Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול כושל במוסך שגרם כנראה לתקלה-פיאט בראבו 2011 מוסך שאפיק בחיפה

MR.sUB
שימו לב! השרשור הזה בן 2955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תפנה לגורמים מקצועיים כדי שתוכל לקחת הקלטה לפני שתמחק , אני לא אתקרב למוסך הזה רק לפי המקרה הזה.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאן הגענו, כולה החלפת שמן! איך אפשר לא להסתכל בזמן ההחלפה מה מצב המדיד?! איך נותנים לאדם לא מיומן ושאינו מכיר את הרכב לעבוד עליו, ועוד במוסך מורשה?

לצערי במדינת ישראל צריך לעשות הרבה רעש כדי לקבל פיצויים, אני מציע לך להביא חוות דעת מומחה -גש למוסך מורשה פיאט אחר, תשלם כמה שיעלה כדי שיבדקו מה נפגע ברכב כתוצאה מעודף השמן, בקש מסמל"ת השתתפות מלאה בתיקון ואם זה לא יעזור תערב עורך דין, תשחק על עניין המצלמות שמראות את הנעשה, על הדרך קח לך פיצוי על ימי עבודה וכל אגורה שנשרפה. אני מבין שאתה סטודנט ואין לך כסף וזמן, אבל אם תשקיע הכסף יחזור עם תוספת שתלמד את המוסך הזה לקח.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמוסר ההשכל כאן לא צריך להיות קשור למוסך (אולי כן אבל לא בעיקר).

מוסר ההשכל הוא תמיד לבדוק שמן. במיוחד לאחר החלפה שלו, כדי לוודא שלא מילאו יותר מדי ולחילופין שאין נזילות.

תמיד לאחר החלפת שמן אני בודק שמן פעמיים - פעם אחת עם ההגעה הביתה, כדי לבדוק שאין יותר/פחות מדי, ופעם שניה לאחר כמה ימים, כדי לוודא שאין נזילה.

במקרה שלך התוצאה הייתה כפולה - גם עודף שמן וכתוצאה מכך גם חוסר שמן.

אפילו כשאני עצמי היה זה שמילא את השמן בדקתי כמה פעמים לאחר מכן.. על אחת כמה וכמה כשנראה שעובד על הרכב אדם לא מקצועי..

מקווה שהעניין יפתר עם כמה שפחות נזק לרכב ולכיס שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בודק שמן מייד לאחר טיפול ומסתכל כללית שלא שכחו משהו פתוח אבל מה לגבי הגה ? בלמים ?

כאן אין לי יכולת לעקוב בעין אחרי עבודת המוסך

עצוב ומרגיז בעיקר חוסר לקיחת האחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מצטער לקלקל לך את התאוריה וההתנפלות על המוסך אבל עודף שמן לא יכול

לגרום לנזק מכני למנוע שבעקבותיו המנוע יתחיל לאכול שמן .

מה גם שאף לא לרגע אחד, לא לפני ארוע העשן ולא אחריו הבחנת בעודף שמן במדיד השמן .

הכי הגיוני שנראה לי כאן זה שהגישה השלילית שלך לגבי המכונאי שמההתחלה לא בא לך

טוב בעין(אולי בצדק מבחינתך) גרמה לך איך שהוא לטעות בכמות השמן שהוא לכאורה הכניס .

מה גם שקשה לי להאמין שלאחר הדיון שנוצר במוסך בינך ובינו סביב כמות השמן שיש למלא

אף אחד ממכם לא טרח להכניס מדיד ולראות מי צודק .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, סיפור די מעצבן ולא משנה מי כאן צודק, לסטודנט המסכן באמת מצפות כמה הוצאות מיותרות שהיו יכולות להימנע לדעתי..

ראיתם פעם בחורה עושה טיימינג ?! :mm_wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך רון. קשה לי קצת להבין את התגובה שלך ועל זה שמוסך לא בא לי טוב בעיין אני לא ממציא או לא יודע לספור 5 בקבוקים של ליטר. וכן מישהו הכניס מדיד, הוא, ולטענתו זה היה מלא רק אחרי ה5 האלה. מה שלא יכול להיות פשוט. אני פשוט הייתי טיפש שלא בשקתי באותו הרגע גם אבל כמה אפשר להעיר לעובד חאפר כזה שלא יודע לתפעל צברגה שבא לפתוח ברגים על מצב של סגירה במברגה וטוחן אותם? ואז בסגירה עצמה של הכיסוי במקום לסגור על טורק מסויים שוב במצב הברגה ושוב טוחן גם ברגים בסגירה. לא יודע לעבוד.

אני מאוד מקווה שאתה צודק, ושבאמת שום נזק לא נגרם למנוע. רק בתור מוסך רציני, אתה יכול להסביר איך תוך חודש הרכב עובר מעודף של 2 ליטר שמן לחוסר של 1 וקצת(המדיד ממתחת למינימום עוד המלא) ? תוך חודש.

שאלה רצינית, מאוד לא ציני.

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון..הפתעת אותי הפעם ולא לטובה לצערי. אל תיעלב אבל כנס לקישור הזה:http://www.haaretz.co.il/news/health/1.1419157

מה היית אומר ללקוח אם מצב שכזה כמו של פותח השירשור היה קורה אצלך במוסך?

לפותח השירשור - בהחלט מצער לקרוא את הסיפור הזה, פשוט עוד תעודת עניות למקצוע הזה במדינה הזו. מקווה שהנזק שניגרם הוא לא בלתי הפיך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאלה קטנה לפותח השירשור לגבי נתון שלא ציינת במפורש:

האם ראית במו עיניך כי העובד שמילא שמן פתח בכל פעם מחדש בקבוק 1 ליטר חדש ומפוקק באופן אורגינלי גם עם איטום נייר כסף?

מדוע אני שואל?

לא סביר שללקוח שבא עם קופון חינמי יתנו את השמן היקר ביותר.

מוסכים מורשים כמעט תמיד לא משתמשים בבקבוקי ליטר אורגינליים שהרי זול בהרבה להשתמש בשמן מנוע מצובר גדול או לפחות במיכלי גלון/5 ליטר.

ומה לעיתים מזומנות פרקטיקת העבודה? נותנים לעובד זוטר להכין מראש בקבוקים קטנים משומשים עם שמן מהצובר. כך קל יותר למזוג וגם מראים ללקוח שממלאים הרבה בקבוקים (כאילו שזה טוב...)בקבוקים ממוחזרים אלו יכולים להיות ממולאים גם ב 60% מתכולתם או קורה שבבקבוק הראשון היה רק חצי שנשאר ממילוי קודם.

ועוד הרהור מעט הזוי (ואולי לא...) - היות וציינת שעיקמו את האף על זה שאתה לקוח עם קופון חינמי קשה להאמין שלא עשו חשבון ו"ביזבזו" עליך כמות רבה שמן חדש ומיותר ועוד מבקבוקים מקוריים. אולי השתמשו בבקבוקים משומשים כפי שתיארתי עם שמן משומש ואז לא עשו חשבון.

עריכה אחרונה על ידי beamvelavan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן ששמו היה AGIP i-SIN 5W40 , את האמת אני לא זוכר אם היה את האטימת אלומיניום שאתה מדבר עליה אבל הבקבוקים הגיעו מארגז לבן אפילו אני זוכר עם מדבקה של AGIP ( אני זוכר את זה כי פשוט רציתי לדעת באיזה שמן הם משתמשים ושלא שמים חרא שמן). לפי דעתי השמנים היו בסדר, לא עשה לי רושם לא תקין.

מצרף גם תמונה של אחד הבקבוקים שצילמתי בשביל שיהיה לי את הדגם שמן.

גם לי תגובתו של מוסך רון מאוד תמוהה בגלל שכשחקרתי על עודף השמן במנוע והתוצאות שלו, לתוצאות כמו שאתה העלת מאור אני הגעתי. של הרס מנוע עד מצב של פריצת אטמים במנוע. מה שקצת אל מסתדר לי עם זה שהאוטו לא מעשן כשהוא מונע ברגיל אלא רק אחרי ירידה. אבל אני לא 100% מכונאי... פשוט לא בור לחלוטין בנושא.

IMG_20160304_091543.jpg

רון, במצב שאחד העובדים אצלך היה גורם לדבר כזה.

מה אתה היית עושה?( הרי טעויות קורות וכולנו בני-אדם בסוך)

שולח את הלקוח הביתה ואומר לו הכל טוב? אל תדאג? זה בסדר שהאוטו מוציא עשן לבן?

זה"האוטו הזה אוכל שמן" אז זה בסדר שתוך חודש המדיד ירד ממעל פול למתחת למינימום?

אשמח לתשובה...

עריכה אחרונה על ידי MR.sUB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך הנ"ל הוא ממש אבל ממש לא שא תמים.

אנחנו טיפלנו במוסך הנ"ל ב4 פיאטים שונים.

בפיאט מראה הוא הכניס לטיפול רכיב מיותר שהקפיץ את עלות הטיפול בעשרות אחוזים.

פנינו אליו והתשובה היתה- זה מה שצריך לעשות.

לאחר פניה ליבואן + איגוד המוסכים התברר כי ממש לא היה צריך לבצע את הפעולה היקרה הנ"ל.

המוסך החזיר לנו את עלות הפעולה + טיפול נוסף מתנה.

אני במקום פותח השרשור שולח למוסך הנ"ל מכתב רשמי.

עם תגובת המוסך בכתב או עם העדר התגובה אני הייתי פונה גם ליבואן וגם לאיגוד המוסכים.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני מנסה לפעול מול שירות הלקוחות של פיאט... יום ראשון דיברתי איתם, אתמול גם ניסיתי ולא חזרו אלי, והיום עוד טלפון ונראה אם יחזרו.

לא מתכוון לוותר אם יש נזק לרכב, ובוודאות נזק יכול להגרם , וככל שאני קורא ורואה יותר באינטרנט ככה אני מבין כמה האופציות לנזק הן גדולות.

כרגע עד יום שני הבא אני בודק את מפלס השמן, אם יורד מפול אני נכנס למוסך אחד לחוות דעת ותיקון, ושאפיק ישלם,גם אם זה יקח שנים, הוא ישלם במידה ויאמר לי שהנזק נגרם עקב עודף שמן.

אני לא מהאנשים בא בטענות בד"כ למקומות, אם יש מקום שלא מתאים לי המחיר אני משלם ופשוט לא חוזר, כנל לגבי איכות העבודה, לא אוהב לא חוזר ולא מתווכח.

אבל במצב כזה שיכול להיות שנגרם נזק,יש גבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, שריפת שמן אחרי בלימת מנוע בד"כ זה גומיות שסתומים.

במצב של בלימת מנוע, נוצר וואקום בתא השריפה, ואם גומיות השסתומים לא תקינות נכנס דרכם שמן וברגע חידוש הגז, השמן הזה נשרף ויוצא העשן לבן שאתה מתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מישהו זרק לי משהו כזה, אתה יודע מה סדר גודל של טיפול בדבר הזה?

מכיר מישהו שהיה לו ניסיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...