Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 5008 - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה חברים.

כמו שכתבתי, העדפתי את ה5008 על פני הקודיאק בגלל האבזור העדיף (בעיקר הבטיחותי), המרווח והתנהגות הכביש.

גם העיצוב הצעיר יותר תרם.

לגבי המולטימדיה, אני מעריך שאם הייתי משקיע זמן בלמידה, אולי הייתי מסתדר אבל

אם זה לא אינטואטיבי, עד כמה שהמערכת משוכללת וחכמה, לטעמי זה מפספס את המטרה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהגות מאוד אופיינית ללובינסקי.

לפני שבוע ניסו למכור לי DS3 קבריו (שממש עניינה אותי) על ידי שהציעו לי נסיעת מבחן ברגילה ואמרו לי שזה אותו דבר...

לגבי המבחן - אחלה כתיבה.

נהגתי על הקודיאק וראיתי בעולם התצוגה את ה5008GT.

רכב נהדר אבל יש לי הרגשה שלובינסקי עושים שטות.

ביקשתי לעשות סיבוב על הקודיאק דיזל ולא הייתה בעיה כלל.

התעניינתי בדגם הדיזל ברמת גימור GT ורציתי לעשות נסיעת מבחן. ונאמר לי שאני יכול לעשות נסיעת מבחן רק על ה5008 בנזין פרימיום.

למה? איך אדע אם הרכב מתאים לי אם אני לא יכול לעשות עליו אפילו נסיעת מבחן? האם באמת מצופה ממני לנהוג על רכב עם יחיד הנעה אחרת ולהמר ולקנות את הדיזל מבלי להרגיש אותו בכלל?

לא יודע,

מדובר בדגמי סופר-נישה, אין ייבוא של מספיק כאלה כדי להעמיד רכב לנסיעת מבחן.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה קטנוני לרגע: הידיות מאחורי ההגה (לשליטה במערכת ובקרת שיוט, אני מניח) הן אחת ההברקות של PSA, לטעמי. הן אכן לא אינטואיטיביות ברגע הראשון, אבל אחרי שמתרגלים הן הרבה יותר נוחות מכפתורים על ההגה, משלוש סיבות עיקריות:

1. הן נמצאות בדיוק איפה שהידיים נמצאות בנהיגה ארוכה ומונוטונית

2. הן לא זזות עם ההגה, ולכל כפתור יש מיקום מאוד ברור, אז אין שום צורך להוריד את המבט מהכביש כדי לתפעל אותן

3. הן לעולם לא ילחצו בטעות כשמסובבים את ההגה.

ובאופן כללי, מכיוון שרובנו משתמשים באותו רכב למשך כמה שנים, נראה לי שהנדסת אנוש לא אינטואיטיבית אבל נכונה (כלומר כזו שעובדת טוב יותר אחרי שמתרגלים) עדיפה על כזו אינטואיטיבית אבל פחות נוחה לאורך זמן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לפועדוב. הכפתור היחיד שצריך להיות על ההגה הוא כפתור הצופר ; ריבוי כפתורים על ההגה, בייחוד ברכבים ספורטיביים, הן אחת המועקות של עידן הרכבים המודרני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה קטנוני לרגע: הידיות מאחורי ההגה (לשליטה במערכת ובקרת שיוט, אני מניח) הן אחת ההברקות של PSA, לטעמי. הן אכן לא אינטואיטיביות ברגע הראשון, אבל אחרי שמתרגלים הן הרבה יותר נוחות מכפתורים על ההגה, משלוש סיבות עיקריות:

1. הן נמצאות בדיוק איפה שהידיים נמצאות בנהיגה ארוכה ומונוטונית

2. הן לא זזות עם ההגה, ולכל כפתור יש מיקום מאוד ברור, אז אין שום צורך להוריד את המבט מהכביש כדי לתפעל אותן

3. הן לעולם לא ילחצו בטעות כשמסובבים את ההגה.

ובאופן כללי, מכיוון שרובנו משתמשים באותו רכב למשך כמה שנים, נראה לי שהנדסת אנוש לא אינטואיטיבית אבל נכונה (כלומר כזו שעובדת טוב יותר אחרי שמתרגלים) עדיפה על כזו אינטואיטיבית אבל פחות נוחה לאורך זמן.

קיים אצל הרבה יצרנים, בפיג׳ו דווקא הבקרת שיוט מאחורי ההגה והשליטה על המערכת היא על ההגה, ברנו שלי זה ההפך(בקרת שיוט על ההגה שליטה על המערכת מאחורי ההגה) ובסיאט איביזה הבקרת שיוט על הידית איתות והשליטה מההגה מאחורי ההגה - באלגן.

אני מסכים שברגע שמתרגלים לידיות מאחורי ההגה זה עדיף מאשר כפתורים על ההגה עצמו.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על הקודיאק וראיתי בעולם התצוגה את ה5008GT.

רכב נהדר אבל יש לי הרגשה שלובינסקי עושים שטות.

ביקשתי לעשות סיבוב על הקודיאק דיזל ולא הייתה בעיה כלל.

התעניינתי בדגם הדיזל ברמת גימור GT ורציתי לעשות נסיעת מבחן. ונאמר לי שאני יכול לעשות נסיעת מבחן רק על ה5008 בנזין פרימיום.

למה? איך אדע אם הרכב מתאים לי אם אני לא יכול לעשות עליו אפילו נסיעת מבחן? האם באמת מצופה ממני לנהוג על רכב עם יחיד הנעה אחרת ולהמר ולקנות את הדיזל מבלי להרגיש אותו בכלל?

מסכים לחלוטין, וזה אותו סיפור עם ה3008 GT שנמכרת פה מעל שנה וחצי וללא רכב הדגמה אחד לרפואה.

אגב, באיזה אולם תצוגה יש להם 5008 GT?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס בתור מישהו שמרבה להשתמש בבקרת שיוט ברכב של פיגו יכול להעיד שידית הבקרת שיוט הרבה יותר נוחה לשימוש מריבוי כפתורים על ההגה (שבהם אני משתמש לשליטה על הרדיו והתפריט ועוד כפתורים של בקרת שיוט זה ממש לא מה שחסר שמה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור משתמש של 5008 והפיקאסו ( אותה המשפחה): מסכים. כפתור על ההגה תמיד דורש מבט חטוף לפני לחיצה. בפיגו מתפעל אותו דבר בצורה עיוורת.

כפתורי מראות וחלונות: זה מקט אחד שנמצא ברוב רכבי הקונצרן: מעולם לא הטריד אותי הגיל או העיצוב שלהם. העיקר שיחזיקו מעמד. עד עכשיו מחזיקים יופי אפילו אם ילד שפך עליהם קצת משקה קל...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת באיחור, (התעצלתי להעלות ליוטיוב..)

המחשה לאיך ה 5008 מסתדר עם הכביש המפותל.

ב 1:50 הוא אפילו מכשכש בזנב :agrue:

עריכה אחרונה על ידי ceyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהוא נוסע טוב, ואוחז את הכביש. אישית, הייתי מפחד לנסוע כך בסיבובים...

העיסוי במושב הנהג נשמע לי ממש טוב, אבל המחיר (240Kׂ) מוגזם.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...