Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתעתד להחליף מצבר בקסארה ורוצה לדעת:

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 6805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המנוע והגיר כבר ממוחשבים בדגם זה ולפי ספר הנהג יש לנטרל תחילה את מערכת האזעקה לפני ניתוק המצבר; מה הכוונה לניטרול? ניתוק? כמו כן - ברכב שלי אין אזעקה אלא קודן עם מקשים. האם הכוונה גם אליו ואם כן איך מנטרלים?

עוד אחת: לפי הספר אפשר להניע ממצבר עזר חיצוני, כלומר מרכב אחר, אבל לפי חיפוש שערכתי כאן שמעתי על מקרים מפחידים של אובדן זכרונות מערכות המחשב וכו'.

מה נכון ולמה צריך לשים לב לפני פעולה שכזו?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטה הכי טובה ונכונה להחלפת מצבר הנה לחבר מצבר נוסף כגיבוי ואז לפרק המצבר הישן מהרכב, להרכיב המצבר החדש ולנתק את מצבר הגיבוי. כך אין צורך בנטרול אזעקה ולא משתבשים זכרונות ברכב של רדיו, מחשבים, קודנית, שעו זמן וכו'. כל חשמלאי רכב יודע לבצע זאת נכון.

רצוי מאוד גם לבדוק את מתח וזרם טעינת האלטרנטור.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

א. ספר הרכב מתכוון לניתרול הזעקה דרך הסירנה שלה שנמצאת בתא המנוע בשביל לנתק אותה צריך לנתרל את הסירנה על ידי סיבוב הסויץ שנמצא על הסירנה. {עם לא תנתק את הסירנה שתחליף את המצבר ההזעקה תשרף}.

ב. אין לך מה לפחד כשאתה מפרק את המצבר {אחרי שנתרלטה הזעקה כמובן} שום דבר לא יקרא למערכות הרכב הדבר היחיד שהקרא זה שתאבד תחנות ברדיו.

חשוב מאוד! כשאתה קונה מצבר לדאוג שנתוני המצבר החדש תואמים לישן כמו: אמפר שעה {AH} אמפר {A} וקטבי המצבר נמצאים באותו כוון {הקבנה שה+ של המצבר הישן בצד שמאל כנל גם לחדש}.

וכשאתה מתחיל לפרק את המצבר דבר ראשון לפרק את המינוס ולאחר מכן את הפלוס. {כשאתה מחזיר את המצבר תעשה פעולה הפוכה קודם + אחר כך -}

מצברים מומלצים VOLTA ושנפ. קצת יקרים אבל שווים את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ספר הרכב מתכוון לניתרול הזעקה דרך הסירנה שלה שנמצאת בתא המנוע בשביל לנתק אותה צריך לנתרל את הסירנה על ידי סיבוב הסויץ שנמצא על הסירנה. {עם לא תנתק את הסירנה שתחליף את המצבר ההזעקה תשרף}.

ב. אין לך מה לפחד כשאתה מפרק את המצבר {אחרי שנתרלטה הזעקה כמובן} שום דבר לא יקרא למערכות הרכב הדבר היחיד שהקרא זה שתאבד תחנות ברדיו.

חשוב מאוד! כשאתה קונה מצבר לדאוג שנתוני המצבר החדש תואמים לישן כמו: אמפר שעה {AH} אמפר {A} וקטבי המצבר נמצאים באותו כוון {הקבנה שה+ של המצבר הישן בצד שמאל כנל גם לחדש}.

וכשאתה מתחיל לפרק את המצבר דבר ראשון לפרק את המינוס ולאחר מכן את הפלוס. {כשאתה מחזיר את המצבר תעשה פעולה הפוכה קודם + אחר כך -}

מצברים מומלצים VOLTA ושנפ. קצת יקרים אבל שווים את הכסף.

{שכחתי לציין לא להשאיר את המפתחות ברכב כשאתה מפרק את המצבר כי עם יש לך נעילה מרכזית סביר להניך שהדלתות הנעלו }

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי שמישהו סיפר בפורום שהוא החליף מצבר במאזדה שלו (לא זוכר דגם) והחלה בעייה בהרמת החלונות החשמליים. במוסך הסבירו לו שיש איזה Reset (=איפוס) שצריך לבצע. ולכן - מומלץ ללכת עם עצתו של רפי.

א. האם זכור לי נכון?

ב. באם כן, האם בעיות כאלו עלולות לצוץ אצל ידידנו ברכבו (בקסארה)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המצבר בקסארה שלי החלפתי שבוע שעבר והכול עבר בשלום, תודה. אבד הקשר לרדיו וע"י הקשת קוד הוא חזר לחיים כולל זכרונות. אגב, המצבר היה המקורי. האוטו משנת 2000, המצבר נשא חותמת של 1999 עם מדבקה בצרפתית... המצבר היה מסוג "סגור", ש'אינו זקוק לטיפול'... אני הייתי מקפיד תמיד למלא מים מזוקקים (שאספתי כמו הזקנים ממזגנים) בפתחים שלו אחרי ששטפתי את החלק העליון כדי שלא יכנס ליכלוך בזמן מילוי המים. כנראה השתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...