Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אורות ערפל - למה זה טוב?

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום נסעתי בחזרה לקיבוץ בערפל יחסית סמיך - איזה כיף - אפשר להדליק (באופן חוקי) את האורות ערפל הקדמיים (בגולף לא היו).

אבל - לא ראיתי יותר טוב בכלל, אמנם האורות לא סינוורו אותי (בניגוד לאורות גבוהים בערפל נניח) אבל הם גם לא ממש תרמו לשדה הראיה שלי.

כאן באה השאלה - האם אורות ערפל הם רק בשביל שיראו אותי יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אורות ערפל מאחור כסטנדרט לכל המכוניות (לפחות לכל אלו שאני מכיר) - מכאן שכנראה שזה רק בשביל שתר?א?ה יותר טוב.

(למרות שתכלס בערפל המוזר שתוקף את הארץ בימים האחרונים וגורם לי לנסוע 40 קמ"ש בכבישים בין עירוניים ולהגיע למקומות שאני לא רוצה להגיע - עדיף כבר להדליק אורות מצוקה בנוסף לאורות הערפל על מנת שיבחינו בך טוב יותר)

וואלק אתתתתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות ערפל נועדו כדי להיראות. לא כדי לראות. בשביל זה יש אורות גבוהים.
:mm_yeah: צודק בהחלט...

הקטע הוא שברגע שאתה נוסע עם אורות גבוהים,

אתה מסנוור אחרים (במיוחד בערפל!!!)...

:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah: צודק בהחלט...

הקטע הוא שברגע שאתה נוסע עם אורות גבוהים,

אתה מסנוור אחרים (במיוחד בערפל!!!)...

:roll:

תיקון לשניכם.....כשנוסעים עם אורות גבוהים בערפל מי שיסתנוור יהיה בעיקר הנהג עצמו....הדרך בה הערפל שובר ומחזיר את קרני האור עם אורות גבוהים גורמים לסנוור עצמי.

הרעיון באורות ערפל תקינים ומכוונים טוב הם במתן טווח ראייה גדול יותר מאשר אור הדרך הרגיל אשר "נשבר" בערפל. הטווח אכן לא משמעותי במאות אחוזים אך הוא מקנה טווח ראיה גדול יותר. רבים עם אורות ערפל aftermarket לא מכוונים אותם נכון ולכן הם לא אפקטיביים בערפל ואפילו עושים פעולה הפוכה, סנוור עצמי, כאמור.

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסי ערפל קדמיים צריכים להיות מכוונים נמוך מאוד כך שיאירו את הכביש בקטע שמתחיל ממש לפני הרכב.

נהיגת ערפל נכונה הנה עם אורות ראשיים במצב "מעבר" (אורות נמוכים) ופנסי הערפל הקד' דולקים ופנסי ערפל אח' דולקים גם (כדי להראות היטב מאחור).

ביציאה מאזור הערפל יש לכבות את פנסי הערפל הקד' והאח' כדי למנוע סנוור הנהגים שממול ומאחור.

בברכה - רפי לין :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסי ערפל קדמיים צריכים להיות מכוונים נמוך מאוד כך שיאירו את הכביש בקטע שמתחיל ממש לפני הרכב.

נהיגת ערפל נכונה הנה עם אורות ראשיים במצב "מעבר" (אורות נמוכים) ופנסי הערפל הקד' דולקים ופנסי ערפל אח' דולקים גם (כדי להראות היטב מאחור).

ביציאה מאזור הערפל יש לכבות את פנסי הערפל הקד' והאח' כדי למנוע סנוור הנהגים שממול ומאחור.

ככה הם מכוונים אצלי (ככה הם הגיעו מהמפעל...) - מאירים למטה, מטר-שניים מהגלגלים הקדמיים ומפזרים את האור קצת לצדדים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות ערפל המכוונים כראוי אינם אמורים לסנוור, הלא כך?

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את התר'ד והוא בדיוק מתאים ,

השבוע , יום רביעי אני חושב היה ערפל מאד מאד מאד כבד באזור השרון , בערפל כזה עוד לא נתקלתי באזור המרכז ( רק בצפון ) ...

ואכן בנסיעה בתוכו הדלקתי אור ערפל אחורי ( הכי חשוב כדי שיראו אותך ) , והדלקתי איתותי מצוקה ...

וכמובן שאור רחוק לא מדליקים כי זה מסנוור אותך .

הכי חשוב במקרה של ערפל כזה הוא לשמור על הנתיב שלך ולדאוג שיראו אותך , הכי טוב עם אור ערפל אחורי ואיתותים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות ערפל המכוונים כראוי אינם אמורים לסנוור, הלא כך?

בשימוש בזמן ערפל, לא. בשימוש בזמן סיבוב דאווין בעיר, כן. :wink:

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשימוש בזמן ערפל, לא. בשימוש בזמן סיבוב דאווין בעיר, כן. :wink:

מה הקנס על שימוש שווא באורות ערפל?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקנס על שימוש שווא באורות ערפל?
סכנה פוטנציאלית לחיי הנהגים האחרים על הכביש.

שווה דאוואווין?

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכנה פוטנציאלית לחיי הנהגים האחרים על הכביש.

שווה דאוואווין?

לא.

מעבר לסכנת המוות, מה גובה הקנס (נקודות?) על עבירה כזאת?

מעניין אותי יחס הקנסות בין עבירת מהירות "שולית" לעבירה כזאת..

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמל עבירה: 05535

סעיף תקנה: ס' 107 ד

תאור עבירה: שימוש בפנסי ערפל

סוג עבירה: התנהגות בצומת

ניקוד: 00

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...