Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים חדשים - מלפנים או מאחור?

zvih
שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנושא נטחן בעבר יותר מצמיג אחורי במיאטה של משפחת סדובסקי. בצע חיפוש.

בשורה התחתונה: זוג צמיגים טובים מאחור. והכיטוב - לא להתקמצן ולהחליף רביעייה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 240
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעקבות וויכוח שהתעורר היום ביני לבין חבר לעבודה, אני מעלה את השאלה.

בבקשה, רק מי שיש לו הסבר מדעי רציונלי ומבוסס שיענה.

הדעה שלי: צמיגים חדשים צריכים להרכיב מאחור מפני שעל אחורי הרכב אין לנו שליטה ולכן עדיף שמצבם יהיה כמה שיותר טוב.

הדעה של החבר: צמיגים תקינים צריכים להרכיב מקדימה מפני ש:

1. רוב משקל הרכב נופל על החלק הקדמי. הצמיגים משמשים גם כבולמי זעזועים.

2. מכיוון שאני מתגורר בחיפה ויש בעיר הרבה עליות, הרכב זקוק לצמיגים טובים בכדי לעזור באחיזה בכביש בזמן הטיפוס בעליה.

3. מופנה בעיקר עבור הרכב שלי (ליאונה) - מערכת הבלמים עובדת כך שבעת לחיצה על דוושת הבלם, קודם כל הבלמים הקדמיים נכנסים לפעולה ורק אח"כ האחוריים. לכן חשוב שהצמיגים הקדמיים יהיו תקינים.

אשמח לשמוע חוות דעת לכאן ולכאן.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה צודק.

במיקרה של התפוצצות של הצמיג האחורי איבוד שליטה על הרכב יותר גדול וגם הסיכוי לתאונה\התהפכות יותר גדול.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעות חלוקות גם בין בעלי המקצוע,ישנם הגורסים שלכול רכב צריך לבדוק את העינין לגופו לדוגמא רכב בעל הנעה אחורית או רכב דיזל הנושא מנוע כבד מקדימה.

מה שאני ממליץ ללקוחות הוא לשים תמיד ארבע צמיגים זהים במיוחד ברכבים שמצויידים במערכות בקרה מבוססות ABS ורכבי 4X4 בעלי הנעה קבועה.במידה ובכול זאת נאלצים להחליף רק זוג הייתי ממליץ להחליף את הקידמיים במידה והזוג השני בעל תאריך ייצור נמוך מארבע שנים,צריך לזכור שהקביעה להתקין את החדשים מאחור נשרשה פה מתקופת הצמיגים הדיאגונלים ששם הסבירות לפיצוץ ואבדן שליטה היה ממשי,בעידן הצמיג הרדיאלי הסיכוי לפיצוץ צמיג שאינו ישן הוא נמוך בהרבה.

בלי קשר לכול זה מרבית יצרני הרכב ממליצים להצליב את הצמיגים בכול טיפול תקופתי בכדי שהשחיקה בהם תהיה זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בכמה חודשים מתעורר הדיון הזה, ופעם בכמה חודשים מישהו מסביר שגם בעלי מקצוע חלוקים בסוגייה.

ובכן, לא חלוקים ולא נעליים. יש תשובה אחת ויחידה. צמיגים חדשים מתקינים מאחור, ולא, אין לזה שום קשר לפיצוץ אפשרי.

הנה קישור, ולא בפעם הראשונה, לסרטון הדרכה באתר חברת מישלין, המסביר שיש להתעקש על התקנת זוג צמיגים חדש מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

שלום לכולם, ברשותי מאזדה 3 אקטיב 2008. קניתי אותה לפני שבועיים, ובעת הקניה (מחברת ליסינג) הוחלפו לי שני צמיגים קדמיים מקוריים שהתבלו ובמקומם שמו לי צמיגי westlake, אני מודע לזה שזה צמיג סיני באיכות נמוכה יחסית לכל גלגל אחר. בכל מקרה לאחר הקניה התייעצתי עם פנצ'ר מאכר רציני שאני מכיר, הוא בדק את שני הצמיגים האחוריים ואמר לי שבכל מקרה הצמיגים האחוריים כבר דיי בלויים וממליץ לי לקנות 2 צמיגי מישלן אנרג'י ולהעביר אותם קדימה ואת צמד הwestlake להעביר אחורה מפני שמבחינה בטיחותית הצמיגים הקדמיים הם המשמעותיים בנהיגה ואילו האחוריים בעצם רק מתגלגלים, ומבחינת אחיזה על הכביש אם אני לא איזה נהג מירוצים ונוהג בצורה מתונה פלוס אז צמד הwestlake מספיקים בשביל צמיגים אחוריים ואני ממש לא צריך לזרוק כסף בשביל להחליף גם אותם.

לגבי המישלין אנרג'י לאחר בדיקה הבנתי שהם צמיגים באמת מהטופ אומנם לא עם האחיזת כביש הכי טובה שיש אבל צמיג ממש ממש טוב, אל תנסו לשכנע אותי לצמיג אחר במקום המישלין אנרג'י, אני בעצם צריך חוות דעת שלכם האם להשאיר את צמד צמיגי הwestlake מאחורה או להחליף גם אותם למישלין אנרג'י ואז יהיה לי סט של 4 צמיגים זהים, חדשים ואיכותיים?

מדובר על מידת צמיג 195/65/15

תודה לכולם!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף את כל ה 4 לצמיגים נורמלים בלי שום קשר ליכולות הנהיגה שלך, אדרבא, צמיג איכותי יכול להוציא אותך מצרות כאשר עם צמיג סיני היית צריך יכולות נהיגה גבוהות כדי להתחמק מאותה צרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף רביעייה איכותית, אל תתפשר בבטיחות.

אגב, נהוג להרכיב את הצמיגים הטובים יותר בסרן האחורי.

"חייל שנלחם תמיד מקווה לימים טובים יותר. אבל אלה שלא נלחמים הם שקובעים איזה ימים יבואו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שזה לא בזבוז של כסף?

אני לא הייתי מתפשר על הצמיגים הסיניים האלה, על אחת כמה וכמה שאשתי נוהגת ברכב לא מעט (זה בעצם משפט לא כל כך טוב, יש אנשים שזה היה גורם להם להשאר עם הסינים ... :-) )

אתה לא חייב ללכת על הכי יקרים, ולנסוע על צמיגי זבל בטח שלא כדאי, לך על צמיגי הביניים באיזור ה +300 שקל לצמיג אפשר למצא צמיגים לא רעים

הצמיגים הסיניים יכולים לשמש בתור גלגלים רזרויים לך ולמשפחה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך - מצד אחד אתה אומר "אל תנסו לשכנע אותי לקנות זוג צמיגים אחרים מלבד מישלין",

ומצד השני WESTLAKE מספיקים לך.:roll:

אולי הביקורות באולם על צמיגי WESTLAKE ישכנעו אותך להחליפם (בין הגרועים):

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/westlake/h600/index.html

צמיגי מישלין הם בין היקרים, לפעמים מעבר להצדקה.

אתה יכול להחליף 4 צמיגים לצמיגים איכותיים (לא פחות ממישלין) ויותר זולים מהם.

אגב, אם דיברת על מישלין, כדאי לך לראות את הסרטון שלהם, אשר מסביר, מדוע צריך להתקין צמיגים חדשים מאחור:

http://www.michelinman.com/tire-care/tire-basics/reartire-change/

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לי ששני הצמיגים הקדמיים יהיו של מישלין מבחינה בטיחותית נטו (בלימה). מבחינת הצמיגים האחוריים, לפי מיטב הבנתי פחות חשוב עניין הבלימה אלא יותר אחיזת כביש טובה, וכמובן צמיגים איכותיים של חברה מהטופ, כך שבעצם עלי לחפש 2 צמיגים אחוריים עם אחיזה טובה? אני צודק? במידה וכן איזה צמיגים מומלצים בשביל המטרה הזו? ומה העליות?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ראית את הסרטון, היית אמור להבין, שהצמיגים מאחורה חשובים מאוד, במיוחד על הכביש הרטוב.

צמיגים איכותיים למידה שלך עולים החל מ 400 ש"ח.

GOODYEAR DURAGRIP, KLEBER DYNAXER HP2, YOKOHAMA C.DRIVE, BRIDGESTONE B250, , PIRELLI P6000\P6,

FALKEN ZE 912 או TOYO PROXES TPT (צמיגים יפנים)- שתי אופציות יחסית זולות (פחות מ 400 ש"ח ליחידה), אבל עדיפות בהרבה על WESTLAKE או כל צמיג סיני אחר.

כמובן,רביעית צמיגי מישלין אנרג'י גם מעולים (אבל לא זוג בנוסף לזוג WESTLAKE המזעזעים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ראיתי את הסרטון... וזה מחזק אותי שאני צריך להעיף את הwestlake.

מבחינה תקציבית אני יכול לקנות רביעיית מישלין אנרג'י אבל בגלל הסיבה שהם צמיגים עם אחיזה קצת פחות טובה מצמיגים אחרים מאותו סדר גודל של יצרן, חשבתי על שני קדמיים מישלין אנרג'י ושני אחוריים אחרים עם אחיזה יותר טובה מהמישלין. על איזה שני אחוריים אתה הכי ממליץ ומה בעדיפות שניה, או שבכלל אתה ממליץ רביעיית מישלין וזהו?

תודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...