Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חדש בבניה - שאלות שעלו מביקור אחרון

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כולם

מאז יומי הראשון בפורום אני נפעם מכמות הידע המטורפת פה. שאפו לכולם.

אני ורעייתי רכשנו דירה, ואנחנו לא מבינים כלום, כולל כלום בדברים הללו. ביום שישי היינו בבית, וראיתי שם כמה דברים שהעלו בי שאלות:

1. יש צינורות שיוצאים מהקירות בכל חדר, ונראה שזה צנרת ניקוז למזגן, כי אני רואה שזה יורד ומגיע לנקודות ביוב ברצפה. מה יועיל לי צנרת ניקוז אם אין צנרת נחושת? אני לא רוצה תעלות על הקיר, והרי כדי להכניס אותה לקיר צריך לחצוב בקיר. האם עצם בניית הקיר מבלוק איטונג מקלה על המצב? אני עושה את כל ההתקנות, ורציתי לדעת איך מבצעים חציבה בבלוק איטונג - האם זה שונה מבלוק? אותו דבר? קל יותר? קשה יותר?

2. יש בתכניות X שקעים במטבח, ומכיוון שכבר יש טיח ושפכטל, אני תוהה לעצמי מתי הם יעשו את הנקודות. כרגע יש קופסת חשמל אחת במטבח, שמגיעים אליה שלושה גידים. האם הם יחצבו ויעשו את הנקודות? האם הם שכחו אולי?

3. יש במסתור כביסה נקודת חשמל למעבה. אממה, אין צנרת. האם הם יעשו (זה מופיע בחוזה)?

יכול להיות שאני מקדים את המאוחר. אבל מעדיף לשאול ומאמין שיש כאן את הידע. תאריך המסירה הוא 31/12/22.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את הקבלן ותחזור עם התשובות שלו.  הייתי מתחיל לשמור תמונות מהבנייה שיהיה ליתר ביטחון (היי אפשר לשתף אותנו פה בפורום עם התמונות).

בנוגע לחשמל, אם אני לא טועה עושים את החשמל בשלבים ולא הכל במכה אחת. צנרת ניקוז בדר"כ בארץ עושים מפלסטיק. ההבדלים זניחים בין נחושת לפלסטיק כשמדובר בניקוז. 

אני לא האוטוריטה בתחום  ולכן אתייג אותו @discoTD5 

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לישראל!!

שאלות מצויינות, מנסיון של מספר פעמים, הפועלים לא יודעים לקרוא כמו שצריך את התוכניות ומנהלי העבודה הם... מנהלים משהוא.

#2 הרבה פעמים שוכחים לבצע את הנקודות חשמל הנכונות לפני התוכניות וכדאי מאוד כבר בשלב זה להעיר זאת !

כנ"ל לגבי #3 תשאל לגבי הצנרת.

לגבי #1, חציבה בבלוק איטונג זו חציבה דיי סטנדרטית. אין חלל גבס מעל התקרות אשר מאפשר להעביר תשתיות שונות דרכו? מאיפה מעבירים את צנרת הספרינקלרים של כיבוי האש?

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תכנית מיזוג?

הבית כבר מרוצף?

תכנית חשמל במטבח כנראה לא ירדה לשטח, מוטב שעה אחת קודם.

תכנית מיזוג לעיתים מבוצעת דקה לפני ריצוף הבית, בשלב שבו שמוכנה כבר תכניות הניקוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, DareDevil כתב:

אני לא האוטוריטה בתחום  ולכן אתייג אותו @discoTD5 

אני????

אתה מתכוון לדעתי לאיציק. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם @natco. מישהו טעה בתפקיד שלך בכוח. וכמובן @איציק נ.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לחזל"ש.

פות"ש, כמו שעושים דיירים רבים, עבר עבירה ונכנס לאתר לבד וללא ליווי.

(רעיון מיותר ומסוכן כשלעצמו,  אך על כך בפעם אחרת).

הוא ראה את הבית אחרי טיח גבס (כי אף קבלן בארץ לא נותן שפכטל, בטח שלא במטבח).

השיטה (המופרעת מעט לטעמי) בה מבצעים טיח גבס מכסה נקודות חשמל. אחרי זה מגלים אותן מחדש.

נקודה הכנה למעזוג לפי דקל שינויי דיירים כוללת צנרת נחושת בין המאייד למעבה  ניקוז ואספקת חשמל מתאימים למזגן שסוכם עליו.

(בחלק מהמזגנים הנקודה בתוך הבית, בחלק יש פקט בחוץ. הכל לפי תכנית.

לא עשה- זבש"ו. יעשה מחדש. אבל הוא לא באמת  שכח. אל דאגה.

כן, זה מבוצע לפני ריצוף וטיח.

גם אין מה לדאוג - מנהלי העבודה כן עושים את עבודתם נאמנה, ומי שאמור לדעת לקרוא תכניות יודע. התכניות יורדות לשאח בזמן, הכל טוב.

אין צורך בהתלהמות. באמת.

תיכף פות"ד יחזור משיחה עם הקבלן וידווח שאכן כך

• אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, DareDevil כתב:

הייתי מתחיל לשמור תמונות מהבנייה שיהיה ליתר ביטחון

עצה חכמה.

לפני כ-30 שנה, כשבנו את הדירה הנוכחית שלי, צילמתי (עם ליווי כמובן) המון שלבים של הבניה. התמקדתי בצנרת שהונחה ברצפות ובקירות.

כעבור כ-20 שנה, כשהחלו בעיות צנרת (בעיקר במתכת) אצל השכנים ובהמשך אצלי, ידעתי להצביע במדויק על המיקומים והפיצולים, דבר שהקל מאוד על האיתור ועבודת ההחלפה.

זה הוכיח את עצמו, ולכן אעשה זאת גם עכשיו, בזמן בניית הבניין החדש שבו אגור בעוד כשנתיים.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסנו לבית חדש לפני קצת מעל שנתיים וליוינו כל שלב בבניה עם צילומים, אני גם מאוד ממליץ לעשות את זה.

גם אני הייתי המום מה"פטנט" שלכסות את כל נקודות החשמל עם קלקר ואחכ עם טיח.

בשלב החשיפה, החשמלאי הסתובב בבית עם פטיש והיה מחליק אותו על הקיר, כשהיה שומע שינוי בצליל...היה דופק עם הפטיש ומגלה את הנקודה.

ברוב המקרים זה הצליח לו, היו נקודות מסויימות שהוא פיספס  והיה צריך לפתוח את התוכנית אחרי שהסבתי את תשומת ליבו.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שווה לקחת איש מקצוע שייפקח על הכול במקום הדייר? כמה עולה דבר כזה? אם כמה אלפי שקלים לדעתי זה שווה.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, locus כתב:

היה צריך לפתוח את התוכנית אחרי שהסבתי את תשומת ליבו.

הוא אמור מראש לעבוד עם תכנית, ובלי שהדייר יעמוד לו על הראש  :-)

אין צורך בשום איש מקצוע, וכל יזם סביר לא יאפשר דבר כזה.

משפטית, הדירה כל עוד לא נמסרה אינה של הדייר, אינה באחריותו, ואין לו אפשרות להכניס שום בעלי מקצוע משלו.

גם אדריכלי.ות שינויי דיירים נכנס.ות  לאתר בתאום ובליווי, בדיוק כמו הדייר.

ליזם יש מנהל פרויקט, ותחתיו כמה מנהלי עבודה. משכורתם משוקללת במחיר הדירה שלך. הם ברוב המוחלט של המקרים (למרות ההתלהמות הילדותית) עושים עבודה טובה מאד, כי אם לא, היזם יצטרך להשקיע בפירוק והרכבה מחדש של חצי פרויקט, והם ישלמו במשרתם, במקודם או במאוחר. 

(נראה לך למשל ש"שכחו" לבצע את כל נקודות החשמל? אולי שוכחים נקודה. לפעמים זו דווקא הנקודה ההיא ברצפה, שמיועדת לאי במטבח, וצריך להרים כמה מטרים טובים של ריצוף שהדייר הוסיף עליו ים כסף....) 

אחרי המסירה, אתה מוזמן להביא ביקורת מבנים, ולמצוא את כל הריג'קטים.

יש לך גם שנת בדק, ותקופת אחריות משתנה על כל רכיב בבניין.

מה שאתה מבקש, מקביל ללכת למפעל של סקודה ולוודא שהפועלים והרובוטים לא שוכחים שום בורג, ומחזקים הכל יפה.

ידוע שזה מסקרן, ומרגש (בכל זאת, אתה רואה איך הבית שלך הופך מהנייר ההוא בתיק המכר, למשהו אמיתי, אבל זה נורא מסוכן להכנס לאתר בנייה ללא ליווי. 

אנשים לא מבינים עד כמה. 

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, natco כתב:

ליזם יש מנהל פרויקט, ותחתיו כמה מנהלי עבודה. משכורתם משוקללת במחיר הדירה שלך. הם ברוב המוחלט של המקרים (למרות ההתלהמות הילדותית) עושים עבודה טובה מאד, כי אם לא, היזם יצטרך להשקיע בפירוק והרכבה מחדש של חצי פרויקט, והם ישלמו במשרתם, במקודם או במאוחר. 

כשבנו את הדירה שלנו לפני חמש שנים, סגרנו עם הקבלן שהוא יעביר צנרת מזגן מתחת לרצפה בין אחד החדרים הפנימיים לגינה, משהו כמו 6-7 מטר. היינו מבקרים באתר מדי פעם - הדירה מתקדמת, הצנרת איננה. כשכבר התחילו להניח את הריצוף, פנינו ביוזמתנו לקבלן והודענו לו שהצנרת לא הונחה עדיין. אין לי שום ספק שאם לא היינו עושים את זה, הוא לא היה מניח את הצנרת וגם לא היה מרים את הריצוף אחרי זה כדי להניח אותה, אלא היה מורח אותנו והיינו נאלצים למשוך את הצנרת של המזגן למקום אחר מזה שתכננו.

היו עוד דברים ששמנו לב אליהם תוך כדי הבניה, כמו למשל חציבה של מטר וחצי בקיר של הדירה - שאמנם הייתה בתוכניות, רק לא של הדירה שלנו אלא של הדירה המקבילה לה בבניין הסמוך...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.9.2021 בשעה 07:51, natco כתב:

גם אין מה לדאוג - מנהלי העבודה כן עושים את עבודתם נאמנה, ומי שאמור לדעת לקרוא תכניות יודע.

לא תמיד.

Concrete cloud - the social network for architect and construction  engineers - 9GAG

• אהבתי 1
  • מצחיק 4

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, natco כתב:

הוא אמור מראש לעבוד עם תכנית, ובלי שהדייר יעמוד לו על הראש  :-)

אין צורך בשום איש מקצוע, וכל יזם סביר לא יאפשר דבר כזה.

משפטית, הדירה כל עוד לא נמסרה אינה של הדייר, אינה באחריותו, ואין לו אפשרות להכניס שום בעלי מקצוע משלו.

גם אדריכלי.ות שינויי דיירים נכנס.ות  לאתר בתאום ובליווי, בדיוק כמו הדייר.

(נראה לך למשל ש"שכחו" לבצע את כל נקודות החשמל? אולי שוכחים נקודה. לפעמים זו דווקא הנקודה ההיא ברצפה, שמיועדת לאי במטבח, וצריך להרים כמה מטרים טובים של ריצוף שהדייר הוסיף עליו ים כסף....) 

אחרי המסירה, אתה מוזמן להביא ביקורת מבנים, ולמצוא את כל הריג'קטים.

יש לך גם שנת בדק, ותקופת אחריות משתנה על כל רכיב בבניין.

מה שאתה מבקש, מקביל ללכת למפעל של סקודה ולוודא שהפועלים והרובוטים לא שוכחים שום בורג, ומחזקים הכל יפה.

ידוע שזה מסקרן, ומרגש (בכל זאת, אתה רואה איך הבית שלך הופך מהנייר ההוא בתיק המכר, למשהו אמיתי, אבל זה נורא מסוכן להכנס לאתר בנייה ללא ליווי. 

אנשים לא מבינים עד כמה. 

לא מסכים אם אף מילה

מניסיון רב מאוד , בפועל מי שעומד על הראש ומגיע לבדוק בצורה בטיחותית חוסך המון עגמת נפש.

תוכניות לחוד ועובדות בשטח לחוד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...