Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאיפה לאנשים יש כסף לשלם על דירות חדשות?

nimrod7676

פוסטים מומלצים

בדרך כלל אני חופר - הפעם לא צריך הרבה מילים 

בגלל שוק השכירות הנוראי ברמת גן, חשבתי אולי הגיע הזמן לקנות דירה. 

מהתעניינות הסתכלתי על פרויקטים חדשים באתר יד1 של יד2. 

כל דירת 3 חדרים מסריחה של 75 מטר מתחילה ב3 מיליון, מה אני מפספס? 

אני אפילו לא מדבר על מערב רמת גן. 

בגבעתיים בכלל נדיר למצוא קידומת קטנה מ4.

כולם פה עשירים?

איך זה קורה?

מי נותן כאלה מחירים? 

אני בן 27, בלי ילדים, עבדתי כל החיים, צברתי הון יפה מאוד ויש לי משכורת מאוד מכובדת ואני אצטרך להפרד מכל ההון שחסכתי ולתת חצי מהמשכורת שלי למשך כל 30 השנים הקרובות בשביל לזכות ב75 מטר ברמת גן. 

אז מי בדיוק הקהל של המחירים האלה?

האם אלו לא באמת המחירים? 

האם אנשים מוכנים לשלם כל מחיר בידיעה שבעוד כמה שנים ימצאו פראייר אחר שיוסיף להם מיליון או שתיים על מה ששילמו? 

אשמח להשכיל.. 

עריכה אחרונה על ידי nimrod7676
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מי הקהל של הדירות האלה. כנראה לא רווקים בני 27 שחיים על המשכורת והחסכונות האישיים שלהם. יותר אנשים שקנו את הדירות כשר״ג היתה חור שחור, או מי שירשו את הדירות. הסיפורים המקבילים בחיפה, שמסופרים כל יום, הם על האנשים שלפני 70 שנה קנו דירות בהדר הכרמל כי היא היתה מרכז העי, מול אלה שקנו בסוף העולם, באחוזה. היום באחוזה השכונות טובות והאדמה יקרה (בקנה מידה חיפאי, כן?), והדר היא שכונת עוני. מי שהתאמץ ב-1950 עזר לילדים ולנכדים ב-2020. 

לא קונים לבד. בזוג זה הרבה יותר קל, כי חלק גדול מההוצאות פשוט מתחלקות לשני אנשים ושתי משכורות, אם שני הצדדים חסכו יש ״הון עצמי״ כפול, ואם יש מזל מקבלים גם סיוע משני הצדדים.

וחוץ מזה, לא חייבים לגור בת״א/ר״ג/גבעתיים. יש פתרונות אחרים.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאת הדירות שאתה מציין, במחירים האלו, בהמשך למה שכתב ספריאל לא קונים אנשים בסטאטוס שלך,

מחירי הדירות לחלוטין גבוהים מאוד, אבל אפשר להתחיל במשהו "צנוע יותר", שלא נמצא במרכז.

אני מעריך שב2 מיליון ניתן למצוא דירות די חדשות בשכונות חדשות בערים מרוחקות יותר מהמרכז אבל עם קרבה לרכבת שמאפשרת נגישות נוחה למרכז. משם להתגלגל בהתאם לצרכים והתקציב שיאפשרו לך בעתיד לשפר דיור.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לכך כיוונתי. אני וכל משפחתי גרים בחיפה. אחד הבנים ושתי הכלות שלי נוסעים 3-4 פעמים בשבוע ברכבת לת״א (השאר עבודה מהבית או קרבתו). ויש לאורך המסילות מספיק מקומות לא רעים בכלל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Night Driver כתב:

קונים ב 1.6 או אפילו פחות, משכירים ב 4.5 ושוכרים ברמת גן.

אין חיה כזאת.

דירה שעולה 1.6 ומושכרת ב4.5

אלא יותר לכיוון 3-3.5

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, om2 כתב:

אין חיה כזאת.

אלא יותר לכיוון 3-3.5

אחותי מוכרת את הדירה שלה באשקלון ב1.7, שכירות של דירות זהות בבניין ב4.5

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, om2 כתב:

אין חיה כזאת.

אלא יותר לכיוון 3-3.5

במרכז אין חיות כאלה (לא דירות ב 1.6 ולא שכירות ב 4.5) אבל בפריפריה יש.

אם אתה הולך לאיזורים החלשים תוכל לקבל גם תשואה יותר יפה אבל במחיר של התעסקות עם שוכרים בהתאם וזה ממש לא מתאים לכל אחד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשואה הולכת עם סיכון.

זה פרק בפודקסט "כסף בקיר" עם אנשים שהשקיעו בקריית שמונה וכרגע התשואה שלהם שלילית.

https://podcasts.apple.com/il/podcast/כסף-בקיר/id1450531076?i=1000652363755

לפני 4 שעות, nimrod7676 כתב:

בן 27, בלי ילדים, עבדתי כל החיים

עם כל הכבוד, "עבדתי כל החיים" בגיל 27, זה לא הרבה. אני מניח שרוב הכותבים פה, כולל אותי, היו בלי ילדים בגיל 27.

אתה מכיר הרבה מקומות בעולם שבחור בן 27 קונה דירה חדשה(!), בעיר מרכזית, האזור הכי יקר בארץ?

יש דירות קטנות וישנות ברמת גן, במחירים יותר סבירים עבורך. אולי שווה לך לרכוש דירה כזו, להשקיע בשיפוץ כך שיהיה לך נעים לגור בה ולחכות לפינוי בינוי מתישהו בעתיד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה תמיד ובכל תחום פרט לכמה אנומליות מקריות וזמניות.

ב 2006 לפני עופרת יצוקה ניסיתי לשכנע את אשתי לקנות דירה להשקעה בשדרות. דירת 4 חדרים ישנה הגיעה ל 120,000 שקל והשיקול היה שאין לזה לאן לרדת ואפשר להשכיר אותה ב 1000 שקל לסטודנטים מספיר (בשמנו דירות כאלה הושכרו לסטודנטים ב 1500) ולחכות או שיגמרו עם הקסאמים או שהיישוב יינטש טוטאלית ונתבע פיצוי מהמדינה.

• מבאס 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הנדלן בארץ טסו למעלה. אתה מופתע מ-3 מיליון ברמת גן? 2 קמ מערבה משם, דירות דומות בצפון החדש בת״א עולות 6.5 - 7. ועדיין קונים.

בגיל 27 הסיכוי שיש לך חסכונות מספיקים לדירה, אלא אם עבדת כמה שנים בחברה שהונפקה, אתה מהעובדים הראשונים בה ומכרת את המניות בזמן, הוא די נמוך. 

גם בגיל קצת יותר מאוחר, חוץ מאנשים שעונים על ה״אלא אם״ במשפט הקודם, רוב או כל מי שאני מכיר והצליח לקנות דירה ברמת גן או גבעתיים קיבל עזרה מההורים. לפעמים משני הצדדים. ולפעמים בסכומים מאוד יפים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני רוצה לבאס אותך, אבל גם בגיל 40, משפחה של 2 היטקיסטיים ממוצעים (הכנסה נטו של 35000) לא הופכת את המחירים האלה ל"בהישג יד".

נשארנו עם ירושה, אקזיט, מכת ביטקויש עד 2015 או להגיע מקסטה (כמו בהודו) גבוהה יותר

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, אבל עדיין לא הבנתי אך יש מי שיכול בכלל לשלם 3 מיליון על 75 מר ברמת גן, ואפילו 7 מיליון בגבעתיים ותל אביב? 

תיארתי לעצמי שיגידו ירושות, אבל: 

1. דירות ישנות הן בדרך כלל יותר זולות מחדשות 

2. בממוצע יש 3 ילדים למשפחה, אז יורשים שליש דירה, מאיפה שאר הכסף? 

אני באמת סקרן מאיפה המספרים האלה, כי זה אומר שיש מי שמשלם ולא מעט 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תקנה במקום אחר אם אתה רוצה בית משלך.

גם אני לא ראיתי הצדקה למחירים האלו במרכז. אני לא מוכן לשלם 3 מיליון על דירה ישנה בלי ממ"ד, חניה ומעלית.

אתה יכול לקנות מחוץ לרמת גן, בטוח שיש מקומות במרכז עם מחירים שפויים יותר. תחפש דירות שקרובות לרכבת הקלה בפתח תקווה למשל. ככה אתה במרחק נסיעה קצר מתל אביב ומרמת גן, אבל עם מחירים יותר שפויים (אם כי זה גם תלוי שכונה).

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...