Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

JL 500\1 או רוקפורד 800.2

roeiav
שימו לב! השרשור הזה בן 5968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני התייחסתי לאיכות ולאיך שהוא נשמע, ולדיוק של הסאב. ולא לתוצאה הכללית שלו בבית / ברכב.

מה זה אומר תוצאה כללית? ארי בסוף כל התוצאה הכללית זה, איך שהוא נישמע. יש עוד איזה שהם תוצאות? סאב יכול להישמע אחרת מהרבה סיבות שונות. מסוג המוסיקה, מאולפן שבו היא הייתה נקלטת, מהמגבר שאליו היה מחובר הסאב. וכמובן מהסביבה שבו הוא נימצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא התייחסתי לעוצמה הכללית שלו בחדר! כי זה באמת שונה מן הסתם.

אני התיחסתי לחדות שלו! לקיק. ומהירות תגובה. הוא היה הרבה יותר חד! פחות מרוח. והרבה יותר חזק

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב

בנוגע לדאמפינג פאקטור , בסאבים לא צריך יותר מספרה בודדת, או מקסימום נתון דו-ספרתי של DF , למה?

מהסיבה הפשוטה שסאב לא מנגן יותר מכמה תדרים בודדים! ובהם ההתנגדות שחוזרת למגבר או איך שקוראים לזה היא כי גדולה

מי שיבחר מונובלוק לפי ה DF שלו , צריך לבדוק את עצמו שוב.

ככול שהכוח החוזר למגבר הוא יותר גדול כך צריך יותר כוח לשלוט על הממברנה, ולכן אני לא מבין למה אתה חושב שדווקה סאב צריך פחות DF מרמקול רגיל . לדעתי זה הפוך , דווקה ברמקול רגיל צריך פחות ואולי אתה יכול לקבל תוצאות טובות , אבל בסאב ?

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצמך אמרת יהודה, צריך כוח :) , לא צריך אפקט או פאקטור.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצמך אמרת יהודה, צריך כוח :) , לא צריך אפקט או פאקטור.
ומה זה DF אם לא הכוח לשלוט על ההחזר של הממברנה ? הרי חוזרת התנגדות למגבר והוא חייב להעביר כוח למרות ההתנגדות שקורית וזה DF (אני בכוונה שמתי את זה במונחים פשוטים כדי להסביר בצורה הפשוטה ביותר )

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DF - היכולת של מגבר לשלוט בתנועות לא רצויות של הרמקול ליד ה resonance frequency , עובד בערך כמו בלם לתנועת הסליל .

אבל זה משתנה בכל תדר בגלל שסלילים הם דברים מסובכים שהתכונות שלהם משתנים מתדר לתדר , כמו לדוגמא יותר כוח יגרום לסליל להתחמם מה שישנה את התכונות שלו , בנוסף קרוסים פסיביים נמצאים בין המגבר לרמקול מה שמשנה את ה DF , שוב מתדר לתדר .

אפילו ההתנגדות של החוטים של הרמקול משנה את ה DF .

כשה Resonance freq הוא בתדר גבוהה יחסית כמו ב 700 פלוס מינוס , אז ידרש יותר DF ( הממברנה זזה מהר בתדר גבוהה , ולכן אם נוצר Resonance בתדר הזה , ידרש יותר DF )

כשה Resonance freq הוא בתדר נמוך יחסית כמו 15 או 20 ידרש פחות DF כי הממברנה זזה יותר לאט בהיבט של peak 2 peak בתדרים נמוכים יותר .

לכן אצל סאבים זה לא ריאלי .

תיאורטית זה עוזר , מעשית זה בולשיט .

מה זה משנה מה זה עושה , אם לכל מגבר בעולם יש יותר DF ממה שכל רמקול איי פעם יצתרך .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולת ה DF של המגבר מושפעת גם מהסאב\תיבה.

מן הסתם בתיבות קטנות יהיה יותר "קל" למגבר לשלוט את הסאב מאשר בתיבות גדולות.

גם בתיבות יש DF , וצריך להתחשב בעניין.

שיהיה לי זמן, אני אכתוב דבר או שניים על תיבות קטנות וגדולות.

או שכתבתי פעם?:)

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיפורס ולאליקו , מאוד מוזר לי מה שאתם אומרים , כי בזמנו בכמה תרד'ים שמצאתי על הנושא , התבטאו על זה המהנדס של ארק אודיו ומהנדס/בעלים של גנסיס (אאל"ט) , ועוד כמה שמות ידועים מאוד , וכולם הסכימו שלסאב צריך DF גדול יחסית כדי שישמע היטב . אז אני תמיד מבין את הדברים אחרי שאני מפרש לעצמי את זה בצורה לא אלקטרונית (המוח שלי לא חושב באלקטרוניקה:lol: מחמת בעיות כלשהן:lol:) , כך שאולי ההסברים שלי למה שהבנתי לא ממש מדוייקים מבחינה אלקטרונית אבל אני זוכר היטב את ההסברים . וממש לא נראה לי שהם לא יודעים . כמו כן כול המשיבים שם היו פיגורות אמיתיות מבחינת הבנה בנושא . כך שמאוד יתכן שאליקו מתכווין למשהו אחר ,אבל אני מציע ,שתסבירו לי למה התכוונו המשוררים ההם ,אם אתם בטוחים שלא הבנתי אותם נכון .

ולדיפורס אם אתה מתכווין שככול שהתדר עולה צריך יותר DF , זה בוודאות לא יכול להיות נכון

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שDF גבוהה יותר דרוש באלמנטים שיורדים נמוך יותר.

בעיקרון סאבים.

הרי מה נתון זה מבטא? את היכולת של המגבר להיפטר בצורה המיטבית מעודפי האנרגייה שנוצרים בתזוזה של הסאב.

עודפים אלה תלויים בנתונים הבאים.

התנגדות הסאב, מהלך הממברנה של הסאב, גודל הסליל שלו, הזרם העובר בו.

זאת דעתי, כאשר האלמט בעל סליל גדול ומהלך ממברנה גדול, הזרם "לוואי" שיווצר בסליל עקב מעבר במגנט לאחר מהלך ה"מכה" של הסאב יהיה גדול יותר, ולכן מגבר עם DF גדול יותר ידע להתמודד עם הזרם הזה בצורה יעילה יותר.

זאת דעתי האישית, חושב שיש מאחוריה הגיון.

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיא הנכונה ^^^^^^^^^^^^^

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר ,תודה על הניסוח המעולה למה שחשבתי . ודרך אגב כשמדובר על מידבאס גם החומר של הממברנה יקבע את רמת הDF הדרושה . ממברנה קשיחה יותר שנותנת באס נקי יותר גם דורשת DF יותר גדול . אני בטוח שכול אלו שקנו ו/או יקנו את האלמנט של סקאןספיק , ירגישו הבדל די גדול אם המגבר יהיה עם DF יותר גדול או לא

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לצטט הודעה מעל

נראה לי שאתה צריך לבדוק באילו פורומים זרים אתה גולש, ומאיפה אתה לומד את מה שאתה לומד.

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לצטט הודעה מעל

כנראה שאני צריך להקשיב לאחרים רק כי הם מדברים בעיברית , ולא למאמרים על גבי מאמרים שאומרים בבירור משהו אחר , אולי אז הייתי אינטלגנט כמוך ...

אז אתה אומר שיש הבדל מורגש בין DF של 100 ל 500 ? כן ?

אני חושב שזה קצת מטומטם לחשוב שכל המאמרים האלה שאומרים את כל הדברים האלה על DF , לא יציינו את העובדה שהכל משתנה משחור ללבן כשמדברים עם סאבים ... וכל כך צריך DF של 20,000 וכמה שזה נורא חשוב - אם זה היה נכון ... אני חושב שהם היו מציינים משהו "קטן" כזה .

אתה לא חושב ? לא נשמע לי הגיוני כל כך , לקרוא במקום אחד ( מה שאני לא עומד לצטט שוב ) ... לקרוא משהו דומה במקום אחר , ושוב פעם משהו דומה במקום נוסף בנוגע ל DF , רק בשביל שהם לא יתייחסו לעובדה שאצל סאבים כל מה שהם כתבו זה לא רלוונטי .

לא קצת מפגר ?

בכל מקרא אלה לא אתרים אנונימיים וחסרי חשיבות ,

תנסו למצוא מאמר , מילה של מישהו .. איפשהוא שאומרת ש DF גבוהה טוב לסאבים , וזה עובדה .

אני מת לקרוא את זה , אם כשאני מביא משהו שאומר שזה לא משהו רציני , זורקים עליי אבנים ואומרים שזה לא נכון .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בוא נדבר מעשית

דאמפינג פאקטור משפיע על יכולת הסאב לחזור במהירות למצבו ההתחלתי מה שגורם לסאב לעבוד בצורה הדוקה ומדוייקת, סאב שעובד ב4 אום ישמע הדוק יותר על מונו בלוק מפני שהדאמפ פקטור מושפע מההתנגדות בה פועל המגבר, כלומר ככל שהתנגדות הסאב יורדת ומשפיעה על המגבר כך גם נתון הדאמפ פקטור שלו, משמע על סאב בהתנגדות נמוכה הרבה יותר קשה לשלוט

ומכאן שברגע שהדאמפ פקטור נמוך יש צורך להוריד את עוצמת הסאב כי הוא מגיע לXMAS שלו בשל חוסר היכולת לשלוט עליו

ככה שאם תנסה לחבר סאב בהתנגדות חצי אום או אום אחד למגבר תצטרך להוריד עוצמה.

מגברים בעל נתון דאמפ גבוהה מעידים על יכולתו של המגבר לשלוט בסאב

נתון זה הוא דיי חשוב בסאבים בעלי התנגדות נמוכה שכן הם מורידים את הדאמפ פקטור

כאן מצורף נתון של מגבר JL 1000.1

>500 @ 4 ohm / 50 Hz

>250 @ 2 ohm / 50 Hz

ניתן לראות שאומנם הנתון ההתחלתי הוא גבוה מהנדרש לשליטה אך כאשר אנחנו מגיעים לעומס של 2 אום הנתון מתחלק בחצי, משמע שנגיע לאום 1 נגיע לערך לנקודה שבה הדאמפ מגיע ל125

עדיין גבוהה ממאה

זו גם הסיבה שבתחרויות SQ נהוג לחווט את הסאב בתצורה של 4 אום , וזאת על מנת להשיג דיוק מיירבי

אם ניקח למשל את ה1000BD של רוקפורד, נתון הדאמפ שלו ב4 אום היינו 200

כלומר ב2 אום 100 ובאום 1 50

כלומר במגברים כמו רוקפורד שהם אומנם מאוד חזקים גם ביחס לנתונים שלהם הדאמפ יורד בצורה משמעותית ואפילו בצורה מורגשת

ואיך מורגשת?

אם תיקח סאב ותחווט אותו בתצורה של 2 אום ובתצורה של 1 אום אתה תרגיש הבדל

וההבדל הזה יהיה משהו כמו, וואלה בעוצמה נמוכה הסאב יותר מדוייק, ולמה זה?

מפני שהיכולת לשלוט בתנועת הרכיב במגברים כמו הרוקפורד בהתנגדות נמוכה היא לא טובה

לא סתם על אף שהם מגברים מאוד חזקים , לא תראה מגברים של רוקפורד כמעט בתחרויות SQ ואם כן אז לבטח יחברו אותם בהתנגדות גבוהה יותר (אפילו גבוהה מ 4)

במגבר כמו הרוקפורד עם דאמפ נמוך באום אחד של 50 תצטרך להוריד את עוצמתו על מנת שתוכל לשמוע את הסאב עובד בדיוק

ואילו במגבר כמו הJL תוכל להעלות את העוצמה , שכן הוא מסוגל לשלוט ברכיב

אכן הנתון הזה על הנייר במדידתו הראשונית יחסית חסר חשיבות לכאורה, הרי שהוא במילא הרבה יותר ממה שצריך רמקול, אבל כמה סאבים אתה מכיר שעובדים ב 4 אום, או יותר נכון כמה מגברים אתה מכיר שמספקים הספק גבוהה ב4 אום?

ה100BD מספק 500

הJL 1000

ככה שאתה יכול לחבר סאב עוצמתי מאוד בדיוק מיירבי בלי להתפשר ולרדת ל 2 אום

אבל אם תסתכל על הנתון הסופי הנתון הראשוני הופך לחשוב יותר ויותר ומגיע כבר למספרים שהם כבר עקרוניים להפעלה סדירה של הרמקול בעוצמות גבוהות

צריך לקרוא את נתון הדאמפ בהתאמה להתנגדות הרצוייה בה אתה מפעיל את הרמקול

ככה שאנחנו מגיעים למסקנה שבהתנגדות נמוכה הדאמפ (שבהתחלה גבוהה מכל מה שצריך כל רמקול)

יורד כבר לרמות שיש להן השפעה ממשית על שליטה

אז אתה אומר שיש הבדל מורגש בין DF של 100 ל 500 ? כן ? ן .

התחלנו ב 200 סיימנו ב 50

התחלנו ב 500 סיימנו ב 125

מה דעתך על נתון דאמפ של 50 לסאב שעובד בהספק של 1000RMS?

נראה לך מספיק?

כמה מדוייק הוא לדעתך?

זו גם הסיבה ש1000 וואט RMS גורמים לסאב אחד להישמע שונה על שני מגברים

האחד יכול לשלוט בו ולדייק והשני לא

זו גם הסיבה שמגבר כמו הרוקפורד משמש לSPL , הדיוק הוא לא דבר הכרחי כמו בSQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...