Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם בשלושה חלקים,פוד לאקולייזר,פודים למידוופרים,טויטרים בקורות.

green monster
שימו לב! השרשור הזה בן 6620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא נעים לי להיכנס באמצע בין שתי הדעות כאן אבל חייב לצדד בדעה שספוגים אקוסטים ומילוי תיבה בסוגי בד כאלה ואחרים (לבד למשל) אכן נותנים תחושה של תיבה גדולה יותר ובהחלט יכולים לשפר את הצליל. גם מניסיוני האישי וגם מכל מיני המלצות של חברות כיצד לבנות תיבות. אם למישהו יצא לראות את ההסבר של רוקפורד לעניין בטח שם לב שהם ממליצים לשים מילוי בתיבה.

אה ובאמת אם תבדקו הרבה מן החברות שמייצרות רמקולים רצפתיים לשימוש ביתי אכן משתמשות במילוי שכזה, אני מאמין שהם לא עושות את זה בשביל "קידום מכירות"..

~באס הוא כמו קוץ ב*חת, גם אם תאבדו את השמיעה עדיין תדעו שהוא שם~

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי סגנון ההתבטאות והניסוח אשאל: האם Jack-Jack הוא מיקמיק שחזר מן הקפור?
אל תעליב אותי תעשה קצת חיפוש על ההודעות

פעם היה הרבה HYPE סביב כל המילויים כי כמו שכתבתי בתאוריה זה עוזר כמה זה עוזר במעשי זאת השאלה וכמו שכבר הוכח על ידי מדידות של ריצ'ארד קלארק זה לא משהו ששווה להשקיע בו זמן החומר זול ואין בעיה לחברות להמליץ על זה למרות זה אם תשים לב בתיבות המוכנות שלהם הם למשל לא שמות את החומר ולא טורחות להשקיע בזה עם כל העניין זה נפח גדול יותר גם אם זה עובד למה לא פשוט להגדיל טיפה את הנפח?? אם היית רואה את האחוזים שזה אמור לשפר היית מבין שעוד כמה ס"מ לתיבה ואותו נפח נוסף ככה שגם אם במעשי זה היה עוזר זה מיותר בכל מקרה מר מפלצת טען שהוא לא דיבר על זה בכלל אלא על משהו אחר על מה בדיוק אף אחד לא יודע תן לו כמה ימים והוא כבר ימציא לך משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי סגנון ההתבטאות והניסוח אשאל: האם Jack-Jack הוא מיקמיק שחזר מן הקפור?

לא בדיוק, אנחנו מדברים כבר על מוטאציה, חזקה יותר מכל הנוגדנים, יעילה יותר מכל דבר אחר שנתקלנו

בו בפורום.

נו, מה חדש... עוד ציני ומתנשא לאוסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא יכולים להתווכח עם התיאוריות של ריצ'ארד קלארק ......זה לא יוביל לשום מקום!

אם אתה שואל האם מישהו עשה את הניסוי עם\בלי אז כן, בשנת 2001 היה לי סאב comp vr בתיבה 1 cu\ft ללא בידוד,אחרי הוספה של בידוד שיפור ניכר-הורדתי את הבידוד חזר המצב לקדמותו.

אחרי חודש בניתי תיבה נוספת 1.6 cu\ft ואותה הבדיקה--->אותם תוצאות.

אחרי חצי שנה בניתי תיבה 2.2 cu\ft ואותה הבדיקה--->אותם תוצאות.

האם השיפור הוא של עשרות אחוזים?לא! האם הוא מורגש? כן!!!!!

אחרי הגדלה של נפח התיבה עדיין יש שינוי עם או בלי ספוג אקוסטי.

אם אתה הולך לקנות חומר ייעודי כמו ש-ניר (green monster) שם בתיבה אז זה לא שווה,אבל אם אתה מקבל בחינם-מה טוב.

ונחזור רגע לנושא של תיאוריה:

בדיוק לפני יומיים ראיתי תוכנית טלוויזיה (national geographic) שדיברו שם על העובדה שאף מדען לא הצליח להוכיח איך דבורה מסוגלת לעוף-המשקל העצמי שלה ביחס למוטת הכנפיים שלה ומהירות הנפנוף לא מסתדרים על הנייר והיא לא הייתה אמורה בכלל להמריא. מה זה אומר לך? שהדבורה עפה זה חיזיון עיניים ? או אולי פסיכולוגיה?

עובדתית שכמעט כל החברות בעולם משתמשות בחומרים ייעודיים למילוי התיבות שלהם וזה ניכר בתיבות של סטריאו בייתי, אז מה כולם מבזבזים כסף סתם בשביל היופי?הרי אף אחד לא רואה את זה!

הלינקים לחנויות שניר נתן הם לצורך דוגמא בלבד,תסתכל תחת הלינק לבניית קיטים לבית ותראה מה מומלץ שם,אבל בטח תגיד שזה סתם כי חברות כמו scan speak,vifa...לא מבינות שום דבר בתחום הסאונד והם סתם נותנים לך מידות של קופסאות והמלצות לגבי מילוי בלי לחשב שום דבר ובלי לדעת על מה הם מדברים!

מתנצל מראש אם השפה הייתה קצת בוטה-ניסיתי להעביר מסר.

"תחי מדינת ישראל- וכל הכבוד לצה"ל....."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תסלח לי עם אני אקח בערבון מוגבל את "הניסוי" שלך ניסוי עושים בBLIND TEST ועם עוד מישהו שיבחן ויוכל לתת גם עדות עליו אין לי כח לחזור על זה בפעם המיליון כתבת פה שני דברים שהחומר אמור לעשות ועכשיו אתה מביא לי דוגמאות של דבורים??? אם אי אפשר להוכיח את זה בצורה מדעית אז למה ניסית להביא שתי טענות שאמורות להיות מדעיות??? אחרי שהבנת שאתה לא יודע על מה שאתה מדבר עברת לתחומים נסתרים

לפחות הגענו יחד למסקנה שגם אם זה עושה משהו אין לך מושג מה זה עושה ולמה כי לא הבאת שום הסבר אחרי שהפרחתי את הטענות שלך ובוא אני אגלה לך סוד קטן שקשור למה שכבר רשמתי לך "בשביל שחומר סופג יהיה יעיל בתדר מסויים הוא צריך להיות לפחות בעובי של רבע מאורך הגל של אותו תדר" מה זה אומר??? זה אומר שבתדרים נמוכים שבהם אורך הגל הוא גדול זה לא יהיה יעיל ולא יעשה כלום אבל בתדרים גבוהים יותר שלהם יש אורך גל קצר יותר זה כן ובגלל זה ברמקול ביתי שיש לו טווח גדול של תדרים זה כן יכול להשפיע

אני מכווה שלפחות למדת משהו מכל זה

ולך BLACKMAZDAF אתה יכול לקרוא לי ציני אתה יכול לקרוא לי מתנשא אבל לפחות מה שאני כותב נכון ומגובה מה בדיוק אתה תרמת לדיון הזה??? "לא עונה יותר להודעות פרטיות - סליחה." וואלה איש חשוב מה קרה הגורו לא עומד בעומס??? :lol: אני לא כותב את מה שאני כותב כדי לעלות מספר הודעות אני כותב את זה כי אני משגע אותי לקרוא דברים לא נכונים שמטעים אחרים עם היה לך את הידע אולי גם אותך זה היה משגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לא יודע אם זה עוזר במשהו אבל הם טוענים שזה הכרחי :

http://www.kicker.com/05/tech-support/manuals/manuals/04SL7%20Tech%20Brief.pdf

NOTE: All sealed boxes should be 50% filled with loose polyfil. Allow about two weeks break-in time for the Solo-

Barics to reach optimum low bass performance.

Kicker Solo-Baric L7-Series Subwoofers

Recommended Applications

Page 6

לקוח מהאתר של קיקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אני לא כותב את מה שאני כותב כדי לעלות מספר הודעות"

ואולי כן? כבודו היקר, על ראש הגנב בוער הכובע. למה לא תעשה משהו מועיל יותר עם הזמן האבוד?

כמו להבין מה נכתב, למשל? (בפעם המיליון) ניר הכניס בידוד בבניה של מידבאסים, שאם אני לא טועה מכוונים ל80 הרץ. בתדר הזה, זה ועוד איך משפיע. כן כן, וגם אתה בעל הכובע החרוך, תבחין כהוא זה בהבדל, ותנסה ללחך את כובעך (קח מלח)

כל מערכת סטריאו, הנה התפשרות מול הדבר האמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GODFINGER כמו שנאמר מבחינה תאורטית יש שינוי וליצרן לא עולה כסף לכתוב להשתמש בזה (במקרה של קיקר זה קצת מצחיק כי הסאבים שלהם דורשים נפח תיבה גדול בהרבה מזה שהם ממליצים) הרבה יצרנים לא מזכירים זאת.

מה שג'ק ג'ק רשם לגבי כך שהחומר הסופג צריך להיות לפחות רבע מאורך הגל נכון ככל הידוע לי. צריך להוסיף שהחומר צריך להיות גם ממוקם במרחק של רבע אורך הגל מהדופן.

אורך הגל בתדר 80HZ הוא 4.3 מטר, לא נראה לי שהחומר שניר הכניס עשה משהו.

ציטוט של אריאל אריאלי (מהנדס קול ומרצה בתחום):

ע"מ לבלוע קול, עובי החומר צריך להיות לפחות רבע אורך גל כאשר ממוצע המרחק מהקיר צריך להיות רבע אורך גל.

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=124&msgid=23667330&FlagSybase=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

תודה רבה אודי,

בקרוב אני מחליף את רוב המערכת ומבצע את כל ההתקנה מחדש, וכמובן גם לזה אני יבצע תיעוד, יש למה לצפות.:wink: .

כי סה"כ התוצאה טובה, אבל אני אף פעם לא מסופק וגם מאז שיניתי הרבה דברים.

אבל תוך 3-4 חודשים הכל ישתנה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...