Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בעניין קניית מחשב נייד ללימודים

dbx22
שימו לב! השרשור הזה בן 4161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב קארספורום.

שנה הבאה אני מתכנן להתחיל ללמוד לתואר ראשון. ככל הנראה זה יהיה הנדסת מכונות.

אני צריך לקנות מחשב נייד כי אני אגור במעונות ואני אמות משעמום בלי נייד.

מכיוון שאני צריך במילא לקנות אז חשבתי לקנות כבר טאבלט, ולכתוב בו במקום בקלסרים ומחברות.

לפני כמה שנים היה לי טאבלט של HP וזה מאוד נוח לשימוש הזה בלימודים.

הדגם שחשבתי עליו הוא הלנובו X230 טאבלט. ופה מתחילה הבעיה.

בארה"ב מחירו סביבות ה1100-1300 דולר, תלוי באופציות שאני בוחר.

בארץ מחירו בערך פי שתיים, כמעט 9 אש"ח.

אני בכלל לא מבין למה יש פערים כאלה, הניידים הרגילים יחסית זולים ולא רחוקים שנות אור ממחירם בחו"ל, לעומת זאת הטאבלט הבדל שמיים וארץ.

באמת אין לי ברירה אלא להזמין מחו"ל? או שיש בארץ חנויות הוגנות שלא מופיעות בזאפ שעשוי להיות בהם מחיר נורמלי ולא מוגזם?

אם איאלץ להזמין מחו"ל, יש לכם טיפים שנוגעים להזמנה וענייני משלוח של מחשבים ניידים מחו"ל? דגשים שצריך לדעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין כלום במחשבים אבל אני יכול להגיד לך דבר אחד ,

בשנתיים הראשונות ללימודים אתה כמעט ולא תשתמש במחשב , שנתיים ראשונות זה המון מתמטיקה פיזיקה וכל שאר הירקות שאפשר לפתור ולתרגל רק במחברת .

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתבלבל או שלא הבנת את כוונתי.

אני לא מדבר על טבלט כמו אייפד ושאר האחים שלו ממשפחת אנדרואיד, אלא אני מדבר על מחשב נייד, עם מסך מסתובב שנסגר כמו ספר, ואפשר לכתוב עם עט ולנהל מחברת מסודרת באופיס one note.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך צורך בטאבלט - הוא אינו מתאים ללימודים.

לצורך כתיבה בשעורים והכנת תרגילים יש רק אמצעי אחד - נייר ועיפרון. מכסימום עט. כתיבה על טאבלט לא תהיה נוחה ולא מספיק מהירה, ושום אמצצעי אלקטרוני לא יהיה נוח כמו דפדוף במחברת או קלסר.

לצורך הלימודים תזקק למחשב "חלונות" סטנדרטי לגלישה באינטרנט, יישומי אופיס ותוכנות ייעודיות (מאטלאב, סוליד וורקס וכו'). גם מאק יוכל לשמש אותך אבל בד"כ אין גרסאות סטודנטים לתוכנות האמורות, מה שייקר מאוד את השימוש בו. אין צורך במחשב יקר במיוחד, כל מחשב בסיסי עם מעבד i5 (וקרוב לודאי גם i3) יספק את הסחורה. אין צורך במחשבים של 9K. מה שכן - חשוב לרכוש תיק איכותי (אטום ומרופד) וגם קצת אבזרים היקפיים עכבר, מקלדת וכו') לנוחיות השימוש בבית\מעונות.

לגבי הגודל - המלצתי היא "13.3, מכסימון "14, כדי לשמור על חיי סוללה סבירים ועל בריאות הגב.

כל האמור לעיל מתוך נסיונו של בני הבכור שמסיים לימודי הנדסה בטכניון בימים אלה. משתמש במחשב עם i5-460m (אאל"ט זה הדגם, אולי 480) ו-4 ג"ב RAM, שנרכש לפני כשנה וחצי (החליף חשב ששבק) וסיפק את צרכי הלימודים והרבה מעבר לכך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתעדף את הצרכים שלך. כאשר הראשון תקציב.

אני אישית הגדרתי ניידות ואז ביצועים במסך 15", לבסו מצאתי מחשב יחסית קל של סמסונג עם מעבד I7 מרוסע ליבות עם הייפר ט'רדינג כרטיס מסך פשוט ו6 ג'יגה זכרון ועדיין שוקל כ2.5 קילו, לפני כשנה הוא עלה 1000$ בדיוק. אני מניח שהיום תמצא דברים עוד יותר רציניים במחיר הזה.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעו, אני יודע שזה נראה כאילו באתי לקבל חיזוק על החלטה שכבר עשיתי, אבל באמת שאין לכם מושג כמה זה נוח טאבלט PC(!)

כשמייעדים אותו לתחליף למחברות וקלסרים. כשעשיתי הנדסאי לפני הצבא היה לי טאבלט של HP, וזה היה נוח בטירוף.

בקליק אחד פותחים דף/מחברת. אפשר לנהל מחברת מאוד גדולה עם המון נושאים בצורה מסודרת וברורה לעין.

ציורי גרפים, טבלאות מסודרות, האפשרות לשנות צבע כתיבה בקליק, וכשהופכים את העט אפשר למחוק בתנועה אחת כמה שבוחרים.

שלא לדבר שכותבים בזה בדיוק כמו עם דף ועט. רק שהעט דיגיטלי והדף הוא מסך.

וכמובן היתרון שלא צריך להסחב עם המון דפים וקלסרים בתיק, עם דברים שנקרעים, מתבלים, הולכים לאיבוד, ובעיקר קשה לשמור על הסדר ככה.

(שוב, אני מדבר -רק- על טאבלט PC, לא על טאבלטים סגנון הגלאקסי טאב ואייפד)

ובמילים אחרות, אם יש יתרון טכנולוגי ואפשרות למשהו חדש ונוח, למה לא לנצל את זה? אני יודע שגם לפני המחשבים אנשים הסתדרו מצוין עם דף ועט אבל אם אפשר אחרת ויותר נוח ככה אז למה לא..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תקרא לזה מיתוס, אבל אותי לימדו שכשמשתמשים בעפרון ובדף החומר נחקק בראש בצורה טובה יותר. אני מאמין שזה נכון.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמת שחיפשת מחשב נייד. לא טאבלט פיסי. אני אישית לא חושב שזה יתן מענה לשימוש בתוכנות ריאליות דוגמאת סוליד וורקס.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...