Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ההסתבכות עם מגרש מכוניות

roomba
שימו לב! השרשור הזה בן 3363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני פונה אליכם להתייעצות בנוגע למקרה שבו רימו אותי ולא גילו לי את האמת על רכב שרכשתי.

אז ככה זה הסיפור(טיפונת ארוך)

רכשתי רכב ממגרש , זהו הרכב ה-3 שאני רוכש מהם ולא היו לי בעיות איתם בגלל זה הרשתי לעצמי לרכוש מהם שוב , מההכרות שלי עם האנשים במגרש ומהעובדה שלא היו לי בעיות עם הרכבים הקודמים לא לקחתי את הרכב לבדיקה וסמכתי על ההתחייבות שלהם שהכול תקין.

בבדיקת המחירון שלהרכב כפי שהציג אותו הסוחר המחיר היה 95K לאחר תוספת ריפודי עור , פה אני מאשים רק את עצמי שלא וידאתי ע"פ קוד דגם שזה באמת הדגם שעליו מדובר, מה שהסתבר אחר כך שאין תוספת כזאת במחירון לוי יצחק לדגם הספציפי הזה!

ביצעתי את העסקה ושילמתי את מה שצריך (עשיתי טרייד אין) .

לצערי אחרי שבועיים עשיתי תאונה עם הרכב והוא הוגדר כאובדן להלכה(לא טוטאל לוס) כי לא משתלם לביטוח לתקן אותו .

מפה העסק רק מסתבך:

1. בבדיקת השמאי ראיתי שהוא מעריך את שווי הרכב ב81.5K ששאלתי מדוע ושיש תוספת ריפודי עור הוא הראה לי שאין בדגם הספציפי הזה ושהוא לא מחשב יד וק"מ.
  2. חברת הביטוח הודיעו לי שיש לרכב כבר 3 מקרים של ירידות ערך בסך של כ10K ולכן זה יורד מהסכום .
  3. סה"כ ע"פ חישוב קצר ההפסד על הרכב בגלל הרמאות של המגרש הוא כ20K . ואני לא מדבר על טיפול שעשיתי ועוד כל מיני דברים בשווי של כ5K
  4. כבר דיברתי עם המגרש ושם רוצים לתת לי רכב אחר באותו שווי וישלימו לי את הפער בעקבות ההפסד.(מה שאני לא רוצה כ"כ)

השאלות שלי הן :

1. האם יש פה מקום לתבוע בבית משפט עם סיכוי הצלחה .
  2. איך אפשר לדעת אם יש ירידת ערך לרכב ? (לעתיד)
  3. עצות להמשך התנהלות .

תודה מראש למי שיעזור ולמי שממש חייב תחסכו ממני את נושא ה"למה קנית ממגרש" אני יודע שיצאתי דפקט אבל אני מחפש להציל את המצב לפחות חלקית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה לדעתי 2 אופציות:

1. הכי חכם - להוציא את הראש הבריא מהמיטה החולה.

קח את ה81.5. חברת הביטוח חייבת להתחשב ביד וק"מ - אל תוותר.

תתבע בתביעות קטנות את המגרש על ההפרש בגין ירידת הערך על התאונות שהוא לא סיפר עליהן - 10K וכן תוספת ריפודי העור.

הטיפול ומה שעשית בנוסף - אבוד, אין מה לעשות. זה ככה בכל תאונה.

בסופו של יום סביר שישארו לך מעל 90K ביד. זה ייקח קצת זמן קצת כאב ראש. צמצמת נזקים ולמדת לקח

2. הכי פשוט ונטול כאבי ראש - לסגור עם המגרש פשרה. לקח רכב אחר בשווי של 95K ולשלם 81.5K.

כמובן לבדוק את הרכב היטב.

לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי אין לך עילת תביעה. החלטת לא לבדוק את הרכב ואף לא את המחירון. קשה בדיעבד להאשים את המגרש בהטעייה. לך היה "נוח" לסמוך על המגרש ולא לבצע בדיקות ו/או לשאת במחיר, ובד"כ נוחות עולה כסף.

לדעתי עדיף לקחת את כספי הביטוח ולסיים את הפרשה, כאשר בפעם הבאה תקפיד לבדוק כל רכב, מכל מקור שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שיש לו.

למכור רכב עם תאונה או תקלה ולהגיד שאין - זאת הטעייה.

להגיד שיש תוספת במחירון על ריפודי עור ואין - זאת הטעייה.

אם היו אומרים לו - זה הרכב. לא יודעים אם עבר תאונות, המחירון 90 אנחנו רוצים 95 - סתם ככה. והוא היה משלם. בעיה שלו.

אם נתנו לו להבין שהרכב "נקי" ועליו לשלם תוספת על ריפודי עור - אז הם לא בסדר.

הוא גם לא בסדר, אבל את זה הוא הבין יפה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשה להאשים את המגרש כי בתור עסק הוא מחוייב לגילוי נאות על מצב הרכבים שלו. וזאת לא איזה נזילת מים מאטם כלשהו שיכלו "לא לשים לב אליה" אלא ירידת ערך משמעותית (מעל ל-10%) בגין תאונות. זה משהו שלא עובר מתחת לרדאר של מגרש שקונה מכונית. בעל עסק חייב לפעול בשקיפות תוך יציאה מנקודת הנחה שמולו עומד קונה הדיוט, שלא בדיוק מבין בהאם תוספת של מושבי עור בדגם הספציפי הזה עולה כסף ומה זה ירידת ערך בגין תאונה. לקונה הממוצע, במיוחד אחד שמגיע לסוחר רכב, אין שמץ ירוק של מושג מה המונחים האלה אומרים בכלל, והעסק חייב לנהוג בהגינות (ע"פי החוק, עזוב מה קורה בתכל'ס).

אני במקומך הייתי מוציא מהביטוח כמה שאני יכול, יד וק"מ זה חלק בלתי נפרד מהמחירון והם צריכים להתחשב בכך, למרות שאני לא יודע על איזה רכב מדובר, כך שתלוי בסכום שעליו התוספת תעמוד. יכול להיות שבכלל לא שווה לשבור את הראש בשביל זה.

לאחר מכן תובע את המגרש על חוסר תמימות ואי גילוי נאות על ההפרש.

שלב אחרון יהיה לא להתקרב למגרשי "איצקו ובניו מכירת רכב" בפאקינג חיים שלך!

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון (ואם לא, המשפטנים פה יתקנו אותי), אם בשעת ביצוע הפוליסה, חברת הביטוח לא התריע בפניך שלרכב יש סיבות לירידת ערך ולא נתנה לך הנחה בשל כל אלא וגבתה מחיר מלא, גם הפיצוי שהם נותנים לך חייב להיות מחירון ללא הורדות.

אתה תראה את הכסף הזה רק דרך תביעות קטנות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד הסיפורים האלה מסתבכים כי הרוכש חסר האחריות לא לקח את הרכב לבדיקה! בנוסף בלי ידע על הדגמים ברכב שרכש וההבדלים בינהם איך יכול לדעת מחירון של מה הוא שילם בכלל? רשלנות של רוכש הרכב. תגיע לפשרה עם המגרש וקח את זה כלקח לחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון (ואם לא, המשפטנים פה יתקנו אותי), אם בשעת ביצוע הפוליסה, חברת הביטוח לא התריע בפניך שלרכב יש סיבות לירידת ערך ולא נתנה לך הנחה בשל כל אלא וגבתה מחיר מלא, גם הפיצוי שהם נותנים לך חייב להיות מחירון ללא הורדות.

נשמע מאד הגיוני, שכן הפרמיה מגלמת את שווי הרכב בפועל.

בעניין התנהלות המגרש, כפי שאמרו לפני, יש בסיס לתביעה, שכן לא נעשה גילוי נאות, והתנהלות שלא בתום לב. אמנם לך יש רשלנות תורמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם

מדובר באודי A4 שנת 2009, 1.8 120 כ"ס דגם שחיפשתי די הרבה זמן ולאור העובדה שכבר רכשתי מאותו מגרש ולא נתקלתי בבעיית אמינות כלשהי , סמכתי עליהם , נכוותי ויצאתי דפוק/רשלן וכו' מקובל (אם כי לא צריך להגזים :wink: )

תמיד הסיפורים האלה מסתבכים כי הרוכש חסר האחריות לא לקח את הרכב לבדיקה! בנוסף בלי ידע על הדגמים ברכב שרכש וההבדלים בינהם איך יכול לדעת מחירון של מה הוא שילם בכלל? רשלנות של רוכש הרכב. תגיע לפשרה עם המגרש וקח את זה כלקח לחיים.

למי שמכיר את הדגמים של אאודי יש 2 דגמים שמציעים 120 כ"ס שניהם 1.8 ועל אחד כתוב לקצ'ורי וטורבו , כאשר על השני לא כתוב טורבו, מאחר וברכב שלי היה סלון עור וזה הופיע כתוספת בלקצ'ורי קיבלתי את מה שנאמר ע"י הסוחר שזה הדגם , בדיעבד הייתי צריך לבדוק קוד דגם שברשיון (לקח )

bagira , לגבי מה שאמרת אני אבדוק עכשיו מול חברת הביטוח.

אני מחכה לתשובה סופית מהביטוח ואז אדע איך להמשיך .

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מול עו"ד, לא מול חברת הביטוח שבטח לא תנדב לך שום מידע שיגרום להם לשלם לך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובת גילוי נאות מחייבת את המגרש ליידע אותך על מצב הרכב, המגרש הוא בהחלט בר תביעה ואני ממליץ לך לפנות לעו"ד על מנת להוציא מכתב אשר דורש מהם לפצות אותך על ההפרש של תגמולי חברת הביטוח מול ערך הרכב על פי מחירון.

מקביל ג חבת הביטח אינה נקיה פה מאשמה, יעליה לעדכן אותך שעפי הרשום אצלם הרכב עבר תאונה ולכן הפיצוי במקרה תאונה יהיה נמוך ממחיר המחירון שלו , גם הפוליסה הייתה אמורה היות זולה יותר, ולכן לטעמי ללא הגילוי הנ"ל מחברת הביטוח חובה עליהם לשלם את מלוא הסכום .

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כשרכשת את הרכב קיבלת טופס כזה?

http://www.iga.org.il/assets/forms/g_naot.pdf

מצטט מתוך הטופס: "משמעות החוק: "סוחר רכב משומש (כל מי שהרכב לא בבעלותו הפרטית למעט קרוב משפחה מדרגה ראשונה)

שימסור מידע חלקי או מוטעה (בעלים קודמים, קילומטרז',

תאונות) יהיה צפוי לקנס הקבוע בחוק ולביטול העסקה.

מוכר כלי רכב (סוחר, מגרש מכוניות) שזהו עיסוקו, יחויב

למסור לקונה עד למועד ביצוע העסקה 'טופס גילוי' בו

יפורטו פרטי הסוחר, מספר הבעלים הקודמים של הרכב

ופרטיהם, פגיעות קודמות שעבר ומרחק בק"מ שעבר. אי

מתן הטופס כשלעצמו, מאפשר לרוכש הרכב לבטל את

העסקה וחושף את הסוחר לתביעות ולקנסות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מ- 2008 נועד בדיוק למקרים האלו. נסה להגיש תלונה מקוונת באתר של המועצה לצרכנות. הם בוחרים תיקים מסוימים לצורך הגשת תביעה ללא עלות מצידך: http://www.consumers.org.il/category/complaint-form

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...