Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה שקרה כך קרה... (או: עצר אותי שוטר צבאי)

ALFA146
שימו לב! השרשור הזה בן 7615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקיצור אל תעצרו לאף אחד ! :)

יש לי שאלה באותו נושא,

לפני כשבוע חזרתי עם שני חברים ושתי בנות מהרצליה, בשדרות בגין בירושלים (חבר שלי נוהג, אני ישן מאחורה) עוקף אותנו שוטר (בניידת) ועושה לחבר שלי עם היד לעצור בצד...

חבר שלי עצר, המסכן נבהל.. בקיצור השוטר חשב רק שידידה שלי לא היתה חגורה, היא כן היתה אבל לא משנה...

הוא קיבל גם אזהרה על זה שהשלט "נהג חדש" נפל ודוח של 250 על זה שהרשיון רכב תוקפו פג בדיוק יומיים לפני..

השאלה היא האם תמיד חובה לעצור בכזה מצב באמת? ברור שמדובר בשוטר אבל זה ארע במהירות של 80 קמש והשוטר פשוט הגיח מהצד והבהיל אותו !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה באותו נושא,

לפני כשבוע חזרתי עם שני חברים ושתי בנות מהרצליה, בשדרות בגין בירושלים (חבר שלי נוהג, אני ישן מאחורה) עוקף אותנו שוטר (בניידת) ועושה לחבר שלי עם היד לעצור בצד...

חבר שלי עצר, המסכן נבהל.. בקיצור השוטר חשב רק שידידה שלי לא היתה חגורה, היא כן היתה אבל לא משנה...

הוא קיבל גם אזהרה על זה שהשלט "נהג חדש" נפל ודוח של 250 על זה שהרשיון רכב תוקפו פג בדיוק יומיים לפני..

השאלה היא האם תמיד חובה לעצור בכזה מצב באמת? ברור שמדובר בשוטר אבל זה ארע במהירות של 80 קמש והשוטר פשוט הגיח מהצד והבהיל אותו !

בוודאי שחובה לעצור!! אם ברור שזהו שוטר - אתה חייב לעצור לפי החוק. רק אם השוטר איננו במדים ולא נוהג בניידת ואי אפשר לדעת שזהו שוטר - אל תעצור.

מבחינתו של השוטר הוא מחויב להראות לך שהוא שוטר בכדי שיוכל לעצור אותך, מבחינתך - אתה מחויב לעצור אבל רק אם זה באמת שוטר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה באותו נושא,

בוודאי שחובה לעצור!! אם ברור שזהו שוטר - אתה חייב לעצור לפי החוק. רק אם השוטר איננו במדים ולא נוהג בניידת ואי אפשר לדעת שזהו שוטר - אל תעצור.

מבחינתו של השוטר הוא מחויב להראות לך שהוא שוטר בכדי שיוכל לעצור אותך, מבחינתך - אתה מחויב לעצור אבל רק אם זה באמת שוטר.

רוני

לפעמים עדיף לעצור בכל זאת.

כמו שאמרתי..פעם אחת הייתי ברכב של חבר שלי עם חבר שלי. מישהו צפצף לנו בצד ואמר לנו לעצור וכל השטויות האלה. חבר שלי החליט לעצור אחרי שאני אמרתי לו לא לעצור, למרות שהשוטר לא הראה לנו תעודת שוטר ולא היה במדים.

אחרי זה כשעצרנו בצד, השוטר הראה תעודה והכל, ורצה להביא לו דוח, אך לבסוף ויתר לו מסיבות שונות. אם הוא לא היה עוצר וממשיך לנסוע, השוטר בטח היה רושם את המספר של הרכב, מגיש תלונה, וחבר שלי היה אוכל דוח\שלילה. בזכות זה שהוא עצר הוא יצא נקי....

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה באותו נושא,

רוני

כמו שאמרתי..פעם אחת הייתי ברכב של חבר שלי עם חבר שלי. מישהו צפצף לנו בצד ואמר לנו לעצור וכל השטויות האלה. חבר שלי החליט לעצור אחרי שאני אמרתי לו לא לעצור, למרות שהשוטר לא הראה לנו תעודת שוטר ולא היה במדים.

אחרי זה כשעצרנו בצד, השוטר הראה תעודה והכל, ורצה להביא לו דוח, אך לבסוף ויתר לו מסיבות שונות. אם הוא לא היה עוצר וממשיך לנסוע, השוטר בטח היה רושם את המספר של הרכב, מגיש תלונה, וחבר שלי היה אוכל דוח\שלילה. בזכות זה שהוא עצר הוא יצא נקי....

אז זהו שלא.

כמה מפתיע שהשוטר באמת וויתר לכם... אני בטוח שזה היה מטוב לבו השופע ולא בגלל שלא היה לו שום קייס נגדכם וזה לא היה מחזיק בבימ"ש.

ותחשוב על זה. :idea:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה באותו נושא,

רוני

אז זהו שלא.

כמה מפתיע שהשוטר באמת וויתר לכם... אני בטוח שזה היה מטוב לבו השופע ולא בגלל שלא היה לו שום קייס נגדכם וזה לא היה מחזיק בבימ"ש.

ותחשוב על זה. :idea:

שום קייס?

אני דווקא חושב שהיה לו. אולי מצלמה לא הייתה לו, אבל מילה נגד מילה - השוטר ינצח.

הוא ראה את חבר שלי עובר קו הפרדה לבן רצוף (כשהוא התחיל לעבור זה היה מקווקו, וכשהוא סיים את העקיפה זה כבר היה רצוף....), וראה אותו מזגזג (לא בפראות!! אבל מזגזג) בלי איתות. וזה עוד בלי קשר למהירות המופרזת שהוא נסע, כמו כל שאר המכוניות בכביש... כי את זה השוטר באמת לא יוכל להוכיח.

על הדברים האלה אני חושב שאחרי הכל, חבר שלי היה אכן מקבל קנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החבר שלך ביצע עבירה, אז מן הסתם לשוטר היה קייס נגדכם, כאילו דאאאאאא.

אני מדבר על מצב שבו אדם מן הישוב מבקש ממני לעצור. בחיים, אבל בחיים אני לא עוצר, אלא אם אני רואה שדרושה עזרה כלשהי.

אין שום מצב שעל זה אני אקבל דו"ח וגם אם כן אני אפטר ממנו במשפט קצרצר שכן אין שום חוק שדורש שאעצור.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא קולט....אה?

אוקיי, נסביר שוב.

מי שזה לא יהיה מבקש ממך לעצור. אתה לא עוצר. הוא רושם את המספר לוחית רישוי, ואתה מקבל דוח בעקבות זה. אתה לא יכול להתווכח, כי זה מילה שלך נגד מילה של שוטר...מן הסתם יאמינו לו.

לעומת זאת(!) אם תעצור, הוא יכול להיות יוותר לך על הדוח.

אני גם, אם אני רואה שמישהו רוצה להעיר לי או משהו כזה, אני נוסע ממנו, ובורח משם, כדיי שלא ירשום לי את הלוחית רישוי.....

(אגב, אחד מניוק קטן עשה לי קטע לפני שבוע. נסעתי בשעה 2.30 לפנות בוקר במהירות נורמלית בתוך האזור של הבית שלי, וכשהתקרבתי לפנייה, בכוונה לקחתי אותה מהר, כי זה כל הכיף :lol: . כל הכביש היה ריייייייק. נסעתי לכיוון חבר שלי שגר בערך דקה וחצי משם. כשהגעתי לחבר שלי, עצרתי את האוטו, ויצאתי משם, פתאום אני רואה מישהו עוצר מאחורי ומתחיל לרשום את הלוחית רישוי. כמעט הבאתי לו מכות. והבן אלף ז**ה לא הסכים להגיד לי על מה הוא עושה את זה, אלא רק להגיד: אתה תבין כבר בבית המשפט" בלה בלה בלה. בחיי, כמעט הבאתי לו מכות...בן אדם בן 60 בערך. כשהוא נכנס לאוטו שלו בחזרה ובא להתחיל לנסוע, נכנסתי לאוטו גם כן, ונסעתי מולו, אבל בכוונה לאט, ואז שוב ביקשתי ממנו שיסביר לי. הוא הסביר לי שנכנסתי בפראות לסיבוב ושאם היה בא אוטו הייתי עושה תאונה. אמרתי לו שראיתי שהכביש ריק, ושהרמזור לתוך הפנייה שלי מהכיוון השני היה אדום ככה שאי אפשר להיכנס לפנייה הזאת משום מקום אחר, חוץ מאיפה שאני נכנסתי... וזהו זה. בהתחשב בזה שאין לי (כנראה...אולי מצלמה תפסה אותי לאחרונה ולא ראיתי) עבר בכללללל, אפילו לא דוח אחד במכוניות. לדעתכם, יותרו לי? זה יכול להיות רציני?

אגב, הבחור הזה שרשם לי את הלוחית רישוי...צריך להתנקם בו :evil::twisted: . בלי קשר רק אליי, אני יודע שהוא עושה את זה להרבה אנשים....זה היה בשכונת צהלה, איפה שיש את כל הצפונים שמרימים את האף כמו לא יודע מה(שלום רועי....), אז שם, על כל דבר קטנטן לוקחים את הלוחית רישוי שלך או מזמינים משטרה, ככה לפחות אני הבנתי מאנשים בשכונה, שאמרו לי שעל כל דבר קטן שעושים בשכונה, צריך להתחיל להתרחק מהשכונה לפני שיבוא מישהו ויזמין לך משטרה.....כי ככה זה שאתה מליונר צפוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא'נה TB, זכית.

פרס הטוחן בקוקיות שלך.

אין מצב שמישהו שובר אותך בעניין הזה, עלי.

אנשים יכולים לרשום את המספר רישוי שלי כמה שהם רוצים, ביהמ"ש דורש הוכחות.

אם באמת עשיתי עבירה, שוטר קלט אותי עושה אותה ורשם את המספר רישוי שלי כדי להגיש דו"ח - אחלה. מגיע לי. אני לא בונה על לצאת זכאי מעבירות שביצעתי (לפחות לא מרובן, אני סלקטיבי בעניין הזה... :roll: ).

אגב, אני נוהג יותר זמן ממך בכביש ורוב הסיכויים שגם יותר מהר (כשהתנאים מאפשרים). אני לא יודע כמה עבירות נקופות לזכותך במחשב המשטרתי, אני רק יכול להגיד שאצלי הקובץ ריק.

אבל אתה תמשיך לסמוך על טוב הלב של הדרדסים ש"יוותרו לך". שיהיה לך הרבה בהצלחה. :hihi:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא קולט....אה?

אוקיי, נסביר שוב.

מי שזה לא יהיה מבקש ממך לעצור. אתה לא עוצר. הוא רושם את המספר לוחית רישוי, ואתה מקבל דוח בעקבות זה. אתה לא יכול להתווכח, כי זה מילה שלך נגד מילה של שוטר...מן הסתם יאמינו לו.

לעומת זאת(!) אם תעצור, הוא יכול להיות יוותר לך על הדוח.

אני גם, אם אני רואה שמישהו רוצה להעיר לי או משהו כזה, אני נוסע ממנו, ובורח משם, כדיי שלא ירשום לי את הלוחית רישוי.....

(אגב, אחד מניוק קטן עשה לי קטע לפני שבוע. נסעתי בשעה 2.30 לפנות בוקר במהירות נורמלית בתוך האזור של הבית שלי, וכשהתקרבתי לפנייה, בכוונה לקחתי אותה מהר, כי זה כל הכיף :lol: . כל הכביש היה ריייייייק. נסעתי לכיוון חבר שלי שגר בערך דקה וחצי משם. כשהגעתי לחבר שלי, עצרתי את האוטו, ויצאתי משם, פתאום אני רואה מישהו עוצר מאחורי ומתחיל לרשום את הלוחית רישוי. כמעט הבאתי לו מכות. והבן אלף ז**ה לא הסכים להגיד לי על מה הוא עושה את זה, אלא רק להגיד: אתה תבין כבר בבית המשפט" בלה בלה בלה. בחיי, כמעט הבאתי לו מכות...בן אדם בן 60 בערך. כשהוא נכנס לאוטו שלו בחזרה ובא להתחיל לנסוע, נכנסתי לאוטו גם כן, ונסעתי מולו, אבל בכוונה לאט, ואז שוב ביקשתי ממנו שיסביר לי. הוא הסביר לי שנכנסתי בפראות לסיבוב ושאם היה בא אוטו הייתי עושה תאונה. אמרתי לו שראיתי שהכביש ריק, ושהרמזור לתוך הפנייה שלי מהכיוון השני היה אדום ככה שאי אפשר להיכנס לפנייה הזאת משום מקום אחר, חוץ מאיפה שאני נכנסתי... וזהו זה. בהתחשב בזה שאין לי (כנראה...אולי מצלמה תפסה אותי לאחרונה ולא ראיתי) עבר בכללללל, אפילו לא דוח אחד במכוניות. לדעתכם, יותרו לי? זה יכול להיות רציני?

אגב, הבחור הזה שרשם לי את הלוחית רישוי...צריך להתנקם בו :evil::twisted: . בלי קשר רק אליי, אני יודע שהוא עושה את זה להרבה אנשים....זה היה בשכונת צהלה, איפה שיש את כל הצפונים שמרימים את האף כמו לא יודע מה(שלום רועי....), אז שם, על כל דבר קטנטן לוקחים את הלוחית רישוי שלך או מזמינים משטרה, ככה לפחות אני הבנתי מאנשים בשכונה, שאמרו לי שעל כל דבר קטן שעושים בשכונה, צריך להתחיל להתרחק מהשכונה לפני שיבוא מישהו ויזמין לך משטרה.....כי ככה זה שאתה מליונר צפוני.

אתה לא קולט...

זה מסוכן לעצור, קודם כל אף אחד לא יגיש שום תלונה... לא השוטר שלא בתפקיד ולא הזקן בן 60, פשוט לא עוצרים אם זה לא ניידת... והאמת שלאחרונה צריך להיזהר גם מניידות, כבר היו מקרים שאנשים התחזו לשוטרים וגנבו את הרכב... הם השיגו מדים או משהו... אז צריך לשים לב טוב טוב לקראת העצירה בתנאי גלישה ולראות שבאמת יש ניידת והכל תקין, אחרת לא עוצרים ולא אכפת לי לטעות ולהיפגש בבית משפט אחרי זה, תאמין לי שעל זה לא יעשו לך כלום, רק על העבירה, והסיכון (הגדול מאוד) לא שווה שתנסה לעצור ולשכנע את ה"שוטר" לבטל את הדו"ח.

ושוב, אל תפחד מאזרחים שרושמים מספרים... סתם מנסים להפחיד, אני פשוט הייתי רושם מול העיניים שלו את המספר שלו ואומר לו שגם אני אגיש תלונה... :) הרי זו מילה נגד מילה של שני אזרחים... בקיצור, דחיה על הסף של השופט אם בכלל זה יגיע לבית משפט, שוב לדעתי הוא סתם מנסה להפחיד.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיכומו של דבר, למי יש חובה לעצור ולמי אין חובה לעצור???

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הפחד הזה מהשוטרים ? הם ככה קטנים !

אין פחד.

אבל אחרי הכל, הם אלה שיכולים להביא לך את הקנס. נכון שהם סתם דרדסים קטנים :), אבל עדיין הם אלה שיכולים לשלול לך את הרשיון או להביא לך קנס. לא ליהפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הפחד הזה מהשוטרים ? הם ככה קטנים !

אין פחד.

אבל אחרי הכל, הם אלה שיכולים להביא לך את הקנס. נכון שהם סתם דרדסים קטנים :), אבל עדיין הם אלה שיכולים לשלול לך את הרשיון או להביא לך קנס. לא ליהפך.

משטרה = רשות מבצעת.

בית המשפט = רשות שופטת.

אומנם אנחנו חיים ברפובליקת בננות אבל לפי עיקרון הבלמים והאיזונים (ככה קוראים לזה לא? עבר הרבה זמן מאז שיעורי אזרחות...) הרשויות חייבות להיות מופרדות וזה המצב פה בארץ.

שוטר לא יכול לשלול לך את הרשיון! הוא לא זה ששופט אותך.

קצין משטרה יכול לשלול מנהלתית את הרשיון לתקופה של עד 60 יום וישנם דרכים להחזירו בחזרה ביום למחרת.

רבאק TB, די לפלוט כ"כ הרבה דברים מוטעים לאוויר!

למי ששאל שורה תחתונה:

כל עוד לא הוצג בפניך אמצעי שמוכיח לך האדם שמסמן לך לעצור הוא שוטר/אדם שמשרת בזרועות הביטחון (והאמצעי הזה נתון לשיקול דעתך) אין לך שום חובה לעצור.

שים לב: בצע את החלטתך בצורה נבונה. יתכן שבמקרה ולא תעצור ואכן סימן לך אדם בעל סמכות לעצור אותך תצטרך להשיב על הסיבה שבגינה לא עצרת בבית משפט.

סוף. (ואם הייתי יכול הייתי נועל גם את השרשור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...