Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סרוב להשתתף בסקר של למ"ס

yuvk
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משום מה נפלתי במדגם, ואני ממש לא מעוניין להשתתף. הסירוב המנומס שלי, והמנומס פחות, נתקלים בינתיים בהתעקשות מצידם ומכתב איום מהיועצת המשפטית שלהם.

אני יודע שאני חייב לשתף פעול על פי חוק. ולמרות שאני אזרח שומר חוק (לא רק "בדרך כלל") הפעם אני מרגיש צורך לחרוג.

לפי סקר 2008, אחוז די מכובד סרב להשתתף (כ-5%).

לפי נתוני 2009, אחוז הלא משיבים הוא 15%.

למי שתוהה למה לא בא לי לענות "על כמה שאלות", מוזמן לעיין בשאלון של 2008.

באופן בולט, חלק ניכר מהשאלות הן נתונים שיש ללמ"ס גם בלי לשאול אותי. הסוקר בא אלי למען הרשום במשרד הפנים, ושואל אותי על שמי, כתובתי, מס' תעודת זהות, בני משפחה, בעלות על מקום המגורים ורכב, וכן הלאה. כמובן שכל הנתונים האלו זמינים ללמ"ס גם בלי לבזבז את זמני, וחלקם זמין גם לכל מי שהוריד מהאינטרנט רישומון/אגרון וכו' :evil:.

האם מישהו התנסה כמוני בעניין? עד כמה רחוק הם הולכים? ברור לי שלכלא לא אלך (3 חודשי מאסר, על פי פקודת הסטטיסטיקה). אבל כותרות כאלה לא מעודדות אותי.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיבלתי חוברת כזאת לפני כמה שנים בדואר עם דרישה למילוי כל השאלון, בחוברת צריך למלא את סוג הרכב, שנה, הוצאות, הכנסות ואפילו מקומות בילוי! העפתי את החוברת לפח הקרוב.

לאחר כחודשיים מתקשר מישהו ממס' חסוי ושואל למה לא שלחתי את החוברת חזרה במעטפה שהיתה מצורפת, הסברתי לו שאם הוא רוצה את החוברת היא נמצאת במזבלה. כשהוא התחיל להתווכח ניתקתי ומאז לא שמעתי מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ מן האוב:

גם אותי מטרידים בתקופה האחרונה בלי סוף עם איזה סקר חברתי שרוצים שאשתתף בו.

מתקשרים לטלפון שכביכול אמור להיות חסוי, שולחים לי ביקורי בית בשעות שגם ככה אני לא נמצא בהן ,

מכתבים שמתקדמים למכתבי איומים במאסר וכו'.

זה התחיל באמצע תקופת בחינות ולא היה לי זמן לשטויות האלה כי אני חוזר בשעות מאוד מאוחרת הביתה (משרה מלאה + לימודים) , יום אחד חיכה לי אדם ליד הדירה בתוך הבניין בשעה מאוחרת של לילה ומסר לי מכתב איומים - יום לפני בחינה.

זרקתי אותו מכל המדרגות כי הדבר האחרון שהיה לי זמן אליו זה הסיפור הזה.

כשנגמרו הבחינות בסופו של דבר קבעתי איתם יום ושעה, חיכיתי בבית והסוקר פשוט לא הגיע, לא הודיע וגם לא היה זמין.

פתאום מאז שהחלה מחאת האוהלים, הם התחילו לתקוף בשנית, אותו סוקר שקבעתי איתו בצורה רשמית יום ושעה מתנהג כאילו התקרית הזו לא התרחשה מעולם ותכלס לדעתי העובדה ששרפתי עליהם ערב שלם הספיקה לי ואני רוצה שיירדו ממני.

מה עושים?

האם האיומים רציניים או שסתם מנסים לאיים על יונה ביין? :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להכנס לכלא אם מסרבים למלא איזה סקר מחורבן? :shock:

ממתי מילוי שאלונים\סקרים בטלפון נהפך לחובת האזרח?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין מסתובב חופשי :lol:

למרות מכתב האיומים והסוקר שזרקתי מהבית אחרי שהוא עלה לי על העצבים, לא הופעלה נגדי שום סנקציה.

לפי ההודעה הראשונה שלי אתה יכול לראות שאנחנו לא לבד.

החוק הוא חוק ארכאי, ועל פיו כן אפשר לשבת בכלא על חוסר שיתוף פעולה עם הלמ"ס. בפועל, אף אחד לא מגיע עד שם, כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שאתה מסתובב חופשי.

מה זאת אומרת זרקת מהבית ? ארב לך מחוץ לדלת בלי לתאם ? או שקבעת איתו יום ושעה והשאלות עצבנו אותך?

אגב, לא חייבים להכניס את הסוקר הביתה.

כשקבעתי , קבעתי עם הסוקר מחוץ לבניין. זה שהוא לא הגיע זה בעיה שלו, אני עשיתי די והותר.

בהתחלה אמרתי להם: תשאירו לי סקר למלא, אני אמלא אותו בזמני החופשי ואשלח לכם בדואר. גם את זה לא רצו.

יש כל מיני סקרים הזויים של סקר הוצאות משק הבית שאתה צריך לתעד כל אגורה שהוצאת במשך חודש וכל הזמן דוגמים אותך.

לי אישית לא אכפת חד פעמי להשקיע את הזמן הזה, אבל מה שכן שמעתי מכאלה שעשו זאת - ברגע שפעם אחת זרמת ,

אתה הופך לזונת סקרים . כל כמה חודשים חוזרים אליך כי "אתה קל להשגה".

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עניתי לאף מספר אבל כן הקשבתי להודעות שהשאירו. הטלפונים היו למספר של הבית שמשמש אך ורק לאינטרנט אבל מחוברים אליו טלפונים (שהצלצול שלהם מושתק) לשיחות ארוכות פעם ב...

המספר של הבית אמור להיות חסוי ובאמת לא מופיע באף מדריך או ספר טלפונים אבל למדינה יש אפשרות להשיג הכל כנראה.

סירבתי לתת מספר סלולרי כשנדרשתי והטלפון רשום על שם צד ג' אז הם יכולים לנסות עד מחר.

הדיאלוג היחיד שהיה לי היה פנים מול פנים עם הבן אדם שארב מחוץ לדלת של הדירה שלי בשעת לילה מאוחרת.

בחלק מהמקרים חיכה לי מכתב דבוק לדלת של הדירה ובחלק מהמקרים חיכה בתיבת דואר.

עכשיו רק נותר לי להחליט אם אני מתעלם או אומר להם מפורשות שיילכו לחפש.

בקשר לחסוי - זה גם יכול להיות מהצבא, ולצבא אני כן מוכן להיות זמין . גם חתמתי על כך שאני מסכים שיזמנו אותי למילואים טלפונית בהתראה קצרה במקרה הצורך. (אז אי אפשר לומר שאני לא פטריוט בגלל שאני לא מוכן להשתתף בסקרים הזויים :))

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע אלי הביתה בשעת ערב מאוחרת, אחרי 22:00, בלי לקבוע.

אשתי לחצה עליי לשבת איתו ו"לגמור עם זה", כי היא זו שמקבלת את כל שיחות הטלפון המנג'זות - כמעט כל יום.

אמרתי לו - אם אתם מתעקשים לקלקל את הסטטיסטיקה ולהכריח אותי לענות, אני אענה לכם, ואני מבטיח לענות לא נכון. רק תעשה את זה יעיל וקצר.

התיישב, פתח את המחשב באיטיות והתחיל לשאול:

מה שמי? ("אתה יודע מה שמי. באת אליי. למה לשאול שוב?").

מה כתובתי? ("אתה יודע מה כתובתי. מצאת אותי לפי כתובתי. שאל משהו שאתה לא יודע")

מה מספר תעודת הזהות שלי? ("אתה יודע מה מספר תעודת הזהות שלי. הוא במרשם התושבים. אתה יכול להוריד אותו מהאינטרנט :evil:".)

כמה ילדים יש לי? ("גם זה מופיע במרשם התושבים. אתה מתעקש לשאול אותי שאלות שאתם יודעים את התשובות אליהם ולבזבז את הזמן שלי. צא עכשיו מהבית שלי, ואם אתה חוזר, תחזור רק עם שוטר שיעצור אותי").

יצא, ולא חזר מאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוצפה.

והנה עוד כתבה בנושא.

מעניין ש"הארץ" הוא כלי התקשורת היחיד שמתעסק בנושא הזה

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=192751&contrassID=2&subContrassID=6&sbSubContrassID=0

עוד יותר מעניין שהתוצאה הראשונה שעולה בגוגל מפנה ל CARSFORUM

:D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה העיקרית שאני לא מוכן לשתף פעולה עם הלמ"ס היא שמדינת ישראל מפקירה את המידע האישי שלי ושלכם בצורה כ"כ בזיונית. מרשם התושבים זמין "להורדה" עם חיפוש יעיל מאי פעם, כמו גם ספרי בוחרים, מדריך 144, כולל חיפוש לפי מספר, כתובת או כל מידע חלקי, וכמובן מספרים "חסויים", ועוד ועוד. לרכלן של הכיתה לא מספרים סוד!

הסיבה השנייה היא הדרך. אני חייב, על פי חוק, לשתף פעולה, אחרת דיני 3 חודשי מאסר. אני ציוני ופטריוט, שומר חוק, משלם (הרבה) מסים כחוק וברצון, שרתתי 3.5 שנים בצבא ועוד 16 שנים בהרבה מילואים. פה זה נגמר - אני לא מרגיש חייב כלום. שיקפצו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קראתי את השאלון (לקרוא לזה שאלון זה כמו לקרוא לטיטאניק סירה), טוב האמת קראתי רק את שלושת הדפים הראשונים, אבל לדעתי זה יכול להיות בידור מהנה מאד לענות לסוקר שטויות מטורפות שהמצאת על המקום, ולראות אותו רושם את זה.

להורים שלי היה מין סקר דומה בשנה האחרונה, כל יום במשך שבוע הגיעה איזה אחת עם קלסר גדול והתחילה לבדוק איזה מוצרים הם צורכים ואוכלים באיזה שמפו הם מעדיפים להשתמש וכמה שעות הם ישנים בלילה.

טימטום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, אתה צודק 100 אחוז, זה גם למה אני לא מתלהב לשתף את המידע האישי הזה.

במדינה לא יודעים לשמור על פרטיות המידע וכפי שניתן להשיג את מרשם האוכלוסין, כתוב בבירור שחברות ובעלי אינטרסים ישתמשו בנתוני הלמ"ס.

זו בדיוק הסיבה למה לא מפרסמים לוחיות רישוי בפורום.

אבא של דוד של חבר של סבתא של שכן של מישהו הוא שוטר, מיד מוציא בקומבינה את כל הנתונים ויאללה בלאגן.

גם לגנבי רכב וגם לבעלי אינטרסים אחרים. ותאמינו לי שזה קרה פעם כשלא שמרתי על המידע והוטרדתי ע"י מישהו שחשב שאני הולך למכור לו את הרכב עד שנאלצתי להחליף מספר.

אגב בחו"ל סקרים דומים מתגמלים את המשתתפים בהטבות ובתשלום על ההשתתפות ולא משתמשים בחוקים מימי המנדט. זה היה יכול לשכנע את אלה שלא אכפת להם מחשיפת המידע אבל כן אכפת להם מהשתחתת זמנם.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...