Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 4C הגיעה לישראל

eran.yablonski
שימו לב! השרשור הזה בן 3713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל תודה שזה מזה כיף וסקסי להגיד "יש לרכב שלי שלדת סיבי פחמן"...

אולי אני טועה אבל לעניות דעתי שלדת סיבי הפחמן והמבנה הייחודי ביחד עם מגבלת הייצור נועדו כולם יחד למטרה פשוטה- ליצור רכב עם ערך אספני, בדומה לגרסאות "500 אבארת' טרבוטיו פרארי אנזו פאביה ספורט", רק שבמקרא של האלפא מדובר ברכב עם ערך מוסף אמיתי ולהערכתי גם ערך אספני אמיתי כי זה באמת רכב מיוחד.

זה אכן נשמע אקזוטי, אך האם זה נשמע לך הגיוני שאלפא רומאו יחליטו לייצר שלדת קרבון, דבר שעולה ים כסף לתכנן ולייצר וכמו כן מהווה מגבלת ייצור מובהקת, כל זה בתקציב מוגבל למדי ובעל מחיר יעד (לצרכן) נמוך (יחסית לחומרים ותהליך הייצור), רק כדי שיוכל להתהדר במאפיין Carbon Fiber Chassis?

ע"ע 8C ומחירה. התפקיד של ה-4C הוא גדול יותר מלהיות רכב אספנות מבוקש ואני מניח שלא צריך לפרט מהו.

תוספת: בהקשר של תפקידה של ה-4C

Alfa Romeo 4C in US dealerships in June

עריכה אחרונה על ידי Cuore Sportivo

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 600
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מצטער, מקורות המידע שלי בבוגאטי ומקלארן עדיין לא מבוססים מספיק.

בסדר, לא חשבתי שדווקא לך יש מושג...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן נשמע אקזוטי, אך האם זה נשמע לך הגיוני שאלפא רומאו יחליטו לייצר שלדת קרבון, דבר שעולה ים כסף לתכנן ולייצר וכמו כן מהווה מגבלת ייצור מובהקת, כל זה בתקציב מוגבל למדי ובעל מחיר יעד (לצרכן) נמוך (יחסית לחומרים ותהליך הייצור), רק כדי שיוכל להתהדר במאפיין Carbon Fiber Chassis?

המכונית מיוצרת למעשה ע"י מזראטי, ככה שהיא באמת אקזוטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לשימוש בקארבון ובכלל לייצור המכונית היא כנראה אותה סיבה שלקסוס עשו את ה LFA: ללמוד לעבוד עם החומר ולראות איך הוא מתפקד. גם ה BMW i3 עשויה מהחומר. זה הולך ונהיה נפוץ יותר.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית מיוצרת למעשה ע"י מזראטי, ככה שהיא באמת אקזוטיקה.

אין ספק שמדובר על רכב אקזוטי, אך המחיר נגיש (יחסית).

היא מורכבת במפעלי מזראטי, אבל זה לכשעצמו הופך אותה לאקזוטיקה בדיוק כמו שהכיתוב Sistema Porsche באיביזות של פעם הפך אותן לרכבים אקזוטיים.

תאר לך שיתחילו להרכיב 500 טריבוטו מזראטי באותו מפעל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שמדובר על רכב אקזוטי, אך המחיר נגיש (יחסית).

היא מורכבת במפעלי מזראטי, אבל זה לכשעצמו הופך אותה לאקזוטיקה בדיוק כמו שהכיתוב Sistema Porsche באיביזות של פעם הפך אותן לרכבים אקזוטיים.

תאר לך שיתחילו להרכיב 500 טריבוטו מזראטי באותו מפעל...

לאלאלאלא.

לא כתוב "מזארטי". מזראטי מייצרת את הרכב במפעל במודנה. היא לא ספקית טכנולוגיה, היא חלק מהפיתוח והייצור.

אני גם מסכים, במחיר שלה זו אקזוטיקה להמונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה מישהו שמהנדס חומרים ושלדות או שכולם מבלבלים במוח, בלי שום מושג אמיתי?

אני לא מבין כמעט כלום, רק יודע שאלומיניום בה בכל מיני תרכובת ושקרבון קל יותר, אבל גם בה בכל מיני תרכובות.

עלית על הנקודה האמיתית,אני מקווה שאף מהנדס רכב לא קורא את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה,חומרים מרוכבים יותר קלים וחזקים מאלומיניום...לא סתם חברות התעופה נכנסות לזה חזק עכשיו.

לא שהכל מושלם בזה כן? זה תהליך מסובך לייצור מנסיון ודי יקר.

עריכה אחרונה על ידי Mleder

Vw Polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלאלאלא.

לא כתוב "מזארטי". מזראטי מייצרת את הרכב במפעל במודנה. היא לא ספקית טכנולוגיה, היא חלק מהפיתוח והייצור.

אני גם מסכים, במחיר שלה זו אקזוטיקה להמונים.

למה לא? פורשה סייעו לפתח מערכת קירור (אאל"ט), כלומר הם השתתפו בפיתוח. אגב, מרכז המחקר והפיתוח של פורשה ב-Weissach מקבל עבודות חוץ כך שזו איננה הדוגמא היחידה. לדוגמא יונדאי קופה (עיצוב), הארלי דוידסון ועוד.

מעבר לכך, נכון להיום, מזראטי ואלפא רומאו נמצאים תחת אותה הנהלה.

---

http://www.adlergroup.it/ - הם מספקים את השלדה של ה-4C.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם מרכב אלומיניום לעומת סיבי פחם (חוץ ממחיר פי 20) היא עייפות החומר שלו, אחרי 30K הקשיחות מצטמקת ב- 20%.

עייפות היא פונקציה של מאמץ בעיקר. אם תהיה מוכן לחזק את השלדה בעוד חומר ומשקל אין סיבה ששלדת אלומיניום לא תחזיק כמו שלדת פלדה (גם פלדה עלולה להתעייף רחמנא לצלן).

הנתון שהבאת (אם אמיתי) הוא ספציפי מאד ולא גורף לגבי כל שלדת אלומיניום, ממש לא. באותו נושא, ל-917 המיתולוגית של פורשה הייתה שלדת צינורות אלומיניום קלה ובעלת נטייה חזקה להתעייפות. כדי להתגבר על הבעיה הוסיפו ונטילים לשלדות וניפחו אותם באוויר לפני כל מירוץ. בסוף המירוץ היו בודקים את לחץ האוויר ומוודאים שאין ירידת לחץ כתוצאה מסדקים, הסממן הראשון להתעייפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתפלפל על רצפת הקארבון מפה עד הירח (אנחנו בחצי הדרך:wink:) אבל בסופו של יום, ה C4 לא שברה שום סטנדרטים של ניהוג בזכות השילדה הזו, לא זו בלבד, היא גם מתמודדת ראש בראש (בחלק בהצלחה, בחלק בפחות הצלחה) עם מתחרות שלכולן שילדה קונבנציונאלית.

עפ"י הספר שלי, ויסלחו לי ידידיי חובבי הלזניות המוטוריות, מדובר בגחמה יקרה שנועדה לשם קידום מכירות.

לא יותר, לא פחות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא? פורשה סייעו לפתח מערכת קירור (אאל"ט), כלומר הם השתתפו בפיתוח. אגב, מרכז המחקר והפיתוח של פורשה ב-Weissach מקבל עבודות חוץ כך שזו איננה הדוגמא היחידה. לדוגמא יונדאי קופה (עיצוב), הארלי דוידסון ועוד.

מעבר לכך, נכון להיום, מזראטי ואלפא רומאו נמצאים תחת אותה הנהלה.

---

http://www.adlergroup.it/ - הם מספקים את השלדה של ה-4C.

מותג אלפא רומיאו נמצא תחת אותה הנהלה.

כבר הראיתי לך, מלבד זאת אין מה לנהל באלפא רומיאו.

פורשה נתנו קצת עזרה טכנית לסיאט, כמקובל, וסיאט השתמשו בלוגו של פורשה, בלי רשות. היה סקנדל.

יחי ההבדל בין פורשה, שסייעה בפיתוח רכיב, לבין מזראטי, שמייצרת את שלדת האלפא ומרכיבה את המכונית במפעל שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורשה נתנו קצת עזרה טכנית לסיאט, כמקובל, וסיאט השתמשו בלוגו של פורשה, בלי רשות. היה סקנדל.

פורשה נתנו קצת הרבה עזרה לסיאט בראשית דרכה העצמאית.

פורשה פיתחו עבור סיאט מנוע חדש לפי מפרט מדוייק שקיבלו מהספרדים.

המנוע החדש היה להיות גמיש, חסכוני ובעל אורך חיים של 250K לפחות.

השם פורשה הופיע על מכסה השסתומים של המנוע, ובתמורה היו אמורים הספרדים להעביר תמלוגים בסך 7 DM על כל מכונית שנמכרה.

סיאט חרגו מההסכם והפיצו את המכוניות כשמדבקה מאירת עיניים התנוססה באחורי כל מכונית, ונתבעה ע"י פורשה.

ואם בפורשה עסקינן, אזי גם את מנוע הלאדה סמארה הם פיתחו, וזה היה הדבר הטוב ביותר בה.

הרבה כבוד הם לא ראו, אבל כסף כן.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי זה הם הפסיקו לעשות שטויות, הלכו ללמוד אצל היפנים, תכננו מחדש את קו המוצרים (קירור שמן ובוקסטר), וכעבור עשור מכרו פי עשר.

החברה הזו היא דוגמא נהדרת לאיך תופסים נישה יוקרתית (אבל לא מדי), מצטיינים בה ועושים בוחטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה הזו היא דוגמא נהדרת לאיך תופסים נישה יוקרתית (אבל לא מדי), מצטיינים בה ועושים בוחטה.

קצת התבלבלתי, אתה מתכוון לאלפא או ללנציה? :wink:

(עכשיו בפורום אלפא שורפים תמונות שלי):lol:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...