Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דו"ח תנועה על נושא שנראה בעיניי שנוי במחלוקת.

שימו לב! השרשור הזה בן 5036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד שלא נקרא את הדו"ח, לא נדע על איזו הפרעה, איפה ומתי התכוון השוטר.

בסוף עוד עלול להתברר שתחנת האוטובוס היתה רק מקום אידאלי לעצור את הרכב ואין לה קשר לדו"ח.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

:mm_yeah: תודה רבה לך!!

לפעמים אני חושב שאני הדפוק היחיד בפורום, ולא מבין למה כל מיני חבר'ה, ובלי להיות בטוח אני מנחש שרובם חבר'ה די צעירים, מקטרים על "השוטר שסתם חיפש אותי.. אני רוצה לתבוע אותו... צילמתי והקלטתי את כל השיחה"

מה שיותר מעצבן זה שרוב המגיבים נוטים להסכים איתם. תודה לאל שמידי פעם קם צדיק אחד כמו אייזיק.

לכותבי ההודעות האלה יש תפיסת עולם של ילדים, וחבל מאוד שזהו אחוז גבוה מהסביבה בה אנחנו חיים ונוהגים.

לך תשלם את הדו"ח כמו גבר על טעות שעשית (אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש) ולהבא- אסוף את חברך מהחנייה של איקאה...

1. דו"ח יחידי שלי מה5 שנים האחרונות.

2. אתה באמת הדפוק היחידי פה, אם היית משקיע מאמץ לקרוא את השירשור במקום לקרוא לעצמך "בוגר" היית רואה שלפי הסעיף הזה:

(12) בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ובתחום תחנת אוטובוסים המוגדרת על ידי סימון על פני כביש, ובאין סימון כאמור - בתוך עשרים מטר לפני תמרור

"תחנת אוטובוסים" ועשרים מטר אחריו, בשני צדי הדרך; ובלבד שמותר לעצור או להעמיד או להחנות רכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או

ממול לתמרור, אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שנים עשר מטר או יותר

שהביא רועי, מותר לעצור בתחנת אוטובוס,אם רוחב הכביש המקביל אליו הוא יותר מ12 מטרים.

אייזיק - שים לב שישנו יוצא מן הכלל בחוק. כלומר, יש מקום להתלהמות שלי.

3. ילד או לא ילד, לפי תפיסת ההגיון שלי,ב50%מהכבישים בתל אביב אתה מוכרח לנסוע על נתיב תחבורה ציבורית כדי להתשמש ברוב הפניות שם, אז למה להוריד נוסעים במפרץ עם אזור עצירה המיועד לכך יראה ככזה שונה?

4. הקלטתי בלבד את השוטר בגלל טון הדיבור אליו הוא פנה אליי, וצורת ההתנהלת הלקויה ביותר שלו - עובדה, הוא לא נתן לקרוא את הדו"ח, טען ב"אני לא יודע" למרות שהוא נציג חוק והוא ידע לעצור אותי ובנוסף רשם שעברתי על תקנה של גרימת עיכוב בתנועה במקום עצירה בתחנת אוטובוס, זאת בגלל שכנראה הוא ידע שרוחב הכביש המקביל הוא מעל 12 מטרים.

אם היית ש לב-כפי שכתבתי, השוטר גם נצמד אליי מאחור וכמעט נכנס בי תוך כדי שהוא משתולל עם הרמקול של הכריזה.

5. מי אמר שאני ילד? אתה זה שמתלהם כמו תינוק בן 17 שרק הוציא רישיון ורוצה להוכיח שהוא יודע הכל והוא בוגר.

למי ששאל.

כתוב בדוח שעברתי על תקנה 21 (ב) (3) - עיכוב או הפרעה לתנועה, כשבפועל הוא רשם לי את ל הדוח במשך רבע שעה בתחנת אוטובוס עצמה, כלומר הדו"ח לא נרשם מתוך אידיאל שהוא מתקן את העולם טיפה טיפה, אלא - "אני אז** את האיביזה הצהובה הזאת על שעצרה מלפני בתחנת אוטובוס ומעכבת אותי לקניות של שבועות."

אייזיק, יש להתקע בנתיב השמאלי למשך עשרות ק"מ ויש לעצור בדיוק ל10 שניות לתת לבנאדם להכנס לרכב ולחגור ולנסוע, מיותר לציין, שאני משתמש במראות, איתותים ואורות חירום נכון? כי אני עדיין מודע שאני עומד במקום סואן.

אם היה מגיח אוטובוס מאחורי לא הייתי עומד באמצע התחנה, אלא ממשיך טיפה יותר לשוליים ואזזז כן היה מקום לדוח, אבל לא היה נגרם עיכוב לתנועה - כן בקטע הזה אני עובר על החוק, אבל עדיין לא מפריע לאף אחד!

בנימה יותר אישית!

פעם ראשונה שאני פותח שירשור על נושא כזה(וכן הוא לווה בחששות כבדות בדיוק מסוג הוויכוח הזה - על כלום).

אנשים כתבו במפורט פיקסל על פיקסל שיש יוצא מן הכלל בחוק, ועדיין היה נראה לשניכם הגיוני להתלהם ללא סיבה לפני שהשקעתם קריאה בשאר התגובות לפניכם, ועוד מטיפים מוסר, ומגיעים למסקנה שכל עובר על החוק הוא ילד קטן שרק הוציא רישיון וחושב שהעולם נגדו, לצרוך העניין, אפילו איחלתי לשוטר חג שמח כשהוא עזב את הרכב, אני בטוח שמכיוונכם הייתה יוצאת ברכה מסוג אחר, אני לא מתלהם על העובדה שקיבלתי דו"ח אלא על הצורה בה קיבלתי אותו ועל חוסר קשר בין העברה לסעיף האישום.

זוהי נטו קטנוניות לשמה, אני אנסה להעלות את ההקלטה, ואתה תוכל לשמוע בעצמך איך השוטר דיבר, כאילו מינימום הוא תפס אותי עם אלה קפיצית ביד תוך כדי איומים על עוברים ושבים.

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור שלום.(מה שמך ,אגב?)

אף אחד לא נגדך.

צר לי שחטפת דו"ח ובמיוחד מאחר ואתה מודע לדברים ופשוט התנהגת כמו כולנו- עיגלת את הפינה...

צר לי שהשוטר התנהג כמו שתיארת - תגיש נגדו תלונה אם זה מוצדק לדעתך.

אין כאן חריגה בחוק, הכוונה שמותר לנות ממול לתחנת אוטובוס אם רוחב הכביש מעל 12 מטר, לא בתחנה עצמה.

נסה פחות לתקוף את המבקרים אותך (לא ממש ביקרו) , אנחנו לא תמיד צודקים ואם עשינו טעות וחטפנו, צריך לקבל את הדין כמו גבר.

כוונתי הייתה שאנחנו הישראלים אוהבים להתלונן על הזולת, להתרעם על שהמשטרה לא פועלת, ולהביע דעה על כל מה שלא מוצא חן בעיננו.

כשאנחנו חוטאים , הכל מתהפך ולפתע אנחנו בצד שחטף, הכואב, שוכחים שעברנו בעצם עבירה.

הכל זה עניין של נקודת מבט- נהג האוטובוס וודאי ישמח שהשוטרים אוכפים את התקנה הזו, השוטר עשה את המוטל עליו והפעם אתה זה שמשלם.

אני לא צדיק, גם אני חוטא ועוצר בתחנות אוטובוס לפעמים, כמוך. תפיק לקחים: תשתדל לנהוג תמיד כחוק, אל תרגיז שוטרים, כשאחרים עושים דברים לא כחוק, תזכור שגם אתה היית שם ו...תתנצל בפני שביט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

netanel_b,

לענ"ד, לא הבנת נכון את הכתוב בתקנה.

מתוך תקנה 72.

לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד, כולו או חלק ממנו, באחד מהמקומות המנויים להלן ...

... בתחום תחנת אוטובוסים המוגדרת על-ידי סימון על פני כביש...

כלומר - אם יש סימון על הכביש המוכר כתמרור ד-17 או ד-18 = המשמעות היא אסור לך לעצור שם בכל מקרה.

למען הסר ספק - תמרור ד-17 אומר: ... אסור לעצור רכב, אלא אם הרכב נמנה עם אותו סוג שלגביו הוצב תמרור (תחנת אוטובוס, מונית וכו')...

תמרור ד-18 אומר: מקום עצירה לסוג מסויים של רכב במקום בו קיים מפרץ לכך: אסור לעצור רכב בתוך המפרץ או ליד קו קטעים. מותר לעצור רכב לצורך הורדת או העלאת נוסעים בלבד בתוך המפרץ, אם הרכב נמנה עם אותו סוג רכב שעצירתו הותרה ע"י תמרור.

כלומר: גם התמרור אומר שאסור לעצור אם אתה לא אוטובוס.

נמשיך עם תקנה 72: ובאין סימון כאמור - בתוך עשרים מטר לפני תמרור "תחנת אוטובוסים" ועשרים מטר אחריו, בשני צידי הדרך...

כלומר: אם לא מסומן ד-17 או ד-18, אזי תאמוד 20 מטר לפני ואחרי ושוב אסור לעצור משום סיבה שהיא (לא מדובר על מצבי חירום). לא רק, זה אלא שנאמר בשני צידי הדרך, כלומר: אסור לעצור גם מצד שמאל של הדרך בתחום של 20 מטר לפני ואחרי התחנה.

נמשיך עם תקנה 72: ובלבד שמותר לעצור או להעמיד או להחנות רכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או ממול לתמרור...

השורה הזאת לא באה לאפשר עצירה אלא באה להחמיר ולהודיע לך שאחרי (או לפני) ה-20 מטר (או התחום המסומן) עדיין אסור לך לעצור אלא אם יהיה מותר לעצור בצד השמאלי של הכביש. מותר פירושו שתמרור מתיר זאת ולא שיש שולי כביש שמנצלים לעצירה (לא חוקית). כלומר אם במקום שעצרת אין תמרור המתיר לעצור בצד שמאל של הכביש, אזי בכל מקרה אסור לך לעצור גם בצד ימין בנסיבות ענין זה. כלומר, ההיתר שקיבלת לעצור לפני או אחרי תחנת האוטובוס מותנה בכך שמותר לעצור בצד שמאל.

נמשיך עם תקנה 72: אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שניים-עשר מטר או יותר.

גם שורה זאת לא באה להתיר עצירה אלא להודיע לך שיש עוד הגבלה - גם אם מותר לעצור בצד שמאל, אסור לך לעצור בצד ימין אם יש פחות מ-12 מטר רוחב כביש.

לסיכום: כדי לעצור בסמוך לתחנת אוטובוס אתה צריך:

1. שהכביש יהיה לפחות ברוחב 12 מטר.

2. שיהיה מותר לעצור בצד שמאל של הדרך.

3. אחרי או לפני תחום התחנה המסומן או תחום 20 מטר לפני ואחרי.

כל שלושת הסעיפים חייבים להתקיים בו זמנית בכדי שתוכל לעצור בסמוך לתחנה - בשום מקום לא נכתב שמותר בתחום תחנת אוטובוס.

אם מישהו חושב שטעיתי, הוא מוזמן להעיר ולהאיר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על ההתלהמות, הבנתי את ניסוח החוק לא נכון כנראה.

העניין הוא שפניתי לעזרה ובמקום זאת קיבלתי ביקורת שלא הייתה נחוצה.

שביט, תודה על התיקון ומצטער על סעיף שתיים :)

בהקשר לדו"ח, אין לי בעיה לשלם אותו ככתוב בחוק, רציתי רק לדעת אם באמת בוצעה עבירה ומכאן הכותרת על דו"ח שנוי במחלוקת.

בהקשר לאותה עברה, אני אכן מתכוון לעשות משהו על צורת ההתנהלות של אותו שוטר ועל סעיף האישום בדו"ח, הוא לא התנהג יותר טוב מעבריין תנועה בן 17 עם מערכת כריזה.

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שקיבלת דו"ח על כך שנהגת בניגוד לתקנה 21ב(3), כך שאולי כל ענין תחנת האוטובוס לא קשור לדו"ח.

תנסה לקרוא מה כתב השוטר בחלק המילולי שבתחתית הדו"ח - את התיאור והשתלשלות הדברים או תמצא דרך לסרוק ולהעלות לכאן.

בסוף עוד יתברר שאכן הפרעת לתנועה ולמרות שלא היה אוטובוס בנתיב - היתה ניידת, ואתה הפרעת לה.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עצרתי ליד "שווארמה שמש" ברמת גן בגלל שראיתי שמלא רכבים חונים, חשבתי שבחלק מהאיזור שם מותר חנות ובחלק השני ממוקמת התחנה. איפה שעצרתי המדרכה ממש לא מסומנת בצורה ברורה (ליד התחנה היא מסומנת כמו שצריך) , לאחר חצי דקה שעצרתי (אני עוד ברכב מונע,אורות דלוקים, חגור וכו..) נעצרת ניידת בצורה שחוסמת אותי והושטר מגיע אליי דורש את הרשיון (ומקבל) ומתחיל לרשום דו"ח. הקטע המרגיז הוא שבזמן הזה יש חמישה רכבים אחרים שחונים באלכסון ואפילו קצת על המדרכה ולא מקבלים דו"ח! אנשים ברחוב אמרו לשוטר שהוא סתם מתנעל ושאלו מדוע אני היחיד שמקבל דו"ח והוא השיב שהוא נותן דו"ח למי שהוא מחליט ואין מה לעשות בנידון. ששאלתי לגביי מספר דברים שרשומים בכתב חרטומים עתיק (למה תמיד עושים את זה?) השוטר הגיב בזלזול ואמר לי שאני צריך ללמוד לקרוא ולהתרכז יותר טוב (אני סיימתי יסודי מה איתו?).

אבל אם כל הכעס (ויש הרבה) אני מודע לזה שהוא יכול לתת לי דו"ח על "אין עצירה", ואני גם יודע שאין מה לעשות נגד "גישה מגעילה", אז אני משתדל לא להתעצבן ומבין שכל עוד המשטרה שלנו ניראת כמו שהיא ניראת אין מה לקחת ללב ולצאת לקרבות מיותרים.

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שלא נקרא את הדו"ח, לא נדע על איזו הפרעה, איפה ומתי התכוון השוטר.

בסוף עוד עלול להתברר שתחנת האוטובוס היתה רק מקום אידאלי לעצור את הרכב ואין לה קשר לדו"ח.

.

אתה אומר שקיבלת דו"ח על כך שנהגת בניגוד לתקנה 21ב(3), כך שאולי כל ענין תחנת האוטובוס לא קשור לדו"ח.

תנסה לקרוא מה כתב השוטר בחלק המילולי שבתחתית הדו"ח - את התיאור והשתלשלות הדברים או תמצא דרך לסרוק ולהעלות לכאן.

בסוף עוד יתברר שאכן הפרעת לתנועה ולמרות שלא היה אוטובוס בנתיב - היתה ניידת, ואתה הפרעת לה.

.

כנראה שאכן כן..

את התחנה המדוברת ואת הכביש אני מכיר היטב ומקרוב.

את הדוח לא קיבלת על כך שהעמדת את הרכב בתחנת האוטובוס, אלא שעל מנת להגיע לתחנת האוטובוס המדוברת, עליך לחצות אי תנועה מסומן על הכביש (רואים את הסימון בבירור), ולהפריע (אפילו ממש "לחתוך") לתנועה המגיעה מלפני הפנייה (מכיוון איקאה).

לדעתי - זו בדיוק העבירה אליה התכוון השוטר, ואם זה אכן כך, מוטב שתשלם את הדוח מאשר לבזות את עצמך בבית המשפט.

רזי.

איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה - העוגה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מכיר היטב את מקום ביצוע העבירה לכאורה. נכון שמי שהינדס שם את כל העסק עשה עבודה קצת בעייתית (אי-תנועה של הנכנסים לאזה"ת, צומת, תחנת אוטובוס ואי תנועה של היורדים לכביש החוף, כולם במרחק אפסי זה מזה), אבל בהנחה שנתנאל נהג בזהירות והקפיד שלא לקפח את זכותו של מי ממשתמשי הדרך, הרי שמדובר כאן בדו"ח קטנוני גם אם צודק.

בשלב ראשון, אתה חייב למצוא דרך להעלות לכאן את הדו"ח. אם אתה מנתניה וצריך מישהו שיסרוק לך אותו, צור עמי קשר בפרטי.

בלי קשר, נסה לבקש המרה לאזהרה. לפחות זה יחסוך לך את הנקודות והרישום.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ששאלתי לגביי מספר דברים שרשומים בכתב חרטומים עתיק (למה תמיד עושים את זה?) השוטר הגיב בזלזול ואמר לי שאני צריך ללמוד לקרוא ולהתרכז יותר טוב (אני סיימתי יסודי מה איתו?).

יש פתרון לבעיה הזו, בשבועות הקרובים כל הניידות יהפכו להיות ממוחשבות, מה שזה אומר קבלת דוח מודפס קריא וברור ביותר.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הקפצה.

עמדתי לשלם את הדו"ח באתר משטרת ישראל. כדי לשלם את הדוח צריך להקיש את מספר הודעת תשלום הקנס ולאחר מכן נפתח חלון עם הפרטים שהיו בדוח.

מספר הרישיון ותעודת הזהות כתובים נכון, אבל מספר הרכב הוקש לא נכון בספרה האמצעית ובמקום 5 כתבו 3.

בדוח גם ניתן לראות תיקון של הספרה אבל גם לי לא ברור אם זה 5 או שלוש.

מכיוון שלא חתמתי על הדוח, ובגלל שלא ניתן להבין מהדוח מהספרה ובכלל עשו טעות בקליטה של הדוח במשטרה, האם יש עילה לביטול הדוח? אם כן מה הפרוצדורה?

ד"א עבר יותר מחודש ממועד קבלת הדו"ח.

תודה.

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...