Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Project code name : 323F-t

שימו לב! השרשור הזה בן 5018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המון בהצלחה שמוליק, מקווה לשמוע את המאזדה פורקת ברחבי ירושלים.

הכי חשוב תשמור על מראה סולידי, אל תתפתה לכל מיני "תוספות" חיצוניות.

:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סעמק , בכל פעם שאתה מעלה את המנטה הזאת , אני מקבל זקפה מטורפת . ( טוב נו , מי ישמע , כולה 27 אינץ' )

נראית חלום . אבל הייתי מחליף את הג'אנטים ומעיף את הספוילר .

ועוד משהו קטן ,

בואו לא נהפוך את השרשור הנ"ל לדיון על מה עדיף שלדה רגילה או אחת פחות טובה + סכום כסף .

זה מעניין אותי , מאוד .

אם אתם מעוניינים , אפשר לפתוח שרשור נפרד לעניין . יהיה שמח .

ומעכשיו , הבמה כולה של שמוליק .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאשה, אנחנו מתאמנים כבר כמעט שנה ואתה לא מצליח להגיע ל 29 אינצ המינימלים לאליפות העולם ע"ש פריס הילטון, בא ננסה שוב:

man A.jpg

manA.jpg

mant.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

התייעצות קטנה.

במהלך השבוע אני מתכוון לקחת את הגלגל תנופה שקיבלתי לבדיקה ביחד עם הסעפת יניקה לצורך שטיפה וניקוי. לדעתכם, האם כדאי לבצע ניקוי חול בסעפת? האם ניקוי חול יחליק את המעברים שבתוכה ?

אני אישית מעדיף לא לבצע להחליק את המעברים. דעתכם ?

אגב, בנתיים, ההוצאה הכספית שלי מסתכמת בכ-4400 ש"ח. זה כולל גיר + מכלולים (דוושות, ידית הילוכים, משאבת קלאץ ועוד...), מרימים הידראולים חדשים, בדיקה וניקוי לראש מנוע וסט אטמים.

אני מניח שבשביל הגיר אני אוציא עוד 2000-3000 ש"ח שזה יכלול קלאץ ועוד השלמת מכלולים מסויימים.

הזמנתי מחזי דלאל ברגים מקוריים לגלגל תנופה בעלות של 18 ש"ח לבורג (אני אקבל הנחת מועדון כמובן) ואני מקווה שביום שבת לפחות אפרק את הגיר וארכיב את הגלגל תנופה החדש.

על השילדה, מתחת למצבר הצטברה לה חלודה. אני רוצה לצבוע את האזור, האם באמת קיים צבע שמונע חלודה והוא ניתן להשגה ברשתות ?

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגלגל תנופה מפורק, למה לא להוריד ממנו משקל? זה שיפור שאני ממש אוהב, הטיפוס בסל"ד מואץ בצורה משמעותית ונותן הרבה יותר אלמנט כייפיות מהנהיגה) ובכל רכב שהיה לי ברגע שגלגל התנופה היה נחשף (החלפת קלאצ וכו') ישר הוא היה עף לחרט.

לצערי החרט התפגר לי ועדיין לא הייתי צריך אחד חדש אז אני לא יכול לשלוח אותך אליו. בעצם אני יכול, הוא בצומת מורשה בפינה הדרום מזרחית :wink: למישהוא יש אחד שווה?

מתחת למצבר זאת חלודה ערסית לאללה, מקורה בחומצה של המצבר, יש עדיין חומצה בפלדה וגם מתחת לצבע החדש היא תמשיך לעכל את הפלדה. שני פחחים שונים שדיברתי איתם על התופעה אמרו לי שהדבר היחידי שעוזר שם שה דיסק חיתוך :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לחלודה- וואלה. אני מבין שזו בעיה.

בקשר לגלגל תנופה. הגלגל תנופה היה בשימוש (יש סימנים רציניים עליו), אני מניח שיגלחו ממנו קצת.

האופציה היקרה יותר היא להזמין גלגל תנופה מאלומיניום ב-400 דולר מחו"ל.

אני אבדוק את העניין.

שמוליק

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק אתה לא יכול להגיע עם זרם החול לכל הסעפת , רק בסופיות , מיותר.

לגבי גלגל תנופה , אם אתה מוריד חומר אז כמה שקרוב לאמצע , חשוב שהמסה של הגלגל תהיה כמו שיותר רחוקה מהמרכז.

בקשר לחלודה , מה פתאום , ניקוי עד למתכת החשופה וצביעה וסיימנו.

שום חומצה בפלדה ושום בטיח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הערותיך המלומדות והמנומקות בחכמה כה רבה!

מאיפה צצה במיקום הזה חלודה?

אולי כל פעם שהאוטו לא מתניע אז שמוליק דופק איזה סמכטה בפינה הזאת וזאת הרטיבות שגורמת לחלודה?

בכ"כ הרבה רכבים פתאום צצה דוקא מתחת למצבר חלודה? זה תכנון של תעשיית הרכב ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט יכול למחוק את ההתבטאות ה"לא" מנומסת שלי ולהשאיר את שאר התגובה שהיא פשוט פירוט לתגובה הנכונה הזאת.

אין לי כוח לכתוב עוד פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות בשיפוץ מגש המצבר:

מגש המצבר תמיד מרותך (ולא מוברג) לגוף הרכב כך שאי אפשר לפרק אותו בקלות.

נזקי החומצה הם גם בתחתית המגש

האזור מלא חוטי חשמל וחלקים רגישים אחרים כך שעבודה עם דיסק (הן בשביל חיתוך או בשביל ניקוי "עד למתכת" כמעט בילתי אפשריים).

לכן אמרתי שזאת בעיה.

אם אתה עדיין חושב את מה שאתה חושב אתה רשאי לחשוב את זה אבל להקליד ב נ י מ ו ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברים

לגבי האיכול שמתחת למגש המצבר כולל עליו שלבים

1 פרוק המצבר

2 שטיפה בעזרת מים בלחץ "גרניק ,קיטור,או איך שאתם קוראים לזה" גם בתוך חורי השלדה ממש הרבה

3 יבוש עם לחץ אויר

4 לבדוק האם החומצה נוטרלה על ידי טעימה של החלודה כאשר טעם החומצה עבר(אותו הטעם של סוללה על הלשון) אם לא יש לשטוף שוב

5 ממיר חלודה "מ.ח.ט" של טמבור או מוצר מקביל (ניתן למצוא בכל רשתות השיווק)

6 צבע יסוד וצבע הרכב

7 ספריי שעווה על הכל בדומה לגימור בגולף BMW

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות בשיפוץ מגש המצבר:

מגש המצבר תמיד מרותך (ולא מוברג) לגוף הרכב כך שאי אפשר לפרק אותו בקלות.

נזקי החומצה הם גם בתחתית המגש

האזור מלא חוטי חשמל וחלקים רגישים אחרים כך שעבודה עם דיסק (הן בשביל חיתוך או בשביל ניקוי "עד למתכת" כמעט בילתי אפשריים).

לכן אמרתי שזאת בעיה.

אם אתה עדיין חושב את מה שאתה חושב אתה רשאי לחשוב את זה אבל להקליד ב נ י מ ו ס.

מגש המצבר ברוב דגמי מאזדה לא מרותך. הוא ניתן לפירוק על ידי 3-4 ברגי 10 מ"מ.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגלגל תנופה מפורק, למה לא להוריד ממנו משקל? זה שיפור שאני ממש אוהב, הטיפוס בסל"ד מואץ בצורה משמעותית ונותן הרבה יותר אלמנט כייפיות מהנהיגה) ובכל רכב שהיה לי ברגע שגלגל התנופה היה נחשף (החלפת קלאצ וכו') ישר הוא היה עף לחרט.

לצערי החרט התפגר לי ועדיין לא הייתי צריך אחד חדש אז אני לא יכול לשלוח אותך אליו. בעצם אני יכול, הוא בצומת מורשה בפינה הדרום מזרחית :wink: למישהוא יש אחד שווה?

מתחת למצבר זאת חלודה ערסית לאללה, מקורה בחומצה של המצבר, יש עדיין חומצה בפלדה וגם מתחת לצבע החדש היא תמשיך לעכל את הפלדה. שני פחחים שונים שדיברתי איתם על התופעה אמרו לי שהדבר היחידי שעוזר שם שה דיסק חיתוך :-(

מה ההיתרון בגלגל תנופה קל יותר?

ישנו חיסרון כלשהו או שאין בעיה מבחינת אמינות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...