Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Citroen C5 - מנוע רועד קלות ב-Drive & החלפת רצועת תזמון

iziatg
שימו לב! השרשור הזה בן 4982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי C5 עם מנוע 2 ליטר שנת 2007, הרכב במוסך לצורך יישור קו. אחת הבעיות שמציקות לי היא רעידה קלה של הרכב בזמן עמידה עם הילוך משולב. מקריאה על הרכב הבנתי שפנים הרכב צריך להיות שקט לחלוטין ובודאי ללא רעידות. הרכב עם 110k ק"מ ותוצאות שתי בדיקות שהוא עבר במכונים שונים מצאו את המנוע ורוב המערכות תקינות.

מה יכול לגרום לרעידות שתיארתי? כמו כן בלחיצה על דוושת התאוצה מורגשת השהייה של כשנייה לפני שהמנוע מגיב, האם יכול להיות קשר בין התופעות?

ושאלה נוספת, מתי מחליפים את רצועת התזמון? לרכב לא הוחלפה הרצועה, האם ב-90k או בק"מ מאוחר יותר?

abcde

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בשנתונים האלה רצועת תזמון כל 120K או 5 שנים

2. השהייה אחרי שהרכב עומד במקום זה בגלל הגיר האוט' + מצערת אלקטרונית.

3. רעידות דומות היו גם בצרפתיות שלי, במוסך אמרו לי שזה בסדר, נובע מכך שהרכב עומד במקום עם ברקס לחוץ אבל הגיר שואף לדחוף אותו קדימה (מן הסתם אתה ב D). כשמדליקים מזגין זה מורגש יותר, אבל בשורה תחתונה אין מה לגעת.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

בנוסף, כיצד ניתן לבדוק את חיישני הגשם והתאורה ברכב?

ובנוסף 2, אילו עוד מערכות יש ברכב שלא נתקלים בהם בדרך כלל ושכדאי לבדוק את תקינותן? הכוונה לבדיקה שתראה עם מערכת עובדת או לא לטובת יישור הקו שהחברה מבצעת.

abcde

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

בנוסף, כיצד ניתן לבדוק את חיישני הגשם והתאורה ברכב?

ובנוסף 2, אילו עוד מערכות יש ברכב שלא נתקלים בהם בדרך כלל ושכדאי לבדוק את תקינותן? הכוונה לבדיקה שתראה עם מערכת עובדת או לא לטובת יישור הקו שהחברה מבצעת.

שלום רב!

1.בדיקת חיישני גשם - תשפריץ מעט מיים במרכז השמשה הקדמית מספיק כמה טיפות - הנך תזהה זוג מן עיניים כאלו מתחת למראה המרכזית - מה שיקרה הווישרים יופעלו לבד (בהנחה ששמתה את ידית הווישרים במצב אחד למעלה - הפעלה אוטומטית של וישרים והרכב מונע)

2. בדיקת חיישני אורות -

2.1 בהנחה והמצב אורות אקטיבי - כסה את החיישן השני שנמצא אף הוא לייד חיישן הגשם מתחת למראה המרכזית על שמשה הקדמית והנך תראה שאורות הרכב נדלקים עצמאית, לאחר כ-5 שניות (כשהרכב מונע). אם לא - בצע פעולה הבאה.

2.2 בעת שהרכב כבוי לחץ כ- 4 שניות על כפתור AUTO הנמצא בידית הפעלת ה-ווניקרים

הנך אמור לשמוע מן צפצוף של כשניה - המלווה בהודעה AUTOMATIC LIGHTS ACTIVE ב-מסך הודעות של רכבך

חזור על 2.1

הערה: רוב המערכות עזר הנך תגלה בעתיד תוך כדי נסיעתך

יש המון לכן לא יפרט כאן

אחד החשובות זה מערכת המתלים בדוק תקינותה ע"י העלאה וירידה של הרכב למצבים שונים הקיימים

בהצלחה &

בברכה

בברכה

המשך נסיעה טובה ובטוחה.

חולה צרפתיות מלידה עם ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בשנתונים האלה רצועת תזמון כל 120K או 5 שנים

2. השהייה אחרי שהרכב עומד במקום זה בגלל הגיר האוט' + מצערת אלקטרונית.

3. רעידות דומות היו גם בצרפתיות שלי, במוסך אמרו לי שזה בסדר, נובע מכך שהרכב עומד במקום עם ברקס לחוץ אבל הגיר שואף לדחוף אותו קדימה (מן הסתם אתה ב D). כשמדליקים מזגין זה מורגש יותר, אבל בשורה תחתונה אין מה לגעת.

לפי היינס בשנתונים האלה החלפת טיימינג היא כל 10 שנים או 120K

מניסיון שלי עם C5 2003 שלי החלפתי פעם ראשונה ב 100K לפני שנה והרגשתי שזה היה מיותר ומוקדם, בדקתי את הרצועה והמיסבים בעיין קפדנית והם היו במצב מושלם. קח בחשבון שברכבים אלו ההחלפה היא יקרה, הן הרצועה והמותחנים והן העבודה.

מצד שני הנזק מקריעת רצועה ברכבים האלה הוא עצום. אז לשיקול דעתך...

לגבי הרעידות: בדוק אם מד הסל"ד יציב באזור ה 800, כל עוד זה המצב זה אולי בסדר, אם המחט קופצת ולא יציבה זה כבר דור טיפול.

חשוב: בדוק את צינורות הגומי של הבולמים הקדמיים, הם נוטים להקרע ואז נוזל שמן. לא יקר להחליף אותם, אם ליישר קו הייתי בודק את מצבם ובכל ספק הייתי שם חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מתעלק על השירשור

אבל בסי5 שלי 2003 החליפו טיימינג לפני 3 שנים והרכב עבר 30,000קמ סה"כ.

להחליף טיימינג אני צריך כל 3 שנים נכון?זה לא קשור לק"מ.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שמו חלקים מקוריים (רצועה +מותחנים) לפי היצרן יש לך עוד זמן כמו שנכתב למעלה.

אם אתה חושש בכל זאת מקריעת רצועה ואתה רוצה להחליף - תחליף, קח בחשבון שזה לא זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אם כבר פותחים כדי להחליף רצועה, רצוי להחליף הכל.

לגבי הרעידות יש לבדוק הייטב תושבת מנוע תחתונה,ותומך מנוע עליון(זה שמעל התושבת העליונה)

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

תושבות המנוע העליונות נראות חדשות לחלוטין, אני לא יודע כיצד מגיעים לתושבת התחתונה אבל מניח שהיא במצב דומה. במוסך סיטרואן שבו בוצע ישור הקו החליפו מספר חלקים שלא הייתי חושב עליהם, כמו תפוחי הגה, כך שאני מאמין שהיו מחליפים את התושבת במידה שהיו רואים שהיא פגומה.

לדעתי הבעיה אחרת, המנוע רועד מאד בעמידה כשהילוך משולב, הרעידה מתגברת עם הפעלת המזגן. גם הפעלה של המזגן ללא שילוב הילוך מרעיד את המנוע באופן שאינו סביר לדעתי. זו לא רעידה קלה של ההגה, הרעידה מורגשת בכל הרכב.

מבחינת הסל"ד נראה שהוא יציב לחלוטין באיזור שבין 500 ל-1000 גם לאחר שילוב הילוך או הפעלת מזגן.

השבוע אני מתכנן להכניס את הרכב לסיום ישור הקו ורוצה להגיע מוכן למוסך.

abcde

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...