Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות סופית עזרו לי להחליט - ספארק/אלטו/i10/סוניק/i20

xaier
שימו לב! השרשור הזה בן 849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האייגו ושות' חד משמעית מהפחות מרווחות בקטגוריה. כתבתי את זה וזה נאמר באינספור מבחני רכב. גם תא המטען קטן ועם סף גבוה.

אבל לרווק שלא מרבה להסיע אחרים או רכב שני/שלישי במשפחה, כמה זה משנה? במקרה כזה שווה לא לפסול ולשקלל עניינים של אמינות, צריכת דלק, התנהגות, בטיחות.

כמו כן, כנראה העניין של "רכב מרווח" הוא מאוד מאוד יחסי. לפני שנה ומשהו התחלנו לחפש מחליפה לפיאט. הרכב הראשון שחשבתי עליו היה ה-C5 איירקרוס. אשתי הודיע שזה גדול מדי ויקר מדי, שהקקטוס מספיק גדולה ומרווחת לשמש הרכב המשפחתי הראשי. לעומת זאת משפחה אמריקאית ממוצעת עם שני ילדים כבר חייבת SUV עם שלוש שורות מושבים כרכב ראשי כי אחרת צפוף להם (זה מבוסס על קרובים וחברים שלי בצפון אמריקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 17.8.2021 בשעה 18:28, Doc Slow כתב:

יכול להיות שהדרישות שהצגת שם לא קלעו לדגמים האלו.

טויוטה אייגו יוצרה ב-2 דורות (דור 3 בדרך, אולם ללא שת"פ של סטלנטיס). לישראל הגיע ה-107 הידנית ב-2010 וה-C1 שנה אחריה. טויוטה אייגו הצטרפה אליהן רק בדור השני (והפיג'ו שינתה שם ל-108). המכלולים המכניים והסלון זהים. השוני הוא בעיצוב החיצוני ואולי גם כיול המתלים. המכוניות צוידו במנוע ליטר מסדרה KR של טויוטה/דייהטסו (שעבר עדכון עם חילוף הדור ועוד עדכון קטן ב-2018/9), כאשר לישראל בחלק מהשנתונים הפיז'ו גם הגיעה עם מנוע 1.2 פיורטק שסיפק ביצועים נאים אבל בלי חותמת האמינות היפנית (בחו"ל בדור הראשון היה גם מנוע דיזל קטן וחלש שזכה לביקורות צוננות).

המכוניות האלו ממש, ממש קטנות, כפי שכתבתי - רק 4 מושבים ברישיון שיספיקו ל-2 גברים ו-2 נשים בגודל ממוצע, אבל לא מעבר. תא המטען מהקטנים בקטגוריה ובחלק מהגרסאות הבסיסיות גם המושב האחורי לא מתקפל 50/50 שזה בכלל נון רציני.

האבזור, לפחות בדור השני ובגרסת ה-FEEL, מספק. החל מאמצע 2018 במסגרת עדכון קליל גם נוספו התראת סטיה מנתיב, התראת שמירת מרחק ובלימה אוטונומית במהירות עירונית.

פתחי המזגן הם בדיחה. יש שני פתחים כדוריים ועוד פתח קבוע לכיוון החלון הקדמי. המזגן בסדר, מצנן את הרכב גם בימים הנוראיים שעוברים עלינו עכשיו, אם כי קצת מתקשה כשעומדים בפקק.

הביצועים מספקים בעיר וזהו בערך. בזכות צמיגים 165 מ"מ, משקל עצמי יחסית נמוך (850 ק"ג) ומתלים שהם קצת על הצד הנוקשה, הרכב מעט מהנה לנהיגה.

כמובן שצריכת הדלק מאוד תלויה באופי התנועה ואופי הנהיגה אבל מכל מה שקראתי ובדקתי - היא עולה על המתחרות.

בטיחות פסיבית - לפי NCAP מהשנים הרלוונטיות, הדור הראשון נופל מהפנדה ועולה על האלטו (לא חוכמה). הדור השני עוקף משמעותית את הפנדה ואת הסלריו.

אם אתה מתחבר לעיצוב, הפשרות והמגרעות שציינתי לא מפריעות לך ויש לך תקציב ל-C1 דור שני זאת בהחלט אופציה ששווה לבדוק.

סליחה שמקפיץ, אבל אין לי מספיק פסוטים כדי לשלוח לך בפרטי.
לפי מה שאני מבין יש ברשותך אייגו/108/C1 האם יש לך אותה בגירסא הידנית או הרובוטי? הרכבים האלה הם בתקציב שלי ואני מחפש רכב לנסיעה עירונית(פ"ת-ר"ג) על בסיס יומי ומחפש רכב זול ובטיחותי שיעשה את העבודה ולא ירוקן את הכיס מבחינת תיקונים. היית ממליץ על אלה או על סיאט מי/סקודה סיטיגו בגירסא הרובוטית?

שוב סליחה על ההקפצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש אוטומט, הרובוטי לא נעים ומעצבן.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...