Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם - התקנת בידוד אקוסטי מקיף ברכב

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 177
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שאלה טובה.

יכול להיות שרעשי הכביש לא נכנסים דרך רצפת הרכב. ז"א בטוח שיש לרצפה חלק בכניסת הרעשים, אבל אולי החלק העיקרי מגיע מהצדדים?

קצת קשה לבדוק ולענות על השאלה הזאת בלי מד דציבלים שיכול להראות את מקור הרעש.

מעבר לרעשי הכביש הבעייה הגדולה היא המנוע שרועש מאוד ב 3,000 סל"ד ו 100 קמ"ש.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבודד את המנוע+מכסה מנוע.

יריעות דנמייט איפה שאפשר,קיר האש,מעל הגלגלים,על מכסה המנוע,שכבה דנמייט+דיינאהוד מעליה,אתה מפחית יותר מ 50% מהרעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל גדול, ממה שאני מבין לא היתקבל הבדל בשלב בידוד הריצפה

וכמו שאמרת איתמר יש הבדל כאשר אתה נוסע על ניוטרל באספלט טוב, בגלל שהעיקר הוא רעש המנוע שמאדיר על רעש הצמיגים, אני מאמין שאם תבצע בידוד ממש יסודי של קיר האש כולו זה יתן השפעה גדולה, אבל אני זוכר שאמרת שאת זה אתה לא מוכן לבצע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה אקסטרים יהיה יעיל על קיר האש. אם כבר אז האקסטרים ליינר.

בכל מקרה קיר האש לא יבודד, לפחות לא מבפנים.

GL, הפרוספקט של דיינמאט מתאר את ההודליינר כ"שואב" 87% (!) מרעשי המנוע. לי זה נשמע חרטה.

בידוד של מכסה המנוע יגיע, לא בשלב זה (אני רוצה להחליף אותו).

עד אז ננסה לאתר את מקור הרעשים ולחשוב על פתרון.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

87% בחלום אולי,דיינאהוד בלבד אולי יפחית 10% מהרעש.

ציפוי תא המנוע באקסטרים יניב תוצאות מעולות,כמובן גם קיר האש מבפנים+מבחוץ עד כמה שניתן ועדיף אפילו 2 שכבות.

קיצור,אין מה לעשות,צריך השקעה,זה לא שבאים וקונים 2 חבילות אקסטרים ושלום על ישראל.

מעבר לזה יש גם ציפוי זפת על תחתית הרכב,פלציב מעל האקסטרים בתוך הרכב,דיינאהוד על המכסה.....זה לא נגמר.

איטום טוב,זה לא רק אקסטרים,וזה לא נגמר ב 2000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה כתוב שהחומר בולע רעש?

החומר מונע את "אפקט הפח המנגן"

הפח לא מנגן אבל הוא עדיין מעביר רעש

יש חומרים יעודיים לבליעת רעשים והם לא קשורים להוספת מסה והורדת רזוננס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בולע רעש ,הוא בונה מסה חוצצת.

אתה צודק במאה אחוז אבל זהו לא יעודו של החומר

איתמר מנסה להשתמש בגם כגורם עיקרי לדעתי בגלל זה האכזבה

לדעתי חומר במבנה ספוגי אמור לעשות את העבודה לא מסטיק עם נייר כסף

אגב איתמר, הדלתות כבר אטומות או שיש לך 2 תיבות תהודה למנוע (:?

האנרגיה צריכה להגיע לאנשהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הגג הוא קריטי לא פחות מהרצפה מבחינת כמות הרעש הנכנסת ודווקא בגג הכי קל לטפל למרות שהוא נראה הכי מפחיד לפירוק.

תקחו בחשבון שרכב שנוסע קדימה ב100 קמ"ש ועוד עם צורה כל כך אירודינאמית כמו הסטרלט של איתמר (בציניות כמובן) יוצר חיכוך לא קטן עם הרוח ומכניס המון רעש.

חומת האש היא חוצץ מאוד חשוב והמושבים שמתחת ליושבים ברכב.

כמו שאמרתי - עדיף כבר להחליף רכב - גם מנוע שקט יותר וגם בודי יותר מטופל מבחינה אקוסטית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקסטרים לא בולע רעש.

הוא ממיר אנרגיה קולית לאנרגיה טרמית. בנוסף הוא מוסיף מאסה לחלקי פח ובעצם גורם להם לוברץ פחות. בכל מקרה הוא אמור להשקיט ולו במעט רעשים.

עם זאת מאחר ואני כיסיתי באמצעותו כמעט את כל הרצפה אפשר להגיד שהוא משמש גם סוג של חומר חוסם מאחר והוא מכסה את מרבית משטחי הפח, אבל זה בהחלט לא הייעוד המקורי שלו.

ההודליינר לפי הפרסומים בולע קול. יש נוסחה מתמטית לחישוב כמות, צפיפות ועובי החומר הדרוש לבליעת גל קול (או אורך גל, אוגי בוא לכאן).

האנרגיה צריכה להגיע לאנשהו, לא לתא הנוסעים. זה בדיוק הרעיון של בידוד תא הנוסעים, אנחנו לא רוצים שהאנרגיה הזאת תגיע לאיזור האוזניים שלנו.

הרהרתי בדבר ויכול להיות שרעשי הכביש נכנסים ממקום אחר. אולי בידוד בתי הגלגלים וקצוות קיר האש מצידו החיצוני יחוללו פלאים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי אפילו במדריכים של דנמאייט מראים שצריך לאטום את צדדי הרכב ואת תא המנוע..לדעתי אם כבר את הישקעת כול כך הרבה אז שווה לנסות ולאטום את מנוע והצדדים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיינמאט מראים מה שהם רוצים. הם צריכים למכור.

אני חושב שבידוד נכון מתחיל מהבנת תכונות החומר וזיהוי נקודות תורפה. למרות זאת לא ברור לי מה השתבש בהתקנה שלי.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע שהם מנסים למכור אבל אתה ידידי לא המצאת את הגלגל ולכן במדריכים שלהם מראים איפה ואיך להישתמש נכון במוצר שלהם בכדי שאתה לא תבוא ותגיד שאין שום השפע הרי לא ככה? המדריכים בסופו של דבר בישבילך...וכן אתה צודק לגבי בדיקה יסודית ומציאת מקור הרעש אבל גם פה אני חושב שחברה כבר עשת את זה לפניך ואם באמת החומר לא היה מוצלח כול כך אז כבר מיזמן היו מוחקים אותו במיוחד שמדובר בארה"ב הגדולה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתך לא השתמשתי בו כמו שצריך?

לא המצאתי את הגלגל, ויתרה מכך עשיתי את הפרוייקט הזה בגלל שראיתי כמה אחרים שעשו אותו ודווחו על שיפור. פה לא קרה כלום.

או שאני חרש או שהם קיבלו שיפור פסיכולוגי בלבד.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...