Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

תודה על הקישור.

עקיפה מהימין?? או שיותר נוח ללחוץ על הגז?

תשפטו,

[video=youtube_share;kzEfTGrUupI]

המקום מוכר, מדובר על כביש 6 מבאר שבע צפונה או מהמיקום ההוא (בשילוט יש צומת "קמה" וכו').

כזכור לי, מי שנוסע מבאר שבע ועולה על 6, יש לו 2 נתיבים שמצטמצמים לאט לאט לנתיב אחד ולאחר מכן התנועה משתלבת אל זוג הנתיבים שבהם נוסע מצלם הסרטון. (רואים את זה בתחילת הסרטון כאשר כביכול היו על הכביש 4 נתיבים).

נתחיל עם דעתי או שמצלם השרשור יבין היכן יכל לשפר נהיגתו? ובכן מה שקורה הוא ובמקרה מנסיון, מי שנוסע על נתיב ימני כחוק ומגיע לקראת נתיבי השתלבויות עליו לעשות לבחור מבין 3 דברים:

1. להאיץ הרבה יותר מהר מאלו המנסים להשתלב

2. להאט (להוריד רגל מהגז ולהציץ הצידה לראות את כמות התנועה המגיעה) ולתת להם להשתלב. יש תנועה גדושה המגיעה? עבור לשמאלי בהאצה ולאחר מכן תחזור לימני

3. לעבור לשמאלי בהנחה ואתה מצליח לזהות גודש תנועה ובבירור עלולות לצוץ בעיות

נו בחייך, מה השוטר או גם אם היה אזרח עשה לא נכון? ראה אותך בימני (שלך), אז מה, עליו להאט לתת לך לעבור? או לעקוף אותך בביטחה ולהשתלב? כך או כך לא סיכן אותך בשיט, לא הפריע לך בשיט ולמעשה, הכל היה בסדר גמור כי כך כולם היו פועלים.

רוצה לחיות טוב יותר? עשה לך נוהג ולפני נתיבי השתלבות שבהם אתה יודע שיש סיכוי שתופיע תנועה כזו או אחרת? עבור לשמאלי לחצי הקילומטר הקרוב ותחזור לאחר מכן, מה הביג דיל?

תפעיל קצת שיקול דעת בכבישים, הם לא שלך אתה יודע, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.להאט (להוריד רגל מהגז ולהציץ הצידה לראות את כמות התנועה המגיעה) ולתת להם להשתלב. יש תנועה גדושה המגיעה? עבור לשמאלי בהאצה ולאחר מכן תחזור לימני

3. לעבור לשמאלי בהנחה ואתה מצליח לזהות גודש תנועה ובבירור עלולות לצוץ בעיות.

4. במידה ולא עברת שמאלה, לוודא שבשלב שבו אתה מקביל לנתיב ההשתלבות - אין רכב היישר לשמאלך.

5. במידה ועברת שמאלה אך יש נתיב שמאלי נוסף - וודא שגם הוא פנוי לצדך.

כל זה בכללי ולא שייך כמובן למקרה הזה שבו:

אין נתיב שמאלי נוסף.

אין שום דבר חריג בהתנהגות של אף אחד מהנהגים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הצדקה לעבור לנתיב השמאלי בהשתלבות כזאת!

צריך רק לא לשחק ב"התאמת המהירות" עם הרכב המשתלב.

מעבר לכך אני חושב שלא ראוי להרחיב את הדיון על כך בשרשור הזה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הצדקה לעבור לנתיב השמאלי בהשתלבות כזאת!

במקרה שלעיל - לא, לא צריך. אם כי אני עדיין בדעה שצריך לוודא שיש לפחות מקום פנוי לשמאל. כשהתנועה קצת יותר ערה, בהחלט שיש טעם לעבור שמאלה בהתקרבות למחלף וכדומה.

הנתיב השמאלי מיועד לעקיפה. אנחנו לא עוקפים רק רכבים, אנחנו גם (אם לא בעיקר) עוקפים סכנות בכביש: רכב עומד בשוליים, הסתרה לצד הכביש שהפתעות יכולות לצוץ ממנה, או נתיב השתלבות שהנהגים בו עלולים להתפרץ לדרכנו.

לגיטימי.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי לרגע שאתה בארה"ב :-D

הם עברו בלי לחשוב פעמיים, מוזר ששניהם עשו את זה.

כנראה שגם הם חשבו ככה...:lol:

לא רואים בסרטון, אבל הבהבתי להם עם האורות כשראיתי שהם מתחילים לעבור, אף אחד מהם לא הסיט את מבטו או חשב לעצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שלפני חודש וקצת חטפתי מכה מג'יפון שחצה ברמזור אדום בכביש של 70 קמש - התחלתי ממש לראות פתאום שהתופעה של חציה ברמזור אדום נפוצה הרבה מעבר למה שחשבתי וזה פשוט נורא! אנשים לא שמים לב(מעופפים בטלפונים שלהם ובלענות לאווטאפ הבא במקום להיות על הכביש - הבחור השני? כמעט בטוח שפשוט חיקה את הבחור שלידו בלי לשים לב).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מקרים מהיום:

נחמד לראות את אשדוד מככבת פה :lol:.

ה-"סטאר סנטר", בשעות הפעילות, הוא כנראה האזור המרתיע ביותר לנהיגה עבורי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד לראות את אשדוד מככבת פה :lol:.

ה-"סטאר סנטר", בשעות הפעילות, הוא כנראה האזור המרתיע ביותר לנהיגה עבורי.

אם רק ההיתי נכנס למתחם הסרטון היה מעניין הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מקרים מהיום:

https://www.youtube.com/watch?v=fk1IQeJJasI

במקרה השני, אתה צודק בתכלס, הוא היה אמור לתת לך זכות, אבל זה נראה ככה מצידי, אתה נסעת לאט יחסית, הוא ראה שיש לו מקום להיכנס, ואתה נתת גז כי ראית שהוא בא להיכנס לפני, נכנס לך...

היו לי מקרים כאלה שבגלל שיצאתי לאט מרמזור ודברים כאלה, "לקחו" את הזכות שהיה צריכים לתת לי, אבל לא התצבענתי כי היה באמת מקום כדי שיכנסו.

בכללי, בגלל ההשאלה של אור ירוק, אני מתחיל לשים לב שלפעמים סתם מעלים סרטונים שהם לא באמת דברים משוגעים, הכל יוצא מפרופורציה כבר, כמו הנהג שצילם את האודי על כביש 6 (לא יודע אם ראיתם, היה פה כבר), נכון שהאודי q7, לא היה בסדר, אבל היו לפחות 4 רכבים (כלל ההוא האור ירוק שצילם) שנעסו סתם על הנתיב השמאלי בכביש 6 על אותו קצב נסיעה של הנתיב הימני....

דעתי לפחות, לא מחפש לריב עם אף אחד פה [emoji4]

Enviado desde mi ONEPLUS A3003 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...