Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת EGR לסוזוקי ליאנה, שווה לעשות בעצמי?

ferdinandstrat
שימו לב! השרשור הזה בן 1449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה.

אולי טעיתי שהגבתי לשרשור על סוזוקי ליאנה. אני מתעניין בסוזוקי בלנו 2002, האם גם שם השטיק זהה?

המעבר גזים מהסעפת פליטה עוברת דרך הראש מנוע ומשם לEGR דרך צינור מס' 6 למעלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי תקלה כזו באימפרזה שהייתה לי. גם החלפת השסתום (למקורי וחדש) לא פתרה את התקלה, אז קח את זה בחשבון. אני אהמר על הצינור ולא על השסתום עצמו.

האוטו נמכר מאז, ולכן איני יודע מה נסגר עם התקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

סוזוקי בלנו 2002.

פירקתי את הצינור המחבר את הסלאנויד EGR לראש מנוע, השפרצתי לתוכו ספרי קרבורטורים ואחכ לחץ אויר. הצינור היה פתוח לגמרי, לא מפתיע מדובר בצינור 8ממ בערך. גם החלק מקשר מחיבור הצינור עד לסלאנויד היה פתוח.

השחלתי גם חוט ברזל מהצד של הצינור שפירקתי דרך ראש המנוע לכיוון סעפת הפליטה ואחכ כדאי לזהות אם יש סתימה בסעפת פליטה ניסיתי להזרים אויר בלחץ ולהרגיש את היציאה שלו בחזרה כלפי. לא הרגשתי כלום, אבל גם השתמשתי בפחית לחץ ולא במדחס ככה שאני לא בטוח בבדיקה.

מהספרות יצרן אני מבין שיכול להיות גם תקלה בסנסור MAP, אותו אבדוק בקרוב.

בקשר לסתימה בסעפת פליטה, אני נוטה להימנע מפירוק הסעפת, רכב ישן ואזור חם מרגיש לי כמו הרפתקה שאני יודע איך אני מתחיל אבל לא איך היא תסתיים. מה גם שאני צריך להצטייד באטם סעפת פליטה ואטם סעפת-אגזוז חדשים בשביל הפירוק וההרכבה. בספרות יצרן כדי לבדוק סתימה במערכת מציעים להתחבר עם מחשב סוזוקי לפתוח את הסלאנויד EGR ובמידה והמנוע לא מגמגם\נכבה אפשר להבין שיש סתימה. אין לי מחשב יעודי, האם למישהו יש נסיון\רעיון  workaround שאוכל לחקות את הבדיקה?

ככה נראה הצינור בבלנו

:IMG_20200303_085226.thumb.jpg.900bcce98854911576216bdcc9a61a7d.jpg

והבדיקה לכיוון הסעפת פליטה:

IMG_20200303_084715.thumb.jpg.811ca1c08684102ba61499bca45942cc.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
בתאריך 8.3.2020 בשעה 21:01, OrenW כתב:

מהספרות יצרן אני מבין שיכול להיות גם תקלה בסנסור MAP, אותו אבדוק בקרוב.

סופסוף הגעתי לבדיקה של המתמר לחץ MAP. ההוראות יצרן מצינות שיש לבדוק אותו כאשר מתקבל קוד השגיאה של מערכת הEGR. המתמר מחוזק עם ברקט לסעפת יניקה ועם צינורית שמתחברת בהברגה לסעפת עצמה.

המתמר נראה כך:

441310805_.thumb.jpg.d56dd9c3ba9adcd671444020aec56735.jpg

הפין הימני בתמונה הוא הקוטב השלילי והשמאלי הקוטב החיובי. הפין האמצעי הוא הסיגנל שאותו מודדים ביחס לקוטב השלילי. מתח הפעלה: 4.5-5.5V

לפי הוראות יצרן מגובה 0-600 מטר סיגנל תקין (כאשר המתמר מפורק) הוא 3.1-3.6V. כאשר נדרש גם לבדוק שהמתח סיגנל יורד עם הפעלת וואקום (לא יתר מ400 ממ כספית). אני השתמשתי במשאבת נוזל ברקסים כדי לבדוק את המתמר:

484354486_2_1.thumb.JPG.199a8dd4211bda9317e67b83c92ee975.JPG

הבדיקה העלתה שהמתמר תקין.

בתאריך 8.3.2020 בשעה 21:01, OrenW כתב:

בספרות יצרן כדי לבדוק סתימה במערכת מציעים להתחבר עם מחשב סוזוקי לפתוח את הסלאנויד EGR ובמידה והמנוע לא מגמגם\נכבה אפשר להבין שיש סתימה. אין לי מחשב יעודי, האם למישהו יש נסיון\רעיון  workaround שאוכל לחקות את הבדיקה?

כמו שכתבתי, אני נמנע מפירוק של הספעת פליטה עצמה. האם מישהו מכיר מיכשור זמין שיכול לפתוח ולסגור את השסתום בצורה מבוקרת תוך כדי פעולה של הרכב?

לחילופין, האם מישהו יכול לתאר את החיבור הדרוש כדי לפתוח ולסגור את הEGR כאשר המנוע דולק ואני מנתק את הקונקטור שלו, כאשר המחברים נראים ככה:

EGR.JPG.818ade72d8cc8e944f12041d55a5e6c2.JPG

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוזוקי באלנו אין בעיה של סתימה בסעפת הפליטה.

בדוק מצידו השני של הצינור היכן שמתחבר לשסתום שהמעבר משוחרר.

באם המעברים משוחררים ותקינים כנראה שהשסתום לא תקין או דורש לימוד בעזרת סורק מקורי.

מהו קוד התקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, OrenW כתב:

כמו שכתבתי, אני נמנע מפירוק של הספעת פליטה עצמה. האם מישהו מכיר מיכשור זמין שיכול לפתוח ולסגור את השסתום בצורה מבוקרת תוך כדי פעולה של הרכב?

לחילופין, האם מישהו יכול לתאר את החיבור הדרוש כדי לפתוח ולסגור את הEGR כאשר המנוע דולק ואני מנתק את הקונקטור שלו, כאשר המחברים נראים ככה:

EGR.JPG.818ade72d8cc8e944f12041d55a5e6c2.JPG

לא חושב שכדאי לבדוק על הרכב, אבל אם אתה רוצה לבדוק את המנוע, אז לפי התרשים זה כנראה מנוע צעד בתצורת Unipolar Winding

(https://www.motioncontrolproducts.com/applications/stepper-motor-how-does-it-work/)     

image.thumb.png.3725ef507ac666a41f974a368b2152d4.png

אני רואה חומר על מנוע צעד של רכב אחר (מיצובישי) אבל מהמר שכנראה זו אותה התצורה, אולי אחד מהחברים כאן יוכל לאשר או לשלול. בכל מקרה:

1. כאן תמצא איך לבדוק את המנוע לפי התנגדות ובנוסף בדיקת ע"י הספקת מתח כך שהמנוע "ירעד" בצעד 8 : https://mitsubishitechinfo.com/data/GS41/2009/13/HTML/M113157360006400USA.htm

או כאן : http://mmc-manuals.ru/manuals/grandis/online/Service_Manual_2008/2008/17/html/M117305020014500ENG.HTM

2. אם אתה רוצה ממש לקדם את המנוע עם או נגד כיוון השעון ספק מתח לפי השלבים בטבלה שמופיעה כאן :

http://mmc-autoelectric.org.ua/manuals/eur/lancerx/2010/17/html/M217100030043400ENG.HTM

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ba323f

@innvision

תודה על התגובות!

לפני 12 שעות, ba323f כתב:

בדוק מצידו השני של הצינור היכן שמתחבר לשסתום שהמעבר משוחרר.

אני חושב שכיסתי את זה (ראה שתי הודעות למעלה).

לפני 13 שעות, ba323f כתב:

לימוד בעזרת סורק מקורי.

מהו קוד התקלה?

קוד תקלה P0400. אני אבדוק בקשר ללימוד, תודה.

לפני 12 שעות, innvision כתב:

כאן תמצא איך לבדוק את המנוע לפי התנגדות ובנוסף בדיקת ע"י הספקת מתח כך שהמנוע "ירעד" בצעד 8

ממש תודה! נראה, שזה בדיוק מה שחיפשתי.

אבדוק בקרוב ואחזור לעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...