Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו GLF

ד''ר וואנדורה
שימו לב! השרשור הזה בן 6877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שהרכב הזה צריך לעבור עוד כמה שנים טובות עד שיוגדר אספנות, אבל מכוון שהשם של הרכב הזה עלה מדי פעם לפעם בדיונים פה -החלטתי לחלוק לו את הכבוד הראוי.

מתוך המודעה ב'שקמה':

סובארו GLF מודל 1983

אוטומטית, מזגן, הגה כוח, חלונות חשמל, סאן-רוף+ טסט (מצב מצוין - כהגדרת המוכר)

03-9414513

0508950003

מחיר מבוקש - 7,000 ש"ח

* הרכב איננו שלי ואני מסיר מעלי כל אחריות לטיב הרכב ולאופיו של המוכר.

הנה תמונה דומה מעלון של סובארו

1983_b.jpg

אולי זה הרכב לשעבר של דוד צביאלי - שכן של סבתי שתחייה. הרכב נשמר בקנאות ואף נשבעתי לקנות באחד מן הימים. הוא נמכר בטרם עת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב בקטלוג הוא גירסת הקופה (הרד טופ).

מסופקני אם במודעת המכירה מתכוון המשורר לזה (ועוד דגם אמריקאי עם גג שמש מקורי).

בשנת 80' 81' הדגם היה עם גריל בעל 2 פנסים מרובעים (בדומה לדגמי ה1600 וה1800), ולוח שעונים מפורט הרבה יותר (ולטעמי הרבה יותר יפה מהמחליף).

במתיחת הפנים ב1982, קיבלו הGLF ייחוד בצורת גריל עם 4 פנסים מרובעים (כמו בקטלוג) צמיגים "רחבים" (175/13 במקום 155/13), לוח שעונים שונה ו"צעצועי" יותר משאר הדגמים,ודיפון פנים איכותי הרבה יותר.

מה שכן - לפני כ10 שנים הייתה בחולון אחת יפהפיה שנת 83 מדגם הקופה, עם כל האבזור שצויין + לוח מחוונים דיגיטלי. אולי זו היא?

חוץ מזה (גם בחולון) - עמדו 2 GLF הרד טופ מיוחדות (עם בקליות אחוריות שונות) בצבע בורדו שנים ברח' הופיין. אחת מהם עדיין ראיתי (עומדת) במיקום אחר בעיר. והשניה? עקבותיה נעלמו לפני הרבה שנים.

שמוליק.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב בקטלוג הוא גירסת הקופה (הרד טופ).

מסופקני אם במודעת המכירה מתכוון המשורר לזה (ועוד דגם אמריקאי עם גג שמש מקורי).

בשנת 80' 81' הדגם היה עם גריל בעל 2 פנסים מרובעים (בדומה לדגמי ה1600 וה1800), ולוח שעונים מפורט הרבה יותר (ולטעמי הרבה יותר יפה מהמחליף).

במתיחת הפנים ב1982, קיבלו הGLF ייחוד בצורת גריל עם 4 פנסים מרובעים (כמו בקטלוג) צמיגים "רחבים" (175/13 במקום 155/13), לוח שעונים שונה ו"צעצועי" יותר משאר הדגמים,ודיפון פנים איכותי הרבה יותר.

מה שכן - לפני כ10 שנים הייתה בחולון אחת יפהפיה שנת 83 מדגם הקופה, עם כל האבזור שצויין + לוח מחוונים דיגיטלי. אולי זו היא?

חוץ מזה (גם בחולון) - עמדו 2 GLF הרד טופ מיוחדות (עם בקליות אחוריות שונות) בצבע בורדו שנים ברח' הופיין. אחת מהם עדיין ראיתי (עומדת) במיקום אחר בעיר. והשניה? עקבותיה נעלמו לפני הרבה שנים.

שמוליק.

אני ראיתי GLF עם לוח שעונים דיגיטלי לא מזמן בתל אביב

אוטו מדהים, לצערי האקזמפלר שראיתי נראה כאילו התעללו בו היטב, מכוסה פנסי ערפל ונצנצים מכל הכיוונים היה קשה לפספס את היצירה המוטורית הזו.... איך אובדת לה תהילת עולם

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק.

שמוליק , ההיא שעמדה בהופיין עדיין נמצאת שם מידי פעם.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסובארו קופה היו שני דגמים עיקריים-GFT ו GLF.בשנים 80-81 שווקו כאן בעיקר דגמי ה GFT בנפח 1600 סמ"ק עם שני קרבורטורים כפולים(של היטאצ'י מחוברים במקביל)והספק של 86 כ"ס(לעומת 70 ב 1.6 הרגיל).לוח במחוונים שלהן היה כמו בגירסה האמריקאית,וכלל בנוסף למד סל"ד גם שעוני טעינה ולחץ שמן.מבחינת שילדה היא היתה זהה לחלוטין ללאונה הרגילה למעט צמיגים מעט רחבים יותר(175X70X13).הביצועים היו טובים יותר מב 1.6 הרגילה(0-100 ב 12.2 שניות ומהירות מירבית של 164 קמ"ש)אבל ההתנהגות היתה דומה,כך שספורטיבית היא לא היתה.פרט מעניין הוא,שגם החלונות האחוריים היו ניתנים לפתיחה.בשנת 83 הגיעו לארץ דגמי קופה עם מנוע 1.8 בעל מאייד אחד ו 82 כ"ס,רק עם תיבה ידנית 5 הילוכים.היא הגיעה ברמת גימור GLF,שהיתה הגבוהה ביותר,עם הגה מתכוונן,מושב נהג משופר,לוח מחוונים מפורט,ריפודי קטיפה ועוד,למרות שהציוד החשמלי היה בבחינת אופצייה(חלונות,נעילה,מראות).כאמור,מבחינה מכנית היא היתה זהה לחלוטין ללאונה הרגילה,רק יפה יותר(גם דגם ה 4 דלתות היתה מכונית יפה).

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחולון של תחילת שנות ה90 (אני מדבר כאילו זו תקופה רחוקה) היו דווקא לא מעט סובארו כאלה (ביחד עם סובארו "קופשע")

עוד במיוחד באיזור שאני גר בו - מעוז הערסים :-D

בכל מקרה, הסובארו שהזכרתי שהייתה שייכת לשכן של סבתי, עמדה ברח' צ'לנוב בחולון. בצבע "אפור-סובארו"

אני זוכר שהדבר שהכי אהבתי בה היה הסמל המוארך של סובארו בחיבור האחורי שבין הגג למרכב (ניתן לראותו בתמונה).

בטח היא מסיירת לה ביפו או בשטחים... עצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה אוטו.

אני מכיר בעל מוסך סובארו ביפו שיש לו אחת שנת 82, שלו אישית. יד ראשונה, GLF-5 ידנית עם סאנרופ,

ועוד אחת מנוע 1300 שעברה מעל 500 אלף ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחולון של תחילת שנות ה90 (אני מדבר כאילו זו תקופה רחוקה) היו דווקא לא מעט סובארו כאלה (ביחד עם סובארו "קופשע")

עוד במיוחד באיזור שאני גר בו - מעוז הערסים :grin:

בכל מקרה, הסובארו שהזכרתי שהייתה שייכת לשכן של סבתי, עמדה ברח' צ'לנוב בחולון. בצבע "אפור-סובארו"

אני זוכר שהדבר שהכי אהבתי בה היה הסמל המוארך של סובארו בחיבור האחורי שבין הגג למרכב (ניתן לראותו בתמונה).

בטח היא מסיירת לה ביפו או בשטחים... עצוב.

"לא מעט סובארו כאלו"? - אתה טועה במקצת.

כמי שגדל בחולון, ואיש סובארו פשע בעבר, אני יכול לומר שאמנם היו קצת GFT והרד טופ, של שנות השבעים, אולם גרסאות הקופה לדגם המחליף (80-84) אף פעם לא היו לא היו "כחול אשר על שפת הים".

רוב הרכבים היו פשע WANNABE. סתם גרסאות 4 דלתות של סובארו.

גם ביפו, רובם המכריע הוא הסדאן (ותמיד שנת 1983!?!?!?). מה שכן, לעומת כמה "מקושקשות", יש ביפו גם מספר אקזמפלרים שנראים ממש מצויין.

חג שמח,

שמוליק.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ביפו, רובם המכריע הוא הסדאן (ותמיד שנת 1983!?!?!?). מה שכן, לעומת כמה "מקושקשות", יש ביפו גם מספר אקזמפלרים שנראים ממש מצויין.

אתה מספר לי?

לפני כמה שבועות נסעתי ביפו, ראיתי סובארו 83 (מקריות? :wink: )לבנה, שמבחינה חיצונית ביישה את הלאנטיס שעליה נהגתי.

אני לא אתפלא אם היה לה במקרה מתחת למכסה מנוע 1600 או 1800. אבל בדבר אחד אני בטוח - היא הייתה ישראלית בעברה :-D

בנוגע לשכיחות הסובארו - אני גר ברח' קאפח (מעוז התימנים החולוני). כל הסובארו למינהם ("רשע"/"פשע") היוו חלק בלתי נשכח מנוף ילדותי. לאט לאט הם נעלמות ומפנות את מקומן לבאלנו ולסופר לאנסר.

עמדה לי ברח' סובארו GFT שהייתה שייכת לערס מזדקן בן 40 (אני מדבר על תחילת שנות ה90) שהוחלפה במשך זמן קצר לGLF, כל יום שישי בערב היינו מריחים את הגומי השרוף... נוסטלגיה. :wink:

חג שמח,

עידן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לשכיחות הסובארו - אני גר ברח' קאפח (מעוז התימנים החולוני). כל הסובארו למינהם ("רשע"/"פשע") היוו חלק בלתי נשכח מנוף ילדותי. לאט לאט הם נעלמות ומפנות את מקומן לבאלנו ולסופר לאנסר.

חג שמח,

עידן.

עידן , בוא לנס ציונה , פה התימנים התקדמו - הם נוהגים בהונדות :lol:

ברבינוביץ (ק.בן גוריון - היכן שגרתי בעבר) , היו הרבה בימר'ס ופורדים (גם לנו הייתה אחת. אריקה 90 :wink: ).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שהייתה גם גרסת קבריולט.

אני אנסה לסרוק, מסתבר שחברה בארה"ב בשם SOLAIRE בקליפורניה מכרה בשנות ה-80 גרסת גג פתוח לסובארו לאונה המוכרת מתקופת ארידור.

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? איך זה שאף פעם לא נתקלתי בה?

מה שכן העיקול הסגור הזה שליד הבית שלך [אני מניח שאתה יודע] כבר כמה פעמים ראיתי שם M3 מקורית דיי מדהימה עם הרבה מדבקות עליה... מכיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שהייתה גם גרסת קבריולט.

אני אנסה לסרוק, מסתבר שחברה בארה"ב בשם SOLAIRE בקליפורניה מכרה בשנות ה-80 גרסת גג פתוח לסובארו לאונה המוכרת מתקופת ארידור.

הנה היא:

1983SubConv2a[1].jpg

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לימים

לי היתה GFT 77 יפהפיה 1.4 עם זוג קרבורטורים

ולאחר מכן GFT 80 כחולה 1.6 שנהיתה 1.8 ואכן גרתי בחולון

רכב נהדר עם לוק ותחושה ספורטיבית וזול יחסית לזמנו (הייתי חייל)

אגב כשביקרתי בארה"ב אכן איתי כאלה קבריולט

הבורדו הדיגיטאלית מהופיין היתה ממש מודל לחיקוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...