Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט טאבלט גוגל נקסוס 7 - מודל טכני

שימו לב! השרשור הזה בן 3532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה שאני כותב עכשיו הוכח מדעית וגם הוכח לי עקב התפקיד שמילאתי בצבא בלוחמה אלקטרונית.

מספיק ששליש מהמידע יאבד ואתה לא תוכל יותר להבין או לפענח את מה שאתה שומע.

וזה נכון כי הציוד שהשתמשנו בו הוגדר לפגוע במידע רק בשליש מהזמן בו הוא מועבר וכל מה שנשאר לך זה רסיסי מידע שאין לך מה לעשות איתם - וזה היה האופן בו זה הומחש לנו וראינו שאכן זה עובד.

מה שהולך לאיבוד בהמרה של MP3 הוא הרבה מתחת לרמות האלו של אבדן המידע כי ה50 אחוז האלה שדביר מדבר עליהם מורכבים בעיקר משקט, מידע שלא קשור לאודיו וטונים מאוד מאוד קרובים אחד לשני בהבדלי עוצמה שהאוזן שלנו גם ככה לא מזהה אותם.

בגדול מה שאני מנסה לאמר זה שלמרות שיהיו הבדלים בין הCARPC לבין הטאבלט באובדן המידע - האוזן שלי\המוח שלי - לא יצליחו להבחין בכך, משמע, אין אבדן מידע גלוי מבחינתי.

למען האמת אין אבדן מידע שבן אנוש יכול להבחין בו - לא אמור להיות.

מכאן ועד הגזמות חסרות בסיס - הדרך קצרה מאוד.

מציע להצטייד במשרוקית כלבים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 517
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שאתה אומר הוכח מדעית (אולי) נכון לסיגנל ספציפי שביצעתם עליו ל"א, והגיעו למסקנה שלגביו איבוד של שליש מהמידע לא מאפשר התאוששות

בעולם התקשורת (גם האנלוגית וגם הדיגיטלית) יש סוגים רבים של תיקוני שגיאות, קודי תיקון, קודים ליתירות מידע לצורך תיקון שגיאות וכו'

יש שיטות העברת מידע שנקראות fec (forward error correction) ששולחת מראש יתירות רבה של מידע כך שגם אם מידע הולך לאיבוד ניתן להתאושש, ניתן גם לשלוח 100% יתירות מידע, ואז אפילו איבוד של 50% מהמידע בתוחלת יאפשר התאוששות מלאה.

ועכשיו לשים דברים על דיוקם, כשלוקחים אות אנלוגי (אינסופי) ומעברים אותו לדיגיטלי תמיד יש איבוד כי בסוף דוגמים את האות x פעמים בשניה. חוק נייקווסט הוכיח שעל מנת שאות ידגם באופן בו האוזן האנושית כמעט ולא מרגישה בהבדל (להוציא אודיופילים פסיכיים) יש לדגום אותו פי 2 מהתדר הכי גבוהה.

כדי לסבר את האוזן, נגיד בעולם הטלפוניה התדרים המעניינים לדיבור הם בין 200 הרץ ל 4000, ולכן קצב הדגימה המינימלי הוא 8000 פעמים בשניה.

בעולם האודיו התדרים שרלוונטיים הם עד 20000 הרץ (+-) ולכן קצב דגימה של 44.1Khz הוא מספק.

גודל הדגימה 8/16/24 ביט בעצם מספק את הגרנולריות של איכות הדגימה,

כדי לעבור בין סולם של 2 בחזקת 24 לסולם של 2 בחזקת 16 יש איבוד של 39%

לגבי mp3, כאן מדובר בדחיסה שהיא lossy ובהחלט מאבדת מידע, אם כי להגיד שאיבוד המידע הוא 50% אולי נכון מבחינה כמותית אבל לא איכותית, הדחיסה יודעת "לאבד" מידע שפחות רלוונטי, זה לא שסטטיסטית כל ביט שני הולך לאיבוד.

שששששששששירוקו אדומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חלק מהעניין - זה לא תמיד העניין של כמה הלך לאיבוד אלא מה הלך לאיבוד.

ועל כל זה אתה צריך גם לשאול מה הגורם שמאבד את המידע.

מחשב מאבד את המידע? - כן, הבדל מוחשי

ציוד בדיקה מאבד את המידע? כן, הבדל מוחשי

אוזן אנושית - יתכן ובכלל לא יהיה הבדל מורגש.

ובסופו של דבר כשהוויכוחים מהסוג האלה נפתחים אמיר, הם נגמרים בטענות של אנשים, שלו היו צודקים - משרוקית כלבים היתה צריכה להוציא אותם מדעתם. (אם זה יתפתח כאן אני משוכנע שאתה תראה דוגמא יפה לכך).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכחתי היום במפגש צפון - חייב לציין שהיה שינוי מרענן עבורי ומאוד נהניתי (אם יפתח שרשור סיכום מפגש אגיב שם בפירוט - זה לא נושא ההודעה אז לא ארחיב על כך)

בדרך למפגש (ממש לפני ההגעה - הCARPC קרס לי!

במהלך המפגש הצלחתי להפעיל את המערכת וסה"כ היא עבדה יפה אבל הCARPC קרס פעמיים ואחרי זה בדרך הביתה ממש לפני שפניתי שמאלה לראש העין מכביש 6 - הוא קרס פעם נוספת.

בקיצור הCARPC גוסס ודורש תחזוקה - די בטוח שספק הכוח חייב להיות מוחלף (יש לי ספק כוח יותר טוב לשים במקום) והמאווררים והסולה חייבים החלפה גם כן.

אבל - אם התנפחו לי שם קבלים - מבחינתי - אפשר לאמר תנצב"ה על הCARPC

אבל 2

החלטתי שבכל מקרה, אני לא רוצה להמשיך יותר עם הCARPC ולכן - בזמן הקרוב, מתי שיתאפשר לי, השבתה של המערכת לצורך הטמעת הטאבלט.

אז, השרשיר הזה כבר הולך להפוך לפרוייקט טאבלט מעשי ולא מודל טכני :wink:

המשך שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהדר! מחכה בקוצר רוח. המגעים באייפוד המסכן שלי גוססים, ואני שוקל האם להחליף את המערכת שאני אוהב וכבר יש לי מעבד סאונד בשבילה, או פשוט לחבר טאבלא פשוט וזול. עכשיו עם יציאת הנקסוס 7 החדש, אני מניח שהנקסוס הישן ירד עוד יותר בשוק היד השנייה.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עדכון

CARPC BYE BYE

:-D

לא היה לי זמן לעדכן כי את שארית יום שישי והשבת ביליתי עם המשפחה.

אתמול בצהריים רגע לפני שיצאנו לארוע משפחתי הרשמתי לעצמי לפרק את הCARPC מהרכב.

סתם מתוך סקרנות רציתי לראות מה המצב בפנים לאחר שש שנים של עבודה, אפשר לאמר, רצופה.

נדהמתי לגלות שאין גרגיר אחד בודד של אבק בתוך המחשב, הכל נראה חדש! נקי, טרי כביום שהמחשב הזה הורכב.

רק ש:

1. המאוורר של המאבד תקוע לגמרי.

2. המאוורר הקטן של המארז - 10*40*40 בקושי זז.

3. המאוורר השני (גם מאוורר קטן) זז כמו חדש רק כשמחברים למחשב מתח (יש לי ספק לבדיקות) הוא לא פועל בכלל.

4. על ספק הכוח M2 יש בערך ארבעה היט-סינקים - הם פשוט עברו השחמה, כמו נשק בצבא :shock:

למעט זה - המחשב נראה פשוט חדש! החלפת מאווררים, סוללה, משחת קירור וספק כוח ונראה לי שהוא ירוץ עוד איזה 3 - 4 שנים לייק מאדר פאקר!

אבל - די, נמאס לי מכל הסירבול הזה, רוצה משהו פשוט יותר ולכן אני הולך סופית על הטאבלט.

אתמול כשחזרנו, אחרי שהילדה נרדמה, ירדתי למטה לרכב וניקיתי מתא המטען את כל מה שלא היה צריך להיות שם - והתווסף המון חיווט עם הזמן.

מה שיצא מתא המטען:

1. מקלט רדיו דיירקטד + כל החיווט שלו שזה מגבר אנטנה, כבל USB, רתמת כוח, כבל RCA

2. דונגל GPS

3. CARPC

4. חיווט של כל האנטנות שניסיתי להתקין שם וחיווט עודף של ממסר המגברים.

5. מאוורר CROSSFLOW של סטינגר.

6. ים של אזיקונים.

מעבר לכך הפרדתי את כל החיווט שהיה קשור לCARPC והצנעתי אותו בצד.

וראיתי שיש לי מספיק חיווט להזיז בשלב מאוחר יותר את המגברים לפלטה שעליה ישב הCARPC והביט1 יעבור לצד האחורי של אותה הפלטה.

מעבר לכך חיברתי את המסך של המחשב (ליליפוט) למתח

הטמעת הטאבלט תתבצע בשלבים הבאים:

1. בוצע אתמול - פינוי הCARPC וגילוח עודפים מתא מהטען.

2. הכנת תשתית בקדמת הרכב.

3. התקנת הטאבלט.

4. דילול של פלטה וספייסר מתא מהטען - מעבר לפלטה בודדת.

לשלב 2:

1. להחליף מטען USB שכבר גמר קריירה לאחד שמוציא 2-3 אמפר - זה בכדי להטעין את הנקסוס ישירות.

2. להטמיע את הY-OTG ולחבר אותו לUSB HUB הקיים.

3. למשוך (קיים כרגע) מאריך USB לתא כפפות בשביל הUSB KEY.

4. להחליט איפה בדיוק אני מחבר את הDAC ולמשוך משם כבל לתא המטען ישירות לביט 1

5. לחבר את הפאוור מייט והשלט רחוק (קיים כרגע) לUSB HUB.

שלב 3:

כרגע הטאבלט יותקן על זרוע שהוזמנה, אנסה לארגן חלקים חליפיים לרכב ואז להחליט אם אני רוצה משהו עם מראה יותר קבוע - נכון לעכשיו, לפחות בכמה חודשים הראשונים, על זרוע.

שלב 4:

1. פירוק של הביט 1 והמגברים מהפלטות שלהם תוך כדי תיוג החוטים.

2. סילוק של הציוד מהרכב ובציוע התאמות (חורים) לפלטה שתישאר.

3. פירוק ריפודי הצד של תא המטען ובידוד בתי הגלגלים האחוריים.

4. הרכבה של הכל חזרה לרכב.

לגבי שלב 4 - זה באמת יתבצע בסוף ונכון לעכשיו לא לחוץ.

כל השאר - כמה שיותר מהר לסיים עם זה יותר טוב מבחינתי.

היום אני הולך להזמין קצת ציוד -

1. כבל אופטי 5 מטר טוסלינק-טוסלינק

2. מתאם טוסלינק לPL אופטי

3. דונגל 128 גיגה

ברגע שהציוד הזה יגיע - יהיה אפשר להתחיל לעבוד על הרכב, כמובן תוך כדי צילום הנעשה.

כמה שבועות של נסיעה עם הרכב ואם הכל בסדר - CARPC יוצע למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתברר שגם לטאבלט יש קריזות פה ושם - כיבה לי את המסך ולא הדליק אותו חזרה עד אשר עשיתי לו HARD RESET

אבל זה קרה פעם אחת מניתוק וחיבור מהיר מהסוג שלעולם לא אמור להתקיים ברכב.

מעבר לכך, החלטתי בסוף ללכת על HDD 500TB USB3 - עובד מהר ויפה.

HDD של סיליקום.

מקווה שבמהלך השבוע כבר תהיה לי הזדמנות להכין את התשתית באזור הדשבורד - השבוע אני הולך לחזור ללוח השרטוט ולהחליט איך אני רוצה להעביר שם את הכל :-D

מעכשיו והלאה - הכל יהיה מלווה במצלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לעקוב אחרי התהליך הזה. מקווה יצא גם אסטטי

בהצלחה. ד"א יש חברה שעושים התקנות באה"ב ויש המון סרטונים שלהם ברשת. יכול להיות שתמצא כמה רעיונות להתקנה שלך

http://www.youtube.com/user/soundmancaraudio?feature=watch

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם היו מבין הראשונים אם לא הראשונים שהתקינו אייפד ברכב.

בכל מקרה אני לא הולך לעשות התקנה קבועה לפחות בכמה חודשים הראשונים, כנראה בשנה הראשונה כי אני בכלל לא בטוח שאני הולך להשאר עם הרכב עוד הרבה זמן.

אני אנסה לשמור כמובן על האסטתיקה עד כמה שאצליח - בתא המטען זו לא תהיה בעיה גדולה במיוחד וברכב כל מה שיראו זה זרוע לטאבלט וחוט אז ככה שזה לא נורא בכלל מבחינתי.

ואני לא עושה ברכב הזה שום בניה עד שאני לא מוצא לו חלפים ולרכב הזה, זה חתיכת סיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הם היו בין הראשונים, יש להם התקנות גם לא קבועות, שניתן לשלוף אותו די בקלות. במיוחד בהתקנות אחרונות שלהם.

טוב,לגבי פלסטיקה, אתה תודק. בכל זאת,מעניין לראות וכמובן לשמוע אולי ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה אני אריץ את המערכת על הכוונים הקיימים אבל אחרי זה אני מתכוון להשתמש בסקופ בכדי לכוון את הגיינים ורק אחרי זה לאזן עם RTA על רעש וורוד ולבסוף מוסיקת רפרנס.

מקווה שזה יעבור בשלום :-)

הכבלים יגיעו כנראה עד סוף השבוע והזרועה רק שבוע הבא אז ככה שלבינתיים הhu שלי זה האייפון ואני חייב לציין שהוא פשוט נהדר מבחינה של איכות האות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האיפון, הוא די נהדר, אבל אני הרגשתי שיפור ממש קטן בין איפון 4 שלי לאיפוד קלאסיק, לטובת אייפוד.

יציא של אייפון באוזנייות גם לא רע בכלל. בשביל פטרון זמני, לא רע:biglaugh:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ככל הנראה בגלל שבאייפוד אין רכיב טלפון שעלול ליצור השראות כלשהן.

אחד הדברים הכי מעצבנים עם האייפון זה לקבל SMS בזמן נסיעה :-D

מעבר לכך איכות האות שלו פשוט מצויינת ואני מדבר על יציאת האזניות.

אני צריך באמת לחבר לרגע את הנקסוס עם הDAC לכבל האנלוגי - אולי אנסה את זה במהלך הימים הקרובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...