Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נבחרת CarsForum בוחנת את שברולט אורלנדו החדש

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 4090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב. אחרי שהתייחסנו לגופו של הרכב, אני רוצה לכתוב כמה מילים על סביבת הנהג.

נתחיל מלוח שעונים שעשוי די סטנדרטי. שעון הסל"ד עם קו אדום שמתחיל ב4500 ונגמר ב6000 מסגיר שיש לנו ענין עם דיזל.

אין לקונסולת שעונים תאורה אופטיטרונית או צבע מתחלף אבל בגדול היא נעימה, קריאה לעין ובעלת תאורה כחולה ומחוגים אדומים מאוד נעימים בלילה.

לוח המרכזי בין השעונים יכל להיות יותר אינפורמטיבי וגם מחשב דרך יכל להיות בעל קצת יותר נתונים, אבל בגדול יש את כל המדדים החשובים כמו תצרוכת דלק רגעית, ממוצעת, מהירות ממוצעת ומרחק נותר על הטנק.

מיקום המתגים התברר כמוצלח מאוד ומאוד הגיוני. ברגע שזוכרים שמתגי המזגן למטה ניתן לטפעל אותו בלי להסתכל. גם המתג של המפתח, למרות שהוא באמת קרוב כמו מנוף איתות לא עשה לי בעיות.

מערכת מובנת בעלת מסך מגע מרכזי ודיבורית מובנת תומכת בעברית. סינכרון ספר טלפונים לא היה חלק כמו בבימר שלנו, אבל עדיין מוצלח והדיבורית עצמה מתחברת כל פעם חלק ובלי שצריך לעשות משהו. איכות השיחה בסדר גמור וכך גם איכות השמע.

במערכת יש יצאות USB, AUX וחיבור לאייפון/אייפוד אבל לא בדקתי אותם. כפי שכתבתי יש מערכת נווט של IGO שמוטמעת בצורה טובה מאוד. מסך המגע משמש גם כ מסך של המזגן וזה אומר שלא רואים על מה הוא מכוון בעת שימוש ב GPS.

הראות קדימה מצויינת. בלי קורות A מפוצלות ושאר שטויות מודרניות. ראות לאחור לא משהו אבל הרבה יותר טובה מסיוויק ועוד כמה רכבים מודרניים. מראות צד גדולות כמו של משאית קלה מספקים שדה ראיה טוב אבל מפריעים בחניה ליד קיר.

כעת אני רוצה לדבר על איכות ההרכבה. יש לקחת בחשבון שמדובר ברכב מבחן בן כמעט שנה שעבר חיים מאוד קשים.

לכן אני לא מתייחס לעובדה שמושב אמצעי לא מתקפל כי נראה לי שהמנוף בגב המושב פשוט שבור. גם מסילה של כסא נהג כנראה לא תעבור כזאת התעללות בשימוש סביר, לכן אני לא מתייחס לזה שכסא הנהג קצת "רוקד".

אבל קרקושים מקונסולה מרכזית, שכאמור עשויה מחומרים קשים, חלקם מבריקים ופשוטים, לא אמורים להיות ברכב שעשה 26 אלף קילומטר. כך גם רעש של ברגים משוחררים בדלת אחורית.

כאמור. ההגה קל מאוד. עובדה זו, יחד עם מנוע חזק מביאים ל Torque steer עצבני במיוחד. אני חושב שגם עקרת בית מהשורה תרגיש את זה מבלי לדעת איך התופעה נקראת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 144
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכל אופן אני בחנתי את האורלנדו באולם התצוגה.

OK...

ממש לא, ההתייחסות שלי היתה לגבי נושאים שבהחלט ניתן להתרשם מהם מבחינת הרכב באולם התצוגה.

צריכת הדלק של האורלנדו היא בינונית ביותר למנוע דיזל ולמעשה דומה או נחותה אפילו מזה של מנועי הבנזין החדשים כדוגמת המאזדה CX5 והמיצובושי אאוטלנדר שהם בעלי משקל דומה לאורלנדו.

פה כבר איבדתי אותך...

בכל מקרה, לא נהוג אצלנו לתת חוות דעת נחרצות מהסתכלות באולם תצוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכברוני,מה דעתך על תפעות מסך המגע בנהיגה מבחינת ממשק ומיקום?

עוד דבר מעניין וחשוב שצריך לבדוק (וזה לא ברמת המבחן) זה עלויות ומרווחי הטיפולים.

לגבי הטענות שהועלו לגבי 3 מושבי בטיחות בשורה, אני לא חושב שהיעוד הוא רכב הסעות ואם אין לך שלישיהשת יומה אין בעייה לשים כיסא בטיחות גם בשורה השלישית ואז לא צפוף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום אפשרות להתייחס למשהו באולם תצוגה למעט מראה ועיצוב.

מושב שנראה נוח יכול להתברר כקטסטרופה בנהיגה של שעה.

ישיבה נינוחה של 3 בני אדם יכולה להתברר כצפופה מאוד בבילוי של 10 דקות בנסיעה.

עיצוב פנים הרכב ואבזור זה אחד הדברים הכי פחות משמעותיים בשקלול סופי.

אם צפוף לי, לא נוח לי וחם לי, מה אכפת לי שיש רדיודיסק USB, גג שמש ו5469 תאי אכסון?

ולא הבנתי מה זה "טיב הנסיעה ברכב".

OK...

פה כבר איבדתי אותך...

בכל מקרה, לא נהוג אצלנו לתת חוות דעת נחרצות מהסתכלות באולם תצוגה.

לגבי ceya: אני מסכים איתך חלקית, למעט הסתייגות מהמילים הנחרצות שהדגשתי בתגובתך הנ"ל. כלומר מבחינה של רכב באולם התצוגה, ישנה אפשרות להתייחס הן לעניין נוחות המושבים והן לעניין המרווח הפנימי, אולם אני מסכים עמך שאכן יכולים לחול שינויים מסויימים בהרגשה בזמן נסיעה. כמובן שלהתייחסות למבנה המושבים, האם הם מחולקים אם לאו ניתן גם ניתן להתייחס רק מישיבה באולם התצוגה.

לגבי שלומי: איבדת אותי בנושא התייחסותי לצריכת הדלק, כלומר אני מבין שאתה מתפלא שאני מתייחס לסוגיה זו למרות שלא נסעתי ברכב. אז גם כאן התייחסותי לנושא זה הייתה הן לצריכת הדלק התיאורטית המפורסמת אל מול צריכת הדלק התיאורטית המפורסמת של המתחרות והן לצריכה שציין Ahbarony בנסיעה בפועל. אין צורך לנסוע ברכב כדי לחוות דעה על נתונים אלה.

בשורה התחתונה אני חושב שכל "בוחני הרכב" שנבחרו וכן המגיבים לשרשור בפורום, צריכים להיזהר מתסומנת "האחות הרחמניה" (שבה הפצוע מתאהב באחות שטיפלה בו רק משום כך). כלומר זה ששברולט נתנו לפורום רכב לבדיקה לא אומר שצריכים להחזיר להם "טובה" בצורת חוות דעת אוהדות דווקא. חוות הדעת צריכות להיות ענייניות, אובייקטיביות לא ניתן לבקש שכן כמובן שהן יהיו סובייקטיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון, סלח לי, אבל נשמע שאתה יותר ממורמר מזה שלא נבחרת, מאשר מעביר ביקורת עניינית,

או מעיר הערות לגבי חוות הדעת של עכברוני, או כל אדם אחר.

אף אחד לא חייב טובה לשברולט, ואני בטוח שמי שיהיו לו הערות לגבי הרכב, יעיר אותן.

זו בדיוק המטרה של המבחן הזה, שמשתמש מהשורה יחווה דעתו על שימוש רגיל באוטו,

ולא על יציאה ל"רייסים" או מסלול ג'ימיקאנה ונסיעה באשתאול.

זה היה בדיוק ככה שנתנו לחברים מסויימים לנסות את המוצר של SMOG DOCTOR,

ויהיה ככה בכל מקרה אחר. ותוכל לראות שיש דעות לכאן ולכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכברוני,מה דעתך על תפעות מסך המגע בנהיגה מבחינת ממשק ומיקום?

dsc1423w.jpg

כמובן שמדובר במסך רזיסטיבי פשוט בלי פידבק. אבל הוא מגיב די בסדר לטכנולוגיה שלו.

מבחינת מיקום. לי אישית הוא לא נוח, מכיוון שאני נמוך ובתנוחת נהיגה שלי אני לא מגיע אליו בהושטת יד.

מבחינת ממשק הוא בסדר גמור. הכל אינטואיטיבי וברור. את התחנות של רדיו אני מחליף מההגה, ואת הטלפון אני מטפעל מתוך התושבת שלו כך שאין לי צורך של ממש לגעת בו. צריך לזכור שהמסך הוא אינטגרלי ויש מלא כפתורי ומתגים חיצוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון, סלח לי, אבל נשמע שאתה יותר ממורמר מזה שלא נבחרת, מאשר מעביר ביקורת עניינית,

או מעיר הערות לגבי חוות הדעת של עכברוני, או כל אדם אחר.

אף אחד לא חייב טובה לשברולט, ואני בטוח שמי שיהיו לו הערות לגבי הרכב, יעיר אותן.

זו בדיוק המטרה של המבחן הזה, שמשתמש מהשורה יחווה דעתו על שימוש רגיל באוטו,

ולא על יציאה ל"רייסים" או מסלול ג'ימיקאנה ונסיעה באשתאול.

זה היה בדיוק ככה שנתנו לחברים מסויימים לנסות את המוצר של SMOG DOCTOR,

ויהיה ככה בכל מקרה אחר. ותוכל לראות שיש דעות לכאן ולכאן.

נו באמת לקחת אותי ברצינות על "ההתמרמרות" לגבי כך שלא נבחרתי?? גם אם היו בוחרים אותי הייתי נאלץ לסרב בנימוס, מאחר לא הייתי יכול באמת לבחון את הרכב כמו שצריך במהלך שבוע בלבד, מאחר ואני עובד במשרה למעלה ממלאה.

מלבד זאת תעבור שוב על תגובתי ותראה שאין בה שוב דבר מלבד ענייניות ואני תמיד בעד הבעת דעות באופן חופשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכברוני, מה שחסר לי בכל מסכי המגע ברכבים (כולל סמארטפון בתושבת) זו נקודת משען ליד.

מעבר לזה אף פעם לא מצאתי את ההתעסוקת עם מסך מגע או עם מתגים שלא ניתן למצוא במישוש נוחה או אינטואיטיבית ובגלל זה שאלתי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות מהתמונה נראה שמסך המגע רחוק יחסית מהנהג, ומצריך אותו לרכון קצת קדימה

כדי לתפעל אותו. בכלל, לדעתי מסך מגע ברכב זה לא משהו נוח במיוחד. ברכב הקודם היה

לי מסך מגע, וזה פחות נוח מאשר כפתורים רגילים, במיוחד אם רוצים משהו תוך כדי נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שלומי: איבדת אותי בנושא התייחסותי לצריכת הדלק, כלומר אני מבין שאתה מתפלא שאני מתייחס לסוגיה זו למרות שלא נסעתי ברכב. אז גם כאן התייחסותי לנושא זה הייתה הן לצריכת הדלק התיאורטית המפורסמת אל מול צריכת הדלק התיאורטית המפורסמת של המתחרות והן לצריכה שציין Ahbarony בנסיעה בפועל. אין צורך לנסוע ברכב כדי לחוות דעה על נתונים אלה.

.

אתה רציני?!

הייתה בבעלותך אאוטלנדר שאתה יכול לחוות דעה על צריכת הדלק שלה?

האאוטלנדר שהייתה בבעלותי (למען האמת היו שתיים, שתיהן 2.4L חדשות מליסינג) יכלה לראות צריכה של 1:10 רק בנפילה חופשית.

טוב, אולי הייתה משיגה זאת בנהיגה בינעירונית.

בנסיעה משולבת (אשר רובה עירונית) היא הייתה עושה 1:7.5, לא רע ולא טוב, פרווה.

אני מסכים שצריכה של 1:10 מרכב דיזל מודרני זה מאכזב, אבל זה טוב בהרבה מהצריכה של האאוטלנדר, וככל הנראה גם מזו של ה CX5 (אצלי הוא הניב 1:8.5-9 בערך).

בכל מקרה הקונספט נשמע מעניין.

תזכרו אותי כאשר תוזמנו לבחון את הקורבט החדשה.. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, בנסיעה עירונית, רוב הג'יפים יעשו צריכה דומה, ונתון של 1:10 הוא נתון טוב מאוד לדעתי.

מחוץ לעיר זו אופרה אחרת, ואפשר להגיע לתואה לא רעה בכלל בחלק מהג'יפים, בהנחה שלא

"לוחצים", ונוסעים רגוע מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני?!

הייתה בבעלותך אאוטלנדר שאתה יכול לחוות דעה על צריכת הדלק שלה?

האאוטלנדר שהייתה בבעלותי (למען האמת היו שתיים, שתיהן 2.4L חדשות מליסינג) יכלה לראות צריכה של 1:10 רק בנפילה חופשית.

טוב, אולי הייתה משיגה זאת בנהיגה בינעירונית.

בנסיעה משולבת (אשר רובה עירונית) היא הייתה עושה 1:7.5, לא רע ולא טוב, פרווה.

אני מסכים שצריכה של 1:10 מרכב דיזל מודרני זה מאכזב, אבל זה טוב בהרבה מהצריכה של האאוטלנדר, וככל הנראה גם מזו של ה CX5 (אצלי הוא הניב 1:8.5-9 בערך).

בכל מקרה הקונספט נשמע מעניין.

תזכרו אותי כאשר תוזמנו לבחון את הקורבט החדשה.. :lol:

ראשית דבר התכוונתי לאאוטלנדר החדש שרק הגיע לארץ, שמציג נתוני צריכת דלק תיאורטיים מצויינים ויותר טובים משל השברולט אורלנדו ולצורך העניין טובים יותר גם ממרבית הרכבים המשפחתיים עם מנועי 1.6 אוטומטיים ואפילו ממספר רכבי סופר מיני (ראה פיזו 208 1.6 אוטמטית למשל שצריכת הדלק שלה טובה פחות). שנית דבר האאוטלנדר שלך היה עם מנוע 2.4 ליטר והאאוטלנדר החדש מוצג רק עם מנוע 2 ליטר. מאחר ואני מכיר את הצריכה של ה- CX5 שלי שהינה כ- 9.5 ק"מ לליטר בנסיעה שרובה עירונית (עירונית נטו רק כ- 8.5 ק"מ לליטר) ואני מניח שבנסיעה משולבת רגילה עם נסיעות בינעירוניות מרובות יותר צריכת הדלק תהיה אף טובה יותר ומאחר והאאוטלנדר החדש מציג אף נתוני צריכת דלק טובים יותר תיאורטית, ניתן להניח שגם מעשית.

מכל הנ"ל ניתן להגיע למסקנה שצריכת הדלק של הרכבים שציינתי זהה פחות או יותר ומכאן המסקנה שיחסית לרכב עם מנוע דיזל האורלנדו מאכזב ובייחוד לאור כך שעלות הסולר עדיין גבוהה יותר מעלות הבנזין במרבית תחנות הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלות שלי:

איך באמת הרכב מרגיש מבחינת מגע עם החומרים, דיפון ימני דלת, ידית / משענת יד נהג ובכלל.

דבר שני האם יש רעשי רוח בשיוט של 120 -130 ודבר אחרון האם מותקנים רמקולים מאחור.

תודה

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון, אני לא מבין מה ההבדל בין 3 כסאות או ספסל ל 3 אנשים.

לא זכור לי שראיתי את זה ברכבים המשפחתיים.

מה שחשוב הרבה יותר זה מרווח ונוחות.

ותעשה לי טובה, אתה רומז כאן שעכברוני שבוחן כרגע את האוטו, משוחד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון, אני לא מבין מה ההבדל בין 3 כסאות או ספסל ל 3 אנשים.

לא זכור לי שראיתי את זה ברכבים המשפחתיים.

מה שחשוב הרבה יותר זה מרווח ונוחות.

ותעשה לי טובה, אתה רומז כאן שעכברוני שבוחן כרגע את האוטו, משוחד?

מהתמונה שליד השם שלך אתה אמור לדעת מה ההבדל (כמדומני פורד smax).

שלושה כסאות נפרדים מאפשרים ישיבה נוחה הרבה יותר לשלושה מבוגרים או להכניס שלושה מושבי תינוק. זה לא רק החלוקה לשלושה מושבים זה גם ניצול הרוחב הפנימי בצורה מיטבית לאור דחיקת הכסאות הצדדיים הצידה. בתאונות צד זה פחות בטוח מן הסתם. כמו כן מאחר וניתן להזיז כל אחד מהם בנפרד על מסילה ניתן לשנות את המרחב לרגליים ליושבי השורה השניה או השלישית או תא המטען אם השורה השלישית לא מאוכלסת בהתאם לצורך. אם יש 3 עוגני איזופיקס אז הבטיחות גם משופרת לשלושה כסאות תינוק.

ואני לא רומז דבר על שוחד חבל להכניס לי מילים לפה או יותר נכון לשרשור -:) רק מצאתי לנכון לציין הערה מקדימה על תופעה פסיכולוגית שיכולה להתרחש באופן טבעי ובמחשבה נוספת אולי באמת היתה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...