Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[הכי עוף שיש] ניקיון חדרי מדרגות וסביבת בניין מגורים: עלויות, מפרט, והמלצות על חברות

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצערי (או לשמחתי) נודבתי לאחרונה מחדש לועד הבית אחרי כמה שנים שפרשתי מהועד "כדי לעשות לביתי" - והנושא הראשון על הפרק הוא המנקה.

מדובר בבניין של 6 קומות בהוד השרון (פלוס קומה נוספת שהיא יציאה לגג), ויש לנו מנקה היסטורי שעובד איתנו כמה הרבה מאוד שנים, ולמרות שתמיד היתה ביקורת על איכות הניקיון איכשהו בגלל מערכת היחסים איתו, ובגלל שכל הדיירים מכירים ומחבבים אותו, אף אחד לא באמת ניסה להתקדם, אבל התוצאה היא שהבניין נראה מוזנח והחלטתי הפעם לנסות להתקדם הלאה ולבדוק חברות ניקיון או מנקים פרטיים אחרים. כיון שאף פעם לא באמת התעסקתי עם זה, אשמח לכל טיפ או הכוונה.

היום אנחנו משלמים לו בערך 1000 ש"ח לחודש, והוא פעמיים בשבוע שוטף את הלובי, הרצפות, המעלית וחדר הזבל, ומפעם לפעם בא עם מפוח ומעביר את העלים והלכלוך בחצר לצד של השכנים. מדובר בבניין ישן, משנות ה 70, ששופץ לפני כעשור, כך שבניגוד לבניינים חדשים אין פה שטחי לובי אדירים או חניונים תת קרקעיים, אלא קומת עמודים עם מסדרון מחסנים, לובי צנוע מאוד במיימדיו, ומספר בודד של חניות "מתחת לעמודים".

לגבי מפרט הניקיון חשבתי על המפרט הבא:
1.    שטיפת רצפה חדר מדרגות עד קומה 6, מעלית ולובי – פעמיים בשבוע (כמו היום).
2.    שטיפת קומת הגג פעם בחודש
3.    ניקוי שיש שקיים על קירות הקומות פעם בחודש
4.    ניקוי קומת העמודים שמחוץ ללובי ומסדרונות המחסנים כולל פינות התקרה פעם בחודש
5.    ניקוי צנרות ספרינקלרים פעם בשלוש חודשים

יש למישהו הערכה כמה תדרוש על עבודה כזו חברת ניקיון "אמיתית" (כלומר לא מנקה עצמאי), וכמה אמור לגבות על זה מנקה עצמאי? משהו במפרט ששכחתי? רעיונות או תוספות?

המטרה שלי היא שהבניין יראה טוב וחשוב לא פחות שיריח טוב - נכנסתי לא מזמן לבניין של חבר, מגדל מודרני, והיתה תחושת ניקיון וריח נעים בלובי - קצת כמו שנכנסים למלון - וזה עשה לי חשק להשיג את אותה התוצאה גם אצלי בבניין.

תודה לעוזרים וסליחה על החפירה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה שעות עבודה מדובר? מה ערך שעת העבודה למנקה המקובל באיזור מגוריך, למשל לעוזרת בית? 

האם השכר שהזכרת כולל בט"ל, פנסיה וביטוח? אם אתה שוכר חברת ניקיון אתה צריך לחשב הוצאות אלה  במסגרת העלות. אם אתה מעסיק את המנקה ישירות עליך לחשב אותן בהוצאות. וכמובן, עלות פיטורי  מנקה הנוכחי.

כדי לסבר את האוזן, על שכר של כ-1,000 ש"ח לחודש אני משלם לעוזרת שלי בערך 250 ש"ח פנסיה ו-80 ש"ח בט"ל, ובנוסף ביטוח במסגרת ביטוח הדירה. אלה סכומים שכנראה שעליך להוסיף למה שציינת, אם אינך משלם כעת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמאס כבר להגיב לך, אבל בכל זאת...

איך רלוונטי השכר שאתה משלם לשאלה שנשאלה?

אתה באמת לא מסוגל להגיב פעם אחת לעניין עצמו מבלי לתת כל פעם דוגמאות אישיות לא רלוונטיות???

הצילו!!!

עריכה אחרונה על ידי סלע
  • רעיון גרוע 2

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לנושא הריח, שים לב כי היום בבניינים חדשים רבים שמים מפיצי ריח חשמליים בלובי בדיוק בשביל התחושה הזו.

מחיר של מתקן כזה כולל שירות ומילוי חודשי נע בתחום של 180-450 ש"ח לחודש כתלות במגוון גורמים.

לגבי עניין הניקיון, היום מחיר לשעת עובד ניקיון בחברות הניקיון כולל חומרי ניקיון לא יעלה לך פחות מ-65 ש"ח לשעה להיקף העבודה שאתה מדבר עליו, כך שבמחיר שאתה משלם היום תקבל כ-15 שעות.

לדעתי עדיף לנסות לדבר עם המנקה הקיים כדי לשפר את רמת הניקיון, כי היקף העבודה שאתה מתאר הוא 20 שעות אם לא יותר בהערכה גסה מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדקתי מול המשפחה שגרה באזור, לפני הקורונה התעריף היה 50 שקל לשעה. 

יש גם מספר טלפון ששלחתי בפרטי. הוא גר בתל אביב, מגיע בתח"צ.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, סלע כתב:

נמאס כבר להגיב לך, אבל בכל זאת...

איך רלוונטי השכר שאתה משלם לשאלה שנשאלה?

אתה באמת לא מסוגל להגיב פעם אחת לעניין עצמו מבלי לתת כל פעם דוגמאות אישיות לא רלוונטיות???

הצילו!!!

אני לא מכיר אותך, ועדיין לא התנגחנו אבל שמע, אני לא יודע איך מנהלי הפורום עדיין לא נתנו לך בראש על הפוסט הזה, התרומה שלך לשיח אפסית.

לפני 12 שעות, sperial כתב:

בכמה שעות עבודה מדובר? מה ערך שעת העבודה למנקה המקובל באיזור מגוריך, למשל לעוזרת בית? 

האם השכר שהזכרת כולל בט"ל, פנסיה וביטוח? אם אתה שוכר חברת ניקיון אתה צריך לחשב הוצאות אלה  במסגרת העלות. אם אתה מעסיק את המנקה ישירות עליך לחשב אותן בהוצאות. וכמובן, עלות פיטורי  מנקה הנוכחי.

כדי לסבר את האוזן, על שכר של כ-1,000 ש"ח לחודש אני משלם לעוזרת שלי בערך 250 ש"ח פנסיה ו-80 ש"ח בט"ל, ובנוסף ביטוח במסגרת ביטוח הדירה. אלה סכומים שכנראה שעליך להוסיף למה שציינת, אם אינך משלם כעת.

תודה על הפוסט, אני חושב שלמרות שפותח השירשור לא התעניין בנושא הפנסיה וביטוח הלאומי יש פה משהו שצריך לקחת בחשבון וחשוב לדאוג שאלה ישולמו.

נראה לי שאם אתה שוכר את שירותיה של חברה (לא עובד ישירות מול מנקה), אז החברה אחראית לתשלום של הביטוח לאומי והפנסיה, דבר שחוסך את הלוגיסטיקה לפותח השירשור. יחד עם זאת, אפשר להבין שפחות או יותר 30%+ מתוך האלף ש״ח האלה הולכים למסביב, והמנקה מקבל בערך כ-700 ש״ח לחודש.

• אהבתי 1

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעסיק ישירות קח בחשבון עוד כ 35% עלות על השכר של המנקה.

היתרון של חברה זה שהם אחראים לנקות ולא לספק מנקה. אם היא חולה הם יביאו ממלא מקום ואם יש טענות על איכות העבודה הם הכתובת. השירות הזה עולה אבל אם מצאת חברה טובה זה שווה את זה.

לגבי עלויות והמלצות סורי, לא האיזור שלי.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000 שקל זה כלום כסף.
לחפש מנקה אחר אולי לא כדאי כי יש אפשרות לתגמל את הנוכחי ולהוסיף לו את הדרישות שלכם, תשקלו את זה.

אם אתם בכיוון של "חברת ניהול" (שתכל'ס יותר מניקיון +ריחן לא תיתן לכם כמעט כלום, למעט קו פתוח לנודניקים + אפליקציה , ויש סיכוי [תלוי מה ההסכם וגובה התשלום] שגם את נושא הגביה תוכלו להעביר אליהם) אז תיקחו בחשבון שחברה רצינית שבאמת תעמוד מאחורי ההתחייבויות שלה (אני אופטימי, אבל עזוב, נגיד והיא תעמוד מאחורי ההתחייבות שלה...) , תגבה לא פחות מ 250 שח לדייר (שכ"ט של החברה בלבד, ללא הוצאות נלוות כגון: חשמל, ביטוח מעלית וכד') ומתוך ניסיון אני אומר לך שכל אלו הזולות - לא שוות אגורה. בכלל, תתייחס אליהן כמו סוחר רכב ותיקח בחשבון שכל מה שכתוב בהסכם - לא קיים במציאות.
הייתי מנסה להתמיד עם הקיים ולרכוש באופן פרטי כמה מפיצי ריח ולהתקין אותם בבניין.

אם אתה רוצה להרגיש כמו בבניין של החבר שלך, כדאי שתדפיס בבית כמה שלטים מזוייפים של חברת ניהול ("בניין זה מתוחזק ע"י חברת Fazer ושות' ") ותתלה בבניין, זה תורם מאוד לתחושה היוקרה כשנכנסים :mm_tongue

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה לתרום, 

רק אומר שלתת למנקה כלשהו לנקות צנרת ספרינקלרים זו טעות. 

מוכן להוסיף כסף רק שלא יתקרב לצנרת. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, איציק נ. כתב:

אם אתם בכיוון של "חברת ניהול"

אנחנו לא בכיוון של חברת ניהול, זה יקר מדי לבניין כמו שלנו, אלא אנחנו מתלבטים בין להמשיך עם מנקה פרטי לעומת למצוא חברת ניקיון שתהיה אחראית על ניקיון הבניין.

בתאריך 3.8.2021 בשעה 09:52, sperial כתב:

אם אתה שוכר חברת ניקיון אתה צריך לחשב הוצאות אלה  במסגרת העלות

צריך לחשב כלום - זו חברה, אני משלם X כלשהו שמסוכם איתם תמורת שירותי ניקיון, והם דואגים לכל הוצאות המנקים, תנאים סוציאליים וכדומה.

לפני 15 שעות, discoTD5 כתב:

רק אומר שלתת למנקה כלשהו לנקות צנרת ספרינקלרים זו טעות

למה? זה צינור מים, מעבירים עליו סמרטוט וזהו - אלא אם אני מפספס משהו.

מעבר לזה, אם יש עוד רעיונות או עצות להתנהלות מול חברת ניקיון, או המלצה על חברת ניקיון ספציפית, אשמח.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Fazer כתב:

למה? זה צינור מים, מעבירים עליו סמרטוט וזהו - אלא אם אני מפספס משהו.

זה לא צינור שבנוי שייתלו עליו והספרינקלרים עצמם בנויים ממבחנת זכוכית קטנה מלאה בחומר שמגיב לחום כשמעל לטמפ' שנקבעה הוא נשבר ומרוקן את כל המים. לא נעים אם המנקה יחליט לנקות שם קצת חזק מידי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

לא נעים אם המנקה יחליט לנקות שם קצת חזק מידי

המנקה הראשון ירטב, המנקה השני ירטב, המנקה השלישי ילמד 🤣

אבל ברצינות - ברור שלהיתלות על צינור מים, ספרינקלרים או לא, זה לא ממש טוב, אבל אני מנסה להבין מה רע בלנקות את הצנרת בהנחה שמשתמשים בסולם ומעבירים עליה סמרטוט. אצלינו קומת העמודים נמוכה יחסית, והצנרת פרושה במקומות רבים בקומה. אחרי עשור בלי טיפול, הצנרת הזו כל כך מאובקת שזה פשוט נראה רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Fazerאת ההוצאות הסוציאליות גם אתה (כנציג ועד הבית) חייב לשלם, ואם אתה לא עושה זאת אתה ושכניך מסתכנים בהוצאות שיאלצו אתכם למכור את הדירות.

ההוצאות הסוציאליות האלה כוללות לא רק בט"ל, אלא גם פנסיה, חופש שנתי, דמי הבראה, ימי מחלה וכל זכות אחרת שיש לשכיר. מספיק שהמנקה יחליק וישבור רגל, אפילו לא בעבודה, ותהיו חייבים לשלם לו, ואם לא שילמתם למי שצריך זה יבוא מכיסכם.

חוץ מזה - חשוב מאד ביטוח הרכוש המשותף. חשוב על השרשור המקביל, זה של הדליפה מצינור הביוב המשותף. אם לא יהיה ביטוח רכוש משותף כל בעל דירה ייתבע על חלקו. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, sperial כתב:

את ההוצאות הסוציאליות גם אתה (כנציג ועד הבית) חייב לשלם

אם אני מעסיק מנקה שכיר, אתה צודק. אם אני מעסיק חברת ניקיון, אתה טועה - אני משלם עבור שירותי ניקיון וחברת הניקיון מעסיקה שכירים ומחוייבת לשלם להם מה שמגיע להם. כמובן שכל זה מגולם במחיר שאני משלם לחברת הניקיון, אבל אין יחסי עובד-מעביד ביני ובין המנקה מטעמם.

לפני 48 דקות, sperial כתב:

חשוב מאד ביטוח הרכוש המשותף

יש לנו ותמיד היה לנו ביטוח, אין קשר לניקיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...