מה נדרש בשביל זה ומה הסיכוי? עם מי אפשר להתייעץ?

עדים מעידים על העובדות, השופט קובע מי אשם.

וגם אם אמרו מה שאמרו , האם תוכל לזמנם להעיד בכלל?

ציינתי שאני בספק אם הם יסכימו לשרוף את הזמן הדרוש. לא הייתי בונה על זה.

כנראה שהרכב שלך יוכרז כטוטל לוס וביטוח צד ג' יישא בנזק לרכב האחר.

מה חושב סוכן הביטוח / חברת הביטוח שלך על התביעה של הרכב השני כנגד הצד ג' שלך?

כמו שציינתי, הוא חושב (די בהיגיון) שהנהגת ברכב שלי אשמה, אז הוא לא אמר משהו מיוחד לגבי זה.

שורה תחתונה, כנראה שהרכב שלי טוטאל לוס.

גם אם ניתן לתקן אותו, אני אכן לא ארגיש בנוח לסוע בו עם משפחתי.

מה הדרך הכי פחות הפסדית למכור אותו לחלקים\פירוק?

עריכה אחרונה על ידי eli.eli
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדים מעידים על העובדות

רק שצריך לזכור שמהירות הנסיעה של הרכב אינה עובדה ידועה לאיש מהעדים, אלא הערכות סובייקטיביות. אולי יצליחו לשכנע את השופט, אבל קביעה מדודה אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...