Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעה, SlowRide כתב:

איפה כתוב שהנאצים היו תנועה אתאיסטית?

אצל הנאצים... הם למעשה דאגו להדגיש שזו תנועה אתאיסטית, אבל מוכנה לסבול (Tolerate) דת "חיובית" כמו "הנצרות החיובית" שהם המציאו. אבל זהו.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

כן, אתה לא מורגל בקריאה. זה ברור כמעט מכל פוסט שלך. שאלת קודם מה תמצא בספר של תום שגב. אני לא יודע, כי לא קראתי אותו. הוא סתם דוגמא. מה שתמצא במספיק ספרים, אולי, אם תקרא, זה בדיוק מה שחסר לך. הבנה שקומון סנס שהוא שלך ו״אני אומר לכם״ זו לא הדרך המקובלת להוכיח משהו. ניקו קרא לזה ״חשיבה ביקורתית״ נראה לי. זה די זה. 

אז למה שלחת אותי לקרוא ספר שאתה לא קראת? אני אמור לעשות בשבילך גם Book report?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לא קיבלת שום רושם על שום דבר. תפסיק להמציא. בחרת להדגיש בתגובה המקורית שלך את המילים שנראו לך ככאלו שמלמדות שמצאת הוכחה (בויקיפדיה, כרגיל, למרות שהיא של השמאלנים) לזה שהאלימות התגברה בשנות ה20 בגלל המוסלמים ואז היה בפוגרום. בגלל שאתה לא מורגל בקריאה, פספסת שהבאת רפרנס שלא עוזר לך. בהתחלה כשאמרתי לך שיש שם טענות שדורשות הוכחה בפני עצמן (כלומר עוד עזרתי לך) לא הבנת בכלל מה אני רוצה. הרי רשום ״אסלאם״. אז מה לא ברור?

כן כבודו המנטליסט שיודע מי חשב מה.

וכן לא הבנתי מה רצית, כי אלה דברים שאמורים להיות ברורים.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

שוב בלבלת את עצמך. אפילו ב״זה כמו ש״ הרגיל שלך. הבאת ציטוט שטוען שהשמש זורחת במערב כדי להוכיח שהיא לא זורחת במערב. זוכר? מה שרצית להוכיח הוא לא שהיה טבח בחברון אלא מה היתה הסיבה לו. זה שיש שמש ב1800 בערב לא מלמד מאיפה היא זורח. אתה מבין את ההבדל, נכון? צייר לעצמך אם לא. תכתוב בסי או עברית מובנית או פרולוג. גם זה יעזור. 

כתבתי כבר קודם את האנלוגיה המלאה, אתה מוזמן לחזור אחורה ולקרוא... זה לגמרי לא הסתיים בזה שיש שמש ב-18:00, אתה קיצרת את זה...

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

על ההתארגנות של אמ״ן ומה הם רצו אתה יכול לקרוא לבד. אבל גם פה פישלת.

אני אעזור לך:

ציטוט

האגודות נחשבות לביטויים הראשונים של התנועה הלאומית הפלסטינית. בשיאן, בשנת 1920, היו בארץ ישראל כ-40 אגודות עם כ-3,000 חברים פעילים.[1] המצע העיקרי שלהן היה: עצמאות (בתחילה כחלק מסוריה הגדולה), התנגדות להצהרת בלפור ורעיון הבית הלאומי היהודי בארץ ישראל, והתנגדות להגירה יהודית המונית.

עכשיו בוא ותסביר, איך לטבוח ביהודים שהיו בחברון לפני הצהרת בלפור, לא חלק מהציונות, ולא פעילים בהגירה יהודית המונית, משרת מטרה כלשהי שלהם.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אתה הבן אדם היחיד בעולם שבאותו עמוד באינטרנט יכול גם לכתוב ״רוב היהודים שנרצחו באירופה במאה שנים האחרונות נרצחו על ידי תנועות אתאיסטיות״ וגם ״אם הערבים פה הרגו יהודים ללא תלות קשר לדעה הפוליטית שלהם אז הסיבה היחידה שיכולה להיות זה אסלאם״. אתה שם לב לפער בקומון סנס שלך? ללעוס? במקום אחד בעולם יש מסתבר אידיאולוגיה אתאיסטית שמובילה לרצח של יהודים. אבל במקום אחר זה חייב להיות אסלאם. המחשבה שאולי סתם הלאומנות הפלסטינאית היתה קיצונית מספיק גם בלי דת כדי לפגוע ביהודים לא אפשרית אה? למרות שאתה בעצמך הזכרת שאהובך המופתי היה חבר של הנאצים. 

1. אני אעזור לך, רוב היהודים שנרצחו באירופה במאה שנים האחרונות נרצחו ע"י תנועות אתאיסטיות != רוב היהודים שנרצחו באירופה במאה שנים האחרונות בגלל אתאיזם.

2. בוא, תן רעיון אחר למה לרצוח בכוונה רק יהודים, בכל מיני מקומות, תקופות, עם דעות פוליטיות שונות, עם תפיסות עולם שונות וכו'. ואז תנסה לחבר את הרעיון הזה לאיזשהו משהו שהרוצחים חושבים או מאמינים בו.

3. איזה לאומנות פלסטינאית? הם חשבו שהם חלק מסוריה גם 40 שנה אחרי. אז אולי זו הייתה לאומנות סורית?

4. איך זה שהמופתי היה חבר של הנאצים תומך בדעה שלך? דווקא הפוך, מה עוזרת השמדת יהודי אירופה, באירופה, ללאומנות פלסטינית? למלחמה על שטח ועל בית לאומי? הם הרי באירופה. בדיוק מאותה סיבה שטבח חברון לא עוזר ללאומנות פלסטינית.

ובשבילך אין פה "אני"...

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

ליאור: הבעיה היא אסלאם. הנה ויקיפדיה, שכתוב בה שהרקע לטבח הוא התפתחות הלאומיות הפלסטינאית

פינדר ויבגני ודוד: מה?! כתוב עליית הלאומיות.

ליאור: אבל טבח. אז אסלאם

פינד יבגני ודוד: אבל כתוב לאומיות

ליאור: זה מפאי!!. טבח!!. אז קומון סנס שמוסלמים!!

כן, נראה לי סיכמתי את זה בחמש שורות. יפה.

והנה הוכחה שאתה גם לא קורא, וגם חושב שקראת.

זה חלק מלהיות מורגל בקריאה? משם מקבלים את היכולות האלה?

כי אם כן - עדיף לי שתחשוב שאני לא מורגל בקריאה.

לפני כשעה, פינדר כתב:

הבאת ציטוט בעברית. שפה שכולנו שולטים בה.

3 או 4 משפטים. לא מסובכים במיוחד.

כתוב בהם בפירוש שהמתיחות בין יהודים לערבים התגברה על רקע העליה היהודית. ומציינים שהתפתחה "התנועה הלאומית הפלסטינית".

אין דרך אחרת לפרש את המשפט הזה, שכאמור אתה הבאת:

כן, לא חשבתי שצריך להסביר לכם גם את זה.

אבל בכל מקרה לא לזה התייחסתי בכלל במשפט הזה, וגם את זה לא הבנתם.

נו, לא מפתיע כבר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4789

• SlowRide

4632

• פינדר

3648

• m3x7r3m3

2926

לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כן, לא חשבתי שצריך להסביר לכם גם את זה.

אבל בכל מקרה לא לזה התייחסתי בכלל במשפט הזה, וגם את זה לא הבנתם.

נו, לא מפתיע כבר.

מרוב שאתה מתפתל, תיכף יהיה לך קשר בצוואר..

אולי תסביר למה כן התכוונת כשהבאת משפט שאומר בדיוק הפוך ממה שאתה טוען..

לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

דווקא הפוך, מה עוזרת השמדת יהודי אירופה, באירופה, ללאומנות פלסטינית? למלחמה על שטח ועל בית לאומי? הם הרי באירופה.

סתם זורק רעיון, אולי השמדת יהודי אירופה תורמת לזה שהיהודים לא יגיעו לפלסטין?

טוב לא באמת זרקתי רעיון. אאל"ט יש מכתב בארכיון המדינה (או אחד המוזיאונים בארץ) שבו המופתי מבקש באופן מפורש, שהיטלר יפתור את "בעיית" היהודים על אדמת אירופה ולא ישלח אותם לפה (אחד הרעינות שעלו כשהנאצים עלו).

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

ואני דווקא קיבלתי את הרושם שאתם לא ידעתם על הטבח בחברון ולכן הבאתי אותו.

קלטתי באיחור אופנתי שהדיון על חברון התחיל אחרי שפינדר כתב

ציטוט

יהודים גרו בחברון מאות שנים. ואז פתאום ב1929 השכנים שלהם קראו לראשונה שהם אמורים לשחוט את היהודים?

..

פינדר, איך הצלחת להזכיר אירוע שבכלל לא ידעת עליו לפני שליאור הביא אותו?! מדהים

...

אתה נואש ממש אה?

לפני 38 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז למה שלחת אותי לקרוא ספר שאתה לא קראת? אני אמור לעשות בשבילך גם Book report?

התשובה נמצאת בדיוק במה שצוטטת. " הוא סתם דוגמא. מה שתמצא במספיק ספרים, אולי, אם תקרא, זה בדיוק מה שחסר לך". ההמלצה הכללית היא לקרוא ספרים ולא רק ויקיפדיה. הספר זה נראה לי כמקום נחמד להתחיל ממנו. כי הוא עוסק בנושא שמעניין אותך. אני חושב שכתבתי אפילו מתישהו שאולי לא תסכים אבל לפחות תלמד לקרוא. אולי.

נראה לי שאת העצה לא לדבג לפני שאתה מבין בכלל מה אתה קורא נתתי לך. וגם זה ישתפר אם תקרא ספרים. מבטיח.

כן כבודו המנטליסט שיודע מי חשב מה.

וכן לא הבנתי מה רצית, כי אלה דברים שאמורים להיות ברורים.

אתה עדיין לא מבין ועדיין סותר את עצמך רק כדי להגיב. אם "אלה דברים שאמורים להיות ברורים" אז אתה מסכים עם עורכי ויקידפיה, תום שגב, מפאי והשמאלנים מקארספורום שהרקע לטבח חברון הוא לאומני.

כתבתי כבר קודם את האנלוגיה המלאה, אתה מוזמן לחזור אחורה ולקרוא... זה לגמרי לא הסתיים בזה שיש שמש ב-18:00, אתה קיצרת את זה...

גם לזה התייחסתי קודם. כדי להוכיח שהשמש לא זורחת במערב הבאת ציטוט שאומר שהיא זורחת במערב. כשאמרו לך שזה לא עובד ככה עברת ל"אתם בכלל לא ידעתם שיש שמש ב1800 בערב". למרות שזה נאמר עוד לפי. 

"זה כמו ש" אתה מדבר על משהו שאין לך מושג בו, מביא ציטוט שאתה חושב שמחזק אותך כי אין לך מושג ואז מגלה שאתה טועה ועובר ל"זה כמו ש" אחר. רפרנס לרפרנס לרפרנס.

אני אעזור לך:

מהרגע שסיפרתי לך על קיומו של הגוף הפוליטי הזה, חיכית מתי יבוא הציטוט מויקיפדיה. אדם צנוע יותר, כלומר לא אתה, היה לוקח את הזמן ואולי מנסה ללמוד קצת על משהו שלא הכיר. אבל לא. לך יש ויקיפדיה. ועכשיו אתה מומחה גם לזה. כי קראת ערך ויש לך קומון סנס. ומפה אתה ממשיך לרוץ סביב במעגלים עם עוד קצת קומון סנס. תתבגר. יום טוב וסופש קסום.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, יבגניפ כתב:

הוא קרא לך מנטליסט, אבל זה בעצם אני זה שקורא מחשבות.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

ועוד של מישהו שחושב עשרה מהלכים קדימה. התרשמתי. 

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

מרוב שאתה מתפתל, תיכף יהיה לך קשר בצוואר..

אולי תסביר למה כן התכוונת כשהבאת משפט שאומר בדיוק הפוך ממה שאתה טוען..

הסברתי את זה לדעתי כבר עשרות פעמים בעמודים האחרונים.

אפילו הוספתי אנלוגיה.

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

סתם זורק רעיון, אולי השמדת יהודי אירופה תורמת לזה שהיהודים לא יגיעו לפלסטין?

אולי יהודי אירופה בכלל לא היו מעוניינים להגיע לפלשתינה? למעשה עד הנאצים, רוב היהודים בכלל לא חשבו לעלות...

אז אם כבר - הרעיון Backfired, רצית להשמיד את היהודים באירופה כדי שלא יגיעו לפלשתינה, וגרמת לכך שמי שיכל לברוח ברח ועלה, ולאחר המלחמה רוב מי ששרד עלה...

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

טוב לא באמת זרקתי רעיון. אאל"ט יש מכתב בארכיון המדינה (או אחד המוזיאונים בארץ) שבו המופתי מבקש באופן מפורש, שהיטלר יפתור את "בעיית" היהודים על אדמת אירופה ולא ישלח אותם לפה (אחד הרעינות שעלו כשהנאצים עלו).

כן, אבל זה היה דיון "מעל לראשי היהודים" לגבי "שאלת היהודים", היה רעיון לגרש את היהודים לפלשתינה, שלא שאל את היהודים בכלל אם הם רוצים...

[ציניות] אבל אחלה רעיון, אולי נעשה לו הסבה לפלשתינים, נעלה את הרעיון לגרש אותם לירדן, כשעבדאללה יבקש באופן מפורש שלא נגרש אותם דווקא לירדן, אז נעשה להם מחנות ריכוז והשמדה [/ציניות]

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

קלטתי באיחור אופנתי שהדיון על חברון התחיל אחרי שפינדר כתב

ציטוט

יהודים גרו בחברון מאות שנים. ואז פתאום ב1929 השכנים שלהם קראו לראשונה שהם אמורים לשחוט את היהודים?

..

...

אתה נואש ממש אה?

אח שלו, הציטוט הזה הוא מהודעה 6,412,993 בדף 1357

אני כתבתי את זה בהודעה 6,412,892 בדף 1356:

בתאריך 30.5.2022 בשעה 13:05, m3x7r3m3 כתב:

קח, אולי תקרא ותלמד משהו.

אויש, אז הבאתי אותו לפני הציטוט שהבאת של פינדר, אוי אוי אוי.

קוראים לזה Pwned.

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

התשובה נמצאת בדיוק במה שצוטטת. " הוא סתם דוגמא. מה שתמצא במספיק ספרים, אולי, אם תקרא, זה בדיוק מה שחסר לך". ההמלצה הכללית היא לקרוא ספרים ולא רק ויקיפדיה. הספר זה נראה לי כמקום נחמד להתחיל ממנו. כי הוא עוסק בנושא שמעניין אותך. אני חושב שכתבתי אפילו מתישהו שאולי לא תסכים אבל לפחות תלמד לקרוא. אולי.

נראה לי שאת העצה לא לדבג לפני שאתה מבין בכלל מה אתה קורא נתתי לך. וגם זה ישתפר אם תקרא ספרים. מבטיח.

או במילים אחרות - אין לי מושג מה כתוב שם, אין לי מושג איך זה מתכתב עם המציאות, אבל זה כתוב, אז בוודאי שזה נכון!

גם דר שטרימר היה כתוב, וגם הפרוטוקולים של זקני ציון נכתבו פעם.

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

אתה עדיין לא מבין ועדיין סותר את עצמך רק כדי להגיב. אם "אלה דברים שאמורים להיות ברורים" אז אתה מסכים עם עורכי ויקידפיה, תום שגב, מפאי והשמאלנים מקארספורום שהרקע לטבח חברון הוא לאומני.

לא, אני חושב שהם בצורה מאוד "נוחה" עצרו באצטלה, ולא בדקו מה נמצא מתחת לאצטלה.

הם גם לא עימתו את התיאוריה שלהם עם העובדות.

כאמור - חוץ מאשר טרור כלפי יהודים באשר הם יהודים - איך הטבח בחברון משרת תפיסה לאומנית פלשתינית?

אלא אם כן, התפיסה הלאומנית הפלשתינית כוללת יודנריין, כמו הנאציזם. אבל אם כבר מדברים על טענות שצריכות הוכחה, הנה אחת כזו.

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

גם לזה התייחסתי קודם. כדי להוכיח שהשמש לא זורחת במערב הבאת ציטוט שאומר שהיא זורחת במערב. כשאמרו לך שזה לא עובד ככה עברת ל"אתם בכלל לא ידעתם שיש שמש ב1800 בערב". למרות שזה נאמר עוד לפי. 

"זה כמו ש" אתה מדבר על משהו שאין לך מושג בו, מביא ציטוט שאתה חושב שמחזק אותך כי אין לך מושג ואז מגלה שאתה טועה ועובר ל"זה כמו ש" אחר. רפרנס לרפרנס לרפרנס.

קיצרת את האנלוגיה ואז התלוננת שהיא לא אנלוגיה מלאה. זה מה שעשית.

ואיזה רפרנס לרפרנס אתה מדבר? שמש זורחת לרציחת יהודים. אין פה עוד רפרנס...

לפני 23 דקות, יבגניפ כתב:

מהרגע שסיפרתי לך על קיומו של הגוף הפוליטי הזה, חיכית מתי יבוא הציטוט מויקיפדיה. אדם צנוע יותר, כלומר לא אתה, היה לוקח את הזמן ואולי מנסה ללמוד קצת על משהו שלא הכיר. אבל לא. לך יש ויקיפדיה. ועכשיו אתה מומחה גם לזה. כי קראת ערך ויש לך קומון סנס. ומפה אתה ממשיך לרוץ סביב במעגלים עם עוד קצת קומון סנס. תתגבר. יום טוב וסופש קסום.

ו... תשובה לעניין יש?

אני מזכיר שוב מה השאלה:

לפני 53 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני אעזור לך:

ציטוט

האגודות נחשבות לביטויים הראשונים של התנועה הלאומית הפלסטינית. בשיאן, בשנת 1920, היו בארץ ישראל כ-40 אגודות עם כ-3,000 חברים פעילים.[1] המצע העיקרי שלהן היה: עצמאות (בתחילה כחלק מסוריה הגדולה), התנגדות להצהרת בלפור ורעיון הבית הלאומי היהודי בארץ ישראל, והתנגדות להגירה יהודית המונית.

עכשיו בוא ותסביר, איך לטבוח ביהודים שהיו בחברון לפני הצהרת בלפור, לא חלק מהציונות, ולא פעילים בהגירה יהודית המונית, משרת מטרה כלשהי שלהם.

אפשר להביא גם תיאוריות שאולי טבח ביהודים בחברון יגרום לחייזרים ממאדים להגיע, לכבוש את פלשתינה, ולהכריז על הקמת מדינת פלשתין.

זה פשוט נראה לי פחות סביר, קומון סנס וזה... 🤣

אבל הנה, משהו שאתה הבאת ולא רק שלא עוזר לטיעון שלך, הוא אפילו סותר אותו. ז"א לפחות כל עוד יש לך קומון סנס.

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

ועוד של מישהו שחושב עשרה מהלכים קדימה. התרשמתי. 

חגגתם מוקדם מדי, בהודעה הזו הוכחתי שדובר על הטבח בחברון לפני ההודעה שלו 😂 תחזירו את השמפניות הוורודות למקרר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה יוצא מנק' הנחה שאני גם קורא את כל ההודעות שלך וגם לוחץ על הלינקים?

למעשה עד הנאצים, רוב היהודים בכלל לא חשבו לעלות..

תקרא שוב את המשפט שאתה הבאת מויקיפדיה ואני ציטטתי למעלה...

הסברתי את זה לדעתי כבר עשרות פעמים בעמודים האחרונים.

אפילו הוספתי אנלוגיה.

שום אנלוגיה שבעולם, לא תעזור לך להוכיח שהמשפט הזה תומך בטענה שהטבח בחברון היה על רקע דתי בלבד.

• רעיון טוב! 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אצל הנאצים... הם למעשה דאגו להדגיש שזו תנועה אתאיסטית, אבל מוכנה לסבול (Tolerate) דת "חיובית" כמו "הנצרות החיובית" שהם המציאו. אבל זהו.

איפה המקור לזה?

ממה שאני יודע לא הרשו לאתאיסטים להתגייס לאס אס. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

אתה יוצא מנק' הנחה שאני גם קורא את כל ההודעות שלך וגם לוחץ על הלינקים?

או במילים אחרות - Pwned.

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

תקרא שוב את המשפט שאתה הבאת מויקיפדיה ואני ציטטתי למעלה...

על איזה משפט אתה מדבר?

אתה יודע כמה ציטוטים יש רק בדף הזה בדיון?

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

שום אנלוגיה שבעולם, לא תעזור לך להוכיח שהמשפט הזה תומך בטענה שהטבח בחברון היה על רקע דתי בלבד.

מי אמר לך שאני מנסה להוכיח? ומי אמר לך שאני מנסה להוכיח שהטבח בחברון היה על רקע דתי בלבד?

אני אעזור לך, אני לא מנסה להוכיח כיוון שזה לא ניתן להוכחה, כן ניתן להבין מה יותר סביר ומה פחות סביר.

אני אעזור לך2, אני לא טענתי שזה על רקע דתי בלבד, אלא שהרקע הדתי היה הגורם המרכזי.

הבדל "קל", אבל כיוון שאתה כל כך שולט בעברית, אני בטוח שתבין אותו

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

איפה המקור לזה?

ממה שאני יודע לא הרשו לאתאיסטים להתגייס לאס אס. 

הבאתי כזה לפני כמה וכמה עמודים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

על איזה משפט אתה מדבר?

זה:

ציטוט

לאחר הכיבוש הבריטי, עם התגברות העלייה היהודית והתפתחות התנועה הלאומית הפלסטינית, נוצרה מתיחות בין היהודים והערבים בחברון.

שמתייחס לטענה:

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למעשה עד הנאצים, רוב היהודים בכלל לא חשבו לעלות

הדגשתי לך את החלקים הרלוונטים.

ומי אמר לך שאני מנסה להוכיח שהטבח בחברון היה על רקע דתי בלבד?

להזכירך (כנראה עבר הרבה זמן מאז שהתחלנו את הדיון המתיש הזה),

1. אתה טענת שהרג יהודים הוא מצווה מהותית באיסלם וגם סיפקת ציטוטים מהקוראן, והפלאת בתאורי טבח ואונס.

2. אני טענתי שהטבח בחברון לא היה רק על רקע דתי, אלא כלל גם מרכיבים משמעותיים של לאומיות ושליטה בארץ.

3. אתה הבאת את הציטוט המדובר מויקיפדיה, שמחזק את הטענה שלי ומחליש את הטענה שלך.

אז עכשיו אתה חוזר בך מהטענה בסעיף 1?

אני מודה, שאם לא הייתי מכיר אותך פה כבר כמה שנים, הייתי בטוח שאתה מטריל אותנו.

• רעיון טוב! 2

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

אני מודה, שאם לא הייתי מכיר אותך פה כבר כמה שנים, הייתי בטוח שאתה מטריל אותנו

לפעמים אני גם מפקפק בזה.

הטיעונים על הנאציזם והקומוניזם וזה שבמאה שנים האחרונות נהרגו יהודים לא על רקע דתי... זה שובר לי את המערכת.

תוהה מה עדיף, להמשיך עם זה, או לשבת בישיבות זיוני מוח בעבודה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, פינדר כתב:

על איזה משפט אתה מדבר?

זה:

ציטוט

לאחר הכיבוש הבריטי, עם התגברות העלייה היהודית והתפתחות התנועה הלאומית הפלסטינית, נוצרה מתיחות בין היהודים והערבים בחברון.

שמתייחס לטענה:

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למעשה עד הנאצים, רוב היהודים בכלל לא חשבו לעלות

הדגשתי לך את החלקים הרלוונטים.

ו... אין שום קשר לחלוטין בין הציטוט, ובין הטענה שאליה אתה מתייחס...

זה אפילו לא ברמה של קומון סנס, סתם של הבנת הנקרא, בעברית.

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

להזכירך (כנראה עבר הרבה זמן מאז שהתחלנו את הדיון המתיש הזה),

1. אתה טענת שהרג יהודים הוא מצווה מהותית באיסלם וגם סיפקת ציטוטים מהקוראן, והפלאת בתאורי טבח ואונס.

2. אני טענתי שהטבח בחברון לא היה רק על רקע דתי, אלא כלל גם מרכיבים משמעותיים של לאומיות ושליטה בארץ.

3. אתה הבאת את הציטוט המדובר מויקיפדיה, שמחזק את הטענה שלי ומחליש את הטענה שלך.

אז עכשיו אתה חוזר בך מהטענה בסעיף 1?

1. מהותית? איפה כתבתי דבר כזה? זו אכן מצווה, אבל בטח שלא מהותית, האיסלאם נשען על 5 עקרונות מרכזיים ("עמודים"): עדות, תפילה, צדקה, צום, ועלייה לרגל.

עליהן אפשר להגיד שהן מצוות מהותיות.

2. ואני טענתי שהמרכיב העיקרי היה דת, והטבח לא מקדם את מה שאתה קורא לו "מרכיבים משמעותיים" (אגב מה זה משמעותיים? 10%? 15%?)

3. לא הוא לא, כי אחרי זה גם הסברתי, למה הציטוט לא מתיישב בכלל עם המציאות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי אחרי זה גם הסברתי, למה הציטוט לא מתיישב בכלל עם המציאות.

אז אתה סוף סוף מודה שהבאת ציטוט שלא מחזק את הטענה שלך?

תודה רבה. שבת שלום.

• מצחיק 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

כן, כשאתה צודק אתה צודק. פספסתי את הרפרנס לויקיפדיה. עכשיו אני בטוח שפינדר לא ידע שהיה טבח בחברון לפני שקישרת לויקיפדיה. או שלא. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

או במילים אחרות - אין לי מושג מה כתוב שם, אין לי מושג איך זה מתכתב עם המציאות, אבל זה כתוב, אז בוודאי שזה נכון!

במילים לא אחרות: נכשל נוסף בהבנת הנקרא. אלוהים אדירים, הסברתי בדיוק למה אני ממליץ לך לקרוא. הדגשתי כמה פעמים שהספר הספציפי הוא לא העיקר כאן.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

קיצרת את האנלוגיה ואז התלוננת שהיא לא אנלוגיה מלאה. זה מה שעשית.

...
3. לא הוא לא, כי אחרי זה גם הסברתי, למה הציטוט לא מתיישב בכלל עם המציאות.

...
אני אעזור לך2, אני לא טענתי שזה על רקע דתי בלבד, אלא שהרקע הדתי היה הגורם המרכזי.

כן, לא קיצרתי שום דבר. אם אתה רוצה להוכיח שיש שמש ב1800 - את זה אנחנו יודעים. אבל זו לא המטרה שלך, אלא להראות מה "הגורם המרכזי". 

מכיוון שאתה לא קורא אתה לא יודע, אז אספר לך שבדרך כלל שמביאים מקור משני כדי להראות משהו לא נהוג להביא מקור כזה שסותר את עיקר הטענה שלך (ועוד ברמה שאתה אומר שהוא "לא מתיישב בכלל עם המציאות"), אלא אם אתה כמובן באותה הנשימה מסביר למה הוא טועה.

את זה לא עשית, וגם לא שמת לב לזה בכלל, עד שלא הסברנו לך (כמה פעמים, שזה הכי עצוב). ועכשיו אתה כבר יום מתווכח גם איתנו וגם עם המקור שהבאת. ועוד מצפה ממני שאני אפתור לך את הקומון סנס הפגום שלך (בבחירה בינך לבין תום שגב מעדיף לסמוך עליו. הוא לפחות ישב בארכיונים וקרא. אתה מפעיל קומון סנס על מלא ומסתמך עליו בלי להסכים איתו).

ואני חוזר שוב על המלצת הבית: קרא. זה כיף. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, פינדר כתב:

אז אתה סוף סוף מודה שהבאת ציטוט שלא מחזק את הטענה שלך?

תודה רבה. שבת שלום.

ואז הסברתי למה זה שהציטוט לא מתיישב עם המציאות, הופך את הטענה שלי לזו שהגיונית.

לפני 29 דקות, יבגניפ כתב:

כן, כשאתה צודק אתה צודק. פספסתי את הרפרנס לויקיפדיה. עכשיו אני בטוח שפינדר לא ידע שהיה טבח בחברון לפני שקישרת לויקיפדיה. או שלא. 

היית פשוט יכול לסיים אחרי המשפט השני.

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

במילים לא אחרות: נכשל נוסף בהבנת הנקרא. אלוהים אדירים, הסברתי בדיוק למה אני ממליץ לך לקרוא. הדגשתי כמה פעמים שהספר הספציפי הוא לא העיקר כאן.

אני יודע לקרוא, אני גם יודע לספור, וגם לכתוב. פלאי העולם המודרני.

לפני 31 דקות, יבגניפ כתב:

אתה ממציא. לא קיצרתי את האנלוגיה. פעם שלישית (או רביעית או עשירית). אם אתה רוצה להוכיח שיש שמש ב1800 בערב את זה אנחנו יודעים ואם אתה לא סומך על זה תכתוב את זה. אם אתה רוצה להוכיח שהיא לא זורכת מהמערב - אל תביא טעון שהיא זורחת מהמערב. ואל תחכה שמישהו ישים לב לטעות שלך, כדי להיות מובך ברמה כזו שאתה לא מסוגל כבר להודות עם עצמך שפישלת. שוב.

אתה כן, רוצה שאני אחזור אחורה כמה דפים ואביא לך את האנלוגיה המלאה לעומת הציטוט שלך?

תצטרך לשלם לי על שעות עבודה, אבל אני אעשה את זה.

לפני 32 דקות, יבגניפ כתב:

שוב אתה באותה הלולאה. אתה מניח משהו ואז טוען שהוא נכון ולא שם לב שההוכחה שלך לזה היא שאתה מניח את זה.

ההסבר לתהליך ניתן בדיוק בקישור שהבאת שאתה עדיין לא מבין (וגם אנחנו לא) למה הבאת אותו. התגברות העליה היהודית והתפתחות הלאומיות הפלסטינאית באו במקביל. זה לא אירוע נקודתי שהוא פתאום קרה וזהו. כמו שגם בציונות היו זרמים שונים עד שהתגלגלנו למיינסטרים שיש לנו היום.

שני הדברים האלה, שניהם, לא הגורמים המרכזיים לטבח בחברון.

לפני 33 דקות, יבגניפ כתב:

אתה לא שמת לב לזה עד שזה לא נאמר לך. 

וכל מה שכתבת אחרי זה תאוריות מהמח שלך על הקומון סנס.

בוודאי, בדיוק כמו שאתה לא ידעת שאני העליתי את הטבח בחברון קודם.

בדיוק כמו שאתה לא שמת לב שקיצרת את האנלוגיה ואז היא פחות מסתדרת לך.

לפני 34 דקות, יבגניפ כתב:

זה מדהים שאתה ממשיך לסתור את עצמך. אז מה רצית להראות? שיש שמש ב18:00 בערב? אה הנה מסתבר שרצית להראות מה "הגורם המרכזי".

ובטעות, בגלל שאתה לא יודע לקרוא, מכל מה שיש באינטרנט הבאת דווקא את ה5 שורות שלא הולכות איתך.

כי הציטוט הוא של התפיסה הרווחת (באדיבות מפא"י), והוא בעצמו כל כך גרוטסקי ולא מתיישב עם המציאות, שזה היה ברור שזו תפיסה מוטעית.

אני גם לא מסתובב ומסביר למה אם אתה חושב שצריך לספח את יו"ש אז לא כדאי להצביע למרצ.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...