Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיאום מס, שאלה

kurko1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב.

מישהו מ העבודה אמר לי לעשות את זה ל2020 כי מחשבים לפי המשכורת הראשון של השנה (שהיה גבוה לפני הקורונה) ותכלס שאר השנה קיבלתי הרבה פחות מ המשכורת הרגילה שלי.

בחיים לא עשיתי, הבנתי שאני צריך לבקש מ המעסיק שלי תופס 106 (על הדרך ביקשתי כבר מ 2015 עד 2020 ו לחשב כבר 6 שנים) ו אז פשוט לשלוח, נכנסתי לאתר של ביטוח ו ראיתי ש בנוסף צריך להוריד ו למלא תופס 116.

זה הכל בגדול?

זה משהו שאני יכול לעשות לבד?

כי אותו בן אדם אמר לי שאיזה חברה שהוא מכיר לוקח 250₪ ועושה לי הכל.

מה אתם אומרים?

תודה מראש על העזרה :-)

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובד במקום מסודר אז לקראת סוף השנה, או מוקדם יותר במקרה של עזיבה ההתאמות יעשו על ידי חשב השכר.

תיאום מס אפשר לעשות חינם ולבד: https://www.gov.il/he/service/tax-coordination-online

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובד במקום מסודר אז לקראת סוף השנה, או מוקדם יותר במקרה של עזיבה ההתאמות יעשו על ידי חשב השכר.
תיאום מס אפשר לעשות חינם ולבד: https://www.gov.il/he/service/tax-coordination-online
אני עובד בגדול באותו מקום מאז 2011, עזבתי פעמיים, פעם 1 ל חודשיים או 3 ו פעם נוספת ל4, אבל בסופו של דבר, מ2011 אני באותו מקום.
הבחור הזה (מנהל גדול 1 מ המקום), אמר לי לעשות לפחות ל2020 בגלל הקטע עם הקורונה ו הוא אומר ש 100% אקבל סכום נחמד של כסף ו אומר ש שווה לי לעשות.

אם כבר אני עושה, אז לא שווה לעשות 6 שנים אחורה?

ולגבי "נקראת סוף שנה יעשו לך", לדעתי לא עשו לי אף פעם, אני עובד במקום דרך כוח הדם תכלס.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעשות תיאום מס 6 שנים אחורה תמיד אפשר.

קח בחשבון שיכול להיות שימצאו שאתה זכאי לסכום מסויים, ויכול להיות שימצאו שאתה חייב בסכום מסויים.

כשאתה עושה דרך חברה כלשהי הם יבדקו לך לפני ההגשה וידעו אם בכלל כדאי.

בדר"כ התשלום לחברות האלו מתבצע רק אם מצאו שאתה זכאי לסכום מסויים ואז זה או אחוז מסויים ממה שתקבל או סכום קבוע.

יש חברות כמו FINUPP וכאלה שעושות את זה. לי בדקו מצאו שאין זכאות לאף סכום אז אין לי באמת איזשהי חוות דעת עליהם.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בתיאום מס אלא בדוח שנתי, שבמקרה שלך, כשכיר בלבד הוא מקוצר (אלא אם אתה מרויח מעל כ-600,000 ש"ח בשנה, שאז חייבים דוח מלא).

תיאום מס הוא עבור הכנסות עתידיות, למשל אם אתה עובד בשני מקומות במקביל.

לגבי החברות האלה - צריך לבדוק היטב את התנאים, נתקלתי בכאלה שגבו פחות או יותר את כל ההחזר.

• מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלאתי פעם בעצמי למספר שנים אחורה, היה קצת מיגע ולקח זמן להבין את הטרמינולוגיה, אבל לא משהו שלא ניתן לבצע לבד.

יש מדריכים אונליין שעוזרים להבין את המושגים שהטפסים משתמשים בהם ואיך למלא.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם סימולטורים שמאפשרים להחליט האם כדאי להגיש את הדוח.

מעבר לכך, נדרש ט' 106 שקיבלת מהמעסיק לאחר סיום כל שנת עבודה. אם לא שמרת אותו עלולה להיות בעיה. בדרך כלל המעסיקים מספקים אותו רק פעם אחת, אם כי בשנים האחרונות, במקומות שעובדים עם תלושים אלקטרוניים, אפשר להוציא העתקים.

• מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, kurko1992 כתב:

אבל בסופו של דבר, מ2011 אני באותו מקום.

אם אתה עובד מ2011 בעבודה אחת באותו מקום, כנראה אין טעם להגיש עבור שנים קודמות.

עבור 2020, אם היית בחל"ת והיו חודשים שהרווחת שכר שונה מהרגיל, יש טעם להגיש דו"ח.

אתה צריך 106 שקיבלת מהמעסיק ואישור תקבולים מביטוח לאומי, שמפרט מה קיבלת בזמן החל"ת.

אם אתה נשוי צריך גם את הטפסים של בת הזוג.

למלא טופס 135 לשנת 2020, לפי ההוראות פה:

https://www.gov.il/he/service/itc135

לצרף את המסמכים שכתובים שם, ולהגיש במשרד פקיד השומה שבאיזור המגורים שלך.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נקרא דו"ח שנתי מקוצר (טופס 135 באתר של רשות המיסים - מצורף קישור בהמשך).

במקביל, צריך גם טופס 106 שהמעסיק מספק.

בטופס 106, ליד הסכומים רשום גם מה מספר סעיף מתאים בטופס 135 של מס-הכנסה -> פשוט רושמים את הנתונים בהתאם למה שרשום בטופס 106.  מצרפים את המסמכים שנדרשים ומגישים למס הכנסה.

https://www.gov.il/he/service/itc135

עריכה אחרונה על ידי guya72
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, תודה על העזרה.

עשיתי את הסימולטור, אין לי מושג אם עישתי נכון, הכנסתי לפי המספרי קוד שהיו בתופס 106 ו אז הכנסתי כמה כסף קיבלתי סה"כ בחל"ת.

אין לי מושג מה זה אומר התוצאה..

מי מבין בזה?

שנים קודמות הייתי עושה 140/160 אלף ו הפעם רק 85 אלף אם זה עוזר.

Untitled.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון ,שאתה חייב למס הכנסה 1461 שח. 

אתה צריך לסכם את סעיף המס שניכו לך בחל"ת. 

תוודא שהכנסת אותו. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור מה בדיוק מחושב שם, אבל אצלי כתוב 62K בשורת סיכום, שלא נשמע לי הגיוני בשום קנה מידה, אולי זה המס שהיה צריך לשלם וצריך להוריד מזה את הסכום ששולם בפועל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...