Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אטליז איכותי שמקבל תןביס

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 31 דקות, snoop90 כתב:

זה מה שאתה חושב מה שאתה יודע?

אצלי יש תקציב מוגדר בתן ביס ואני משתמש בו איך שבא לי ללא הגבלות וללא תנאים, אם בא לי אני קונה מרשמלו, אם בא לי אני אוכל עם בת זוג שלי במסעדה או מזמין גלידה הביתה.

אתה הראשון, ששמנו אני שומע על "מטרה מסויימת ורמאות ושזאת הצרה הכי גדולה בהייטק" .

שזה דיי אירוני, כי למעסיק שלי אין בכלל בעיה עם זה, אבל לבן אדם זר בפורום זה מאוד מפריע.

זה באמת נורא פשוט - אם המעסיק שלך היה רוצה שתשתמש בכסף איך שבא לך, הכסף הזה היה נקרא "משכורת" והוא לא היה מוגבל לניצול עם כרטיס מגנטי מסוים במסעדות מסוימות בשעות מסוימות.

אנשים נוטים להתבלבל ולחשוב שה"תקציב" של תן ביס הוא "כסף" והוא "שלהם". הוא לא. תן ביס הוא לא כסף. תן ביס הוא התחייבות של המעסיק לשלם את הוצאות המזון של העובד עד תקרה מסוימת. "תקציב" שלא מנוצל לא "חוזר למעסיק" - זה כסף שמעולם לא עזב את המעסיק, וגם לא היה שייך לעובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה רושם נראה לי כמו איזה פרשנות מוגזמת.

בחוזה שלי לא רשום איך עליי להשתמש בתן ביס שלי, יותר מכך, אפילו בע"פ לא הוטלו הגבלות מעבר שקיימות כרגע.

כל מה שאתה רושם, זאת החמרה מוגזמת שאף אחד לא מודע אליה, חוץ ממך.

אני ככה קרוב להתקשר למנכ"ל, לשאול אותו אם לפי החוזה זה בסדר שאני קונה מרשמלו בתן ביס 🤣

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיני, התנאים של הכרטיס נקבעים בחוזה אישי מול המעסיק. נראה לי שאתה מגזים עם זה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, MiniMiz3r כתב:

זה באמת נורא פשוט - אם המעסיק שלך היה רוצה שתשתמש בכסף איך שבא לך, הכסף הזה היה נקרא "משכורת" והוא לא היה מוגבל לניצול עם כרטיס מגנטי מסוים במסעדות מסוימות בשעות מסוימות.

אנשים נוטים להתבלבל ולחשוב שה"תקציב" של תן ביס הוא "כסף" והוא "שלהם". הוא לא. תן ביס הוא לא כסף. תן ביס הוא התחייבות של המעסיק לשלם את הוצאות המזון של העובד עד תקרה מסוימת. "תקציב" שלא מנוצל לא "חוזר למעסיק" - זה כסף שמעולם לא עזב את המעסיק, וגם לא היה שייך לעובד.

זה הסבר יפה, רק שהוא לא נכון.

לפי התיאור הזה, אתה גם לא יכול להשתמש בתקציב הזה כדי לקנות אוכל למישהו אחר, לדוגמא, או שלא בשעות העבודה.

מה שאתה כותב היה נכון, אם ככה זה היה מוגדר לעובד.

מכוון שזה לא, מכיוון שזה אפילו לא הנוהג, ומכיוון שהמעסיק לא מצפה שאפילו קמצוץ מהסכום הזה יחזור אליו... יש לראות בכסף הזה הטבה שניתנה במלואה לעובד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכורת זה שילוב של שכר וסעיפים נוספים.

אחד מהם הוא תשלום עבור ארוחות בשיטות משונות,

יש תגמולים, יש חופשות, כל אחד מהם הוא שיטה מסוימת לתגמל את העובד בסיוע הטבות מס למיניהן. אם תציץ פעם בתלוש של עובד בבית חולים אתה תתפלץ, מיליון ואחת תוספות בשמות שונים שלא קוראים להן "שכר".

הבוס *שלי* קונה בסופר עם סיבוס, בכרטיס שלו. הבנת את זה?

עריכה:

שלא לדבר על "דמי הבראה"... בקיצור, צא ולמד.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, MiniMiz3r כתב:

יש טעות מהותית בשאלה. לא נשאר לך כסף בתן ביס, הוא של המעסיק שלך, והקומבינות המגוחכות שאנשים עושים כדי להוציא את הכסף הזה (למעשה במרמה) מהמעסיק הן אחת הרעות החולות של ההייטק. 

הלוואי שהיו מפסיקים עם התן ביס הזה כבר. 

על מה אתה מדבר? אני עובד מהבית חצי מהשבוע, אז אקנה בכסף הזה סטייקים לאכול בבית כשאני עובד מהבית (סתם נתתי דוגמא, למעסיק לא אכפת מה אני עושה עם הכסף הזה)

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לעצם העניין, בבורגר סאלון יש מוצרים קפואים (בורגרים, נקניקיות ונראה לי שגם קבב), לא רעים בכלל. 

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, MiniMiz3r כתב:

אם הייתי מעסיק ברור לי שלא הייתי נותן שום תקציב תןביס לעובדים, אלא משכורת בלבד. כמו שעושים באמזון, למשל. מי שלא מסוגל לממן לעצמו ארוחת צהריים מהמשכורת שלו, שיבקש העלאה.

תן ביס - יש סיכוי שחלק מהעובדים לא ינצלו את התקרה.

תוספת למשכורת - אף אחד לא יחזיר לך מה שהוא לא קנה איתו בסוף החודש.

המעסיק רק יכול להרוויח מזה.

אתה מסתכל לא נכון על ה-"תן ביס"

זה פשוט חלק נוסף מהמשכורת.

בכל מקצוע יש שכר בסיס ויש תוספות, שהגיעו עם הזמן כדי לתת לעובד הרגשה טובה יותר.

לדעתי וזה לא מבוסס - עובד שמרוויח 20 ויש לו תן  ביס של 1000 שקל בחודש ירגיש שמפנקים אותו יותר מאשר עובד שמקבל 21 למשכורת, למרות שאם תשאל מראש את רוב האנשים הם יעדיפו את אופציה ב'.

שהמעסיק לוקח עובד הוא מכניס בשקלול של כמה יעלה לו העובד גם את הכסף של התן ביס. 

אני אגב לא מקבל תן ביס. הלוואי וכן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון תשלום המס על ההטבה אמור להיות רק על הניצול בפועל ולא על כל התקציב. מעסיק שמחייב במס על כל התקציב, עושה טעות ופוגע בשכר של עובדים שלא מנצלים את מלוא התקציב.

עובד שמביא אוכל מהבית לא אמור לשלם על הטבת התןביס או הסיבוס.

מבחינת הרבה מעסיקים יש בהחלט רצון שהועבדים ישתמשו בזה רק לקניית אוכל בזמן העבודה ולכן למעסיק יש אפשרות להגביל את איזור השימוש, שעות השימוש, תקרה יומית וכו'.

מעסיקים רבים משתמשים בהאפשרויות ההגבלה האלו בפועל, מה שמראה על חוסר רצונם שהעובד יקנה מקרר בכסף.

אז כן, יש פה לכאורה ניצול לרעה של הטבה.

רק שיש מעסיקים שמעלימים עין ויש כאלו שלא.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...