Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם בשלושה חלקים,פוד לאקולייזר,פודים למידוופרים,טויטרים בקורות.

green monster
שימו לב! השרשור הזה בן 6621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יפה מאוד? אילו סאבוופרים הם?

תמיר

1. פיניקס גולד XENON 12D4.

2.פיניקס גולד OCTANE R10D4.

פשוט אחד אצלי ברכב והשני אצל אחי.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמוכן התיבה של הסאב רופדה בספוג אקוסטי,שיפור משמעותי בדיוק של הסאב.

שיפור פסיכולוגי אולי או אם הספוג דחוס מדי אולי הקטנת נפח תיבה שיכול גם להשמע לך יותר טוב מעבר לזה זה מיותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפור פסיכולוגי אולי או אם הספוג דחוס מדי אולי הקטנת נפח תיבה שיכול גם להשמע לך יותר טוב מעבר לזה זה מיותר

רגע אתה פסיכולוג או פילוסוף?

וגם התאוריה שלך לא נכונה---> או במילים אחרות "בסדר".

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני מוריד את הקובע בפניך!

בתור פרפקציוניסט, אציין כי בחיים לא אתפשר על "קומבינות" כדי לחסוך בכסף... ואעדיף לא להתחיל בכלל, במקום לעשות משהו כלאחר יד...

אבל במקרה שלך - נעשתה כאן עבודה מקצועית, ואם אתה לא עוסק בבניות באופן קבוע - אז זאת פשוט יצירת אומנות!

מספר הערות ושאלות:

1. קצת הפריעה לי העובדה שצבעת את החלקים בשחור גלוסי, כששאר הפאנלים באוטו נשארו אפורים-מט (ובטח גם מחוספסים) - לא משתלב יפה במיוחד (לפחות בתמונות), וגם מושך עין למי שמחפש "משהו מיוחד" "לרכוש" לעצמו...

2. לגבי הפוד לאקוולייזר - הייתי מכסה אותו בשטיח - כדי שישתלב טוב יותר עם שאר האלמנטים בגג... (וכך גם לא ישמו לב אם יש אפילו פגם קטן ביותר בליטוש)

3. לגבי הטוויטרים - יש סיבה מיוחדת למה לא התקנת אותם במשולשים של המראות? (יותר פשוט, ויותר קטן)

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא תסביר בבקשה מה הספוג עושה בדיוק איך זה גורם לשינוי??? לפני שאתה כותב הסבר מצחיק אני מציא לך לקרוא פה בפורום בFAQ על ספוגים ודברים דומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא תסביר בבקשה מה הספוג עושה בדיוק איך זה גורם לשינוי??? לפני שאתה כותב הסבר מצחיק אני מציא לך לקרוא פה בפורום בFAQ על ספוגים ודברים דומים

טוב אולי כדאי שאתה תריץ חיפוש קטן, לפני שאתה כותב פה "הסברים מצחיקים".

אתה יודע מה אני גם יעזור לך להשכיל קצת, הנה כמה קישורים משכילים:

1.

http://www.speakercity.com/Merchant2/merchant.mvc?

2.

http://www.madisound.com

3.

http://www.speakerbuilding.com/.

צא ולמד!.

תסתכל קצת בתמונה המצורפת, מעניין מה זה החומר הזה על הקיר??

אך מכיוון שאני לא הולך להפוך את התרד' שלי לצ'אט, זה יפסק כאן.

אתה רוצה להתווכח על זה, תפתח נושא חדש בפורום , זאת לא הבמה לעשות זאת.

22R&d-Anechoic-chamber.jpg

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב יותר גרוע ממה שחשבתי החומר על הקיר הוא בשביל ליצור אקוסטיקה טובה יותר בחלל החדר על ידי ספיגת תדרים שיוצרים ביטולים/הדהודים איזה תדרים יספגו תלוי בעומק הספוג והיעילות תלויה גם בצפיפות מה הקשר בין זה לבין הספוג ששמת בתוך התיבה??? אתה אפילו לא יודע למה שמים ספוג בתוך תיבה (לא בשביל לפתור בעיה אקוסטית אם זה היה המצב אז פשוט היו עושים תיבות לא מקבילות בגלל שהמקבילות שבקירות של חדר היא זאת שגורמת לבעיות אקוסטיות רק שקשה יותר לבנות חדרים עם קירות לא מקבילים - צא ולמד ועדיף במקום רציני אני במקרה למדתי את זה) תשאר בשלך רק חבל שאתה מטעה אחרים ונותן לינקים מצחיקים לחנויות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפיוי התיבה מבפנים משרת 2 מטרות:

1. במידה והתיבה בנוייה מקירות מקבילים-הוא מונע הדהודים בתוך התיבה שיכולים במצבים קיצוניים אף להשמע כאילו משהו לא כשורה עם הסאב.

2. לדמות נפח גדול יותר.

ברוב המקרים המשמעות של בידוד בתוך התיבה יכול להועיל לרכות של הסאב .....

ואת זה לא המציאו בישראל אלא דבר נהוג בעולם-הנה דוגמא קטנה מחיפוש בחו"ל:

http://forum.elitecaraudio.com/showthread.php?threadid=110072

"תחי מדינת ישראל- וכל הכבוד לצה"ל....."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאין לי כבר כח להתווכח

1. http://www.carsound.com/UBB/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=023198;p=1#000001 אם אני זוכר נכון הכותב הוא מהנדס

2. http://www.carsound.com/UBB/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=022663;p=1#000003 "נדמה" לי שגם הכותב הזה הוא מהנדס תקרא גם את התגובה שלו מתחת אם אתה רוצה הסבר יותר מקיף מה שתעשו עם המידע זה עניין שלכם יש הרבה דברים נהוגים בעולם כמו למשל שימוש בכבלים של אלפי דולרים למרות שכבל בדולר עושה את אותה העבודה לא כל מה שכתוב בפורום בחו"ל נכון צריך לדעת גם מי כתב את הדברים יש בפורומים האלה גם ילדים בני 16 ואנשים אם מידע לא נכון בדיוק כמו בפורום הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאין לי כבר כח להתווכח

1. http://www.carsound.com/UBB/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=023198;p=1#000001 אם אני זוכר נכון הכותב הוא מהנדס

2. http://www.carsound.com/UBB/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=022663;p=1#000003 "נדמה" לי שגם הכותב הזה הוא מהנדס תקרא גם את התגובה שלו מתחת אם אתה רוצה הסבר יותר מקיף מה שתעשו עם המידע זה עניין שלכם יש הרבה דברים נהוגים בעולם כמו למשל שימוש בכבלים של אלפי דולרים למרות שכבל בדולר עושה את אותה העבודה לא כל מה שכתוב בפורום בחו"ל נכון צריך לדעת גם מי כתב את הדברים יש בפורומים האלה גם ילדים בני 16 ואנשים אם מידע לא נכון בדיוק כמו בפורום הזה

חשבת שגם פה בפורום אולי אתה צריך לדעת גם מי כותב את הדברים האלו?

אולי זה אנשים שגם "קצת" מבינים בנושא? ובוא נגיד בעדינות שגם אני וגם KICKER מזמן שכחנו את היום הולדת 16 שלנו.

ואולי גם אתה בא עם מידע לא נכון?

ועכשיו אחרי שהעלת טיעון , בין הוא צודק או לא, אני אתייחס.

חדר אקוסטי זה לא תיבה ואין שום קשר זאת אנלוגיה לא מתאימה, הסיבה לקישורים היא לא כדי שתראה שיש חנויות שמוכרות ציוד נורמלי, אלא שתראה שגם שם הם ממליצים ומוכרים בידודים אקוסטיים.

ועל כל דבר שהם מוכרים יש גם הסבר מאוד מפורט למה כמה ואיך, גם בפרוייקטים רציניים של ID, ALPINE ועוד', משתמשים בחומרים דומים.

ואם כבר דיברת על צמצום נפחים, אז בפועל קורה ההפך, זה נותן תחושה של נפח גדול יותר, וכן מרכך את ההדים החוזרים, וכך מרכך גם את תנועת הסאב והדבר מוסיף רק לדיוק שלו .

ואת זה ידידי בטוח שלא אני המצאתי, גם אני הייתי מאוד סקפטי לגבי העניין אבל יצא לי לדבר על כך עם עוד כמה אנשים ש"קצת" מבינים בתחום ולאו דווקא בתחום האודיו לרכב , כי זה לא ממש רלוונטי, וכמוכן, אחרי חיפוש אחרי מידע מגיעים לתוצאה של כדאיות.

חוצמזה שמבחן התוצאה הוא זה שקובע בסופו של דבר.

והתוצאה היא באס הרבה יותר מדוייק, הדגשה חדה יותר, עומק,פירוט ובמילים אחרות רק טוב.

ואגב, אני מזמן הפסקתי לשמוע עם פסיכולוגיה ואני משתדל לשמוע עם האוזניים...

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עברתי לפני לא מעט שנים את יום ההולדת ה16 אבל לא התכוונתי שאתם בני 16 לא משנה כאן הגיל העובדה היא שכתבתם דברים לא נכונים ובטח לא בפעם הראשונה. ראיתי פרוייקטים של אלפיין וID שלא השתמשו בהם בשום חומר אבל זה לא משנה אם כן כי חברות גם משתמשות בכבלים יקרים אפילו שאין לזה השפעה אני לא הייתי בונה על הסברים של חנות הייתי הולך להסבר של מהנדס ידוע וזה מה שעשיתי אבל אם אתה מעדיף להמשיך להאמין לוודו זה הזכות שלך

זה לא מרכך התפקיד הוא להפוך אנרגיה קינטית לתרמית ועל ידי זה להקטין את הלחץ בתיבה ולגרום לסאב "לראות" תיבה גדולה יותר זה לא מרכך "הדים חוזרים, ובטח לא את תנועת הסאב או מוסיך לדיוק שלו לא יודע מאיפה הבאת את השטות בגמורה הזאת

אם היית קורא את הלינק האחרון שנתתי שנכתב על ידי אדם אם קצת יותר ידע ממני ובטח הרבה יותר ידע מלכם היית מבין שהאפקט תאורתי ולא שמיע בפועל אבל אתה יכול להמשיך להתווכח אז למה שלא תלך ותתווכח איתו??? בסך הכל מדובר במהנדס בעל שם עולמי אם הייתי יכול להביא לך את המרצים שלי לפורום הייתי עושה את זה אבל לצערי אני לא מאמין שיהיה להם את הזמן

מאיפה אתה יודע שהפסקת לשמוע עם פסיכולוגיה?? עשית BLIND TEST לתיבה עם הספוג ובלעדיו??? אני בטוח שלא (אפילו אם תגיד שכן כי בטח לא פירקת את הסאב כל פעם והוצאת את הספוג והכנסת בחזרה) בקיצור אתה תמשיך להתווכח ובחיים לו תודה בטעות שלך זה חבל לא כי אני צריך שתודה אלה שככה לא תלמד

אני פורש

ביי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עברתי לפני לא מעט שנים את יום ההולדת ה16 אבל לא התכוונתי שאתם בני 16 לא משנה כאן הגיל העובדה היא שכתבתם דברים לא נכונים ובטח לא בפעם הראשונה. ראיתי פרוייקטים של אלפיין וID שלא השתמשו בהם בשום חומר אבל זה לא משנה אם כן כי חברות גם משתמשות בכבלים יקרים אפילו שאין לזה השפעה אני לא הייתי בונה על הסברים של חנות הייתי הולך להסבר של מהנדס ידוע וזה מה שעשיתי אבל אם אתה מעדיף להמשיך להאמין לוודו זה הזכות שלך

זה לא מרכך התפקיד הוא להפוך אנרגיה קינטית לתרמית ועל ידי זה להקטין את הלחץ בתיבה ולגרום לסאב "לראות" תיבה גדולה יותר זה לא מרכך "הדים חוזרים, ובטח לא את תנועת הסאב או מוסיך לדיוק שלו לא יודע מאיפה הבאת את השטות בגמורה הזאת

שטות גמורה?, אם אתה לא מסכים אם משהו תנסה גם למצוא מילים נכונות יותר ללא זלזול, זה לא מוסיף לא לי ובטוח שלא לך.

אם היית קורא את הלינק האחרון שנתתי שנכתב על ידי אדם אם קצת יותר ידע ממני ובטח הרבה יותר ידע מלכם היית מבין שהאפקט תאורתי ולא שמיע בפועל אבל אתה יכול להמשיך להתווכח אז למה שלא תלך ותתווכח איתו??? בסך הכל מדובר במהנדס בעל שם עולמי אם הייתי יכול להביא לך את המרצים שלי לפורום הייתי עושה את זה אבל לצערי אני לא מאמין שיהיה להם את הזמן

קצת יותר ידע ממך והרבה יותר מאיתנו?-->שוב תשאיר את האגו ואת הזלזול בצד כי אין לך מושג עם מי אתה מדבר ומה רמת הידע שלו.(ואני לא מדבר רק עליי)

תודה רבה אני לא ממש צריך את המרצים שלך, אני מעדיף בכל עת שיחה של 10 דקות עם בחור שבונה רמקולים 20 שנה בסונוס פייבר, מאשר הרצאה של חצי שעה עם פרופסור לפיזיקה בטכניון שמתמחה באקוסטיקה וגלים, ומאזין לרדיו מהטרנזיסטור הקטן במטבח.

מאיפה אתה יודע שהפסקת לשמוע עם פסיכולוגיה?? עשית BLIND TEST לתיבה עם הספוג ובלעדיו??? אני בטוח שלא (אפילו אם תגיד שכן כי בטח לא פירקת את הסאב כל פעם והוצאת את הספוג והכנסת בחזרה) בקיצור אתה תמשיך להתווכח ובחיים לו תודה בטעות שלך זה חבל לא כי אני צריך שתודה אלה שככה לא תלמד

אני פורש

אני יגיד שלא , רק מהסיבה שלא הייתי צריך!.

הספיק לי לשמוע את הדיסק שלי שאני משתמש בו לדברים האלו על בסיס יומי גם לאודיו לבית, ובעיקר בכיוון מערכות לרכב.

הסיבה היא , ללא הספוג הוא נשמע רציף כלומר ללא הבחנה ופירוט בין המעברים.(תדרי סאב ב"לגטו":)).

עם הספוג יש הפרדה בין המעברים ויש פירוט בין קפיצה מתדר אחד למשנהו.

בכל מקרה, גם בקישורים שנתת עם כל הציטטות וההשערות גם ע"י ריצ'ארד קלארק' ועוד כמה חברים שבאמת מבינים משהו, גם הם אומרים שיש שינוי רק לא לצפות ל "ניסים", לא צפיתי וגם לא קרה נס.

בכל מקרה פעם הבאה שאתה גם נותן קישור למשהו תתן אותו גם בהקשר המתאים, באותו תרד' מדובר זה היה דיון על מילוי תיבה (stuffed box)ולא על ריפוד פנימי דק.

וכמוכן זה היה בהיבט של העברות חום ואיבוד אנרגיה שזה 2 דברים שבכלל לא נכנסתי אליהם ובטח שלא קשורים כרגע לויכוח שלנו(ובלי שום קשר, בכל חיפושי אחרי מידע על הנושא גם הגעתי ממזמן לאותם תרדים שצירפת וגם זה לא שולל את מה שאנחנו אומרים).

בפועל להתווכח איתי שאני לא שומע את זה וזה רק "פסיכולוגיה" הוא כמו שרופא יתווכח על החולה שלו שלא כואב לו הגב.

אני לא מחפש ש"תודה שאתה טועה" ואני לא "רוצה שתלמד" כי זה לא ממש מטריד אותי גם אם אתה מסכים למה שאנחנו אומרים, אל תדאג אני יושן טוב בלילה גם אם אתה לא מסכים איתי.:), אבל בסופו של יום, זה אני שנוסע עם המערכת שלי וזה אני שנהנה מזה, או אם תרצה זה "כאב הגב שלי", ואני לא צריך חיזוק או חו"ד ממישהו אחר כדי שיגיד לי אם אני באמת שומע זה.

ואפרופו בליינד טסט, אין לי שום בעיה להביא לאחד המפגשים 2 סאבים עם תיבות זהות, אחת עם ספוג אקוסטי(לא ממולאת בצמר סלעים כמו שרבים חושבים שזה מועיל)ואחת ללא ותוכל לבצע "אנליזה" ל"תיזה" שלך.

ביי

אני רק אציין משהו אחד , שלא ציינתי בתגובה באדום.

עד אותו יום שריפדתי את התיבות, גם אני הייתי בדעה שזה לא משנה ושזה לא שמיע.

זה נכון לגבי צמר סלעים או מילוי תיבה בספוגים.

אבל זה ממש לא נכון כאשר זה נוגע לאותו ספוג אקוסטי שריפדתי איתו את קירות התיבה.

אולי זה חומר קסמים(עופר ?הזרקת לספוג משהו?)

בפועל, זה שמיע ,קיים, ומבחינתי - מהותי.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכתבתי קצת יותר ידע ממני הייתי ציני יש לו הרבה יותר ידע ממני ואני מאוד שמח לראות שאתה מזלזל באנשים בעלי הסמכה אמיתי בתחום לא כל מה שאומר עובד של חברה זה קדוש צריך להבין שתמיד נכנס גם שיווק לדברים שלו הרבה חברות כמו שאמרתי גם מחוותות את הרמקולים אם חיווט יקר למרות שאין שום הבדל והם עושות את זה כי הצרכנים חושבים שיש אין לי דרך לדעת אם מי דיברת בסונוס ועל מה קשה לי להאמין שדווקא מכל הדברים בעולם דיברת איתו על ספוגים בתוך התיבה אבל בכל מקרה גם אם הם שמים אותם הרבה חברות לא שמות אז זה לא מוכיח כלום לא לכאן ולא לכאן

ריצארד קלארק לא מדבר על שינוי הוא אומר it rarely makes an audible difference ובמקומות אחרים מפרט יותר על זה שהוא ניסה למדוד את השינויים ולא הצליח הוא כותב RARELY כי תמיד יש סיכוי שאם תפוצץ תיבה גדולה בהמון חומר זה יעשה איזה שינוי (אף אחד לא אמר אם טוב או רע אלה שינוי) לא עשית BLIND TEST ובגלל זה כל מה שאתה כותב זה בערבון מוגבל אנשים נכשלים במבחנים כאלה יום יום שניה לפני שעשו את המבחן שמעו הבדל ענק ובמבחן כלום אז מצטער עם אי אפשר לקחת את המילה שלך על זה (לא כי אתה שקרן פשוט כי אי אפשר) כתבת ש- "באותו תרד' מדובר זה היה דיון על מילוי תיבה (stuffed box)ולא על ריפוד פנימי דק. וכמוכן זה היה בהיבט של העברות חום ואיבוד אנרגיה שזה 2 דברים שבכלל לא נכנסתי אליהם ובטח שלא קשורים כרגע לויכוח שלנו" KICKER כתב שהתפקיד זה "לדמות נפח גדול יותר" מן הסתם רק ככה אפשר לדמות נפח גדול יותר אז כנראה שמישהו כן נכנס לזה (אתה לא נכנסת לכלום רק טענת טענות אבל בלי שום גיבוי או ניסיון להסבר) וגם כתב ש"הוא מונע הדהודים בתוך התיבה שיכולים במצבים קיצוניים אף להשמע כאילו משהו לא כשורה עם הסאב" בשביל שחומר סופג יהיה יעיל בתדר מסויים הוא צריך להיות לפחות בעובי של רבע מאורך הגל של אותו תדר לך תבדוק מה אורך הגל של תדרים נמוכים ואז אולי תבין למה כל הריפוד הזה מיותר ולא מועיל בטח שאם יש לך הסבר אחר אני מאוד ישמח לשמוע אותו אבל עוד לא שמעתי שום דבר רק טענות שאני לא יודע אם מי אני מדבר אבל חביבי אני כן יודע אם אני מדבר אם בן אדם בלי ידע ואת זה אני רואה כאן שחור על גבי לבן(אם מדברים על אגו מילא אם היה לך את הידע שיגבה את האגו)

"לא צפיתי וגם לא קרה נס." ואחר כך "בפועל, זה שמיע ,קיים, ומבחינתי - מהותי." סותר קצת לא??? או שעכשיו תתווכח איתי על ההבדל בן לא קרה נס למהותי

עכשיו באמת פרשתי - המשך בורות מהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לטחון יותר מידי .

נושא הריפוד נועד לדמות נפח גדול יותר של תיבות ולזה הוא משמש.

ספוגים אקוסטים למיניהם כמו שכתב גק , יהיו יעילים לתדרים נמוכים אם הם יהיו בעובי של בערך חצי מטר ( ואולי יותר ) , אין לי כח לחשב בדיוק את אורך הגל בתדרים הללו , אבל הוא ארוך ולכן צריך ספוג עבה .

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...