Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאריך מעבר שעון קיץ/חורף 2024 לא נכון עבור מערכות הפעלה ווינדוס ישנות

phpclub

פוסטים מומלצים

לא יודע אם זה בכלל רלוונטי כאן למישהו, אבל אם זה יעזור אפילו למישהו אחד אז עשיתי את שלי.

במערכת הפעלה ישנות - לדג' - סרבר 2012 R2, ווינדוס 7, מעבר שעון קיץ וחורף בשנת 2024 יתבצע שבוע לפני, כי למערכת ההפעלה חסרה הגדרה עבור Daylight saving time.

למשתמשים פרטיים כנראה שזה לא יזיז (אך יסביר למה הם רואים שעה לא נכונה), אבל למערכות שמתסתמכות על שעונים, זה יכול להיות קריטי מאוד.

אם רלוונטי למישהו, תכתבו כאן, וכשיהיה לי פתרון שעבר בדיקות, אעדכן כאן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה ידועה מאחר ומיקרוסופט כבר לא מוציאה עבורם עדכונים. המערכות האלו משנות שעון חורף/ קיץ לפי ההגדרות כפי שהיו בעדכון האחרון (ומאז היו שינויים לגבי זמן שינוי שעון חורף/ קיץ)

להערכתי הפתרון הוא כמו בטלפונים סלולרים ישנים  מעט לפני השינוי, לשנות אזור זמן GMT+3 (שעון קיץ) או GMT+2 (שעון חורף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
לפני 3 שעות, מרק10 כתב:

הבעיה בווינדוס 7 לא טופלה. תאריך המעבר לשעון קייץ עדיין 22-3-2024.

מיקרוסופט הוציאו תיקון לנושא, כחלק מחבילת עדכונים כמדומני.

בשל רגישות המערכות שלנו לא עשינו את כל העדכונים, אלא זיקקנו את הערכים הספציפיים ברגיסטרי שצריכים.

מצ"ב למעוניינים, יש להריץ את הקובץ ולעיתים נדרש גם ריסטרט.

12.reg

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, phpclub כתב:

מיקרוסופט הוציאו תיקון לנושא, כחלק מחבילת עדכונים כמדומני.

לא מצאתי עדכון עבור שנת 2024. גם לא מופיע עדכון כזה בעדכונים האוטומטים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://techcommunity.microsoft.com/t5/daylight-saving-time-time-zone/israel-2024-time-zone-update-now-available/ba-p/3908769

זה אחד שמצאתי בחיפוש מהיר, יש אחד יותר ספציפי אבל הוא לא בהישג יד

בכל מקרה הם דחפו את זה כחלק מחבילת עדכונים, לא כעדכון סצפיפי לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי מספר פעמים, הנל פתרון מיקרוסופט. 

פתרון שקיבלנו ישירות ממיקרוסופט בהינתן שלא רצינו להתקין את העדכונים הגדולים שלהם. 

זה לא מופץ כעדכון בודד, רק כחלק מחבילות גדולות יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, phpclub כתב:

ציינתי מספר פעמים, הנל פתרון מיקרוסופט. 

פתרון שקיבלנו ישירות ממיקרוסופט בהינתן שלא רצינו להתקין את העדכונים הגדולים שלהם. 

זה לא מופץ כעדכון בודד, רק כחלק מחבילות גדולות יותר. 

נניח ואני מבטל את האפשרות של עדכון אוטומטי של איזור הזמן ומשנה את השעה ידנית ומאפשר עדכון/סכנרון רק של

השעה ללא איזור זמן דרך time.windows.com.

באיזה בעיות אני עלול להתקל ?

תודה

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעון מסונכרן  תמיד ב gmt 0, הגדרות האזור זמן אצלך זה מה שגורם לתצוגה להופיע כנכונה. 

שינוי ידני מתנגש עם סנכרון וידרס ע"י הסנכרון אם הוא מופעל. 

אני לא מצליח להבין את מטרת השאלות, כשנתתי פתרון פשוט, אמין ובטוח בקובץ רגיסטרי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, phpclub כתב:

שעון מסונכרן  תמיד ב gmt 0, הגדרות האזור זמן אצלך זה מה שגורם לתצוגה להופיע כנכונה. 

שינוי ידני מתנגש עם סנכרון וידרס ע"י הסנכרון אם הוא מופעל. 

ביצעתי את השינוי הזה והורדתי את האפשרות של סנכרון/שינוי איזור זמן ולא נתקלתי בשלב זה בהתנגשות כולשהי למרות שהסנכרון מופעל.

אני לא מצליח להבין את מטרת השאלות, כשנתתי פתרון פשוט, אמין ובטוח בקובץ רגיסטרי. 

אני מנסה להבין על מה ואיך משפיע ביטול עדכון איזור זמן.

Capture.JPG

Capture1.JPG

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השעה כרגע בישראל 15:31

אזור זמן של כל מדינה נקבע ע"י פלוס מינוס שעה מ GMT - קו גריניץ'

השעה כרגע ב GMT 0 - 13:31, כלומר אנחנו מוגדרים על GMT + 2

סנכרון מתבצע ע"י פרוטוקול NTP, הפרוטוקול מבצע דגימות ולפי כל מיני חישובים מחליט איך להזיז את השעון במחשב המקומי שלך

לפעמים כשהפער גדול הוא מקפיץ לשעה של השרת

ולפעמים הוא מבצע קידום/עיכוב של השעון המקומי שלך ע"י שינוי מהירות ה Tick במחשב שלך, 

לדוגמא אם השעה אצלך היא 13:00 והשעה שהוא מקבל מהשרת היא 13:05, הוא יאיץ את מהירות השעון הפנימי עד שהשעון שלך יהיה מסונכרן לשרת, באותה דוגמא המחשב שלך יגיע לשעה 14:00 כשהשרת הוא בשעה 14:00.

למה אני מספר את כל זה ? כי כשעשית את הבדיקה אצלך ולא ראית שינוי, קשה לדעת איך הפרוטוקול יתנהג ומתי, ייתכן שרק מחר / עוד שבוע אתה תראה שחזרת לשעה הנכונה (הוא בעצם יבצע האצה/האטה של השעון הפנימי), וייתכן שרק עוד חצי שעה או 3 שעות הוא יקפיץ לך את השעה לשעה הנכונה.

לנושא אזור הזמן, כאמור סנכרון מתבצע תמיד ע"י השעה ב GMT 0 (גם נקרא UTC),

כלומר המחשב שלך מקבל מהשרת את השעה 13:31, ופנימית מערכת ההפעלה מחשבת את השעה המקומית לפי אזור הזמן שקבעת.

לכן, מה שרצית לעשות, לא יעבוד. כי אם תשאיר את הסנכרון, בסופו של דבר השעון יסתנכרן לשעה הנכונה לפי GMT0 ועדיין יופיע לפי אזור הזמן GMT+2, שאחרי ה 29 כבר לא יהיה נכון היות ונעבור להיות GMT+3.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...