Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Clarus C61-2v2 2-Way VS Focal 165 FXE

roeiav
שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט בין שני הסטים הנ"ל.

יוגברו על מגבר ארק אודיו 4 ערוצים מגושר.

הגברה פסיבית.

אני חפש באס עמוק, והרמוניה.

אשמח לשמוע חוות דעת רק מניסיון.

בקשה מי שלא יודע(ורק "שמע" מחבר) אשמח שלא יגיב, כדי שאני אעשה את ההחלטה הנכונה.

בנוגע להתקנה,לסאב ושאר ירקות: יהיה ציוד טוב, והתקנה טובה,

כך שאני אבקש להתייחס לסטים בתור סטים ולא כמכלול לכל המערכת שמע.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, roeiav כתב:

הגברה פסיבית.

תודה רבה.

על מנת שתקבל בס עמוק מהרמקולים מידבאס - MIDBASS אתה צריך איטום של הדלתות, מניסיון אישי שלי !

איטום טוב בדלתות, יגרום לצליל של הבס להיות יותר עמוק , צליל עשיר בעל נפח. אני אישית עשיתי איטום 4 שכבות אצל דניאל קאר סיסטם, שומעים נהדר ! לדעתי על בסיס ידע וניסיון אישי בלבד, תצטרך גם DSP על מנת לחתוך תדרים לא רצויים ברמקולים !

לצערי יש לך "טעות" בכך שאתה מבקש להתייחס לרמקולים בלבד, ולא לכל המכלול של הרמקולים, היות שקשה ובלתי אפשרי להשוות רמקולים לבד בפני עצמם. יש המון סוגי רמקולים טובים " על הנייר ו/או על פי הנתונים " אבל בפועל לא תקבל תוצאה כפי שאתה רוצה !

לא ציינתה את סוג הרכב, מספר הרמקולים 2 WAY או 3WAY בעתיד ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, roeiav כתב:

הגברה פסיבית.

תודה רבה.

אין לי משהו ספציפי לגבי החברה אפילו יש לי מיד שלהם כרגע במערכת אבל הקלארוס הסט הספציפי שאתה מדבר זה סט נפילה של החברה,

טוויטר גרוע נקודת חיתוך גבוהה מדי בעיקרון כסט 2 וואי הוא גרוע.

הוופר שלו כן מלא באס אבל באס אגרסיבי פאנצי אובר - לא נעים לטעמי האישי, יש כאלה שיעופו עליו.

את הפוקל לא שמעתי אבל אם יש סט שאני שונא זה את הקלארוס - לראיה נתתי אותו לחבר פורום מתנה בלי לקחת ממנו שקל כי זה סט כל כך גרוע שאין הגיון לשלם על דבר כזה לטעמי.

• אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את הקלארוס פעמיים בעברי. 

הטוויטר קצת לוקח בחסר בכל מה שקשור לפירוט ולקצה עליון בהיר - בעיני פוקאל מבריקים בתחום הזה - אפילו מבריקים יותר מידי וזקוקים לריסון ברוב המוחלט של המקרים. 

המידבאס - מעולה אבל אכן - זה לא וופר זה מידבאס מובהק - הוא פאנטשי, הוא אגרסיבי והוא עולה גבוה מאוד ולינארי מאוד - הוא מידבאס פנטסטי - אבל צריך להבין שזה ייעודו. 

פוקאל לרוב גם כן מהניסיון שלי דומים מאוד בפן הזה. 

אם אין לך יכולת לרסן את הסט ולכוון אותו היטב בכל זאת הבחירה שלי תהיה הקלארוס כי הטוויטר שלו ירחם עליך בעוד זה של הפוקאל עלול לספק לך חוויה כואבת. 

• מעניין 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו את זה המון בעבר - אבל התשובה היתה לגוף השאלה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, roeiav כתב:

אז אולי לשדך למיד של פוקל טוויטר עדין יותר? לדוגמא MT 23?

מישהו עשה את השילוב הזה?

כמובן בהגברה אקטיבית.

ערב טוב ROEIAV, אני הייתי משלים את בניית המערכת, מאחר  שאתה רוצה לעבוד בצורה אקטיבית, בטח תשתמש במכשיר DSP.

לכוון המערכת כולה, אני ממליץ לך על פי ניסיון אישי לפנות לרודי " הקוסם " . איך שהוא מכוון את המערכת לצד החם של הצלילים, נעים מאוד ובעל נפח בבס ! לא תהיה מאוכזב. בהצלחה חבר נכבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, roeiav כתב:

אז אולי לשדך למיד של פוקל טוויטר עדין יותר? לדוגמא MT 23?

מישהו עשה את השילוב הזה?

כמובן בהגברה אקטיבית.

כן אני שלבתי לקלארוס Audison av1.1 וhertz ht-25 שיפר את המצב אבל הנקודת חיתוך הגבוהה 5.2k שבדרכ חותכים באיזור ה2.5-3.5k הוא בעייתי, דלת זה לא תיבה טובה הכל חורים חורי ניקוז חורים לחלון וכו׳ לרמקול קשה לתפקד שם בצורה נעימה- לכן אם עובד שיפיק כמה שפחות תדרים לפי דעתי, זה הנקודת חולשה ברוב המערכות הדלת.

גם אחרי ההחלפה קיבלתי המון צרימות מהוופר בדלת פשוט סט שאני ממש לא אוהב.

בגלל זה מעדיף ב-2 וואי סטים נורמלים כמו המורל הייבריד שמתחברים נדמה לי ב-2.4K , כמה שפחות על הוופר בתיבה הגרועה הזאת ברכב.

הטוויטר שהוא אלמנט שלא מצריך תיבה יעשה את רוב העבודה.

מהצד השני פוקל צריך גם לכייל את הטוויטרים שלהם, תמיד.

לא הסתכלתי בנקודת חיתוך של הסט אבל בעניים עצומות אני אומר לך שהוא הרבה פחות מ5.2k בלי לבדוק.

סורי על הכתיבה המבולגנת, קצר בזמן אבל הייתי חייב להגיב, קלארוס פשוט לא.

לא סתם הפסיקו לייצר אותו.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לHAT היום יש הרבה יותר סדרות מהשלוש איתן הם התחילו והמחירים שלהם נסקו שחקים. 

יש להם היום איזה חמש תת סדרות בתוך סדרת הלגטיה לבדה, סדרת אנטרי לבל שמדורגת מתחת לאימג'ן ועוד סדרה או אפילו שתיים שמדורגות מעל. 

בקיצור טירוף מוחלט. 

פוקאל מעולים אבל דורשים עבודה בריסון שלהם - שמעתי כבר כמה סטאפים פשוט נהדרים שלהם. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, lanosforce כתב:

לHAT היום יש הרבה יותר סדרות מהשלוש איתן הם התחילו והמחירים שלהם נסקו שחקים. 

יש להם היום איזה חמש תת סדרות בתוך סדרת הלגטיה לבדה, סדרת אנטרי לבל שמדורגת מתחת לאימג'ן ועוד סדרה או אפילו שתיים שמדורגות מעל. 

בקיצור טירוף מוחלט. 

פוקאל מעולים אבל דורשים עבודה בריסון שלהם - שמעתי כבר כמה סטאפים פשוט נהדרים שלהם. 

לדעתי ועל פי הניסיון הקצר, אבל אינטנסיבי שיש לי בתחום, כל סט רמקולים דורש עבודה על מנת לכוון אותם לטעם המאזין עצמו !

לא פעם אדי - LANOSFORCE כתב בפוסטים ומאמרים שלו בפורום, שהתוצאה הסופית בכוון היא לפי טעם המאזין, ולא רק לפי גרפים, טבלאות במחשב ! 

למזלי אני רכשתי טויטרים יד 2, של BRAX ML1 ( מברנה משי ), שהם נעימים מאוד לאוזן לאחר כוון מקצועי, בשונה מרמקול BRAX CERAMIC עם ממברנה מאלומיניום וקרמיקה, שממש צרמו לי באוזן ! כוון מקצועי זה העיקר !!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני מערכת זה השקעה של 40 אחוז בהתקנה, 20 אחוז ברכיבים ו40 אחוז בכוונים. 

התקנה לא טובה - הכוונים לא יעזרו או יהיו מאוד מוגבלים. 

רכיבים - לא חייבים להשתגע - אבל הידע כאן שהוא גם חלק מהכוונים - יכול לשנות את ההבדל בין מערכת זולה שנשמעת פשוט מדהים לבין מערכת יקרה שאפשר לזרוק לפח. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, lanosforce כתב:

בעיני מערכת זה השקעה של 40 אחוז בהתקנה, 20 אחוז ברכיבים ו40 אחוז בכוונים

לדעתי החלוקה היא 40% רכיבים, 40% התקנה ושאר 20% כיוונים.

מערכת עם רכיבים טובים, שהותקנו היטב (זוויות ומיקומים),

נשמעת נהדר גם עם כיוון בסיסי ביותר.

מנגד, גם כיוונים שיימשכו במשך שבועות, לא יעזרו במקרים של התקנה גרועה, או רכיבים שלא תואמים לטעם של המאזין.

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, lanosforce כתב:

בעיני מערכת זה השקעה של 40 אחוז בהתקנה, 20 אחוז ברכיבים ו40 אחוז בכוונים. 

התקנה לא טובה - הכוונים לא יעזרו או יהיו מאוד מוגבלים. 

רכיבים - לא חייבים להשתגע - אבל הידע כאן שהוא גם חלק מהכוונים - יכול לשנות את ההבדל בין מערכת זולה שנשמעת פשוט מדהים לבין מערכת יקרה שאפשר לזרוק לפח. 

אדי - LANOSFORCE צר לי, אבל אני חולק לחלוטין על התגובה שלך, מניסיון אישי  !!

כפי שכתבתי במאמר שלי על בניית מערכת SQ בפורום, לצערי שילמתי פעמים !! פעם על " ציוד "  זול,  יותר מי - 5000 ש"ח, שאת מרביתו תרמתי, כפי שעשה עומרי - KALMANGAR, עם חלק מרמקולים שהוא רכש !! 

כתבתי שאני רואה בכסף זה " דמי לימוד " , אין קיצורי דרך למי שרוצה לשמוע באיכות טובה, לשמוע רעש אפשר גם ב - 2000 ש"ח !!

לא חייבים ולא צריך לרכוש ציוד יקר, אבל צריך ציוד ברמה ואיכות סבירה, צריך לקבל יעוץ ולהקשיב, לחברי הפורום שיש להם ידע וניסיון, שאת השמות שלהם אני מזכיר כל הזמן !!

LANOSFORCE כתבתה לא מזמן, שידע זה כוח ויכולת, אתה צודק באימרה זאת. יחד עם זה, לא לכולם יש את הידע והניסיון שלך בבחירת רכיבים, נצילות ויכולות של רמקולים, ידע בכוון DSP, כבלים RCA טובים,  ויתר הדברים. 

לכן, אני החלטתי על סמך הניסיון  המר שלי כחובב מתחיל, לתת לאנשי מקצוע מעולים, כמו יוסי אלפיין, כמו דניאל קאר סיסטם, רודי מכוון DSP כולל פוסטים שלך, לבנות מערכת כפי יכולתי. ואכן אני וגם אשתי נהנים מאוד מהצלילים ברכב !!

לא חייבים רכיבים ומכשירים יקרים, אבל חייבים לדעת ולהכיר רכיבים, שעל בסיסם ניתן להרכיב מערכת SQ טובה, מתקינים בעלי מקצוע טובים, וכן, כל זה עולה כסף !!  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני יקירי, 

זה מאוד נתון לפרשנות אישית. 

אתה מוזמן לשמוע בסובארו מערכת שעדיין נמצאת בתהליכי כוונים עם טווטרים מסוג AMT של דייטון אודיו ב30 דולרים ביחד עם סנטר שעלה 20 דולרים ומידריינג'ים יד 2 שקניתי כאן מחבר פורום ב400 שקלים - כל זה מעורב עם רכב מבודד היטב בעבודה אישית שלי, סאב וופר היי אנד - עשירון עליון אפשר לאמר בלי למצמץ על הגברה משובחת בהספק של 600 וואט ב4 אוהם ביחד עם מידבאסים מעולים של מוראל שגם הם מוגברים ע"י אותו המגבר ומקבלים 150 וואט מאוד בריאים ובעלי שליטה מאוד גבוהה - כל השאר על פרוססור "אנטרי לבל" של מוסקוני וAMAS2 שלהם. 

יתכן ואשנה מאוד את דעתך בנוגע לזה - יתכן ונמשיך להסכים שדעותינו שונות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...