Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב פורד פוקוס סטיישן 2016 דגם טיטניום

Or_yarkoni
שימו לב! השרשור הזה בן 1004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, 

אחרי שחרשתי על הרבה אפשרויות לרכישת רכב, הגעתי מבחינת מחיר ושנתון לפוקוס. 

אשמח לשמוע מה דעת המומחים על הרכב, פורד פוקוס 2016 מנוע 1500 טורבו, דגם טיטניום, מחיר שמצאתי נע באיזור 35-40 אלף ש"ח. 

זה הרכב העיקרי והמטרה היא תא מטען גדול ורכב זריז שיהיה כיף לנסיעות קצרות וארוכות. 

מה דעתכם על הרכב? יש תקלות גורפות על הדגם הזה או שכל רכב לגופו בדגם הזה? 

לחילופין, יש הצעות לרכב אחר באותו סגנון - סטיישן, זריז, מחיר ורצוי בשביל הפינוק הדגם המפואר? 

תודה לכל העונים, שיהיה שבוע מצוין לכולנו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חצי שנה הייתי בדילמה דומה ובגלל שהיה לי פוקוס לפני זה ממש רציתי לחזור אליה.  תובנות מהחיפוש שלי

1) רוב המכוניות שבדקתי היה להם בעיה במנוע. לחלק החליפו מנוע וחלק עם בעיות בצילינדר. משיטוט בפורום ראיתי שאין בעיה חד משמעית אבל מה שאני מצאתי ראיתי שזה עלול להיות בעיתי (תעשה חיפוש בפורום על lspi) 

2) הרכב צפוף בפנים במושבים האחוריים וגם במושב הנהג הוא יחסית צפוף ויחסית היה מיושן.

אני בסוף הלכתי על פיג'ו 308 sw. רכב מאוד מרווח ונוח ובגאגז' בין הגדולים בקטגוריה. פנים הרכב מאוד נקי ומודרני. המנוע מעולה. הכוח זמין כמעט תמיד. נקודה למחשבה זה שזה מנוע 1.2 puretech שיש לו בעיה ברצועת טיימינג מוזמן לחפש על זה בפורום שלכאורה לאחר שמחליפים אותה הכל בסדר וצריך רק להחליף כל פחות זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, jpex כתב:

לפני חצי שנה הייתי בדילמה דומה ובגלל שהיה לי פוקוס לפני זה ממש רציתי לחזור אליה.  תובנות מהחיפוש שלי

1) רוב המכוניות שבדקתי היה להם בעיה במנוע. לחלק החליפו מנוע וחלק עם בעיות בצילינדר. משיטוט בפורום ראיתי שאין בעיה חד משמעית אבל מה שאני מצאתי ראיתי שזה עלול להיות בעיתי (תעשה חיפוש בפורום על lspi) 

2) הרכב צפוף בפנים במושבים האחוריים וגם במושב הנהג הוא יחסית צפוף ויחסית היה מיושן.

אני בסוף הלכתי על פיג'ו 308 sw. רכב מאוד מרווח ונוח ובגאגז' בין הגדולים בקטגוריה. פנים הרכב מאוד נקי ומודרני. המנוע מעולה. הכוח זמין כמעט תמיד. נקודה למחשבה זה שזה מנוע 1.2 puretech שיש לו בעיה ברצועת טיימינג מוזמן לחפש על זה בפורום שלכאורה לאחר שמחליפים אותה הכל בסדר וצריך רק להחליף כל פחות זמן

קראתי על הפוקוס בפורום, לפי מה שהבנתי אין בעיה גורפת במנועים, אבל צריך להיות עירני לגביו. 

איזה שנתון קנית בפיג'ו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברו על זה הרבה, מנוע 1.5 טורבו בפוקוס סובל מבעיה של סדקים בבלוק מנוע בעיקר בצילינדר 3, היה משאל של כמה מאות בעלי פוקוסים בפורום בעלי פוקוסים ברוסיה וכשליש מבעלי הפוקוסים עם המנוע הנ"ל ענו שהם סבלו מהבעיה הזאת.
הפתרון היחיד לזה הוא החלפת בלוק מנוע או החלפת מנוע בשלמותו בארץ קיימת תביעה יצוגית בנושא:
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3851870,00.html

בפעם האחרונה שחקרתי את הנושא (לפני שנתיים כשחשבתי לקנות פורד פוקוס) לפורד עוד לא היה פתרון לתקלה.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתרון לתקלה בדמות בלוק מנוע עם תכנון חדש:

image.jpeg.230a7ae029dfdafbd6b61133422e1a91.jpeg

העיצוב החדש של תעלות המים מאפשר היצמדות טובה יותר של האטם ומונעת תלישה שלו/ דליפה הדרגתית של מים לצילינדר. הייתי קונה פורוס רק עם עברה החלפת בלוק במוסך מורשה עם תיעוד מלא.

לגבי  lspi , טיפול בשמן בתקן sn plus ומעלה מונע את הבעיה.

הרכב עם תוכנה מספק כמות הזויה של מומנט (~34 קגמ)  נכון לעכשיו נהנה מכל נסיעה.

עריכה אחרונה על ידי Krd
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Krd כתב:

העיצוב החדש של תעלות המים מאפשר היצמדות טובה יותר של האטם ומונעת תלישה שלו/ דליפה הדרגתית של מים לצילינדר. הייתי קונה פורוס רק עם עברה החלפת בלוק במוסך מורשה עם תיעוד מלא.

זה משנה מתי הוחלף הבלוק? אם אחרי שנה על הכביש או אחרי 4 שנים? 

ולגבי הטיפול בשמן, איך אפשר לדעת איזה שמן שמים ומה התקן שלו? בכנות, אני לא מבין כלום ברכבים ולכן אני שואל פה.. ברמה של לא קניתי עדיין רכב יד שניה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Krd כתב:

יש לך עוד פרטים על הפתרון?

מעניין אותי מתי הגיעו הבלוקים החדשים הללו ואם יש TSB בנושא ואם מחליפים לבלוקים החדשים חינם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלוקים בני שנה וחצי-שנתיים ויש קריאת שירות מסודרת בעניין. רכבים בעלי היסטוריית טיפולים מלאה במורשה נכון לעכשיו מקבלים את התיקון בחינם במסגרת רצון טוב. היה לא מזמן חבר פורום שקיבל החלפת מנוע בחינם לרכב משנת 2016. באופן כללי השירות של דלק מוטורס ברמה גבוה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Krd כתב:

הבלוקים בני שנה וחצי-שנתיים ויש קריאת שירות מסודרת בעניין. רכבים בעלי היסטוריית טיפולים מלאה במורשה נכון לעכשיו מקבלים את התיקון בחינם במסגרת רצון טוב. היה לא מזמן חבר פורום שקיבל החלפת מנוע בחינם לרכב משנת 2016. באופן כללי השירות של דלק מוטורס ברמה גבוה.

תוכל להרחיב על קריאת השירות המסודרת? האם מדובר רק על מקרה שבו יש בעיה או "ריקול"?

לגבי פותח השרשור, הפוקוס מאוד מהנה ואני מחזק את מה שרשמו מעלי (גם לגבי מרווח) אני גם התלבטתי לגבי פוקוס או 308 והלכתי על הפוקוס כי יותר התחברתי, אבל כנראה שה308 בחירה טובה לא פחות.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי yuvalsa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...