Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

onr ומים מזוקקים כנוזל שמשות ברכב + ניקוי שמשות

שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, קניתי האוריס חדשה בצבע אפור ניקיתי אותה ועשיתי אוטם+ווקס (טורטל ירוק) סה"כ השקעה של כ 3 שעות. בגג הפנוראמי פחדתי לגעת מעבר לניקוי בסיס עם מים ושמפו יעודי לרכב.

יש המלצות או הערות איך לנקות אותו ובכלל את החלונות האם לבצע משהו מעבר לניקוי כללי. נראה לי שקראתי במקום כלשהו שווקס יכול לעזור לשמור גם על החלון נקי לאורך זמן האם נכון או לא?

בנוסף גאנטים ניקיתי רק עם מטלית (יעודית כמובן) מים וסבון האם המברשת לא תשרוט אותם, לא היה גם צורך למשהו מעבר בינתיים, אוטו חדש סה"כ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שחבל שהשתמשת בטרטל לפני שנתת במט כאן בפורום,מוצרים לא עמידים ולא כ"כ יעילים ביחס למה שיש בשוק.

דבר שני אוטם על החלון לא באמת ישמור עליו, הוא יכול לשנות התנהגות מים(המים יתנדפו יותר מהר) ואולי ידבר מעט יותר אבק.\

לגבי ג'אנטים, מברשת לא תזיק להם, אם הישתמשת במטלית זה בכלל עדין. בכללי יש מברשות יעודיות לג'אנט שמפשטות את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום. יש לי חבר שטוען בתוקף שסנו קליר ומנקי חלונות אחרים כמו אג'קס וכו' - מספיקים בהחלט לנגב את החלון ללא סימני מריחה/streaks. אומר לי שזה שהיו לי סימני מריחה תמיד זה בגלל שלא ניקיתי כמו שצריך, או עם מטלית לא נקיה מספיק. הוא גם אומר שעם נייר ידיים /מטלית נקיה וחומר כמו סנו קליר אפשר לנגב בצורה יפה ללא מריחות, ושכל שאר חומרי ניקוי החלונות של דיטיילינג מיותרים, יקרים שלא לצורך .

https://www.amazon.com/Cyclo-C331-Glass-Clean-Case/dp/B004GGQJFY

מה אתם אומרים? אשמח לשמוע דעת חברי הפורום על סוגיה זו.

קניתי חומר לניקוי חלונות, של חברה בשם סייקלו, עלה לי בחצי חינם 25 שח. זה פי 3-4 מהמחיר של מנקי החלונות הביתיים הרגילים. 18985269_1157566634349393_1332016412_n.jpg

מה דעת חברי הפורום בנושא? מהנסיון שלי, סימני מריחה זו בעיה מעצבנת וקשה. קניתי את החומר המיוחד והיקר יותר שמבטיח על האריזה שהוא STREAK PROOF כי אחרי ניסיונות מרובים עם סנו קליר וכו' ראיתי שהחלון נשארים עליו סימני מריחה. האם באמת לא השתמשתי במטלית מספיק נקיה? (כן היתה נקיה לדעתי, אבל מילא, מי יודע).

מה הנסיון שלכם והדעה שלכם על החומרים והנושא הזה?

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ניקוי- נוזל שמשות רגיל בהחלט מספיק.

הבעיה היא באמוניה שהמוצרים האלה מכילים והאמוניה פוגעת בגומיות וזה למה עדיף להשתמש בחומרים ללא אמוניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה לא שוהה על הגומיות בכלל, ואם כן, אז כמה זמן? שניה וחצי? החלק היחיד של גומי שנוזל הניקוי עלול לגעת בו הוא רק המגבים (אתה מרים אותם למעלה גם ככה, אז אפילו הטיעון הזה לא תופס....). אבל בכל מקרה אתה לא מתיז ישר על השמשה אלא על המטלית ואז מנגב, אז איפה הבעיה פה? זה לא שאתה שוטף את כל הרכב עם סנו קליר, זה נוגע אך ורק בשמשה, לא ככה? ואפילו אז, לזמן קצר ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנקה עם חומר רגיל לחלונות.

אחרי הניקוי מנגב טוב עם מיקרופייבר יבש ואין סימנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה לא שוהה על הגומיות בכלל, ואם כן, אז כמה זמן? שניה וחצי? החלק היחיד של גומי שנוזל הניקוי עלול לגעת בו הוא רק המגבים (אתה מרים אותם למעלה גם ככה, אז אפילו הטיעון הזה לא תופס....). אבל בכל מקרה אתה לא מתיז ישר על השמשה אלא על המטלית ואז מנגב, אז איפה הבעיה פה? זה לא שאתה שוטף את כל הרכב עם סנו קליר, זה נוגע אך ורק בשמשה, לא ככה? ואפילו אז, לזמן קצר ביותר.

זה נספג בגומי גם אם זה לשניה וגם אם אתה מנגב זה לא אומר שלא נספג כלום. הנזק הוא נזק מצטבר ולטווח הארוך ולא תראה אותו בחודש או חודשיים.

זה שאתה משפריץ על המגבת כל הזמן ולא על החלון אולי בסופו של דבר זה מה שגורם לך למריחות כי המגבת רטובה, לרוב שמים על המגבת יותר חומר ממה שהיית שם אם היית משפריץ ישירות על השמשה.

אחרי זה תעבור עם מגבת יבשה ולא אמורים להיות סימני מריחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לא מאמין שזה נספג בגומיות, זה לא נגע בכלל בגומיות. וגם אם נזק מצטבר , זה מזערי ביותר, כמעט לא מורגש, לעומת שמש ומזה"א. השאלה שלי היא לגבי היעילות של המנקים הביתיים לעומת אלו ה"מקצועיים".

אתה יכול לתת על המגבת מספר שפריצים זהה כמו על השמשה...וגם כשאתה משפריץ על השמשה אפשר לעשות בעדינות. באיזה מנקה חלונות אתה משתמש? זה של CG או סונאקס או משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנקה חלונות של Carplan

15 ש"ח לחצי ליטר.

זול יחסית, יעיל בניקוי ולא משאיר סימנים בשימוש נכון.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רעיון תגידו מה אתם אומרים.

יש את נוזל של סונקס לשמשות ששמים בווישר. עולה 29.90 ל5 ליטר. למה לא להשתש בו בשפריצר רגיל? זול יותר מכל דבר שיש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

1. נוזל חלונות איכותי.

2. שתי מגבות וואפל, אחת לניקוי ואחת לניגוב.

תוכל למצוא באוטוסטור

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרי חלונות בסיסי הוא זוועתי בעיניי, משאיר סימני ניגוב ושומניות.

ממליץ גם או לקנות נוזל חלונות איכותי\ מותאם לחלונות הרכב, או לנקות את החלונות עם הסבון הרגיל שאתה משתמש בו גם לרכב.

עוד פתרון נחמד זה למלא נוזל שמשות רגיל בשפריצר ולהשתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אני משתמש במים כחולים ומטלית מיקרופייבר פשוטה, אבל אני לא מרוצה מזה, עדיין יש סימני ניגוב ואני מחפש המלצה לשפריצר איכותי יותר.

על מה הייתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...