Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רטיבות אצל השכן

דני 9999

פוסטים מומלצים

מים עוברים לשכן מתחת למרפסת
במידת הצורך ולא תהיה ברירה מה התהליך הנכון לאיטום מחדש
מה תהליך העבודה הנדרש והחומרים המומלצים בכדי לבצע עבודה תקנית פעם אחד ולתמיד.
איזה נקז? איזה יריעות? עובי יריעות? מה עוד.

או שיש פתרונות אחרים בכדי ללכת מהקל אל הכבד.

פשוט לא בא לי להוציא כסף כל פעם על ניסיונות שיובילו בסוף להרמת ריצוף.

יש לציין מדובר רק על חלק קטן במרפסת.הרטיבות מגיעה מאזור בצילום

IMG-20240205-WA0016.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח קיים קשר ישיר בין מקום חדירת מים למקום בו אתה רואה לחות. המים יכולים לחדור באיזה פתח, לזרום לאורך קטע אטום ולחלחל באיזה סדק במרחק כמה מטרים.

השאלה הראשונה היא האם המרפסת מנוקזת היטב, האם הריצוף משופע לכיוון המרזב והאם המרזב לא סתום.

יש לי ניסיון מסויים עם משהו דומה, אני לא בטוח שרלוונטי לך. כנראה שתזקק למומחה איטום שיבדוק את המרפסת וסביבתה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרפסת משופעת מצויין

מרזב לא סתום בכלל.

זה המצב אצל השכן.

בגדול גם שנה עברה היה רטיבות באזור המרזב 

מדגיש באזור, לא חושב שזה ממנו.

הרטיבות השנייה כבר באמצע התקרה שלו שזה כבר יוצא הסלון שלי.

שם לראשונה צצה רטיבות אצלו, מניח שזה לאור הכמויות גשם.

אני כרגע בתסכול גדול מאוד מהמצב.

IMG_20240205_124439.jpg

IMG_20240205_125222.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא בטוח שהבעיה במרפסת. לדעתי אתה צריך לפעול בשתי זרועות:

1. לפנות לסוכן הביטוח כי יש נזקי צד ג׳ וכיוון שיתכן שהמקור אינו נזקי גשם.

2. למצוא מאתר נזילות איכותי, גם אם זה יעלה לא מעט. הוא גם יקשר אותך לשרברב או איש איטום או כל בעל מקצוע שתזקק לשירותיו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, sperial כתב:

אני כבר לא בטוח שהבעיה במרפסת. לדעתי אתה צריך לפעול בשתי זרועות:

1. לפנות לסוכן הביטוח כי יש נזקי צד ג׳ וכיוון שיתכן שהמקור אינו נזקי גשם.

2. למצוא מאתר נזילות איכותי, גם אם זה יעלה לא מעט. הוא גם יקשר אותך לשרברב או איש איטום או כל בעל מקצוע שתזקק לשירותיו.

100 אחוז מי גשם

אין אף צינור שעובר שם

רק בחורף יש רטיבות.

ביטוח לא יתפוס פה.

זאת מרפסת חיצונית ומדובר במי גשם.

אין פה צנרת שמעורבת בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היתה נזילה שהייתי בטוח שמקורה במרפסת של השכנים, וכך חשב גם שרברב, אבל איטום מחדש לא פתר את הבעיה. הסוף התברר שהמקור היה צינור שעבר במהלך מוזר בתוך קיר כפול, ורק המאתר השלישי (?) מצא את המוקד. ומקרה נוסף שייחסתי לאותה מרפסת של השכן, אבל התברר שמדובר בצינור שעבר בשוליה.

כיוון שטיפול באיטום המרפסת הוא עניין יקר (הרמת הריצוף, בניית איטום חדש והנחת ריצוף חדש, כולל הפסד ימי עבודה בזמן העבודות), לא הייתי מתחיל בכך בלי בדיקה שתבטיח שזה מקור הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון שלי במקרה דומה: נזילה ממרפסת באזור נקודת הניקוז לשכן למטה. דירה הייתה יחסית חדשה וקבלן הגיע לתקן את הבעיה, שזה אומר טיפול בנקודת ניקוז. הטיפול לא עזר וכך כל שנה הוא היה מגיע וחוזר על התיקון של ניקוז וגם מתקן את הנזק אצל השכן. זה נמשך עד 10 שנים אחרי האכלוס. עד שבפעם האחרונה, הקבלן שהיה אצלי אמר שמים יכולים לחדור גם מנקודה רחוקה. עשיתי סריקה של כל המרפסת וראיתי במרחק מטרים מנק' הניקוז, על מעקה הקיר של מרפסת רווח קטן בין שתי אבנים אופקיות, הרובה שהייתה שם התרופפה ונפלה. סתמתי את הרווח עם סיליקון והנזילה לשכן פסקה. זה היה בחורף אז התוצאה נראתה במיידי. הניחוש שלי שמים חדרו דרך הרווח, חילחלו מתחת לשכבת האיטום וזרמו עם השיפוע של המרפסת לנק' הנמוכה ביותר, שזו נק' ניקוז. ההמלצה שלי, ואני מבין את התסכול שלך, הייתי באותו המצב, תבדוק את כל המרפסת ואם יש משהו חשוד, תתקן את זה. אם לא עוזר, כמו שהמליצו לך, צריך להזמין מאתר נזילות בתקווה שיצליח. 

לגבי השאלות ששאלת על תהליך האיטום, זו תורה שלמה וצריך איש איטום מנוסה. בקיץ האחרון לקחתי מישהו לעבודה לטיפול בבעיה אחרת, ומאוד מרוצה ממה שהוא עשה אבל זה עלה מלא כסף.

עריכה אחרונה על ידי avngas
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאני מתחיל משהו,

האם סתימת נקודת הניקוז במרפסת והצפה של המרפסת במים בקיץ זה ראלי בכדי לאמת שאכן הדליפה היא מהמרפסת שלי?

ובעצם אין לנו פה דליפה מהקיר החיצוני בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, דני 9999 כתב:

לפני שאני מתחיל משהו,

האם סתימת נקודת הניקוז במרפסת והצפה של המרפסת במים בקיץ זה ראלי בכדי לאמת שאכן הדליפה היא מהמרפסת שלי?

ובעצם אין לנו פה דליפה מהקיר החיצוני בכלל?

זה הדבר הראשון שעשה הקבלן אצלי לפני שהתחיל עם התיקונים, וכמובן היה תקין כי הבעיה נבעה מליקוי במקום אחר. אבל אפשר לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצפה זא חלק מבדיקת התקינות אחרי התיקון. כנראה שתזקק למחסום כדי למנוע חדירת המים לחדרים. שוב, להשאיר לאיש האיטום, ואאל"ט מדובר בהצפה לכ-3 ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...