Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפולי ניקיון (דיטיילינג) לרכב החדש - מה לבחור?

שימו לב! השרשור הזה בן 4061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה רכשתי מכונית חדשה (פורד פוקוס האצ'בק SPORT).

אי לכך ומעצם היותי אוהב את המכונית מאוד (אחרת לא הייתי בוחר בה), התעניינתי קצת לגבי סוגי טיפולים שיש בחברות לשטיפת רכב, כמו ב-Car Spa, Klean Car וכו'.. יש לי עוד רכב, שנת 2007 מזדקן, שעושה מקלחת פעמיים בשנה - כך שחשוב לי כמה שיותר מידע - גם לרכב החדש, וגם למשומש.

להלן השאלות שעלו לי. אשמח למידע נוסף, אם יש:

1. אלו עוד חברות, מובילות בתחום, קיימות בארץ? ואם לא מובילות, אז כאלה מומלצות באמת (גם שטיפה ידנית, וגם במכונה).

2. מה זה "דיטיילינג"?

3. קראתי פעם שמכונות שטיפה שורטות את הצבע. אם כן, כל סוגי המכונות עושות נזק? איך מבדילים בין סוגי מכונות?

4. קראתי שבמכונת שטיפה כבר שוטפים את הרכב עם ווקס. אז מי צריך ווקס ידני?

5. "קריסטל" זה נגד שריטות, ממה שהבנתי. משתמשים ב"פלסטלינה" כלשהי, ו.. כמה זה באמת עוזר? הרי בטוח שיש גבול ליכולת להסיר שריטות.

6. ניקוי פנסים - טוב, זה עדיין לא רלוונטי לי, אבל.. למה שמישהו יירצה לשלם 100-150 ש"ח לפנס בודד, בשביל לנקות את הפנסים?! אם יש לו עודף כסף - מילא; ברצינות, יש לזה הסבר פרקטי?

7. אחרי כל זה, מה זה פוליש? וקס זה חומר שמורחים על הרכב - כמו קרם הגנה, למשל. אז מה זה פוליש?! ולמה תמיד אומרים "פוליש ווקס"?

בחלק מהאתרים יש הסבר, אבל.. בחייאת - אלו הסברים שנועדו כדי למכור.

אני אוהב את המכונית שלי, ורוצה לשמור עליה - אבל יש הרבה מידע וסוגי טיפולים, וחשוב לי - כמו בכל דבר בחיים - להבחין בין עיקר לטפל.

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל הייתי מציע לך להציץ בפורום השכן שעוסק בדיטיילינג וקוסמטיקה.מדברים שם ארוכות על כל השאלות ששאלת.

1.מנעד בעלי המקצוע שעוסקים בתחום טיפוח הרכב הוא רחב.החל משטיפות רכב של תחנות דלק \קאר ספא ודומיו בקצה התחתון בינוני של הסקאלה וכלה במקצוענים אמיתיים כמו יעקב אלטר\יבגני (שיטוט בפורום הנ"ל יספר לך קצת עליהם) שעושים עבודת פרמיום ברמה הכי גבוהה שיש.

2. דיטיילינג פירושו בגדול הבאת הרכב למצב הקרוב ביותר למצב חדש ואפילו יותר טוב.ניקיון ברמה פדנטית בעזרת חומרים מיוחדים שאין לכל אחד ובעזרת טכניקות מיוחדות ופוליש ברמה גבוהה ביותר.ניקיון פנימי ברמה גבוהה והגנה על הצבע ברמה גבוהה. כאמור יש מנעד של רמות גם לעניין הזה וצריך לדעת מה עושים. בדרך כלל שטיפות סטנדרטיות וקאר ספא למינהם לא עושים דיטיילינג אלה נקיון רגיל ופוליש ואקס רגיל.

3.יש שני סוגי מכונות. מכונות עם מברשות שכאלה מפלסטיק שהם הנפוצות ביותר שעושות שריטות ממש ולהכניס את הרכב האהוב שלך אליהם זה כמו להעביר עליו נייר זכוכית.

מכונות על מברשות "גילדה" דקות שהם לא בהרבה יותר טובות.

מכונות עם רצועות "ג'ילדה" מלמעלה כמו שיש בקאר ספא שלפחות מבחינת מכונות הן הרע במיעוטו.

בכל מכונות השטיפה תמצא שאריות ג'יפה על המברשות ממכוניות שהיו שם קודם וזה כאמור גם עושה שריטות.

הכי טוב לשטוף חיצונית לבד בצורה ידנית בזהירות כי גם לשטיפה ידנית יש כללי זהירות.חפש בפורום על שיטת "שטיפת 2 הדליים"

4. מה שיש במכונת השטיפה הוא לא ממש ואקס ויש טוענים שאפילו מזיק לצבע.במילה אחת "חארטה".

5. "קריסטל" הוא קישקוש שיווקי שפירושו "ואקס גנרי ורגיל שאני מוכר ומתמחר יקר" לא שומר ומגן על הצבע בצורה טובה יותר מ"ואקס זול וגנרי שאני מוכר בזול" כמובן שיש סוגים טובים יותר ופחות של ואקס אבל זה נושא אחר וראוי להרחבה משלו.

באופן אישי אם בעל מקצוע מציע לי ומדבר איתי על "קריסטל" אני עושה פרסה ובורח כי זה פשוט קישקוש.

פלסטלינה היא למעשה גוש חימר שתפקידו להסיר מזהמים ולכלוך מצבע הרכב להשאירו חלקלק בסיום הטיפול.

גם פלסטלינה וגם "קריסטל" לא מסירים שריטות. פסטלינה היא שלב אחד לפני ביצוע פוליש אבל אפשר לעשות פסטלינה

(וואקס אחר כך) לבד בלי פוליש אם לא צריך לעשות פוליש.

6.לא מדובר על ניקוי הפנסים אלה על חידוש פנסים. מכיר את המכוניות שיש להם פנסים ישנים ועכורים שאפילו טסט לא יעברו? פנסים שבקושי יכולים להאיר את הדרך בגלל שיכבת פסטיק שרוף שיש עליהם בגלל השמש?

אז חידוש הפנסים משפר את המצב ומביא אותם למצב חדש במקום לקנות פנס בודד ב 800 שקלים.תעשה לבד את החשבון.

7.פוליש הוא הפעולה שמסירה שכבת צבע "חולה" ושרופה או סתם שרוטה לטובת שכבת צבע "חדשה" ובריאה.יש רמות של פוליש:אגרסיבי עד עדין ביותר,יש טכניקה לביצוע פוליש ולא כל אחד ידע לעשות לך פוליש עם מכונה(גם פה יש סוגים של מכונות-מסוכנות יותר ופחות) בלי לעשות לך נזק.אפשר לעשות פוליש ידני אבל זה בכלל לא קל וצריך להשתמש בחומרים מיוחדים ובפדים מיוחדים. אומרים פוליש ואקס כי אחרי פוליש חובה לעשות ואקס כי אתה בעצם "מגלח" שכבת צבע-לכה ואיתה שיכבת הגנה.

דיטיילינג זה עולם ומלואו ואני ממליץ לך לקרוא בפורום דיטיילינג וגם באתר הזה:

http://ildetailing.wordpress.com/

זה אתר ישראלי שילמד אותך קצת על הנושא.

מקווה שעזרתי.

חולם לראות את iron maiden , בינתיים מלטש לי...

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...