Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חדש בבניה - שאלות שעלו מביקור אחרון

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 938 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סבבה.

אם יש לך נסיון רב.

לי יש רק 25 שנה במקצוע.

יאללה. פרשתי.

תבלו.

• רעיון גרוע 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבוד לבעל מקצוע!

ההסבר שנתת מדוייק ונכון כמובן,

בפועל לא מעט דברים בשטח לא תמיד מיושמים ובמעקב רציף ניתן למנוע הרבה מאוד עגמת נפש, הן לדייר והן לקבלן.

לא כולם קריטיים עד כדי כך.

דוגמא מהתקופה האחרונה, הפועל שכח (זאת אומרת הפועל של קבלן האינסטלציה שנשכר על ידי הקבלן הראשי שעל כולם 'אמור' לפקח מפקח חיצוני) להניח צינור ניקוז מי גשמים באחד המקומות, גיליתי זאת שניה לפני ביצוע יציקת השלד, פתרון בדיעבד היה מאוד מאוד בעייתי ליישום.

עוד דוגמא, הקבלן בונה סטנדרט קופסאות 55, דייר אחד בשינויי דיירים ביקש לעשות תואם גוויס, החשמלאי בשטח כבר רץ הכל סטנדרט, לתקן בדיעבד לפני מסירת הדירה לאחר גמר צבע לכל הבית זה חתיכת סיוט, לו הדייר היה רואה את זה לפני בכמה שניות העניין היה נפתר, מקרה אמיתי.

צנרות מיזוג מותקנות שניה לפני ריצוף לרוב, באם הפועל (שוב אותו פועל של קבלן המיזוג שנשכר על ידי הקבלן הראשי) לא הניח אותם בזמן ובוצע ריצוף הנזק כבר נעשה (ואל תגידו להרים ריצוף כי לא תמיד יש בכלל אותו ריצוף ולא תמיד ניתן לעשות זאת לאורך כל התוואי, בדיוק כבר הותקן מטבח על הריצוף וכדומה).

קיימים אין ספור דוגמאות.

לו הקבלנים היה בונים בשיטת סקודה, העסק היה נפלא, בפועל זה רחוק מאוד משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מנהלי העבודה לא שמים לב לכל דבר וזה בסדר, הם רואים עשרות דירות ביום שנראות אותו הדבר והם בעצמם לא יודעים להגיד לרוב באיזו קומה הם נמצאים.

בדירה שאני רכשתי כאשר הוזמנתי על ידי מנהל הפרוייקט לא פעם הגיעו עם תוכניות של דירה זהה מקומה אחרת.

ממה שאני מצאתי אצלי,

שקעים לא במקום,

הכנה למיזוג במקום אחר ממה שסוכם

קיר בלוקים ממוקם בסטיה של 15 ס"מ.

לפות"ש ,

מיזוג לרוב מעבירים בהנמכות גבס על מנת  לחסוך בעלויות וגם פתרון התקלות העתידיות יהיה קל יותר אבל זה מאוד תלוי בתוכנית הדירה.

יש לך שאלות טובות, הייתי פונה לאיש מיזוג עם התוכניות.

לגבי צנרת ניקוז למזגנים, זה מעולה - נותן לך את האפשרות להתקין יחידה בכל חדר רק תוודא שיש גם שקע חשמל ליד.

עריכה אחרונה על ידי rev-Match

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אם כל הדוגמאות שניתנו והיו לי הרבה גם בתהליך הבניה אצלי.

בהרבה מקרים יש תוכנית ויש מציאות בשטח והם לא תמיד חופפים.

אנחנו ליווינו מאוד צמוד ולפחות פעם בשבוע היינו מגיעים לאתר הבניה (גם היזם וגם הקבלן היו מודעים והסכימו).

לא פעם פשוט תפסתי טעויות רגע לפני שקרו, והיו מקרים שגם רגע אחרי שקרו.

ברז מים במרפסת לא לפי תוכנית, פורק והוזז לאחר שהערתי.

ריצוף חדר באריחים במידה הלא נכונה, פורק והורכבו הנכונים מחדש לאחר שהערתי.

הרצף לא היה מוכן לעשות לי פוגות וליישם רובה במקלחות , כי ככה הוא עושה בכל מקום (מצמיד את הקרמיקות שבשיפוע "ואז המים כמעט ולא חודרים..."), הזכרתי ליזם שזה סעיף שהכנסתי במיוחד בחוזה שכל הקרמיקות בית יבוצעו לפי התקן עם פוגות 3ממ ורובה, הרצף חרץ את כל הרווחים בכל המקלחות ויישם רובה אחרי שהערתי.

פסיפסנו את יציקת המדרגות לקומה השניה והיא לא נעשתה במיקום שהיה ברור לחלוטין בתוכנית כי לקבלן זה לא נראה הגיוני, כתוצאה מכך, גובה המקלחון הורים שלנו היה נמוך ב 17ס"מ מהמתוכן, כתוצאה מכך היה צריך להתקין ניאגרה סמויה נפח קטן (ופחות אמינה), וזה לדוגמא, דבר שהיזם התנצל ואמר באופן לא מפתיע שהוא לא מוכן לפרק את היציקה...ופיצה אותנו בדרך אחרת שמעבר למה שהסכים בחוזה.

זה ממש על קצה המזלג, היו עוד המון אירועים, ואני ממש ממליץ למי שאין מפקח צמוד מטעמו, ללוות קרוב את התהליך הבניה שלו עד כמה שאפשר ובאופן בטוח ומתואם כמובן עם היזם/קבלן.

• רעיון טוב! 2

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 12.9.2021 בשעה 07:51, natco כתב:

אפשר לחזל"ש.

פות"ש, כמו שעושים דיירים רבים, עבר עבירה ונכנס לאתר לבד וללא ליווי.

(רעיון מיותר ומסוכן כשלעצמו,  אך על כך בפעם אחרת).

הוא ראה את הבית אחרי טיח גבס (כי אף קבלן בארץ לא נותן שפכטל, בטח שלא במטבח).

השיטה (המופרעת מעט לטעמי) בה מבצעים טיח גבס מכסה נקודות חשמל. אחרי זה מגלים אותן מחדש.

נקודה הכנה למעזוג לפי דקל שינויי דיירים כוללת צנרת נחושת בין המאייד למעבה  ניקוז ואספקת חשמל מתאימים למזגן שסוכם עליו.

(בחלק מהמזגנים הנקודה בתוך הבית, בחלק יש פקט בחוץ. הכל לפי תכנית.

לא עשה- זבש"ו. יעשה מחדש. אבל הוא לא באמת  שכח. אל דאגה.

כן, זה מבוצע לפני ריצוף וטיח.

גם אין מה לדאוג - מנהלי העבודה כן עושים את עבודתם נאמנה, ומי שאמור לדעת לקרוא תכניות יודע. התכניות יורדות לשאח בזמן, הכל טוב.

אין צורך בהתלהמות. באמת.

תיכף פות"ד יחזור משיחה עם הקבלן וידווח שאכן כך

אהלן כולם!

סליחה על חוסר התגובה. לא הייתי כאן הרבה זמן, עומס בעבודה.

אז ככה: דבר ראשון נכנסתי לאתר בתיאום, עם מנהל העבודה, לאחר סיום שעות עבודת הפועלים, בפיקוח והכוונה מתאימים (עדיין לא כתוב לי חמור על המצח, ואני לא אסכן את עצמי בטמטום).

שנית, לאחר שיחה עם מנהל העבודה (חבר שלי), הוא הסביר שהכל מכובה בטיח ואז מגלים. כששאלתי למה, הוא אמר לי שככה הם עובדים, יש המון דירות ואין להם זמן להתעכב עם "קטנות" כאלה, מנ גם שהחשמלאי "יודע" לגלות את הקופסאות (יודע במרכאות - הוא אמר את זה בעצמו. הוא אמר שככה הם עובדים והם אחראים לכל נזק).

שלישית - לגבי צנרת ניקוז מזגנים - יש בכל חדר. 

רביעית - בבדיקה לפני החג - מסתבר שבאמת לא היתה תשתית חשמל מתאימה במטבח ומנהל העבודה שלח לי תמונות שחצבו את כל הקיר במטבח ועד ללוח החשמל לצורך זה. שאר הנקודות בבית בוצעו.

על הדרך שאלתי על שרוול הצנרת של המזגן שכתוב בתכנית - הוא אמר שקבלן מיזוג מבצע את זה, הקבלן לא מתקין את המזגן אלא רק מבצע הכנה.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. מסתבר שיש חשמלאי אחד (!) שמבצע את כל הבניין. שלחתי היום הודעה בקבוצת הרוכשים שלנו שיוודאו שקורים דברים נכונים אצלם.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...